PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία



Vikentios
27-01-10, 21:30
Πώς βλέπω στο sagem f@st 2404 τι θόρυβο έχω? και απόσταση απο το κέντρο του οτε :rolleyes:

kosnik67
27-01-10, 23:16
Πληκτρολογείς http://192.168.1.1 στη γραμμή διεύθυνσης του browser που χρησιμοποιείς.
username : admin password το admin password που υπάρχει στο πίσω μέρος της συσκευής.
Πηγαίνεις ADVANCED STATUS-STATISTICS-ADSL
To SNR Margin είναι ο θόρυβος της γραμμής και το Attenuation δείχνει περίπου την απόσταση από DSLAM.(κάθε 13.8db 1Km)

Vikentios
28-01-10, 11:55
Πληκτρολογείς http://192.168.1.1 στη γραμμή διεύθυνσης του browser που χρησιμοποιείς.
username : admin password το admin password που υπάρχει στο πίσω μέρος της συσκευής.
Πηγαίνεις ADVANCED STATUS-STATISTICS-ADSL
To SNR Margin είναι ο θόρυβος της γραμμής και το Attenuation δείχνει περίπου την απόσταση από DSLAM.(κάθε 13.8db 1Km)

Σε ευχαριστώ πολύ :)
να κάνω μια ακόμα ερώτηση:Attainable Rate (Kbps):7264 957
τι σημαίνουν αυτά τα στατιστικά?:hmm:

tsioy
28-01-10, 12:02
Σε ευχαριστώ πολύ :)
να κάνω μια ακόμα ερώτηση:Attainable Rate (Kbps):7264 957
τι σημαίνουν αυτά τα στατιστικά?:hmm:
Ανάλογα με το SNR Margin Και το Attenuation της γραμμής σου, υπολογίζεται το attainable rate, δηλαδή (θεωρητικά) μέχρι πού μπορεί να συγχρονίσει η γραμμή σου. Μάλλον τα δικά σου στατιστικά δεν είναι και τόσο καλά αφού ούτε καν την 8άρα δε φτάνεις.
Επίσης, το SNR margin δεν είναι ο θόρυβος, αλλά ο λόγος σήματος-προς-θόρυβο. Όσο υψηλότερο, τόσο καλύτερα.

Vikentios
28-01-10, 13:45
Ανάλογα με το SNR Margin Και το Attenuation της γραμμής σου, υπολογίζεται το attainable rate, δηλαδή (θεωρητικά) μέχρι πού μπορεί να συγχρονίσει η γραμμή σου. Μάλλον τα δικά σου στατιστικά δεν είναι και τόσο καλά αφού ούτε καν την 8άρα δε φτάνεις.
Επίσης, το SNR margin δεν είναι ο θόρυβος, αλλά ο λόγος σήματος-προς-θόρυβο. Όσο υψηλότερο, τόσο καλύτερα.

Ευχαριστώ!Την 8άρα φίλε μου το ξέρα οτι δεν θα την έπιανα έτσι και αλλιώς :down: ,αλλα μπαίνω με πάνω απο 5 και αυτό μου φτάνει :)
Και αν την συγκρίνεις με την χολ είναι η μέρα με την νύχτα :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.