PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL in-a-box



ababapanos
05-04-06, 01:58
Το ADSL in-a-box της φορτηνετ που δίνει 3μηνες+3 δώρο με 117 ευρο, μετά το 6μηνο τι γίνετε? Ο εξοπλισμός μου ανήκει και σταματάει η σύνδεση? Η ανανεώνετε αυτόματα και μου έρχονται λογαριασμοί στο σπίτι? Εγώ θέλω να πληρώσω μονό για αυτούς τους 6 μήνες και μετά να το κόψω. Γίνετε αυτό?

Ευχαριστώ πολύ

sdikr
05-04-06, 02:01
φίλε ababapanos, δεν είναι ανάγκη να το κάνεις ποστ σε πολλά νήματα ;)

διάβασε απλά τους όρους του συμβολαίου

NoYmErOs
05-04-06, 02:02
Αν δεν ζητήσεις διακοπή ανανεώνεται αυτόματα.. ο εξοπλισμός σου μένει και μπορείς να σταματήσεις.. όλα αυτά βέβαια γράφονται στα συμβόλαια που υπογράφετε..

stavros1093
05-04-06, 16:34
Έχεις πληρώσει για 3 μήνες + 3 που είναι δώρο δηλαδή 6 μήνες internet!!! Για αυτούς τους 6 δεν δίνεις δεκάρα τσακιστή επιπλέον! Αφού τελειώσουν οι 6 μήνες και δεν έχεις ζητήσει αυτόματη ανανέωση ή οπός αλλιώς λέγετε θα σε πάρουν τηλέφωνο και θα σου πουν τι θες να κάνεις! Θες να συνεχίσεις?? Έχει καλός θα δώσεις περίπου 60 κάτι ευρώ για 3+1 μήνες με την σημερινή προσφορά! Θές να σταματήσεις πάλι ωραία! Τους λες stop! Θα πας σε άλλη εταιρία θα πάρεις νέο πακέτο σύνδεσης και μαζί νέο modem {αυτό το μοντεμ που έχεις (μάλλον το crypto F200 είναι δικό σου! Αυτό δίνει η forthnet!) Το έχεις αγοράσει!!}

immortal1979
05-04-06, 16:52
ababapanos ασχετο λιγο με το θεμα αλλα αν χρησιμοποιεις linux ή σκεφτεσαι να χρησιμοποιησεις, το συγκεκριμενο μοντεμακι το crypto f200, δεν "συνεργαζεται" επειδη φταιει η ηλιθια η crypto και το οτι γραφει εντελως τους πελατες της, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα, υπαρχει οδηγος στο φοροθμ της crypto βεβαια, αλλα πχ εγω αγορασα ροθτερακι και ειμαι μια χαρα.
Μπορεις να ζητησεις ενεργοποιηση γραμμης μονο και να επιλεξεις εσυ τι hardware θα χρησιμοποιεις.

Αν ασχολεισαι μονο με win απλα ξεχνα αυτο το μηνυμα.

ababapanos
06-04-06, 13:14
το ξερω και εγω αυτο ... αλλα μονο η ενεργοποιηση της γραμμης ειναι 42 ευρο, βαλε μετα αλλα 19 ευρο το μηνα χ6 για την 384, βαλε και τον ISP , δεν βγενει πολυ περισσοτερο απο τα 117 ευρο της φορθνετ που και το μοδεμ εχει μεσα στην τιμη και ενεργοποιηση δωρεαν

καλα δεν το καταλαβα? δεν συμφερει περισσοτερο το πακετο?

teo_L20
08-04-06, 11:40
Μπορεις να πας και αλλόυ αν θες.πχ.Οτενετ που σου μένει και η γραμμή.
Αλλα η τελική απόφαση δική σου!;)

ababapanos
08-04-06, 15:51
θα παρω φορθνετ, 6 μινες κραταει μεχρι σεπτεμβρη, μετα θα διαλεξω την καλυτερη προσφορα

teo_L20
09-04-06, 10:49
Οk!Αφου αποφάσισες,πραξε ανάλογα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.