PDA

Επιστροφή στο Forum : Crypto crypto f200 κοβεται η σύνδεση



katdoc
05-04-06, 13:53
παιδες τελευταια το παλιομοντεμ μου και παρατηρησα οτι μετα απο 2 μερς συνεχομενης λειτουργιας αποτυγχανει η συνδεση και παει να ξανασυνδεθει.Του εχει τυχει καποιου.Εκτος του να το πεταξω τι αλλο μπορω να κανω?

greeklad
05-04-06, 14:27
Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα μερικές φορές με το συγκεκριμένο modem και όταν δοκίμασα καποιο διαφορετικό εξακολουθούσα να έχω πρόβλημα και τελικά ανακάλυψα ότι είχα πρόβλημα με το καλώδιο του ΟΤΕ ένα χιλιόμετρο μακρυά απο το σπίτι μου. Μετα από απειλές και βρισιές και άλλα που δεν είναι και πολύ κόσμια για να τα παραθέσω εδώ μέσα οι τεχικοί βρήκαν το πρόβλημα και το επισκέβασαν. Αλλά επειδή το δίκτυο είναι εγκατεστημένο από το 1965 στην περιοχή που μένω προβλήματα τέτοιου είδους όπως μου είπαν θα έχω πάντα. Δεν λέω ότι και στη δική σου περίπτωση συμβαίνει το ίδιο αλλά είμαι χρήστης αυτού του modem και αντιμετώπησα το ίδιο πρόβλημα. Ψάξε το και από εκεί. Καλό θα είναι να δανιστείς ένα modem και να του κάνεις ένα test drive για μερικές ημέρες. Αν έχεις το ίδιο πρόβλημα τότε δεν φταίει το modem αλλά οι γνωστοί ***άκες.

Προφέσσορας_Χάος
06-04-06, 12:49
μην τα ρίχνουμε όλα στο μοντεμ.Εγώ το είχα και ηταν σκυλί..Κατέβαζε σε full speed.τώρα το έχω δώσει στην κοπελιά μου και επίσης λειτουργεί απροβλημάτιστα 24/24ωρο..
Κοίταξε μήπως και φταίει η γραμμή σου.Τα στατιστικά του μόντεμ (alt+p απο το control center) θα σου δώσουν κάποια χρήσιμα στοιχεία..

katdoc
06-04-06, 13:14
μην τα ρίχνουμε όλα στο μοντεμ.Εγώ το είχα και ηταν σκυλί..Κατέβαζε σε full speed.τώρα το έχω δώσει στην κοπελιά μου και επίσης λειτουργεί απροβλημάτιστα 24/24ωρο..
Κοίταξε μήπως και φταίει η γραμμή σου.Τα στατιστικά του μόντεμ (alt+p απο το control center) θα σου δώσουν κάποια χρήσιμα στοιχεία..

διαφωτισε με αν ειναι ευκολο.τι να προσεξω?δεν το κραζω.για τα λεφτα του ειναι οκ.τι στοιχεια εννοεις?πως θα καταλαβω αν φταιει σε κατι η γραμμη μου?

ntampa7
06-04-06, 15:32
δοκίμασε να κάνεις speed tests με διάφορους παρόχους με διάφορα demo.

gecko
06-04-06, 15:44
ΠΕΤΑ ΤΟ ΜΠΡΙΚΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΜΟΝΤΕΜ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΠΧ ΖΥXEL, USR, LEVEL 1. KΤΛ:worthy::clap::oneup:

ntampa7
06-04-06, 15:49
γιατί ρε παιδιά μπρίκι μια χαρά modem είναι για ένα απλό χρήστη.

stavros1093
07-04-06, 17:21
Για ρίξε ένα βλέφαρο σε αυτά τα topic!! Άμα έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε!!

crypto f200 δεν συχρονίζει μετά απο restart [λύση] (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13979)

Crypto F200- Τι να κάνω?[solved] (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=33852 )


Για τις βλακείες που κάνει ο χρήστης ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ το μοντεμ είναι ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!! Αντέχει 24 ώρες λειτουργίας αλλά θέλει και καμία επανεκκίνηση το pc που και πού! Άμα θες 24 ώρες χρήση πάρε router!

pakitis
07-04-06, 17:48
παιδια το παθαινω κ εγω αυτο αλλα μενει καμια βδομαδα Online κ ανεβοκατεβαζει ασταματητα.δεν εχω προβλημα.χανω μεν μερικες ωρες ανεβοκατεβασματος μεχρι να το δω αλλα ειμαι οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.