PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone: 1500 λεπτά ομιλίας και sms στα καρτοκινητά για έναν μήνα



Σελίδες : [1] 2

nm96027
29-01-10, 14:47
29 Ιανουαρίου 2010

Επανάσταση στην Καρτοκινητή! Για πρώτη φορά, δωρεάν Unlimited ομιλία και SMS προς όλη τη Vodafone!

Η Vodafone φέρνει την Unlimited επικοινωνία και στην καρτοκινητή παρέχοντας στους συνδρομητές της αποκλειστικά και για πρώτη φορά,


δωρεάν απεριόριστα λεπτά ομιλίας και SMS για ένα μήνα
προς όλους τους αριθμούς Vodafone, συμβολαίου και καρτοκινητής
με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€!
και το ποσό της ανανέωσης μένει στη διάθεση του συνδρομητή για να το χρησιμοποιήσει όπως και όποτε θέλει!


Από σήμερα η κάρτα των συνδρομητών Καρτοκινητής της Vodafone κρατάει περισσότερο!

Είναι η πρώτη φορά που μια τέτοια προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές των πακέτων καρτοκινητής της Vodafone, υπάρχοντες και νέους, και πιο συγκεκριμένα για το Vodafone CU, το Νέο Καρτοκινητό Vodafone, το Vodafone International και το Καρτοκινητό Ολυμπιακός.

Η Vodafone, έχοντας θέσει προτεραιότητά της να ανταποκρίνεται στις ανάγκες των πελατών της και έχοντας λάβει υπόψη τις σημερινές οικονομικές και κοινωνικές συνθήκες, φέρνει στην Ελληνική αγορά μία ξεκάθαρη, απλή και σαφή πρόταση που καλύπτει τις ανάγκες των συνδρομητών της Καρτοκινητής για απελευθερωμένη και οικονομική επικοινωνία.

Η διάρκεια ισχύος του δωρεάν χρόνου ομιλίας και των SMS είναι ένας (1) μήνας από την ημερομηνία ανανέωσης.

Το Vodafone Unlimited της Καρτοκινητής Vodafone ενεργοποιείται απλά καλώντας δωρεάν στο 1286 και θα ισχύει έως και 30/06/2011.

Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με μηνιαίο όριο 1.500 λεπτά χρόνου ομιλίας και 1.500 sms προς όλους τους αριθμούς συμβολαίων και καρτοκινητής Vodafone.

Στις τιμές συμπεριλαμβάνονται ΦΠΑ 19% και Τέλος Κινητής Τηλεφωνίας 12%.

Για λεπτομέρειες επισκεφτείτε το www.vodafone.gr

© Όμιλος Vodafone 2010. Η Vodafone και τα λογότυπα Vodafone, αποτελούν εμπορικά σήματα του Ομίλου Vodafone. Ονόματα άλλων προϊόντων και εταιριών που αναφέρονται στο παρόν ενδέχεται να είναι τα εμπορικά σήματα των αντίστοιχων ιδιοκτητών τους.

Πηγή: Vodafone




Προσθήκη adslgr.com:

1. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης για τα δωρεάν λεπτά είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο.

2. Αν ξεπεραστεί το όριο των 1500 λεπτών ή 1500 SMS, η χρέωση θα πραγματοποιείται σύμφωνα με το βασικό πρόγραμμα χρεώσεων σας.

3. Οι χρεώσεις των προγραμμάτων στα οποία έχει γραφτεί ο συνδρομητής ενδέχεται να μεταβάλλονται με την ενεργοποίηση του Unlimited. Για παράδειγμα στο Vodafone International με την ενεργοποίηση του Unlimited, εφαρμόζεται ελάχιστη διάρκεια κλήσης 30" με χρέωση 0,39€/λεπτό ομιλίας.

4. Στα δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS δεν συμπεριλαμβάνονται βίντεο-κλήσεις ή MMS καθώς και κλήσεις ή SMS προς το εξωτερικό και κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

5. Σε περίπτωση διαγραφής από το πρόγραμμα Vodafone Unlimited, τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ομιλίας ή SMS από προηγούμενη ανανέωση δεν θα ισχύουν. Επίσης δεν θα μπορεί να πραγματοποιηθεί επανεγγραφή εάν δεν περάσουν 31 ημέρες από την ημερομηνία διαγραφής.

6. Για την απόδοση των δωρεάν λεπτών ομιλίας και SMS ισχύουν όλοι οι τρόποι ανανέωσης χρόνου ομιλίας, εκτός από τις υπηρεσίες Vodafone Sharing, επέκτασης υπολοίπου καθώς και με το bonus από τη Citibank Visa.

7. H ενεργοποίηση του Vodafone Unlimited έχει μέγιστο όριο τις 3 συνδέσεις κάτω από τον ίδιο αριθμό δελτίου ταυτότητας ή άλλου εγγράφου ταυτοπροσωπίας.

8. Σε περίπτωση που πραγματοποιηθεί ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS του Vodafone Unlimited από προηγούμενη ανανέωση, τα υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS παύουν να ισχύουν και θα ισχύουν κανονικά τα 1500 λεπτά και 1500 SMS από την νέα ανανέωση. Επίσης σε περίπτωση που δεν καταναλωθούν μέσα στο διάστημα των 31 ημερών, τα δωρεάν λεπτά ή SMS δεν θα μεταφέρονται και θα χάνονται.

Craven
29-01-10, 14:52
Πως κάτι είναι "απεριόριστο" αλλά έχει "όριο" 1500 λεπτά ταυτόχρονα (λιγότερο απο 1 ώρα την μέρα) ποτέ μου δεν το κατάλαβα.. η λέξη απεριόριστο δεν σημαίνει ΧΩΡΙΣ όριο?.. ίσως είμαι λάθος αλλά δεν καταλαβαίνω πως τους επιτρέπουν να δουλεύουν τον κόσμο με το πρόσχημα της δήθεν πολιτικής ορθής χρήσης, άσχετα αν είναι καλή σαν προσφορά ή όχι.

zombie_wireless
29-01-10, 15:00
Είναι μόνο προς αριθμούς vodafone η απεριόριστη τηλεφωνία και τα sms... .Δεν είναι και σε σταθερά...

........Auto merged post: nndgr πρόσθεσε 3 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πως κάτι είναι "απεριόριστο" αλλά έχει "όριο" 1500 λεπτά ταυτόχρονα (λιγότερο απο 1 ώρα την μέρα) ποτέ μου δεν το κατάλαβα.. η λέξη απεριόριστο δεν σημαίνει ΧΩΡΙΣ όριο?.. ίσως είμαι λάθος αλλά δεν καταλαβαίνω πως τους επιτρέπουν να δουλεύουν τον κόσμο με το πρόσχημα της δήθεν πολιτικής ορθής χρήσης, άσχετα αν είναι καλή σαν προσφορά ή όχι.


1,500 λεπτά ομιλίας δεν σου φτάνουν φίλε μου....
Εμένα τουλάχιστον μου φτάνουν και περισσεύουν...Γιατί όταν δεν έχεις αρκετό υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας δεν ξέρεις ποιον να πρωτοπάρεις ενώ με 1,500 δεν ξέρεις με ποιον να μιλήσεις...

Τελοσπάντων, τέτοια είναι η πολιτική τους φίλε μου...:)

SirAggelos
29-01-10, 15:10
Πρωτα κανω ανανεωση και μετα καλω?

nm96027
29-01-10, 15:11
Σε λίγο θα συμπληρωθουν στο αρχικό μήνυμα τα ψιλά γράμματα και οι ελάχιστες χρεώσεις, γιατί η διατύπωση του ΔΤ είναι ελαφρώς ασαφής.

ipo
29-01-10, 15:16
Πως κάτι είναι "απεριόριστο" αλλά έχει "όριο" 1500 λεπτά ταυτόχρονα (λιγότερο απο 1 ώρα την μέρα) ποτέ μου δεν το κατάλαβα.. η λέξη απεριόριστο δεν σημαίνει ΧΩΡΙΣ όριο?.. ίσως είμαι λάθος αλλά δεν καταλαβαίνω πως τους επιτρέπουν να δουλεύουν τον κόσμο με το πρόσχημα της δήθεν πολιτικής ορθής χρήσης, άσχετα αν είναι καλή σαν προσφορά ή όχι.
Σωστός. Θα έπρεπε να λέγεται Vodafone 1500 και όχι Unlimited, ούτε να χρησιμοποιούν τη λέξη "απεριόριστα" (εδώ πρέπει να επέμβει κάποιο όργανο προστασίας καταναλωτή).

Κατά τα άλλα το πακέτο πιστεύω ότι θα βολέψει πολλούς για τους επόμενους 18 μήνες. Προσπαθούν να επανακτήσουν τη μάζα των πελατών που πήγε στο what's up και γενικότερα στην Cosmote.

gtl
29-01-10, 15:22
Συμφωνώ ότι να το χαρακτηρίζουν απεριόριστα είναι παραπλανητικό.

Αλλά η προσφορά είναι πάρα πολύ καλή. Μέχρι τώρα όλες οι προσφορές του είδους αφορούσαν αποκλειστικά καρτοκινητά, και μάλιστα συχνά του ίδιου "πακέτου". Να μπορείς να μιλάς και στα συμβόλαια με 10€ τον μήνα (τα οποία μένουν για άλλες χρήσεις) είναι επαναστατικό.

Επίσης, κάνει όσους πληρώσαμε για συμβόλαια με το vodafone unlimited να αισθανόμαστε κορόιδα. :( Αν δεν δώσουν σοβαρά κίνητρα (ας πούμε, να διπλασιάσουν τον χρόνο ομιλίας προς άλλα δίκτυα ή τον όγκο δεδομένων), βλέπω τους περισσότερους να αποχαιρετούν το συμβαιολάκι vodafone unlimited.

zombie_wireless
29-01-10, 15:24
Φυσικά θα πρέπει να επέμβει ένα όργανο προστασίας του πολίτη... ;)
Αλλά τέτοια που είναι η Ελλάδα...σώθηκες τώρα...

nmakry
29-01-10, 15:25
Tο πακέτο είναι εξαιρετικό και με δεδομένο ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι, ως είθισται, πρόκειται για εξαιρετικά νέα... :worthy:

baskon
29-01-10, 15:25
Ακριβως..Οταν λες Unlimited εννοεις unlimited..
Τα 1500 λεπτα δεν ειναι τοσο πολλα και για καποιον που μιλαει πολυ μπορουν να φυγουν πολυ ευκολα..

Το ζουμι δεν ειναι εκει ομως..Το ζουμι ειναι οτι ειναι η μονη εταιρια που αν κανεις 10 ευρω ανανεωση χρονου ομιλιας στο καρτοκινητο σου σου δινει 1500 ευρω δωρεαν προς vodafone..
Δε με χαλαει καθολου να μη πληρωνω τιποτα και να μιλαω απεριοριστα..Και να εχω τον υπολοιπο χρονο που εβαλα για αλλες κλησεις σε αλλα δικτυα..

Αντε μακαρι να βγαλει και η wind αντιστοιχο πακετο να μη ξανααλλαζουμε νουμερο..

BlueChris
29-01-10, 15:31
Κάτι δεν μου κάθετε... μέχρι σήμερα με 7€ είχα
1200λεπτά ομιλίας - 1200sms και 30ΜΒ ιντερνετ...
τώρα δηλαδή με 10€ θα έχω 1500 και 1500 χωρίς ιντερνετ...

Μπααααα καλύτερο μου φαίνεται αυτό τον 7€

zombie_wireless
29-01-10, 15:34
Tο πακέτο είναι εξαιρετικό και με δεδομένο ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι, ως είθισται, πρόκειται για εξαιρετικά νέα... :worthy:

Εννοείς την COSMOTE και την WIND να φανταστώ....


Μακάρι...

nmakry
29-01-10, 15:34
Κάτι δεν μου κάθετε... μέχρι σήμερα με 7€ είχα
1200λεπτά ομιλίας - 1200sms και 30ΜΒ ιντερνετ...
τώρα δηλαδή με 10€ θα έχω 1500 και 1500 χωρίς ιντερνετ...

Μπααααα καλύτερο μου φαίνεται αυτό τον 7€

Πού είχες τα 1200/1200 και προς ποιους;

zombie_wireless
29-01-10, 15:36
Tο πακέτο είναι εξαιρετικό και με δεδομένο ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι, ως είθισται, πρόκειται για εξαιρετικά νέα... :worthy:


Ανταγωνισμός....;)

gtl
29-01-10, 15:37
Κάτι δεν μου κάθετε... μέχρι σήμερα με 7€ είχα
1200λεπτά ομιλίας - 1200sms και 30ΜΒ ιντερνετ...
τώρα δηλαδή με 10€ θα έχω 1500 και 1500 χωρίς ιντερνετ...

Μόνο που τότε είχε αποκλειστικά σε καρτοκινητά Vodafone, ενώ τώρα έχεις προς κάθε κινητό βόντα, είτε είναι συμβόλαιο ή καρτοκινητό. Και γι'αυτό το σημερινό είναι πολύ καλύτερο πρόγραμμα.

xristosp
29-01-10, 15:39
Απο τη δική μου πλευρά που χρησιμοποιώ πολύ το ιντερνετ μου ακούγεται ως εξης:
μέχρι πριν δύο μήνες έδινα 7 ευρώ για 600λεπτα/sms + 8 ευρώ για 100mb internet σύνολο 15 ευρώ. Πρίν ένα μήνα περίπου διπλασιάστηκαν και με τα ίδια λεφτά είχες 1200λεπτα/sms.

Τώρα με 10 ευρώ έχω 1500 λεπτά/sms απο τα οποία τα 8 θα φέυγουν για ιντερνετ και θα μου μένουν και αλλα 2 ευρώ στη τσέπη για άλλες κλησεις...
Πραγματικά φοβερή προσφορά...

nnn
29-01-10, 15:41
Όπως το καταλαβαίνω ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε πακέτου καρτοκινητής που έχει ο κάτοχος, απλά δίνει πεπερασμένο αριθμό sms και χρόνου ομιλίας προς συνδρομητές Vodafone.
Ουσιαστικά προτρέπει οικογένειες/φίλους με διαφορετικές εταιρίες να πάνε στην Vodafone.

zombie_wireless
29-01-10, 15:44
Με λίγα λόγια επανάκτηση των χαμένων πελατών...;)

Εγώ μια χαρά είμαι με COSMOTE 1,200 λεπτα ομιλίας προς Whats up και 1,200 sms πάλι προς Whats up.
+
10 ευρώ για τηλεφωνία σε σταθερά...
=
17 ευρώ το μήνα την βγάζω άνετα

jadas
29-01-10, 15:49
Πως κάτι είναι "απεριόριστο" αλλά έχει "όριο" 1500 λεπτά ταυτόχρονα (λιγότερο απο 1 ώρα την μέρα) ποτέ μου δεν το κατάλαβα.. η λέξη απεριόριστο δεν σημαίνει ΧΩΡΙΣ όριο?.. ίσως είμαι λάθος αλλά δεν καταλαβαίνω πως τους επιτρέπουν να δουλεύουν τον κόσμο με το πρόσχημα της δήθεν πολιτικής ορθής χρήσης, άσχετα αν είναι καλή σαν προσφορά ή όχι.

Κοροιδευουν τον κοσμο.

nassospr
29-01-10, 15:49
Είναι ίσως από τις καλλίτερες προσφορές στην καρτοκινητή.
Αλλά άφησε απ’ έξω (σύμφωνα μα την ανακοίνωση) τους συνδρομητές της Carrefour-Vodafone και η προσφορά δεν είναι συμβατή σχεδόν με κανένα από τα υπό-προγράμματα του νέου καρτοκινητού Vodafone.

Ελάχιστη διάρκεια χρέωσης 3 λεπτά.

emeliss
29-01-10, 15:56
Ουσιαστικά προτρέπει οικογένειες/φίλους με διαφορετικές εταιρίες να πάνε στην Vodafone.
Για να μιλάνε "απεριόριστα" στις και "σημερινές οικονομικές και κοινωνικές συνθήκες";

DreamAxe
29-01-10, 15:56
Σωστός. Θα έπρεπε να λέγεται Vodafone 1500 και όχι Unlimited, ούτε να χρησιμοποιούν τη λέξη "απεριόριστα" (εδώ πρέπει να επέμβει κάποιο όργανο προστασίας καταναλωτή).

Εννοείται! Έχει καταντήσει ενοχλητική η παραπλάνηση με τα δήθεν απεριόριστα. Σίγουρα 1500 λεπτά είναι πάρα πολλά, αλλά οχι απεριόριστα.


Κατά τα άλλα το πακέτο πιστεύω ότι θα βολέψει πολλούς για τους επόμενους 18 μήνες. Προσπαθούν να επανακτήσουν τη μάζα των πελατών που πήγε στο what's up και γενικότερα στην Cosmote.

Το καλό είναι οτι ανεβάζει το όριο στα 1500 λεπτά σε σχέση με τα 1200 λεπτά των άλλων, το κακό είναι οτι το κόστος είναι λίγο μεγαλύτερο και οτι απαιτεί επειδή απαιτεί ανανέωση τουλάχιστον 10€. Αν οι άλλες εταιρείες ακολουθήσουν στο 1500 αλλά κρατήσουν τις χρεώσεις τους ως έχει, βλέπω τα συμβόλαια όλων να πιάνουν πάτο.

Το αν θα προλάβουν την cosmote εξαρτάται απο το κατα πόσο θα βρεθεί αρκετός κόσμος στο whats up που να θελήσει να αλλάξει σε vodafone. Τώρα με τις δηλώσεις του αριθμού προσωπικά θα το σκεφτόμουν πολύ να ξαναστηθώ στην ουρά για δήλωση κι άλλου αριθμού, πόσο μάλλον απο την στιγμή που τα περισσότερα παιδιά έχουν whats up και θα πρέπει να πάει ο κηδεμόνας να (ξανα)κάνει νέα δήλωση σε κατάστημα για να πάνε σε VF κλπ. :hmm: Με λίγα λόγια προσωπικά δεν περιμένω να αλλάξει κάτι τόσο πολύ ώστε ο κόσμος να στραφεί μαζικά στην καρτοκινητή της VF

mamon
29-01-10, 15:57
Η προσφορά είναι εξαιρετική. 1500 λεπτά ΜΟΝΟ με ανανέωση, οπότε εαν μιλάς μόνο με vodafone σου μένουν και τα 10 ευρώ. Εμένα με βολεύει, καλύτερα από το να τα σκάω στο CU για να μιλάω με δύο αριθμούς μόνο.

Προφανώς θέλει να σταματήσει τις διαρροές, όταν λήξει η προσφορά θα υπάρχουν αρκετά χρήματα στο λογαριασμό ώστε να μην συμφέρει η μεταφορά σε άλλη εταιρεία.

efo355
29-01-10, 15:57
Τα 3 λεπτά δε με επηρεάζουν γιατί τα 1500 φτάνουν και παραφτάνουν.
Λοιπόν στη προσφορά δεν συμπεριλαμβάνονται βίντεο κλήσεις και mms δηλαδή μικρό το κακό (προσωπικά τα θεωρώ άχρηστα)
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν περιλαμβάνει κλήσεις προς σταθερά

themaxx
29-01-10, 15:59
Ωραίο... αλλά υπαρχή ένα πρόβλημα. Όλοι φτωχομπ.... έχουν πάρει γατσαπ (what's up) να δω με ποιον θα χαλάσω τα 1500 απεριόριστα λεπτά μου :p

nrg_polini
29-01-10, 16:00
Κάτι δεν μου κάθετε... μέχρι σήμερα με 7€ είχα
1200λεπτά ομιλίας - 1200sms και 30ΜΒ ιντερνετ...
τώρα δηλαδή με 10€ θα έχω 1500 και 1500 χωρίς ιντερνετ...

Μπααααα καλύτερο μου φαίνεται αυτό τον 7€

Ξαναδιαβασε την ειδηση, τα 10Ε μενουν στο λογαριασμο σου, τα 1500 λεπτα ειναι εντελως δωρεαν ;)

DSLaManiaC
29-01-10, 16:03
Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με μηνιαίο όριο 1.500 λεπτά χρόνου ομιλίας και 1.500 sms προς όλους τους αριθμούς συμβολαίων και καρτοκινητής Vodafone.

Whatever.. Τουλάχιστον είναι δωρεάν. Όμως κάνοντας το αυτό, ακυρώνουν ουσιαστικά το alot

baskon
29-01-10, 16:04
Ακριβως αυτο θα ελεγα..
καλα την ειδηση δε τη διαβασατε..Αλλα ουτε τα σχολια?Πιο πριν καθαρα ειχα πει οτι ειναι ιδια με την περυσινη προσφορα των χριστουγεννων..
Δηλαδη δε πληρωνεις τιποτα και εχεις 1500 λεπτα..
οποτε να μη συγκρινουμε την προσφορα των 7 ευρω για 1200 λεπτα με την προσφορα με 1500 δωρεαν λεπτα χωρις χρεωση αρκει να κανεις ανανεωση της καρτας μια φορα το μηνα..Και μαλιστα ισχυει μεχρι 6/2011..

ipo
29-01-10, 16:19
Όπως το καταλαβαίνω ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε πακέτου καρτοκινητής που έχει ο κάτοχος, απλά δίνει πεπερασμένο αριθμό sms και χρόνου ομιλίας προς συνδρομητές Vodafone.
Ουσιαστικά προτρέπει οικογένειες/φίλους με διαφορετικές εταιρίες να πάνε στην Vodafone.
Κι εγώ αυτό κατάλαβα.

Δεν μπόρεσα να βρω αναφορά στη νέα προσφορά στην ιστοσελίδα της εταιρείας.

Linus
29-01-10, 16:21
1,500 λεπτά ομιλίας δεν σου φτάνουν φίλε μου....
Εμένα τουλάχιστον μου φτάνουν και περισσεύουν...Γιατί όταν δεν έχεις αρκετό υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας δεν ξέρεις ποιον να πρωτοπάρεις ενώ με 1,500 δεν ξέρεις με ποιον να μιλήσεις...

Τελοσπάντων, τέτοια είναι η πολιτική τους φίλε μου...:)

Δίκιο έχει το παλικάρι.. Δεν έχει σημασία αν εσένα σου φτάνουν ή όχι. 1500' δεν είναι απεριόριστα.

boombastic
29-01-10, 16:46
H προσφορα δεν παιζεται (αν εξαιρεσεις οτι εχει και ημερομηνια ληξης, θα μου πεις ως το 2011 ποιος ζει ποιος πεθαινει:p ) ειδικα αν την συνδυασεις με το VODAFONE INTERNATIONAL που αυτη την στιγμη ειναι το φθηνοτερο καρτοκινητο της VODAFONE σε ομιλια και SMS.

BlueChris
29-01-10, 17:22
Μόνο που τότε είχε αποκλειστικά σε καρτοκινητά Vodafone, ενώ τώρα έχεις προς κάθε κινητό βόντα, είτε είναι συμβόλαιο ή καρτοκινητό. Και γι'αυτό το σημερινό είναι πολύ καλύτερο πρόγραμμα.

Ώπα δεν το είχα δει αυτό... οκ άκυρο αυτό που είπα πριν τότε.. καλύτερο είναι αυτό.

mamon
29-01-10, 17:42
Ενώ ο "δωρεάν χρόνος ομιλίας" δεν είναι απάτη.....

nassospr
29-01-10, 19:24
Κάνοντας μια παρατήρηση στην προσφορά θα ήθελα να αναφέρω και μια αύξηση που επιβάλει η Vodafone σε όσους χρήστες καρτοκινητής Vodafone international θέλουν να χρησιμοποιήσουν το unlimited.
Στον τιμοκατάλογο που είχε μέχρι χθες οι χρεώσεις ήταν: 0,21 € / λεπτό(προσφορά έως 31/3/2010, και κανονική τιμή 0,25 € / λεπτό)
χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

Και σήμερα:

Από το site της.
Οι χρεώσεις ισχύουν εφόσον ο συνδρομητής δεν είναι εγγεγραμμένος στο πρόγραμμα Vodafone Unlimited. Διαφορετικά οι χρεώσεις είναι ως εξής: 0,39 € / λεπτό για κλήσεις προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με ελάχιστο χρόνο χρέωσης κλήσης τα 30 δευτερόλεπτα. Μετά την πάροδο των 30 πρώτων δευτερολέπτων χρεώνεστε ανά επιπρόσθετο δευτερόλεπτο ομιλίας.

:down::down::down:

Ευτυχώς που δεν πείραξε την τιμή του sms του προγράμματος.

giovanni81
29-01-10, 19:52
η προσφορα ειναι παρα πολυ καλη αλλα θελει λιγο προσοχη...


με την ενεργοποιηση του Unlimited αυτοματα δεν υπαρχει συμβατοτητα με τα ακολουθα:

* Πρόγραμμα Ανταμοιβής Cash Back
* Super Πακέτα ομιλίας 80 και 150 λεπτών και 30 sms
* Πρόγραμμα Aνταμοιβής Bonus 45 λεπτών με κάθε ανανέωση
* Υπηρεσία προνομιακής Χρέωσης με κάθε ανανέωση 20€ και άνω

Οι συνδρομητές που έχουν τις παραπάνω υπηρεσίες ενεργοποιώντας το πρόγραμμα Vodafone Unlimited θα διαγραφούν από αυτές αυτόματα αφού πρώτα οι ίδιοι το επιβεβαιώσουν στις ηχογραφημένες υπηρεσίες.


αλλα υπαρχει συμβατοτητα με ολα τα υπολοιπα προγγραματα ομιλιας οπως
*Πακέτα χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων προς όλα τα κινητά και σταθερά
30 λεπτά + 30 SMS
*Πακέτα χρόνου ομιλίας για εθνικές κλήσεις
30 λεπτά
70 λεπτά
120 λεπτά
*Πακέτα χρόνου ομιλίας προς κινητά Vodafone και σταθερά
30 λεπτά
κτλ

ipo
29-01-10, 19:57
Κάνοντας μια παρατήρηση στην προσφορά θα ήθελα να αναφέρω και μια αύξηση που επιβάλει η Vodafone σε όσους χρήστες καρτοκινητής Vodafone international θέλουν να χρησιμοποιήσουν το unlimited.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Προστέθηκε στις παρατηρήσεις της είδησης.

furious99
29-01-10, 21:20
Κάνοντας μια παρατήρηση στην προσφορά θα ήθελα να αναφέρω και μια αύξηση που επιβάλει η Vodafone σε όσους χρήστες καρτοκινητής Vodafone international θέλουν να χρησιμοποιήσουν το unlimited.
Στον τιμοκατάλογο που είχε μέχρι χθες οι χρεώσεις ήταν: 0,21 € / λεπτό(προσφορά έως 31/3/2010, και κανονική τιμή 0,25 € / λεπτό)
χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης.

Και σήμερα:

Από το site της.
Οι χρεώσεις ισχύουν εφόσον ο συνδρομητής δεν είναι εγγεγραμμένος στο πρόγραμμα Vodafone Unlimited. Διαφορετικά οι χρεώσεις είναι ως εξής: 0,39 € / λεπτό για κλήσεις προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με ελάχιστο χρόνο χρέωσης κλήσης τα 30 δευτερόλεπτα. Μετά την πάροδο των 30 πρώτων δευτερολέπτων χρεώνεστε ανά επιπρόσθετο δευτερόλεπτο ομιλίας.

:down::down::down:

Ευτυχώς που δεν πείραξε την τιμή του sms του προγράμματος.

Πολυ σωστη παρατηρηση...

Η χρεωση προς ολους διπλασιαστηκε, για να μην ειναι η προσφορα αυτη ευθεως ανταγωνιστικη των συμβολαιων (και για να την πατησουν οσοι δεν το προσεξουν προφανως)...

anapliotis
29-01-10, 21:31
Με το CU μπορεί να έχει κανεις αρκει να ενεργοποιήσει μεχρι μεθαυριο με 10,50Ε+12%=11,76Ε/μήνα
1) 60 λεπτα προς σταθερά τηλέφωνα την ημερά δηλαδή 1800' /μήνα προς σταθερά και επιπλέον 1500'/μήνα προς vodafone. super.
Επιπλέον συνδύζοντας wind xs 20E/μήνα και cosmote απεριοριστα 15=15Ε/μήνα. Δηλαδή με 45,50Ε/μήνα συνολικά +12% μπορεί να μιλά κανείς άνετα προς όλα τα κινητά και σταθερά τηλέφωνα.

psytransas
29-01-10, 21:44
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν περιλαμβάνει κλήσεις προς σταθερά

Στη επομενη παρομοια προσφορα απο ανταγωνιστη πιστευεω θα συμπεριληφθουν και αυτα..

jargiris
29-01-10, 22:01
η προσφορα ειναι παρα πολυ καλη αλλα θελει λιγο προσοχη...


με την ενεργοποιηση του Unlimited αυτοματα δεν υπαρχει συμβατοτητα με τα ακολουθα:

* Πρόγραμμα Ανταμοιβής Cash Back
* Super Πακέτα ομιλίας 80 και 150 λεπτών και 30 sms
* Πρόγραμμα Aνταμοιβής Bonus 45 λεπτών με κάθε ανανέωση
* Υπηρεσία προνομιακής Χρέωσης με κάθε ανανέωση 20€ και άνω

Οι συνδρομητές που έχουν τις παραπάνω υπηρεσίες ενεργοποιώντας το πρόγραμμα Vodafone Unlimited θα διαγραφούν από αυτές αυτόματα αφού πρώτα οι ίδιοι το επιβεβαιώσουν στις ηχογραφημένες υπηρεσίες.

Αυτό είναι 100% σίγουρο?
Το ρωτάω γιατι το 1286 είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας

........Auto merged post: jargiris πρόσθεσε 2 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Οπ ναι, εχεις δικιο, τώρα μόλις το είδα στην ιστοσελίδα της Vodafone.
Συγγνώμη!!!!!!!!!!

Revolution
29-01-10, 22:06
Δεν εχω να σχολιασω την προσφορα αλλα θα σταθω στην ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΗ διαφημιση της Vodafone που μου εβαλε τον Κολοκοτρωνη να διαφημιζει καρτοκινητα, ντροπη τους, καθε ιερο και οσιο εχει χαθει.

Δεν ειμαι εθνικιστης ουτε καν πατριωτης αλλα ειναι εξοργιστικο να προσβαλεις εθνικα συμβολα προβαλωντας τα ως διαφημιστικες καμπανιες ΝΤΡΟΠΗ και παλι.

nnn
29-01-10, 22:32
:down: 3 λεπτά βήμα χρέωσης, άντε σιγά σιγά βάλτε το μισάωρο.
ΕΕΤΤ ξύπνα

kostas2005
30-01-10, 01:52
γενικότερα υπάρχουν (και θα ακολουθήσουν) πολύ καλές προσφορές σε όλα τα πακέτα αν το ψάξεις ....
αλλά αυτός που θα βάλει και την δυνατότητα επιλογής καθαρού ιντερνετ και όχι μέσω proxy σε καρτοκινητο θα κερδίσει πολλούς συνδρομητές αργά η γρήγορα .
Τώρα βέβαια μπορεί η εταιρίες να έχουν συμφωνημένο να μην το προσφέρουν αυτό φέτος
φανταστείτε τι προσφορές μπορεί καποιος να επωφεληθεί με ένα κινητό με 2 sim όπου η μια θα είναι και sim max 16

utp
30-01-10, 02:30
:down: 3 λεπτά βήμα χρέωσης, άντε σιγά σιγά βάλτε το μισάωρο.
ΕΕΤΤ ξύπνα

Οχι βημα βρε συ, τι ειναι; WIND????:p...
Ελαχιστη χρεωση ειναι.....μετα ανα δευτερολεπτο....

kokoretsi
30-01-10, 02:37
Τα 3 λεπτά δε με επηρεάζουν γιατί τα 1500 φτάνουν και παραφτάνουν.
Λοιπόν στη προσφορά δεν συμπεριλαμβάνονται βίντεο κλήσεις και mms δηλαδή μικρό το κακό (προσωπικά τα θεωρώ άχρηστα)
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν περιλαμβάνει κλήσεις προς σταθερά
Αν δεν κάνεις μεγάλες κλήσεις όμως είναι 500 λεπτά στην ουσία:)

nickvog
30-01-10, 04:09
Ας έλεγε τότε... 500 3λεπτα τηλεφωνήματα !!!!

Αλλά βλέπεις, χτυπάει καλύτερα το 1500 λεπτά χρόνου ομιλίας...

Συμφωνώ με nnn... όσο πάει και ο ελάχιστος χρόνος γίνεται προκλητικά όλο και μεγαλύτερος (λες ένα "έρχομαι κολλητέ, περιμένετέ με.." για 30'' και σου "τρώει" τρία λεπτά μάνι μάνι).

emeliss
30-01-10, 10:58
Αλλά βλέπεις, χτυπάει καλύτερα το 1500 λεπτά χρόνου ομιλίας...
Ποια 1500. Unlimited είπαμε στο όνομα.

contime
30-01-10, 11:33
H αληθεια ειναι οτι αυτο το "απεριοριστα" ειναι παραπλανητικο αλλα καμια καταναλωτικη οργανωση δε μιλαει, οπως δε μιλαει και καμια ΕΕΤΤ για την καινοτομια των τριων λεπτων ελαχιστης διαρκειας χρεωσης...
Σε σχεση με τις αλλες ειναι πολυ καλη προσφορα βεβαια, τουλαχιστον μεχρι να απαντησουν οι υπολοιποι! Πιο πολυ βεβαια πρεπει να χαλαστηκε η wind...

ipo
30-01-10, 12:11
λες ένα "έρχομαι κολλητέ, περιμένετέ με.." για 30'' και σου "τρώει" τρία λεπτά μάνι μάνι
Απ' όταν καθιερώθηκαν τα κινητά, χάθηκε και η συνέπεια, αφού ο άλλος νιώθει εντάξει με το να ενημερώσει και να αλλάξει την ώρα του ραντεβού. Με το που περνάει η ώρα του ραντεβού, αρχίζουν τα τηλεφωνήματα "έρχομαι..." ή "πηγαίνετε εσείς και θα σας πάρω να σας ρωτήσω πού είστε μόλις φτάσω". Και δε λέω να συμβεί μία-δύο φορές, αλλά έχει γίνει σύστημα. :down: Είναι πλέον λάθος να είσαι στην ώρα σου. Καλύτερα να φτάσεις μία ώρα μετά και να αρχίσεις τα τηλεφωνήματα.

nmakry
30-01-10, 12:12
Σε σχεση με τις αλλες ειναι πολυ καλη προσφορα βεβαια, τουλαχιστον μεχρι να απαντησουν οι υπολοιποι! Πιο πολυ βεβαια πρεπει να χαλαστηκε η wind...

Δεν ξέρω αν χαλάστηκε, πάντως εγώ και οι παρ' εμού της δίνουμε ένα μήνα καιρό max... Αν μέχρι τότε δεν αντιδράσει, ομαδική φορητότητα!!! Είναι μεγάλο το διάστημα της προσφοράς τη vodafone που αξίζει τη βαβούρα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.