PDA

Επιστροφή στο Forum : ConnΧ για επαγγελματικό χώρο



linaki_ath
29-01-10, 22:32
Καλησπέρα παιδιά.
Θέλω να βάλω στον επαγγελματικό μου χώρο 2 dsl γραμμές για να τα διαμοιράσω σε 15 pc χονδρικά, να έχω μια γραμμή τηλεφώνου και μια γραμμή φαξ (νούμερο?, δεν έχω ιδέα πως γίνεται με τα φαξ)
Στο site τους βρήκα κάποιες τιμές,
1. συνδυασμός dsl 24mbps 35.90€ + 10.90€ αστικά - υπεραστικά 500.
εφάπαξ για το dsl είναι 41,64€. για την τηλεφωνική γραμμή υπάρχει αυτό το τέλος?
2. υπάρχει κάποια άλλη κρυφή χρέωση πέραν από αυτά που θα πληρώνω κάθε μήνα?
3. για να βάλω φαξ πρέπει να γίνει isdn? ή απλά θα μου προσθέσουν ένα 2ο τηλεφωνικό αριθμό στην ήδη υπάρχουσα σύνδεση
4. θέλω να γίνεται ο διαμοιρασμός των 500λεπτών και στο τηλέφωνο και το φαξ
5. θα πρέπει αναγκαστικά να βάλω connX @ work επειδή έχω επαγγελματικό ΑΦΜ ή μπορώ με μια απλή connX όπως στο σπίτι μου?
6. Δεδομένου ότι το ίντερνετ είναι σημαντικό κομμάτι της επιχείρησης μου θα έχω καλύτερη γραμμή και εξυπηρέτηση με το connX@work ή είναι το ίδιο με τους οικιακούς χρήστες??
Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά πραγματικά από το site δε κατάλαβα τίποτα και ενόψει Σ/Κ σίγουρα δε μπορώ να πάω σε κάποιο OTEShop να μάθω και φυσικά θέλω και τις εντυπώσεις σας αν έχετε κάνει κάτι παρόμοιο..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:oneup:

FuS
29-01-10, 23:50
1) το conn-x (με dynamic ip) sta 24 mbps είναι στα 27,90 ευρώ.
Τέλος ενεργοποίησης πληρώνεις ΜΟΝΟ αν είναι αορίστου.

Αν κάνεις αίτηση για @work πακέτο (χρειάζεσαι static; ) είναι στα 55,9 ευρώ το μήνα το πακέτο office static.
Στο @work πακέτο πληρώνεις ΠΑΝΤΑ το τέλος ενεργοποίησης.

2) Καμία. Μόνο το πάγιο PSTN/ISDN.

3) Aν θες να έχεις 2 κανάλια φωνής (παράδειγμα, να μιλάς και να στέλνεις fax ταυτόχρονα), χρειάζεσαι ISDN. Eπίσης αν χρειάζεσαι MSN κλπ.

4) Αν το fax είναι ΜSN στο κεφαλικό που έχει το πρόγραμμα τηλεφωνίας, γίνεται (νομίζω).

5) Όχι δεν χρειάζεται, βάζεις κανονικό conn-x αν θέλεις.
conn-x @work βάζεις μόνο αν θες static ip ή υπηρεσίες DNS/Hosting.

6) Ίδια ακριβώς υποστήριξη με το απλό conn-x.

Δεν χρειαζόταν να τρέξεις στο oteshop απλά για info. Μπορούσες να καλέσεις και στο 134. Ένα τηλέφωνο είναι απλά ;)
Και Σάββατο ανοιχτά είναι (09:00-15:00)

@ ADSLgr.com All rights reserved.