PDA

Επιστροφή στο Forum : Usb 56+78



Geocheats2
30-01-10, 16:51
Γεια σας έχω την motherboard Asus P5N-E SLI (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522522) μου περισσεύουν usb 4 για την ακρίβεια (εννοώ αυτά που μπαίνουν μπροστά στο pc ή στο πλάι) με τα μικρά καλωδιάκια που συνδέονται πάνω στην μητρική. Μέσα στην μητρική μου έχει 2 υποδοχές μια που λέει Usb 56 και μια που λέει Usb 58 . Μήπως ξέρετε ποια είναι η διαφορά τους , πως να συνδέσω τα καλωδιάκια και αν θέλουν τίποτα drivers ??
Κάτι έκανα με τις usu και κατάφερα να κάψω ένα ασύρματο :whistle:

crypter
30-01-10, 17:09
Γραφει στο manual της μητρικης το που τα συνδεεις ακριβως τα usb. Ριξτου μια ματια. Αν δεν το εχεις θα ειναι διαθεσιμο και στην σελιδα της asus για κατεβασμα.

cranky
31-01-10, 04:57
Μήπως ξέρετε ποια είναι η διαφορά τους , πως να συνδέσω τα καλωδιάκια και αν θέλουν τίποτα drivers ??
Δεν έχουν καμμία διαφορά.
Θα τα συνδέσεις με μεγάλη προσοχή στον προσανατολισμό του βύσματος.
Δηλαδή, η κενή θεση στή θέση 78 να αντιστοιχεί με κενό στο βύσμα που θα κουμπώσεις.
Drivers, δεν χρειάζονται.

Andreaslar
31-01-10, 05:06
Είναι USB 5/6/7/8 (4 USB ) και όχι USB 56 και 78 :)

Απλά θα συνδέσεις τα καλωδιάκια που έρχονται από το front panel του κουτιού και θα είσαι οκ

cranky
31-01-10, 05:15
Αντρέα, μην τον μπερδεύεις.
Ετσι το γράφει στο manual της μητρικής του :
USB56 και USB78, στη σελίδα 1-9.

Geocheats2
31-01-10, 13:59
Γραφει στο manual της μητρικης το που τα συνδεεις ακριβως τα usb. Ριξτου μια ματια. Αν δεν το εχεις θα ειναι διαθεσιμο και στην σελιδα της asus για κατεβασμα.

Ειχα σκευτει να το κοιταξω αλλα κοιταξα το πως να την κανουμε install και γι'αυτο μπερδευτικα το manual τα ελεγε ολα και δουλεβουν μια χαρα :clap::clap::clap:

@ ADSLgr.com All rights reserved.