PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη Παρόχου



gup
31-01-10, 09:17
Καλημέρα,
ιδανικά αύριο θέλω να αλλάξω πάροχο από ΟΝ σε ΟΤΕ
Μπορεί κάποιος να μου πεί

Πόσο χρόνο θα χρειαστει ο ΟΤΕ ωστε να γυρισω στο δυκτιο του?
Μένω στα όρια Λαμπρινης & Δημου Αθηναίων.

Ευχαριστώ

kaloydis
31-01-10, 11:12
Θα πρεπει να κανεις αιτηση στο 134 η σε ενα OTESHOP αυτη θα πρεπει να ξερουν περιπου ποσες μερες κανει.

kostelo
31-01-10, 12:33
Λογικα γυρω στις 3 βδομαδες θα κανει για να γυρισει η γραμμη σου κομπλε. Εμενα τοσο εκανε περιπου απο forthnet σε οτε. Στο 134 και στα oteshop θα σου πουν γυρω στον ενα μηνα για να ειναι μεσα. ;)

gup
31-01-10, 15:43
Λογικα γυρω στις 3 βδομαδες θα κανει για να γυρισει η γραμμη σου κομπλε. Εμενα τοσο εκανε περιπου απο forthnet σε οτε. Στο 134 και στα oteshop θα σου πουν γυρω στον ενα μηνα για να ειναι μεσα. ;)


Κρίμα
Περίμενα κάτι καλύτερο
Δεν πειράζει (και από την Ον περιμενα κατι καλυτερο...)

Ευχαριστώ

alex24
31-01-10, 20:09
10 μερες κανει να γυρισει στον οτε

gup
31-01-10, 20:35
μακάρι...

xmperop1
31-01-10, 22:06
Ο χρόνος επιστροφής στον ΟΤΕ είναι 10 εργάσιμες και τηρείται ευλαβικά για να γίνουν οι φορητότητες σωστά.
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εκτός του ότι θα μείνεις 2 μέρες χωρίς νετ.

gup
01-02-10, 00:04
Ο χρόνος επιστροφής στον ΟΤΕ είναι 10 εργάσιμες και τηρείται ευλαβικά για να γίνουν οι φορητότητες σωστά.
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εκτός του ότι θα μείνεις 2 μέρες χωρίς νετ.

Ειμαι ήδη 2 μέρες χωρις νετ, ευτυχως υπάρχουν αρκετα ανοικτα στην γειτονια
Σκεφτομαι να βαλω το πακετο 8 mb του ΟΤΕ με δωρεαν αστικές κλπ...

Ειμαι πραγματικά περίεργος να δω αν θα υπάρχει διαφορά με τα 12-13 mb που έδειχνε η ΟΝ

Κατι μου λέει οτι θα είναι τουλαχιστον εφάμιλο σε ταχυτητα :)

........Auto merged post: gup πρόσθεσε 101 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ξερει κανείς τι χαρτια χρειάζεται να έχω μαζί μου για να κάνω την αίτηση στον ΟΤΕ?
Θα χρειαστεί να πάρω και wireless router ? ; ή είναι στην τιμή προσφοράς?

karetsos
01-02-10, 00:36
ταυτότητα ιδιοκτήτη της γραμμής.

από δευτέρα έχει δωρεάν και το ασύρματο router.

περίπου 15-18 μέρες μέχρι να έρθει η γραμμή, 1-2 μέρες για το internet

Lagman
01-02-10, 01:11
αίτηση μπορεί να κάνει κάποιος και από το www.oteshop.gr .Ο οτε είναι ο ταχύτερος σε αυτά... έχω δει περιπτώσεις που τους ενεργοποίησαν την ίδια μέρα.

Billmg81
01-02-10, 01:19
αίτηση μπορεί να κάνει κάποιος και από το www.oteshop.gr .Ο οτε είναι ο ταχύτερος σε αυτά... έχω δει περιπτώσεις που τους ενεργοποίησαν την ίδια μέρα.

Όντως! Ο γείτονας μου που έφυγε από HOL για ΟΤΕ έκανε αίτηση Δευτέρα και Τρίτη ή Τετάρτη ήταν Okey! Σε αυτά τα θέματα ο ΟΤΕ δεν κωλυσιεργεί! :oneup:

Καλό Μήνα

terko
01-02-10, 03:41
Ειμαι ήδη 2 μέρες χωρις νετ, ευτυχως υπάρχουν αρκετα ανοικτα στην γειτονια

Δηλαδή έκανες διακοπή από την ΟΝ και αν ναι γιατί;
Για να μείνεις 2 εβδομάδες το λιγότερο χωρίς internet, άσε που θα πληρώσεις τέλη ενεργοποίησης νέας γραμμής στον ΟΤΕ ή έκοψες μόνο το internet από την ΟΝ;

gup
01-02-10, 08:52
Δηλαδή έκανες διακοπή από την ΟΝ και αν ναι γιατί;
Για να μείνεις 2 εβδομάδες το λιγότερο χωρίς internet, άσε που θα πληρώσεις τέλη ενεργοποίησης νέας γραμμής στον ΟΤΕ ή έκοψες μόνο το internet από την ΟΝ;

Καλημέρα,
δεν έκανα διακοπη απο την ΟΝ απλά έχω πρόβλημα δες εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=361633

Σημερα (αν θα προλάβω γιατι η γραμμη ειναι στο ονομα της γυναικας μου και δεν η ιδια δεν μπορει) θα περασω απο oteshop να κάνω αίτηση και να κάνουν οι ιδιοι την διακοπη όπως προτείνουν και μερικοι φιλοι παραπανω.

terko
01-02-10, 14:29
Ok φίλε μου διάβασα το δράμα σου με την ΟΝ, αυτό που είπε ο @karetsos παραπάνω ισχύει δες εδώ (http://oteshop.ote.gr/storefront/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html), σου εύχομαι τώρα που θα πας στον ΟΤΕ να αποκατασταθούν τα προβλήματα και να βρεις την ηρεμία σου.

gup
01-02-10, 17:12
Ok φίλε μου διάβασα το δράμα σου με την ΟΝ, αυτό που είπε ο @karetsos παραπάνω ισχύει δες εδώ (http://oteshop.ote.gr/storefront/conn-x/-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html), σου εύχομαι τώρα που θα πας στον ΟΤΕ να αποκατασταθούν τα προβλήματα και να βρεις την ηρεμία σου.

Ευχαριστώ
Πέρασα το πρωί απο Oteshop είχα ταυτότητα, αλλά οχι και την κάτοχο της (είναι της γυναικας μου :) και θα ξαναπάμε αύριο. Τουλάχιστον κατα τις 10:00 που πέρασα η υπάλληλος δεν ήξερε κάτι για δωρεαν ασύρματο μου είπε όμως ότι όποτε κι αν ανακοινωθεί στα πλαίσια αυτης της προσφοράς το δικαιούμε. (αλλιως το κόστος είναι 30€).Επίσης με ενημέρωσε οτι υπάρχει extra χρεωση 1€ για αναγνώριση κλησης αρα 90€ το δίμηνο (ελπίζω να πιάσουν τόπο τα extra 10€/μήνα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.