PDA

Επιστροφή στο Forum : από ενσύρματο σε ασύρματο



papresa
31-01-10, 12:21
Καλημέρα, εδώ και λίγες μέρέχω πρόβλημα με το ίντερνετ. Επικοινώνησα με την HOL, μίλησα με τεχνικό και μουείπε πως αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα να τους ξαναπάρω να μου στείλουν καινούργιο router. Το πρόβλημα υφίσταται κι αύριο θα τους πάρω να μου στείλουν καινούργιο. Θέλω όμως να μου πείτε αν γνωρίζετε, αν ζητήσω να μου στείλουν ασύρματο, θα έχω κάποια επιβάρυνση είτε στο κόστος του εξοπλισμού είτε στους λογαριασμούς;
Επίσης ξέρετε αν σε μη ιδιόκτητο δίκτυο HOL αν δουλεύει καλά το ασύρματο;

zombie_wireless
31-01-10, 12:42
Ποιό πρόγραμμα απο hol έχεις....
Ποιό είναι το router...;
Αν είναι το netfaster έχει επιλογή και για ενσύρματο και για ασύρματο.(δεν επίβαρύνεσε με πρόσθετο χρέος)
Μιλάς γενικά και αόριστα...Πές μας τί πρόβλημα έχεις επακριβώς για να σε βοηθήσουμε...:)

papresa
31-01-10, 15:02
Εδώ κι αρκετό καιρό έχω τακτικές αποσυνδέσεις, αλλά από Πέμπτη απόγευμα δεν έχω καθόλου ίντερνετ, δεν ανάβει καθόλου το λαμπάκι www κι αναβοσβήνει διαρκώς το wan. Το ρουτερ είναι τοjetspeed 520+.

vaggoulas
31-01-10, 15:23
Για να έχεις το jetspeed πρέπει να έχεις μόνο adsl από hol (ΑΡΥΣ ή shared).
Οπότε όπως φαίνεται εδώ (http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=51&ct=63&prd_st=2) το wi-fi έχει χρέωση ανά μήνα.
Δωρεάν είναι μόνο στους DP πελάτες.

zombie_wireless
31-01-10, 20:51
Στην περίπτωση που έχεις αποσυνδέσεις κάνε αίτηση για βλάβη στον οτε.Είχα και γω με hi box πολλές αποσυνδέσεις και μετά πήγα και δήλωσα βλάβη στον οτε και ήταν όλα εντάξει:oneup:

papresa
31-01-10, 21:00
Τι σημαίνει DP πελάτης;
Υπάρχει δλδ περίπτωση η βλάβη να οφείλεται στον ΟΤΕ; Τι ακριβώς να ζητήσω;

Dark-Side
31-01-10, 21:06
Τι σημαίνει DP πελάτης;
Υπάρχει δλδ περίπτωση η βλάβη να οφείλεται στον ΟΤΕ; Τι ακριβώς να ζητήσω;

DP=Double Play ;)

Δεν νομίζω να μπορείς να δηλώσεις βλάβη στον ΟΤΕ άμεσα ενώ δηλώνοντας βλάβη στην hol δηλώνεις έμμεσα στον ΟΤΕ ή κάτι τέτοιο :p

papresa
10-02-10, 15:42
Ιντερνετ μέσω τηλεφωνου χρεώνεται στον ΟΤΕ η στη HOL;

mondeo
10-02-10, 16:18
Αν εννοείς πρόσβαση-χελώνα Dial Up που χρησιμοποιούσαμε πριν 5 χρόνια όπου το PC καλεί έναν αριθμό ΕΠΑΚ γιά να συνδεθεί,φυσικά η κλήση χρεώνεται στον πΟΤΕ και μπαίνει στον λογαριασμό του τηλεφώνου.Επίσης χρεώνεσαι και τις κάρτες που αγοράζεις,άρα το πληρώνεις διπλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.