PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελλας & προρυθμισμένες ταχύτητες..



cosstal
31-01-10, 14:52
Ήρθα πρόσφατα στην τελλας από τον προηγούμενο πάροχο (χολ) η γραμμή μου για download κλείδωνε στα 18000 Kbps τώρα με την τελλας έπεσε στα 13485.40 Kbps τους πείρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι για να μην αποσυγχρονίζεται είναι σωστά ρυθμισμένο.

Δηλαδή με την χολ που συγχρόνιζε μια χαρά και (κάποτε) έπιανα αυτές τις ταχύτητες, πια ειναι η διαφορα; Νομίζω δικαιούμαι εφόσον μπορώ να έχω αυτό που πληρώνω..

Παραθέτω και τα στατιστικά τις γραμμής μου:

JohnDro
31-01-10, 15:41
Βγάλε το άχρηστο oxygen και βάλε το netfaster της hol ή κάποιο άλλο router.
Και εγώ στη hol ήμουνα και συνδέθηκα στην tellas πρόσφατα. Με το oxygen συγχρόνιζα στα 12800 kbps
και με το netfaster συγχρονίζω στα 15800 kbps.

biller
01-02-10, 17:14
Υπαρχουν και χειροτερα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=354491)

Mouse Potato
03-02-10, 02:08
Ήρθα πρόσφατα στην τελλας από τον προηγούμενο πάροχο (χολ) η γραμμή μου για download κλείδωνε στα 18000 Kbps τώρα με την τελλας έπεσε στα 13485.40 Kbps τους πείρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι για να μην αποσυγχρονίζεται είναι σωστά ρυθμισμένο.

Δηλαδή με την χολ που συγχρόνιζε μια χαρά και (κάποτε) έπιανα αυτές τις ταχύτητες, πια ειναι η διαφορα; Νομίζω δικαιούμαι εφόσον μπορώ να έχω αυτό που πληρώνω..

Παραθέτω και τα στατιστικά τις γραμμής μου:

Το (σχετικά υψηλό) target SNRm που έχει θέσει η Τελλάς δεν σε αφήνει να συγχρονίσεις παραπάνω. Δοκίμασε με το προηγούμενο ρούτερ μήπως βελτιωθεί η ταχύτητα συγχρονισμού

@ ADSLgr.com All rights reserved.