PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με torrents και connx



chrikky
31-01-10, 22:22
Καλησπέρα σε όλους,
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τον τελευταίο καιρό.. Κάθε φορά που ανοίγω το μtorrent για να κατεβασω κάτι, μετά από λίγα λεπτά μού πέφτει η σύνδεση... και επανέρχεται μόνο είτε αν κλείσω το μtorrent και το ξαναανοίξω σε λίγα λεπτά είτε αν κάνω reset το modem... Όπως και να έχει πάντως δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα...
Εχω σύνδεση connx και μέχρι πρόσφατα δεν είχα κάποιο θέμα, ούτε έχω κάνει κάποια αλλαγή σε ρυθμίσεις, router κ.λπ.
Καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?

gerokost
02-02-10, 02:04
Για ρίξε μια ματιά παρακάτω. :)


http://www.utorrent.com/forum/viewtopic.php?pid=291819

PANOS851
02-02-10, 04:46
Τι router εχεις; μπες στο status του router ελενξε το θορυβο την γραμης σου μπορεις να κανεις update στο firmware του router υπαρχει μεγαλη περιπτωση να λυσεις το προβλημα αλλα ειναι πιθανον να ειναι κ virus μ εχουν τυχει αυτες οι δυο περιπτωσεις

chrikky
06-02-10, 00:31
δεν ξέρω ρε παιδιά.. μήπως όντως έπαθε κάτι το ρούτερ τι να πω... λυση δεν έχω βρει...

τωρα διαπιστωσα οτι με πεταει και ανοιγοντας το limewire...

εχω ενα jetspeed 520i.. (παμπαλαιο) και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να δοκιμασω αλλο, γιατι κανεις δεν εχει isdn... (ελεος τι την κρατάω τη γραμμη)

παντως μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ειχα κανενα θεμα.. :oops:

PANOS851
06-02-10, 23:31
εχεις δοκιμασει με αλλο pc ena laptop να δεις αν γινεται το ιδιο? αν δεν γινεται το ιδιο τοτε ειναι virus κ πρεπει να κανεις format

@ ADSLgr.com All rights reserved.