PDA

Επιστροφή στο Forum : Μειωση τιμών.



nemesis000
06-04-06, 14:34
Λοιπόν είμαι κάτοχος μιας adsl 384 home και πληρώνω 41,4€.
Έμαθα για το bundle της Otenet από το site της, πήρα το τηλέφωνο υποστήριξης και μου είπαν ότι είναι πιο φθηνό το bundle επειδή δεν παρεμβάλεται ο ΟΤΕ αλλά είναι καθαρά θέμα Otenet (γραμμή και σύνδεση).
Η διαδικασία που μου πρότειναν ήταν να ακυρώσω την παλιά μου σύνδεση και να κάνω αίτηση για νέα ( μάλιστα ενδιαφερόμουν για την 512 στα 26€). Πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ για την ακύρωση και εκεί με ενημέρωσαν ότι μπορώ να αναβαθμίσω την υπάρχουσα σύνδεσή μου!!! (βάσει υπερησιακού σημειώματος ημερομηνίας 15/3) Ενώ τώρα πληρώνα 41,4€ για 384 θα πληρώνω 28,5€ για 512!!!
Έκανα την αίτηση και περιμένω. Μου έιπαν ότι η αλλαγή στη ταχύτητα θα γίνει στιγμιαία σχεδόν, χωρίς να περιμένω. Μένει να το δούμε.

Τρέξτε όσοι πιστοί να επωφεληθείτε της προσφοράς.

sdikr
06-04-06, 14:38
Κάποιοι δεν διαβάζουν τα νέα :whistle:

giannis42
06-04-06, 15:02
Λοιπόν είμαι κάτοχος μιας adsl 384 home και πληρώνω 41,4€.
Έμαθα για το bundle της Otenet από το site της, πήρα το τηλέφωνο υποστήριξης και μου είπαν ότι είναι πιο φθηνό το bundle επειδή δεν παρεμβάλεται ο ΟΤΕ αλλά είναι καθαρά θέμα Otenet (γραμμή και σύνδεση).
Η διαδικασία που μου πρότειναν ήταν να ακυρώσω την παλιά μου σύνδεση και να κάνω αίτηση για νέα ( μάλιστα ενδιαφερόμουν για την 512 στα 26€). Πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ για την ακύρωση και εκεί με ενημέρωσαν ότι μπορώ να αναβαθμίσω την υπάρχουσα σύνδεσή μου!!! (βάσει υπερησιακού σημειώματος ημερομηνίας 15/3) Ενώ τώρα πληρώνα 41,4€ για 384 θα πληρώνω 28,5€ για 512!!!
Έκανα την αίτηση και περιμένω. Μου έιπαν ότι η αλλαγή στη ταχύτητα θα γίνει στιγμιαία σχεδόν, χωρίς να περιμένω. Μένει να το δούμε.

Τρέξτε όσοι πιστοί να επωφεληθείτε της προσφοράς.

και αν δεν εχει πορτες? τωρα τελευταια εχει προβλημα ο οτε .....σε πολλες περιοχες, τουλαχιστον αυτο ειπαν σε γνωστο μου που ηθελε αναβαθμιση απο 512 σε 1024

ntampa7
06-04-06, 15:51
μα γιατί να έχουν σχέση οι πόρτες?
σε αναβάθμιση ταχύτητας αναφέρεται.

Dim(GR)
08-04-06, 01:40
25e για 512 στην ΕΛΛAΔΑ λίγο απίθανο μου φαίνεται

WandereR
08-04-06, 02:02
Πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ για την ακύρωση και εκεί με ενημέρωσαν ότι μπορώ να αναβαθμίσω την υπάρχουσα σύνδεσή μου!!! (βάσει υπερησιακού σημειώματος ημερομηνίας 15/3)

Εεεεεε?

No-Name
08-04-06, 02:05
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνει διακοπή της γραμμής

tommygun
08-04-06, 02:53
για οσους δεν καταλαβαν, το connX θα παρει χωρις να χασει τη γραμμη του

No-Name
08-04-06, 02:55
Λοιπόν είμαι κάτοχος μιας adsl 384 home και πληρώνω 41,4.
Έμαθα για το bundle της Otenet από το site της, πήρα το τηλέφωνο υποστήριξης και μου είπαν ότι είναι πιο φθηνό το bundle επειδή δεν παρεμβάλεται ο ΟΤΕ αλλά είναι καθαρά θέμα Otenet (γραμμή και σύνδεση).


:whistle:

IVIetaCreatoR
08-04-06, 05:30
Ναι λέει οτι πήγε στον ΟΤΕ για ακύρωση αλλά τα σαϊνια εκεί τον ψήσανε οχι μόνο να μην διακόψει αλλά του πουλήσανε το το conn-x 512 (σαν υπάρχων)

gentux
08-04-06, 07:30
Ναι λέει οτι πήγε στον ΟΤΕ για ακύρωση αλλά τα σαϊνια εκεί τον ψήσανε οχι μόνο να μην διακόψει αλλά του πουλήσανε το το conn-x 512 (σαν υπάρχων)
Έτσι την πάτησα κι εγώ τα Χριστούγεννα, με το ondsl kit, ενώ του* είπα ότι γίνεται αυτός εκεί, δεν γίνεται, αντί να μου πει; "Δεν ξέρω και εργάζομαι εδώ για πλάκα" επέμενε.
Τελικά άλλαξα και γραμμή, από ΟΤΕ (http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BB%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=) σε ΟΤΕ (http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BB%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=).

Είναι και εγώ αλλά είμαι και αυτός ...

*Υπάλληλος (http://www.e-germanos.gr/)

eon.s60@
09-04-06, 11:33
Έκανα και εγώ την αναβάθμιση του 384 σε 512 και περιμένω να λήξη η 384 για να βάλουν την 512! Είπαν ότι το πολύ για 2 μέρες να μην έχω net! Γιατί όμως? Παίζει να γίνει καμια βλακεία και να χάσω την πόρτα? Επίσης θα με βάλουν connex?

angelfeather
13-04-06, 18:09
Υπάρχει κάποιο νέο γι αυτήν την προσφορά? Αν ξέρει κάποιος περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλώ ας μιλήσει, θα με βοηθούσε ιδιαίτερα. Αυτη τη στιγμή έχω 384 απο την Altec και το πακέτο μου λήγει αύριο το βράδυ, και σκεφτόμουν να μην κάνω ανανέωση στην Altec και να πάρω αυτό το πακέτο από την otenet. Στο τηλέφωνο μου είπαν πως δεν χρειάζεται να γίνει διακοπή της γραμμής μου και πως θα γίνει κατευθείαν αναβάθμιση σε 512. Μήπως με δουλεύουν? Με αυτά που διαβάζω σε αυτό το forum δεν ξέρω πια τι να πιστεψω... help!

Tiger75
13-04-06, 19:23
Παιδιά η αναβάθμιση γίνεται κατευθείαν!!!! Και'γω είχα 512 και πήγα 1024...δεν μου έκοψαν ούτε ένα λεπτό το net και απλά αυξήθηκε η ταχύτητά μου!!!!Αλλά όχι σε δύο μέρες αλλά σε 5! Αυτό ήταν όλο!!!!!!!!! Το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι η τιμή..............Η Otenet 512 με 25 Ευρώ μόνο????? Κατ'αλλα είναι super!!!!!!!!!!!!!

famous
13-04-06, 20:16
Με έναν πωλητή της OTEnet που μίλησα σήμερα μου είπε επίσης ότι μέσα Μαϊου αναμένεται και νέα πτώση. Φαίνεται πως το ADSL 2+ αρχίζει να επηρεάζει τις τιμές.
Το μεγάλο ερωτηματικό είναι αν θα διατηρηθει η ποιότητα και αν η σύνδεση που παίρνει κάποιος ανταποκρίνεται στις θεωρητικές τουλάχιστον ταχύτητες????!!!!

angelfeather
13-04-06, 21:40
Tiger75, σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. Ηταν ακριβως αυτο που ηθελα να ακουσω. Δεν με απασχολει τοσο η ταχυτητα οσο η διακοπη της συνδεσης... θα παθαινα κανα εγκεφαλικο αν εχανα την πορτα κι επρεπε να περιμενω... :D

angelfeather
17-04-06, 14:22
Για οποιονδηποτε αναρωτιοταν ακομα για το συγκεκριμενο πακετο, σημερα ενεργοποιηθηκε κιολας η γραμμη μου στην otenet με αυτο. Δε χρειαστηκε να περιμενω ουτε μια μερα. Η γραμμη μου ακομα δεν αλλαξε σε 512, αλλα εχω συνδεση κανονικα και το πολυ σε δυο μερες θα εχει γινει κι αυτο.

Ομολογω πως ειναι μεγαλη ανακουφιση, γιατι απο οτι φαινεται κυκλοφορουν πολλες φημες για την κακη εξυπηρετηση απο otenet. Μπορει απλως εγω να ημουν τυχερη βεβαια... επισης την εχω καταβρει με το myotenet και τις διαφορες υπηρεσιες. :D

demotapa
18-04-06, 09:27
Παιδιά έκανα και εγώ΄αίτηση σύνδεσης 512 6μηνη 28.50 , με ένα 536i modem/router 27 παραπάνω .Τα έξοδα ενεργοποίησης είναι δωρεάν και μπορώ μετά το πέρας της του συμβολαίου ή να το αναννεώσω για 6 μήνες ακόμα ή να κρατήσω την γραμμή και να πάρω άλλο πάροχο . Νομίζω οτι συμφέρει . Ενημερωτικά είχα κάνει αίτηση με ΤΕΛΛΑΣ στα 384 12μηνη 38,50 και την ακύρωσα ( μετά απο πολύ πίεση σε tellas ) , ευτυχώς όταν έμαθα για ΟΤΕ .

dyrer
19-04-06, 21:24
Έχω γραμμή 512 από ΟΤΕ και ISP Forthnet, με έβαλαν να κόψω την γραμμή και να παραγγείλω το Conn-X για να πάρω το Μodem Κλπ
Τι προτείνετε να κάνω για να προλάβω πριν την κόψουν την γραμμή και μείνω χωρίς internet


ΥΓ. Όπως σε λέω σε άλλο post μου είπαν να το κόψω πρώτα και μετά να αιτηθώ το connx

Και μου είπαν θα πληρώσω μονο την συνδρομή 28€ και τίποτα άλλο ούτε το modem router (Speedtouch 585) για την 512, μήπως κάτι δεν πάει καλά;
Στο 134 όλα αυτά αλλά και στο otenshop.gr

VaSimPoG
21-04-06, 18:42
Τί εννοελις "με έβαλαν" ? Ο οτέ ή τα παιδιά του forum ?
Τελοσπάντων αν μπορεί κάποιος ας το ξεκαθαρίσει το θέμα γιατί κ εγώ είμαι προ θυρών connx και καλό θα ήταν να ξέρω τι μπορεί να γίνει όταν περάσει το 6μηνο.
π.χ. αν θέλω να κάνω αναβάθμιση σε 512 τί θα γίνει ? Θα "αναβαθμιστεί" η γραμμή μου έστι απλά ή θα πρέπει να περιμένω για καινούργια πόρτα/γραμμή ?
Επίσης ποιά θα είναι η χρέωση μετά τους 6μήνες αν αλλάξω ταχύτητα ? Θα ισχύει πάλι μια προνομιακή τιμή με 6μηνη δέσμευση ή θα ισχύει το άθροισμα OnDSL Line 512 + OnDSL home 512 ?

EvilHawk
22-04-06, 11:37
Έχω γραμμή 512 από ΟΤΕ και ISP Forthnet, με έβαλαν να κόψω την γραμμή και να παραγγείλω το Conn-X για να πάρω το Μodem Κλπ


Αυτή είναι η διαδικασία για την απόκτηση conn-x, είναι πακέτο που προσφερετε σε νέες συνδέσεις και είναι "λογικό" να γίνετε έτσι!

WandereR
22-04-06, 11:45
Αυτή είναι η διαδικασία για την απόκτηση conn-x, είναι πακέτο που προσφερετε σε νέες συνδέσεις και είναι "λογικό" να γίνετε έτσι!
Αν είχε τη γραμμή στο ονομά του δεν θα γίινοταν όμως
Το κονεξ έχει αυτο πλεονεκτημα σε σχέση με άλλα πακέτα.

Το θέμα είναι φίλε οτι στην περιπτωση σου δεν είχες την γραμμή στο ονομά σου αλλά στην φορθνετ, οπότε δεν υπάρχει περιπτωση να μην διακοπει η γρμμή σου.

EvilHawk
22-04-06, 12:20
Καλά με τα πακέτα εχω μπερδευτεί και εγώ, νομίζω ότι και δικιά σου να είναι η γραμμή η ίδια χαζή διαδικασία ισχύει !

WandereR
22-04-06, 12:24
Εχει ξεκαθαριστεί σε άλλα θρεντς. Το έχω ρωτήσει αρκέτες φορές, με το κονεξ έχεις αυτήν την επιλογή.

Και λάθος να τα λέω, αλλοι θα φταίνε anyway!! :lol:

morfeas-dsl-
22-04-06, 12:39
Εγω παντως δεν εκανα διακοπη. Ειχα 512 και πηγα να ρωτησω για την προσφορα. Μου λενε οπως ακριβως εισαι χωρις να αλλαξει τιποτα απλα μενοντας οτενετ για 6 μηνες απο 50+ θα πληρωνεις 28.
ετσι και εγινε ηρθε και ο λογαριασμος. Δεν αλλαξε κατι στην ταχυτητα

Ηθελα να παρω την αντιστοιχη προσφορα για οσους εχουν 1024 αλλα δεν ειχαν πορτες και ειπαν πως για να αλλαξω ταχυτητα επρεπε να γινει διακοπη και επανασυνδεση

VaSimPoG
22-04-06, 13:22
Καλά με τα πακέτα εχω μπερδευτεί και εγώ, νομίζω ότι και δικιά σου να είναι η γραμμή η ίδια χαζή διαδικασία ισχύει !
^^^^
Χωρις παρεξήγηση ρε συ Evil αλλα αν δεν ξέρεις σίγουρα (!) μην μας μπερδεύεις κ εμάς που πάμε να τα ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα ;)


Αυτή είναι η διαδικασία για την απόκτηση conn-x, είναι πακέτο που προσφερετε σε νέες συνδέσεις και είναι "λογικό" να γίνετε έτσι!
^^^
Αυτό είναι σίγουρο ? Δηλαδή για να δικαιούμαι το προνομιακό πάγιο πρέπει να κάνω καινούργια γραμμή ακόμα και αν η προηγούμενη είναι πάλι connx ? Δέν τους φτάνει η 6μηνη δέσμευση ?
Αν ειναι έτσιιι ---> :down: :down: :down:

brwmogazos
26-04-06, 11:33
Παιδες να ρωτησω εδω κατι.

Εγω τα χριστουγεννα πηρα για πρωτη φορα ADSL και πηρα της OTENET το 384 πακετο με δωρο το ρουτερακι.

Η συνδεση μου εχει γινει με συμβολαιο 12αμηνο.

Το παγιο μου απο τον επομενο μηνα που τελειωνουν οι 4 προπληρωμενοι θα ειναι στα 21? ευρω αν θυμαμαι καλα.Εχουν πεσει οι τιμες κιαλλο και αυτο θα επιρρεασει και την δικη μου συνδεση?

Και κατι ακομα...αν καποια στιγμη πριν τελειωσει το 12μηνο συμβολαιο μου θελησω να βαλω 512...μπορω? και το κοστος του θα ειναι οσο αυτω των προσφορων για 512?

IVIetaCreatoR
26-04-06, 13:49
Λοιπόν,για να τα ξεμπερδέψουμε λίγο,:band:

Αν έχεις ήδη γραμμή απο τον ΟΤΕ μπορείς απλά να δεσμευτείς για ένα 6μηνο και να εκμεταλευτείς τις τιμές του CONN-X . (22.50/28.50/47.50 για 384/512/1024 αντίστοιχα)

(ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ):yahoo:

Αν έχεις γραμμή απο τον ΟΤΕ και θέλεις πάλι να εκμεταλλευτείς απο τις παραπάνω τιμές και ταυτόχρονα να ανεβείς σε ταχύτητα καλώς. Πάλι αρκεί να δεσμευτείς για 6μηνο.

(ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ):yahoo:

Μετά το εξάμηνο ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ μπορείς να κάνεις αναβάθμιση της γραμμής (αλλά όχι υποβάθμιση:nono: ) και θα ισχύουν οι παραπάνω τιμές (και όχι οι αορίστου γραμμή + συνδρομή)

(ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΓΡΑΜΜΗ...):yahoo:

Frealaf
26-04-06, 14:28
Ηθελα να παρω την αντιστοιχη προσφορα για οσους εχουν 1024 αλλα δεν ειχαν πορτες και ειπαν πως για να αλλαξω ταχυτητα επρεπε να γινει διακοπη και επανασυνδεση
Όπως ανέφερε και ο προλαλήσας (IVIetaCreatoR), ακόμα και αναβάθμιση ταχύτητας γίνεται ΧΩΡΙΣ διακοπή- αρκεί φυσικά να είναι στο όνομά σου η γραμμή...
Εγώ είδα το routerάκι μου να κλειδώνει στα 1024 λιγότερο από 24 ώρες μετά την αίτησή μου για αναβάθμιση από τα 384! Την επομένη, δε, μου δώσαν και τα login details στην Otenet... :oneup:

leotzian
26-04-06, 21:38
Βρέ παιδιά επειδη εχω βραχυκυκλώσει
Εγω ειχα πάρει τα Χριστούγεννα Connex 384/128 με ενα Speedtouch 530, και ενα Mp3 player
δωρο, και εχω κάνει αορίστου για ενα χρόνο και πληρωνω 41,41 το μηνα
Ισχυει και για μένα αν κάνω αναβάθμηση σε 1024 αορίστου η για 6 μηνες τα 47.50?

Κατα την αγορα των παραπάνω δεν ειχα πληρώσει τίποτα μόνο το τέλος ενεργοποίησης
και τα ειχα πάρει με υποχρέωση συνδεσης 1 χρονο αν δεν κάνω λάθος

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λεωνίδας

IVIetaCreatoR
27-04-06, 00:14
Επειδή έχει την υποχρέωση αυτο που πήρες για ένα χρόνο είναι πιο περίπλοκο.
Έχεις το χαρτί με τη διαφορά που πληρώνεις εαν βγείς απο τη δέσμευση πριν τους 12 μήνες?
Πάρε το 134 για περισσότερες πληροφορίες.

grissom
28-04-06, 21:43
Και εγώ είμαι στο ψάξιμο ακόμα γιατί με τη 384 αορίστου ΟΤΕ-ΟΤΕνετ που έχω τώρα και πληρώνω 40 ευρώ περίπου μου φαίνεται ηλίθιο όταν με τα ίδια λεφτά(περίπου) μπορώ να έχω 1024 με μια δέσμευση 6 μήνων.
Ήμουν έτοιμος να πάω για FORTHnet και τη νέα προσφορά που είχε βγάλει για γραμμές 1024 με το 1Bill αλλά μέχρι τώρα δεν μπορώ να πώ πως είμαι αρκετά δυσαρεστημένος με την ποιότητα της ταχύτητας της ΟΤΕνετ για να προτιμήσω τη FORTHnet.

Θα το ψάξω και εγώ λίγο παραπάνω για να δω αν συμφέρει να δεσμευτώ τώρα σε ένα πακέτο ή αν είναι καλύτερο να περιμένω μιας και όλες οι εταιρείες βγάζουν η μια μετά την άλλη πακέτα με οικονομικότερες προσφορές.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που δώσατε και αν μάθω κάτι για το συγκεκριμένο θέμα θα το αναφέρω εδώ.

manoulamou
29-04-06, 10:29
Το μονο σιγουρο ειναι οτι οσοι παιρνουν πακετα Οndl kit και Conn-X,
εχουν την γραμμη στο ονομα τους απο τον ΟΤΕ και δεν την χανουν!
Επισης η αναβαθμιση ταχυτητας δεν πληρωνεται (αντιθετα η υποβαθμιση χρεωνεται)
απλα αυξανεται το μηνιαιο παγιο γραμμης adsl και το τελος συνδρομης στον isp!

mrgrunger
29-04-06, 18:32
Ναι και γώ είχα 384 και πήγα σε ένα ΟΤΕshop και μου είπαν για το 512 με 28 ευρώ. Είναι το connx 512 με 512 γραμμή και OnDSL HOME 512 της ΟΤΕnet. Σε δεσμεύει όμως για 6 μήνες απο΄τι λέει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.