PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα "κατ'εξοχήν" και αλλαγή παρόχου



kmpatra
03-02-10, 14:28
καλημερα.Θέλω να ρωτήσω το εξης. Στο σπιτι οι γονεις μου εχουν τηλεφωνικη συνδεση ΟΤΕ. Εχουν παράλληλα ενεργοποιήσει στο εξοχικό το προγραμμα "κατεξοχην" (λειτουργία της γραμμης για 6 μηνες).Αν στο 1ο σπιτι αλλάξει ο παροχος, το κατ'εξοχην στο 2ο σπίτι διατηρείται ή διακόπτεται?

prodromosfan
03-02-10, 14:33
διατηρειται εφοσον προκειται για ξεχωριστη γραμμή.

sexrazat
04-02-10, 00:20
99% καταργείται και αν δεν έχεις κλείσει χρόνο πληρώνεις και ότι έχεις γλυτώσει αναδρομικά. Αύριο θα το σιγουρέψω 100%

emeliss
04-02-10, 10:57
99% καταργείται και αν δεν έχεις κλείσει χρόνο πληρώνεις και ότι έχεις γλυτώσει αναδρομικά. Αύριο θα το σιγουρέψω 100%
Δεν νομίζω ρε συ. Δεν γράφει κάπου στους όρους "σύνδεση" της "κατεξοχήν" γραμμής με κάποια "αστική" κύρια.

Βέβαια η σύμβαση που υπάρχει στο oteshop θέλει ανανέωση. Ακόμα αναφέρει ότι δεν συνδυάζεται με adsl...

john84
04-02-10, 11:25
99% καταργείται και αν δεν έχεις κλείσει χρόνο πληρώνεις και ότι έχεις γλυτώσει αναδρομικά. Αύριο θα το σιγουρέψω 100%

Προσεξε τι λεει. Δεν θα πειραξει την γραμμη που εχει το κατεξοχην αλλα την "Δηλωμενη" συνδεση στο σπιτι του. Συνεπως δεν καταργηται!!!:p

kmpatra
04-02-10, 12:18
το 134 παντως λέει οτι πρεπει και οι 2 να ειναι στον ιδιο πάροχο.

prodromosfan
04-02-10, 13:56
στους ορους δεν αναφερεται πουθενα οτι πρεπει να εχεις και συνδεση ΟΤΕ καπου αλλου.
http://oteshop.ote.gr/storefront/popup.ep?pi=105100

sexrazat
05-02-10, 10:56
Στη θεωρία αλλά και στην πράξη θα πρέπει να συνδυάζεται κατά την καταχώρηση με κάποιο τηλ. του ΟΤΕ αλλοιώς δεν περνάει. Αυτό ισχύει.

Επίσης στη θεωρία θα έπρεπε να καταργείται με την μεταφορά του κυρίως τηλ. σε πάροχο. Στην πράξη δεν φαίνεται πιθανότατα να υπάρχει ασφαλιστική δικλείδα που να το κάνει αυτόματα. Μόνο αν τυχαία το δει κάποιος υπάλληλος.

princeelf
19-02-10, 11:25
Στη θεωρία αλλά και στην πράξη θα πρέπει να συνδυάζεται κατά την καταχώρηση με κάποιο τηλ. του ΟΤΕ αλλοιώς δεν περνάει. Αυτό ισχύει.

Επίσης στη θεωρία θα έπρεπε να καταργείται με την μεταφορά του κυρίως τηλ. σε πάροχο. Στην πράξη δεν φαίνεται πιθανότατα να υπάρχει ασφαλιστική δικλείδα που να το κάνει αυτόματα. Μόνο αν τυχαία το δει κάποιος υπάλληλος.

'Αλλο το κανονικό τηλέφωνο που έχεις στο σπίτι σου. (Άλλος λογαριασμός )
και άλλο το κατεξοχήν που έχεις στο άλλο σπίτι σου.( Άλλος λογαριασμός)
Τα πληροφοριακά συστήματα του ΟΤΕ τα βλέπουνε σαν 2 διαφορετικά πράγματα όπως και είναι ανεξάρτητα εάν ακόμη και είναι στον ίδιο πελάτη.

sexrazat
20-02-10, 02:20
'Αλλο το κανονικό τηλέφωνο που έχεις στο σπίτι σου. (Άλλος λογαριασμός )
και άλλο το κατεξοχήν που έχεις στο άλλο σπίτι σου.( Άλλος λογαριασμός)
Τα πληροφοριακά συστήματα του ΟΤΕ τα βλέπουνε σαν 2 διαφορετικά πράγματα όπως και είναι ανεξάρτητα εάν ακόμη και είναι στον ίδιο πελάτη.

Μπορεί να τα βλέπουν σαν δύο διαφορετικά πράγματα αλλά για να περάσει το κατ' εξοχήν ενημερώνονται για το συνδυασμό μεταξύ τους, δηλ. αν δοθεί στο σύστημα η κατάλληλη παράμετρος αυτόματα θα χρεώνεσαι ποινή. Απλά πιθανότατα δεν έχει προβλεφθεί κάτι τέτοιο, όχι ότι δεν γίνεται.

princeelf
20-02-10, 14:57
καλημερα.Θέλω να ρωτήσω το εξης. Στο σπιτι οι γονεις μου εχουν τηλεφωνικη συνδεση ΟΤΕ. Εχουν παράλληλα ενεργοποιήσει στο εξοχικό το προγραμμα "κατεξοχην" (λειτουργία της γραμμης για 6 μηνες).Αν στο 1ο σπιτι αλλάξει ο παροχος, το κατ'εξοχην στο 2ο σπίτι διατηρείται ή διακόπτεται?

Φίλε μου 100% αν στο 1ο σπίτι πας σε άλλο πάροχο στο 2ο διατηρείς το κατεξοχήν χωρίς να έχεις κανένα πρόβλημα και καμία extra χρέωση. Τουλάχιστον αυτό ισχύει τώρα...για το μέλλον κανείς δεν ξέρει ;)

kmpatra
20-02-10, 20:12
Φίλε μου 100% αν στο 1ο σπίτι πας σε άλλο πάροχο στο 2ο διατηρείς το κατεξοχήν χωρίς να έχεις κανένα πρόβλημα και καμία extra χρέωση. Τουλάχιστον αυτό ισχύει τώρα...για το μέλλον κανείς δεν ξέρει ;)

ok ευχαριστώ για τη βοήθεια ;)

utp
15-09-14, 21:38
Εχω connx κατεξοχην με 2 mbps και ΣΚ, δινω 42 ευρω το διμηνο.
Υπαρχει κατι οικονομικοτερο? Τηλεφωνια θελω να εχω απλη με χρονοχρεωση. Η ταχυτητα θελω να παραμεινει αποκλειστικα στα 2mbps γιατι ειναι οριακη.
Απο περιεργεια ποσο εχει αυτο ακριβως το προγραμμα που εχω τωρα οχι ομως κατεξοχην, αλλα να λειτουργει ολο το χρονο?

nmavro73
23-09-14, 20:09
Εχω connx κατεξοχην με 2 mbps και ΣΚ, δινω 42 ευρω το διμηνο.
Υπαρχει κατι οικονομικοτερο? Τηλεφωνια θελω να εχω απλη με χρονοχρεωση. Η ταχυτητα θελω να παραμεινει αποκλειστικα στα 2mbps γιατι ειναι οριακη.
Απο περιεργεια ποσο εχει αυτο ακριβως το προγραμμα που εχω τωρα οχι ομως κατεξοχην, αλλα να λειτουργει ολο το χρονο?
Αν δεν σε ενδιαφέρει να δουλεύει το τηλεφωνο συνεχώς και βολεύεσαι με κινητο απλα κόψε τα ΣΚ. Το Ίντερνετ δουλεύει ούτως ή άλλως παντα. Όλο το χρόνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.