PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρελλο πακετο το cube



sakistsalikis
07-04-06, 13:46
Δεν ξερω ποτε θα με συνδεσει η vivodi στο cube αλλα η πρωτη εντυπωση μου ειναι θετικοτατη. Μολις τωρα παρελαβα απο το plaisio το δεμα με το cube για 3 μηνες με 59 ευρω. Η προηγουμενη εμπειρια μου ηταν της sparknet το booster pack που καμια σχεση δεν εχει με το cube.H εκπληξη μου ηταν μεγαλη οταν ειδα οτι εχει router microcom με usb kai ethernet (οχι crypto F200), 2 splitters παρακαλω (οχι 1 φιλτρο), 2 τηλεφωνικα καλωδια. Μονο τον εξοπλισμο αν πουλησω θα παρω τα 59 ευρω που εδωσα πισω. Δεν εχω ποσοστα απο τη vivodi αλλα τα καλα πρεπει να λεγονται. Για τη συνδεση θα δουμε πως τα παει. Εξαλλου το booster pack μου το ειχαν συνδεσει σε 4 μερες οποτε απο τη συγκριση θα ειμαι αυστηρος για τη vivodi σιγουρα (καλομαθα).

aroutis
07-04-06, 13:48
cude ? ;)

KiSpy
07-04-06, 14:38
Σκέφτομαι ν αγοράσω και εγώ το ίδιο. Πάντως στο 13880 που πήρα για να ρωτήσω για τους χρόνους ενεργοποίησης, μου απάντησαν ότι κάνουν γύρω στις 20 εργάσιμες ημέρες και οτι ο χρόνος που μου δίνουν είναι ενδεικτικός!!!! Σε παρακαλώ όταν σε ενεργοποιήσουν ενημέρωσέ μας για να δούμε πάνω κάτω τους χρόνους που κάνουν

HaRRy
07-04-06, 15:09
Κανα μηνα και θα κάνει σε εργάσιμες ημέρες 30+...

tolisge
07-04-06, 15:32
Σε εμένα έγινε η ενεργοποίηση σε 11 εργάσιμες μέρες !!!

DSL CUBE 512

dikos
07-04-06, 15:47
Σε ποιά περιοχή και πότε tolisge? Αν μιλάμε για φέτος πρέπει να είσαι από τους τυχερούς...

t300
07-04-06, 19:42
Και εμένα είχε κάνει λίγες μέρες. 27/12 αίτηση, 6/1 ενεργοποίηση στην Πάτρα. Από εκεί και μετά όμως έχει πέσει πολύς κόσμος...

referravag
08-04-06, 05:50
Εμένα έκανε από τις 29-12-2005 που έστειλα την αίτηση, μέχρι τις 15-2-2006 που με πήραν τηλ ότι ενεργοποιήθηκε.Κι εγώ Πάτρα Shared LLU

Gdel
08-04-06, 11:09
Πιστευω οτι τελικα το Cube ειναι η πιο καλη λυση στην αγορα μεχρι στιγμης τοσο απο πλευρας τιμης οσο και απο θεμα οτι πρεπει να ταλαιπωρηθεις λιγο να το αποκτησεις γιατι διατιθεται μονο απο το plaiso και μεσο τηλεφωνικης παραγγελιας και οχι παντου στην αγορα οπως αλλα πακετα οποτε ο ενδιαφερομενως πρεπει να ειναι καπως "ψαγμενος" για να μπει σε διαδικασια
Οσο αναφορα τις ταχυτητες μεχρι στιγμης στιγμης εδω απο Χαιδαρι δεν βλεπω να πεταει κιολας
αλλα φαινονται σε αξιοπρεπη επιπεδα

yiannis_1
08-04-06, 11:27
Πιστευω οτι τελικα το Cube ειναι η πιο καλη λυση στην αγορα μεχρι στιγμης τοσο απο πλευρας τιμης οσο και απο θεμα οτι πρεπει να ταλαιπωρηθεις λιγο να το αποκτησεις γιατι διατιθεται μονο απο το plaiso και μεσο τηλεφωνικης παραγγελιας και οχι παντου στην αγορα οπως αλλα πακετα οποτε ο ενδιαφερομενως πρεπει να ειναι καπως "ψαγμενος" για να μπει σε διαδικασια

Συνήθως αυτές οι πολύ καλές λύσεις τραβάνε και πολύ καλό κόσμο...
Να ελπίζεις ότι θα τον σηκώνει το δίκτυο τους και το CC τους.

FoZ
08-04-06, 11:27
οντως αργει λιγο στη συνδεση (εμενα εκανα 1 μηνα +) αλλα εχω μεινει υπερ ευχαριστημενος απο ταχυτητες. πριν ειχα οτενετ 384 μου εβγαζε απειρα προβληματα..
κ τωρα που μειωσε κ τις τιμες ειναι το καλυτερο πακετο!

liberostelios
12-04-06, 00:42
Παιδιά εγώ έχω αγοράσει το πακέτο εδώ και ένα μήνα και 1 εβδομάδα και ακόμα δεν έχω δει DSL! Περιμένω. Από ότι έχω καταλάβει, ενεργοποίηση πλέον γίνεται στις 25 εργάσιμες και αν...

sakistsalikis
13-04-06, 11:45
ΤΟ Σαββατο που μας περασε πηγα την αιτηση στην Speedex. Το πακετο μου με την Spaknet τελειωνει 20 του μηνα και σκεφτηκα οτι με τις καθυστερησεις της VIvodi καλο ειναι να στειλω την αιτηση λιγο νοριτερα. Σημερα λοιπον (πριν απο 10 λεπτα) με πηρε τηλεφωνο μια κοπελα απο vivodi και με ρωτησε αν εχω adsl γραμμη γιατι τους ειπαν στον OTE οτι η γραμμη μου ειναι ηδη dsl. Μου ειπε λοιπον να κοψω τη γραμμη για να μπορεσουν να μου ενεργοποιησουν αυτοι τη γραμμη και να παρω στο 13880 να ζητησω την κοπελα αυτη (μου αφησε ονομα) και να την ενυμερωσω οταν κοπει το dsl. Απ το Σαββατο ειναι η 4η εργασιμη σημερα. Αρα ενδιαφερθηκαν αμεσως μολις πηραν την αιτηση. Να σημειωσω οτι ειμαι Λευκαδα και DSL ελαχιστοι εχουν. Οποτε σκεφτομαι μηπως τα προβληματα με καθυστερησεις που εχει πολυς κοσμος (οχι μονο σε vivodi) ειναι θεμα ΟΤΕ. Απο την προηγουμενη εμπειρια μου με τη sparknet ειχα συνδεθει στο DSL την 4η εργασιμη μερα απο την αποστολη του fax με την αιτηση. Επισης για το θεμα ταχυτητας με τη sparknet ειχα 42 kB/sec σταθερα και το ιδιο ειχα με forthnet και hol που δοκιμασα demo. Αρα πολυ φοβαμαι πως ο ΟΤΕ ευθυνεται για τη συντρηπτικη πλειοψηφια των προβληματων σε αστικα κεντρα κυριως. Ειτε επιτυδες για να μην πηγαινει ο κοσμος στους εναλλακτικους ειτε γιατι δεν σηκωνει το δυκτιο του.
Τωρα βεβαια εχω το προβλημα αν θα πρεπει να κοψω τη sparknet πριν τις 20 που τελειωνει μονη της ή να την αφησω να κοπει (θα κοπει;) στις 20. Ειναι και το προβλημα οτι η sparknet δεν υπαρχει και δεν ξερω που να απεφθυνθω.

TeliaZ
13-04-06, 15:01
Εμένα έκανε σχεδόν 30 μέρες και λέω σχεδόν .. γιατί αν είχα όρεξη να παίρνς τηλέφωνα θα μπορούσα να την ενεργοποιήσω 10 μέρες νωρίτερα.
Πολύ καλές εντυπώσεις από την αναβάθμιση σε 512 ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.