PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητοτητα!



ogenikos
08-04-06, 14:04
Εμαθα ότι σε μερικές περιοχές του κέντρου η vivodi υποστηρίζει φορητότητα και μάλιστα σου δίνει :
Μία γραμμή με το παλιό νούμερο του ΟΤΕ (που τώρα μπορείς να τον κόψεις )
+ μία γραμμή με 211...
+ 200 λεπτά δωρεάν τον μήνα
+ 64Κb internet χωρίς ογκο/χρόνο χρέωση
και όλα αυτά με 14 ευρώ το μήνα....
Δεν είδα να έχει βγεί ανακοίνωση στο site της, αλλα για αρχή γίνεται ψάρεμα πελατών τηλεφωνικά.
Μπράβο vivodi !!!
Y.Γ. Αλοίμονο σε αυτούς που έχουν πάρει adsl πακέτα μεγάλης χρονικής διάρκειας μέσω της γραμμής του ΟΤΕ και είναι ψιλοεγκλωβισμένοι...
Οπως το κόβω μέχρι το τέλος του χρόνου (και μετα τα γκαζια που ακούμε απο Ε.Ε) θα γίνει χαμός.

Reef
08-04-06, 18:11
Εμαθα ότι σε μερικές περιοχές του κέντρου η vivodi υποστηρίζει φορητότητα και μάλιστα σου δίνει :
Μία γραμμή με το παλιό νούμερο του ΟΤΕ (που τώρα μπορείς να τον κόψεις )
+ μία γραμμή με 211...
+ 200 λεπτά δωρεάν τον μήνα
+ 64Κb internet χωρίς ογκο/χρόνο χρέωση
και όλα αυτά με 14 ευρώ το μήνα....
Δεν είδα να έχει βγεί ανακοίνωση στο site της, αλλα για αρχή γίνεται ψάρεμα πελατών τηλεφωνικά.
Μπράβο vivodi !!!
Y.Γ. Αλοίμονο σε αυτούς που έχουν πάρει adsl πακέτα μεγάλης χρονικής διάρκειας μέσω της γραμμής του ΟΤΕ και είναι ψιλοεγκλωβισμένοι...
Οπως το κόβω μέχρι το τέλος του χρόνου (και μετα τα γκαζια που ακούμε απο Ε.Ε) θα γίνει χαμός.

64 kbps? αστειο ειναι αυτο?

weakwire
08-04-06, 18:21
τωωρα....ηδη πήγαμε σε full....

sms
10-04-06, 00:13
Απ'oτι καταλαβα προκειται για τηλεφωνικη γραμμη vivodi με φορητοτητα απο ΟΤΕ χωρις dsl σωστα;Υπαρχουν περισσοτερες πληροφοριες για την υπηρεσια;Στο site της vivodi δεν βρηκα κατι.

skapetis
10-04-06, 13:34
Η telepassport πάντως μιλάει για δωρεάν φορητότητα (http://www.telepassport.gr/foritotita.asp) αριθμού οτε εδώ και αρκετούς μήνες.

kle500
10-04-06, 13:51
Προφανώς η φορητότητα που αναφέρει ο φίλος, είναι για τη Σταθερή τηλεφωνία και όχι για τις συνδέσεις DslPhone (μέσω IP).
Απ' ότι μου είπαν την προηγούμενη εβδομάδα, είναι κάτι που το περιμένουν σύντομα.
Δεν γνωρίζω όμως εάν αναφερόταν και για τη Σταθερή τους τηλεφωνία (σαν ενναλακτικός).
Τυχόν πληροφορίες (εκ των έσω), θα ήταν πολύτιμες για όλους εμάς που αδημονούμε για την υπηρεσία αυτή.

Αντε να τον κόψω επιτέλους !!!!!!!!!!!!!! :mad:

DSLaManiaC
11-04-06, 00:44
Προφανώς η φορητότητα που αναφέρει ο φίλος, είναι για τη Σταθερή τηλεφωνία και όχι για τις συνδέσεις DslPhone (μέσω IP).
Απ' ότι μου είπαν την προηγούμενη εβδομάδα, είναι κάτι που το περιμένουν σύντομα.
Δεν γνωρίζω όμως εάν αναφερόταν και για τη Σταθερή τους τηλεφωνία (σαν ενναλακτικός).
Τυχόν πληροφορίες (εκ των έσω), θα ήταν πολύτιμες για όλους εμάς που αδημονούμε για την υπηρεσία αυτή.

Αντε να τον κόψω επιτέλους !!!!!!!!!!!!!! :mad:

Λογικά φορητότητα στο dslphone τον αριθμό που έχεις ήδη στον πΟΤΕ θα συμαίνει.. Αλλιώς τι χρησιμότητα θα είχε?

kle500
11-04-06, 01:01
Λογικά φορητότητα στο dslphone τον αριθμό που έχεις ήδη στον πΟΤΕ θα συμαίνει.. Αλλιώς τι χρησιμότητα θα είχε?
H Teledome όπως γνωρίζω, σου παρέχει φορητότητα του υπάρχοντος αριθμού, και μπορείς να διακόψεις τελείως από τον ΟΤΕ.
Ίσως η Vivo ξεκίνησε πρώτα τη φορητότητα στην σταθερή τηλεφωνία της, και σιγά σιγά την φέρει και στο Dslphone.

vassilis
19-04-06, 11:27
Η vivodi μου εστειλε το ακολουθο μηνυμα για τη φορητοτητα :

"Σας ενημερώνουμε ότι η φορητότητα αριθμών στο DSLphone θα προσφέρεται περίπου σε ένα μήνα και επίσης
αντιστοιχεί μία συνδρομή DSLphone (2 αριθμοί) ανά LLU.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε εκ νέου μαζί μας τηλεφωνικά, στο 13880 χωρίς χρέωση, ή με mail στο customerservice@vivodi.gr

Mε εκτίμηση,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Συνδρομητών. "


Γνωριζει κανεις αν μπορω να εχω αλλα 2 νουμερα σε dslphone (συνολο 4 με δευτερο ΑΤΑ) ;
Και αν οχι γιατι ; Στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Συνδρομητών μου ειπαν οτι δεν γινεται λογο bandwidth αλλα δεν ξεραν να το τεκμηριωσουν.

kle500
19-04-06, 15:20
Η vivodi μου εστειλε το ακολουθο μηνυμα για τη φορητοτητα :

"Σας ενημερώνουμε ότι η φορητότητα αριθμών στο DSLphone θα προσφέρεται περίπου σε ένα μήνα και επίσης
αντιστοιχεί μία συνδρομή DSLphone (2 αριθμοί) ανά LLU.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε εκ νέου μαζί μας τηλεφωνικά, στο 13880 χωρίς χρέωση, ή με mail στο customerservice@vivodi.gr

Mε εκτίμηση,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Συνδρομητών. "


Γνωριζει κανεις αν μπορω να εχω αλλα 2 νουμερα σε dslphone (συνολο 4 με δευτερο ΑΤΑ) ;
Και αν οχι γιατι ; Στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Συνδρομητών μου ειπαν οτι δεν γινεται λογο bandwidth αλλα δεν ξεραν να το τεκμηριωσουν.
Αυτά είναι ΝΕΑ!:up::up::up::up::up::up::up:
Θα πάρω ΤΩΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!

kle500
19-04-06, 15:29
Και φυσικά........ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ:up:.
Λοιπόν, ΕΠΙΣΙΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ δεν υπάρχει, και ούτε μπορούν να δώσουν πλήρη στοιχεία για το τι πρόκειται να ισχύει, αλλά όπως μου είπε η κοπέλα, καλό θα είναι να καλέσω πάλι μετά το Πάσχα, όπυ τα πράγματα θα είναι πιο σαφή.
Στο τέλος μου είπε, πως τα πράγματα θα είναι σίγουρα, στο τέλος του μήνα.
Είμαι σε αναμμένα ΚΑΡΒΟΥΝΑ:onfire::onfire::onfire::onfire::onfire::onfire:
Άντε πια να τον ΚΟΨΩ!!!!!!!!!!!!!!
Βαρέθηκα να βλέπω συνέχεια 31ευρώ.........31ευρώ....... μόνο για τον αριθμό μου.
Φιλικά
Γιώργος

BoGe
19-04-06, 21:29
Άμα το αφήνανε ελεύθερο, και όποιος αν ήθελε, να μπορούσε να χρησιμοποιήσει δικό του εξοπλισμό (ακόμα και χωρίς extra bandwidth αν υπήρχε πρόβλημα στην περίπτωση αυτή), θα ήταν πολύ καλύτερα.

kle500
19-04-06, 22:08
Άμα το αφήνανε ελεύθερο, και όποιος αν ήθελε, να μπορούσε να χρησιμοποιήσει δικό του εξοπλισμό (ακόμα και χωρίς extra bandwidth αν υπήρχε πρόβλημα στην περίπτωση αυτή), θα ήταν πολύ καλύτερα.
Εμένα πάντως δεν με χαλάει καθόλου, και είμαι σίγουρος πως υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι πελάτες DslPhone που δεν κάνουν την κίνηση, μόνο και μόνο λόγω φορητότητας.
Αυτό το λένε στα κεντρικά και μάλιστα δεν τους συμφαίρει καθόλου να καθυστερούν για την φορητότητα στο Dslphone.

Nikiforos
19-04-06, 22:34
Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου να αλλάξω νούμερα (τώρα έχω 2 isdn), να γλιτώσω και από τον κατάλογο του ΟΤΕ που με πρίζουνε all the time! Πάντως θα είναι καλή κίνηση γιατί πολλοί κολώνουνε γιατι δεν θέλουνε να χάσουνε τα νούμερα τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.