PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με το internet



pas2007
07-02-10, 18:32
Καλησπέρα.
Έχω πρόβλημα με το pc και δεν μου ανοίγει σελίδες internet ούτε με firefox αλλά ούτε και με explorer.
To παράξενο είναι ότι ο msn συνδέεται κανονικά και το router δεν έχει πρόβλημα με την σύνδεση μιας και σε άλλο pc συνδέεται κανονικά και χωρίς προβλήματα μόνο οι σελίδες δεν ανοίγουν καθόλου.
Δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτό οπότε θα ήθελα πληροφορίες για το πώς αντιμετωπίζεται.
Το router είναι ένα baudtek το λευκό. Έχω Windows XP home sp3
Ελπίζω να βρεθεί λύση.
Ευχαριστώ.

eagle13
07-02-10, 23:43
Τι μοντέλο είναι ; :hmm:

leopal
07-02-10, 23:51
Δεν σου ανοιγει καμια σελιδα;

Eχεις κοιταξει το firewall;

pas2007
08-02-10, 02:47
Το firewall των windows ειναι off.
Το θέμα είναι ότι πριν λίγες βδομάδες όλα ήταν καλά και ξαφνικά ξεκίνησε αυτό.
ΤΗν προηγούμενη φορά που δημιουργήθηκε το ίδιο πρόβλημα για λίγες μέρες έκανε τα ίδια και μετά ήταν όλα ok χωρίς να κάνω κάτι.
Το μοντέλο είναι το Baudtek T263R1.

eagle13
08-02-10, 12:40
pas2007 , κάνε ένα reset να δεις μήπως λυθεί το πρόβλημα . Δες εδώ !! :hmm:

http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110

erminio
08-02-10, 13:09
αν είχες εγκαταστήσει κάποιο antivirus me firewall προσπάθησε να το κάνεις uninstall με κάποιο removal tool απ' την αντίστοιχη ιστοσελίδα του antivirus. συνήθως από κάποιο λάθος στην απεγκατάσταση antivirus εμφανίζεται κάτι τέτοιο..

pas2007
08-02-10, 20:54
αν είχες εγκαταστήσει κάποιο antivirus me firewall προσπάθησε να το κάνεις uninstall με κάποιο removal tool απ' την αντίστοιχη ιστοσελίδα του antivirus. συνήθως από κάποιο λάθος στην απεγκατάσταση antivirus εμφανίζεται κάτι τέτοιο..

δεν εχει προηγηθει κατι τετοιο.

........Auto merged post: pas2007 πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

θα κανω firmware update συντομα να δω μηπως και αλλαξει κατι.

optimogar
08-02-10, 21:22
Ελπίζω ότι το "Εργασία χωρίς σύνδεση" είναι αποεπιλεγμένο.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.