PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με εγκατάσταση από Windows XP σε 7



r_line
08-02-10, 00:27
ενας φιλος εχει ενα netbook με win xp,εβαλε τα win 7 και τωρα οταν ανοιγει του λεει μονο "the boot master is compressed" και τιποτα αλλο.καποια λυση?τι φταιει γι αυτο?:hmm:

leopal
08-02-10, 00:45
Το λειτουργικο ειναι γνησιο;

r_line
08-02-10, 00:50
Το λειτουργικο ειναι γνησιο;

ναι νομιμο κανονικοτατα!

leopal
08-02-10, 00:53
Εβγαλε καποιο σφαλμα κατα την εγκατασταση;

r_line
08-02-10, 00:57
Εβγαλε καποιο σφαλμα κατα την εγκατασταση;

δε μου ειπε για κατι τετοιο.εκανε οπως μου ειπε recover!εγω προσωπικα δεν ξερω τι ειναι αλλα δε νομιζω να εννοουσε upgrade γιατι απ οσο ξερω δε γινεται απο xp σε 7.και μετα του βγαζει αυτο χωρις να ανοιγει η να φορτωνει κατι αλλο.

Νikosanagn
08-02-10, 01:00
Πες του να ξαναβάλει το cd ναι κάνει boοt from cd επιδιόρθωση της εγκατάστασης έχει μια τέτοια επιλογή.

leopal
08-02-10, 01:01
Nαι το upgrade δεν γινεται

Αν ο φιλος σου δεν εχει μεγαλη εμπειρια ας κανει την εγκατασταση καποιος που ξερει

Ας δοκιμασει μια καθαρη εγκατασταση και βλεπουμε

r_line
08-02-10, 01:05
απ οσο καταλαβαινω,η μια επιλογη ειναι μπουταρισμα απ το cd και επιδιορθωση και αν δεν αλλαξει κατι, clean install τα windows απ την αρχη.

Νikosanagn
08-02-10, 01:06
απ οσο καταλαβαινω,η μια επιλογη ειναι μπουταρισμα απ το cd και επιδιορθωση και αν δεν αλλαξει κατι, clean install τα windows απ την αρχη.Ναι και ξαναδοκίμασε να τα περάσεις. απο drvers ολα οκ έτσι?

leopal
08-02-10, 01:07
απ οσο καταλαβαινω,η μια επιλογη ειναι μπουταρισμα απ το cd και επιδιορθωση και αν δεν αλλαξει κατι, clean install τα windows απ την αρχη.

Ακριβως:oneup:

r_line
08-02-10, 01:10
Ναι και ξαναδοκίμασε να τα περάσεις. απο drvers ολα οκ έτσι?

δεν ανοιξε ποτε μετα την εγκατασταση οποτε δεν ξερω απο drivers αν θα χει προβλημα,αλλα λογικα θα του τα αναγνωρισουν ολα τα 7!

Νikosanagn
08-02-10, 01:29
Xμμμ από xp δεν συμβαίνει πάντα αυτό από vista ειναι το πιο πιθανον να αναγνωρισουν όλοι drivers από xp όχι πάντα έχω κάνει πάρα πολλές εγκαταστάσεις windows 7 σε διαφορετικά συστήματα και στο λέω...

r_line
08-02-10, 01:35
Xμμμ από xp δεν συμβαίνει πάντα αυτό από vista ειναι το πιο πιθανον να αναγνωρισουν όλοι drivers από xp όχι πάντα έχω κάνει πάρα πολλές εγκαταστάσεις windows 7 σε διαφορετικά συστήματα και στο λέω...

θα δειξει!
αν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω!!

Νikosanagn
08-02-10, 01:47
Πάντως τους drivers εύκολα τους βρίσκεις αφού οι πιο πολλές εταιρίες τις έχουν στα siteτους.

ChangeAllNow
09-02-10, 09:50
http://smallvoid.com/article/winnt-bootmgr-missing.html
http://www.cybervaldez.com/how-to-fix-bootmgr-is-compressed-error/2009/

@ ADSLgr.com All rights reserved.