PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα ταχύτητας



Dimitrios
09-04-06, 01:17
eimai sydromitis adsl tellas (512kbits) kai to teleftaio dekahmero yparxi problima taxytitas ( dowloading apo 10kb eos 25kb to megisto). yparxi kapios allos apo ampelokipoys thessalonikhs poy antimetopizei to idio problima h kapios pou mporei na xerei ti symbenei; apo ton ote pantos moy eipane oti h grammh moy einai kathari meta apo texniko elegho poy kanane prin 2 hmeres alla to problhma parameni!!:mad:

wintech2003
09-04-06, 01:47
Παρακαλώ οχι Greeklish. Απαγορευονται απο τους κανονες λειτουργίας του φορουμ, τους οποίους αποδεχτηκες κατα την εγγραφή σου.

Παρακαλώ πατα Επεξεργασία και ξαναγράψε το μηνυμα σου στα Ελληνικά.

katdoc
09-04-06, 18:20
eimai sydromitis adsl tellas (512kbits) kai to teleftaio dekahmero yparxi problima taxytitas ( dowloading apo 10kb eos 25kb to megisto). yparxi kapios allos apo ampelokipoys thessalonikhs poy antimetopizei to idio problima h kapios pou mporei na xerei ti symbenei; apo ton ote pantos moy eipane oti h grammh moy einai kathari meta apo texniko elegho poy kanane prin 2 hmeres alla to problhma parameni!!:mad:

καλως ηρθες.Γραφε ελληνικα.που κανεις download?γιατι αν χρησιμοποιεις p2p αλλαζει το πραμα.για αρχη κανε ενα test της γραμμης στο www.speedtest.forthnet.gr (http://www.speedtest.forthnet.gr) που θα σου δειξει στο περιπου πως πανε τα πραματα.την ωρα που θα το κανεις μην κατεβαζεις η σερφαρεις.Αν ειναι πολυ χαμηλη η ταχυτητα (κατω απο 260-280 kbps) τοτε ξαναπαρε και ρωτα.Βασικα πρεπει να ξανατσεκαρεις το υλικο σου σαν αρχικη κινηση.

Dimitrios
09-04-06, 22:10
ευχαριστω για την βοηθεια , εκανα το test της fortnet και οι μετρησεις πιστευω πως ητανε αρκετα καλες ( upload 114kb/s , download 320kb/s ) , αρχιζω να υποπτευομαι το modem ( crypto f200! )

katdoc
11-04-06, 16:39
ευχαριστω για την βοηθεια , εκανα το test της fortnet και οι μετρησεις πιστευω πως ητανε αρκετα καλες ( upload 114kb/s , download 320kb/s ) , αρχιζω να υποπτευομαι το modem ( crypto f200! )

τα αποτελεσματα σου ειναι μια χαρα.εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με το crypto μεχριο στιγμης.ψαξτο λιγο πριν το αλλαξεις.

giogr4
11-04-06, 19:26
τα αποτελεσματα σου ειναι μια χαρα.εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με το crypto μεχριο στιγμης.ψαξτο λιγο πριν το αλλαξεις.

Tα αποτελέσματα θα ήταν καλά από οτι βλέπω αν είχε γραμμή 384/128 και όχι 512/128 που έχει...
Μάλλον στο DSLAM είναι το πρόβλημα...

katdoc
12-04-06, 13:52
Tα αποτελέσματα θα ήταν καλά από οτι βλέπω αν είχε γραμμή 384/128 και όχι 512/128 που έχει...
Μάλλον στο DSLAM είναι το πρόβλημα...

ουπς!δεν ειδα οτι ειχε 384.dslam τοτε πιτα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.