PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΑΤ,port forwarding problem THOMSON TG585 V7



Lemuros
09-02-10, 03:58
Γεια χαρα σε ολους.Πριν λιγες μερες μου ηρθε το Thomson routeraki απο τη Forthnet μιας και το προηγουμενο της d-link μου καηκε.Στην αρχη ημουνα κατενθουσιασμενος λογω του ομορφου interface και της αισθητικης του αλλα τωρα λογω των προβληματω που αντιμετωπιζω λιγο θελω να μην το πεταξω στον τοιχο xD. Λοιπον αποτι εχω διαβιασει στο forum το πιο σταθερο firmware ειναι αυτο που εχω ,το 7.4.4.7 .Οποτε σκεφτηκα να μην το αλλαξω.Το προβλημα που εχω ειναι οτι δε μπορω να ανοιξω τις πορτες.Με το upnp π.χ. το μτορρεντ δουλευει κανονικα αλλα χειροκινητα τιποτα.Δοκιμασα και γιατι κατι αλλα application παλι τπτ.Διαβασα ολα τα σχετικα posts στο forum αλλα τπτ.Στη διαδικασια σιγουρα δε κανω τπτ λαθος,την εχω κοντρολλαρει 100 φορες και δεν ειναι κατι τοσο δυσκολο με τετοιο interface.Στον παρελθον ειχα αλλα 6 routerakia και ποτε δε αντιμετωπισα προβλημα με τις πορτες.Δινω και static ip (για να μου βγαζει unknown και το mac adress στο assign device και οχι το ονομα)που γραφουν μερικα threads(αν και δε πρεπει να παιζει ρολο αν περνω συνεχεια την ιδια ip μεσω του dhcp)Τα firewall δοκιμασα να τα απενργοπποισω ολα και απο το pc και απο το ρουτερ(το ειχα στο Security Level: Standard) αλλα παλι τπτ..Επισηε μετα απο καθε αλλαγη το κανω και reboot.Αλλα αυτο το πραγμα με τις πορτες δε καταλαβαινω τι φταει.Λετε να βαλω αλλο firmware,αλλα χρειαζομαι και οπωσδηποτε το wireless να δουλευει.Καμια βοηθεια σας παρακαλω?Ευχαριστω εξαρχης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.