PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολλα χαλια ο οτε...



GuRuPaS
15-01-04, 18:43
Μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος και μου ειχαν χρεωμενο τελος εγκαταστασης ενω τους ειχα στειλει φαξ οτι θα το βαλω μονος μου (μιας και καταξαβα στο ευλογημενο αυτο forum πως θα το κανω, ευχαριστω σας).Εχουν χρεωσει παγιο απο 1/12 ενω εκανα ενεργοποιηση 11/12.
Πηρα λοιπον το 134 γιαν να βγαλω ακρη.Μετα απο 15' (το 134 χρεωνει?)μια κυρια απαντησε και της ειπα πως εχει το προβλημα.Μου λεει λοιπον οτι θα πρεπει να παρω στο λογιστηριο αμπελοκηπων να διευθετησω το προβλημα. Αφου εψαξε λιγο μου δινει ενα τηλεφωνο 69χχχχχ . Την ευχαριστω και κλεινω. Παιρνω τον εν λογω αριθμο και βγαινει ενας μπαρμπας.
-Ναι?
-Οτε εκει? ρωταω
-οχι κλειδαραδικο ειναι μου λεει
-εχεις τον αριθμο 69χχχχχ ?
-ναι
-συγνωμμη του λεω , αλλα ο ΟΤΕ δεν ξερει τι του γινεται.
Ξανα 134 ξανα αναμονη παλι ευτυχως η ιδια κυρια.Το τηλεφωνο που μου δωσατε αντιστοιχει σε κλειδαραδικο της λεω.Ρωταει μηπως εχει γινει λαθος και της απανταω οτι τσεκαρα τον αριθμο. Μου δινει ενα αριθμο του τηλ. κεντρου υποτιθεται που σε συνδεει με ολα τα υποκαταστηματα.Καλω λοιπον μιλαει οπως και μιλουσε για 30 λεπτα περιπου .Κοιταω τον αρθμο ειχε 11 ψηφια προφανως λαθος.Οποτε ευτυχως που υπαρχει και το διαδικτυο και βρηκα απο το site τους τηλεφωνο και συνεννοηθηκα.Ευτυχως ηταν προθυμοι να εξυπηρετησουν μιας και εχουμε προεπιλογη φορεα και θελαν να μας ενημερωσουν για τις νεες τιμες του ΟΤΕ γιατι συμφερει!!!.Επειδη ακουγα τις ομιλιες που εκανε η υπαλληλος με αλλα γραφεια καποια στιγμη ειπε οτι θα επρεπε να παω απο εκει για να το φτιαξω, γ..μω τις γραφειοκρατειες τους, αλλα ευτυχως ανελαβε αυτη η υπαλληλος μιας και ηθελε και να μου πουλησει.
Εφαγα περιπου μια ωρα χρονο για δικο τους λαθος.Αν δεν ηθελαν να μου πουλησουν θα επρεπε να παω απο εκει και να φω αλλη μια.Πληρωσα δεν ξερω ποσο σε τηλεφωνα για να βγαλω ακρη ενω δεν ξερουν καν τα τηλεφωνα τους .
Καλωωωωωω?

lakis
15-01-04, 22:12
ΟΤΕ το μεγαλείο σου !!!!!!!

-ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΦΟΡΤΗΓΟ!!!
-GuRuPaS, ποιό δώρο άνοιξες;
-Το μεγάλο!
-Το μεγάλο είναι του αδερφού σου!
-ΑΑΑΑ!!!!!

GuRuPaS
16-01-04, 16:40
LOL

JediMasterMANIAC
17-01-04, 00:14
ΛΑΘΟΣ THREAD SORRY :P

psyxakias
17-01-04, 00:23
Λοιπόν, Ο φίλος μας GuRuPas πέρασε πολλά από ότι φαίνεται και είπα να κάνω λίγο χιούμορ (χούμορ χούμορ)...

[χιούμορ]

Εγώ όταν διάβασα το θέμα "Πολλα χαλια ο ΟΤΕ... " νόμιζα ότι εννοούσες 'χαλιά' και ότι ο ΟΤΕ κάνει προσφορές και δίνει ΠΟΛΛΑ χαλιά!!! Είδες τι μας κάνει ένας τόνος; χεχεχεχ.. Τελικά ο ΟΤΕ τι δίνει; κλασσικά χαλιά ή και μοκέτες; Γιατί τηλεφώνησα στο 134 και είπα ότι θέλω μια μοκέτα 310x240 (cm) και με κοίταγε (τρόπος του λέγειν αφού δεν την έβλεπα) η κοπέλα σαν χαμένη. Φαίνεται δεν δίνουν μοκέτες ΑΚΟΜΑ!

Πάντως αν ο ΟΤΕ σκεφτεί να πουλήσει χαλιά, γιατί από ότι φαίνεται σε άλλα θέματα δεν φαίνεται να ξέρει τι του γίνεται (βλέπε ADSL), καλό θα ήταν να συμβουλευτεί μια μελαχρινή κυρία που βγαίνει στην TV (νομίζω Μακεδονία TV) και πουλάει χαλιά με δημοπρασία. Μήπως ξέρει κανείς και πως λέγεται αυτή; Και αν δεν ξέρετε, θα την μάθουμε αφού θα γίνει χορηγός της ο ΟΤΕ.

Πάντως, επειδή έχουμε χειμώνα και μάλλον με αυτά που είπα ΣΑΣ ΠΑΓΩΣΑ... κλείνω εδώ το χιούμορ :)

[/χιούμορ]

Ευχαριστώ.

Desperado
18-01-04, 21:55
gurupa οταν λες οτι σου ειχαν τελος εγκαταστασης εννοεις πως ο λογαριασμος ελεγε ΤΕΛΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ADSL 50 E? ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΝΩ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.

ΠΑΛΙΟ@#$%@!#^#@$^@#%@#$%@#

Bla1r
18-01-04, 22:18
Δέσποινα Μιραράκη λέγεται:P@psychakias

GuRuPaS
20-01-04, 15:29
gurupa οταν λες οτι σου ειχαν τελος εγκαταστασης εννοεις πως ο λογαριασμος ελεγε ΤΕΛΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ADSL 50 E? ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΝΩ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.

ΠΑΛΙΟ@#$%@!#^#@$^@#%@#$%@#
ακριβως αυτο φιλε

@ ADSLgr.com All rights reserved.