PDA

Επιστροφή στο Forum : Σταθερο E-Mail ανεξάρτητα απο Provider;;;



dot_matrix
09-04-06, 17:50
Εχω το εξης προβλημα: Θελω να εχω ενα e-mail σε οποιον provider και αν ειμαι.

Επειδη το e-mail το χρησιμοποιει μια εταιρια θελω να μπορω να αλλαζω providers χωρις να μπλεκω με αλλαγες e-mail, γιατι αυτο συνεπαγεται ενημερωση πολλων επαφων κατι που δεν ειναι ωραιο και ευκολο.

Ξερει κανεις καποιον τροπο να εχω ενα e-mail το οποιο να προωθει τα mails απο και προς οποιονδηποτε provider κι αν ειμαι;;;

apok
09-04-06, 17:56
Μονο σε free provider ( Π.χ gmail - yahoo etc )
Εκτός αν ο πάροχός σου υποστηρίζει mail only συνδρομές ( κάποτε το έκανε η altecnet ) αλλά σημαίνει xtra κόστος

dot_matrix
09-04-06, 18:05
Αυτοι που πουλανε domain names, μηπως πουλανε και e-mail ετσι οπως το θελω; Μονο για Forward δηαλδη...

jojo
09-04-06, 18:18
αν σε χαλαει τοσο πολυ το yahoo, gmail κτλ,
τοτε αν αγορασεις ενα domain π.χ. www.coolmail.gr
τοτε 8α εχεις στη διαθεση σου ολα τα XXX@coolmail.gr,
αλλα χρειαζεται και ο παροχος του domain σου να εχει
καλο support για email (κατι σαν control panel του
λογαριασμου σου ως ιδιοκτητης, να στο πω πιο απλα)

sdikr
09-04-06, 18:25
Αυτοι που πουλανε domain names, μηπως πουλανε και e-mail ετσι οπως το θελω; Μονο για Forward δηαλδη...

Αυτό το κάνουν σχεδόν όλοι, ειδικά δε του εξωτερικού με πολύ χαμηλό κόστος έχεις Unlimited pop, forwarders

euri
09-04-06, 20:05
Αυτοι που πουλανε domain names, μηπως πουλανε και e-mail ετσι οπως το θελω; Μονο για Forward δηαλδη...
Ναι, και είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος να γλυτώνεις από τις αλλαγές που (μπορεί να) κάνεις με τους providers. Αγοράζεις ένα domain, αγοράζεις και ένα email plan και έχεις για όσο καιρό πληρώνεις το προσωπικό σου mail, ανεξέρτητα από providers. Ακόμα και χωρίς provider...

Συμφωνώ και με τον sdikr, ότι οι διάφοροι providers του εξωτερικού είναι φτηνότεροι...πολύ φτηνότεροι.

JoeBar
09-04-06, 22:24
Νομίζω οτί και η HOL δίνει mail only συνδρομή αλλά δεν γνωρίζω τιμές.

123456789
10-04-06, 13:41
Νομίζω οτί και η HOL δίνει mail only συνδρομή αλλά δεν γνωρίζω τιμές.

Κάνεις REGISTER ένα domain name δίνεις 15 ευρώ το χρόνο και παίρνεις και 1 GB email με IMAP και ότι άλλο μπορεί να έχει ένα καλό email.

pk33
10-04-06, 15:34
κάνεις καταχώρηση του domain και μετά παίρνεις ένα πακέτο του στιλ business mail της FORTHnet και είναι σαν να έχεις δικό σου emailserver.Μπορείς να ανοίξει και να κλείνεις email accounts όποτε θέλεις, να τα βλέπεις μέσα από email client ή με webmail, με όποιον provider και αν έχεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.