PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι μπορώ ή τι πρέπει να κάνω;



kostasgr75
11-04-06, 11:43
Θα σας αναφέρω την ιστορία μου σχετικά τα παράπονα που έκανα στην forthnet για την συνδρομή adsl που διαθέτω εδώ και τρεις μήνες.
Τον πρώτο μήνα στέλνω ένα e-mail που τους αναφέρω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω με την γραμμή, δηλαδή χαμηλές ταχύτητες, disconnect κ.τ.λ. και μου απαντάνε πως είναι ένα πρόβλημα επικοινωνίας της εταιρίας με servers του εξωτερικού. Στο δεύτερο e-mail που τους στέλνω που απαντάνε με το παρακάτω μήνυμα :


Αγαπητέ κ. .............,

Τα στοιχεία που μας κοινοποιήσατε καταγράφτηκαν και συγκεντρώνονται από την εταιρεία μας. Προωθούνται εκ νέου στον ΟΤΕ συγκεντρωτικά με αντίστοιχα αιτήματα πελατών μας στην περιοχή σας, με σκοπό τη βελτίωση της παρεχόμενης υπηρεσίας και τη καλύτερη εξυπηρέτησή σας.

Σε περίπτωση που το πρόβλημά σας συνεχίζει να υφίσταται μετά την πάροδο εύλογου χρονικού διαστήματος, μη διστάσετε να επικοινωνήστε εκ νέου μαζί μας ακολουθώντας την ίδια μεθοδολογία που ακολουθήσατε προηγούμενα κατά τις υποδείξεις μας.


Πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση 24 ώρες το 24ωρο.

Προχθές ξαναστέλνω e-mail που τους αναφέρω ότι τα προβλήματα παραμένουν κ.τ.λ. και μου ξαναστέλνουν ακριβώς το προηγούμενο μήνυμα, χωρίς να αλλάξουμε ούτε μία τελεία.

Ποια είναι η γνώμη σας και τι μπορώ να κάνω, εάν μπορώ να κάνω κάτι...

Tem
11-04-06, 13:36
...Ποια είναι η γνώμη σας και τι μπορώ να κάνω, εάν μπορώ να κάνω κάτι...
να τους πάρεις τηλέφωνο

chilli21
11-04-06, 13:57
Ναι!!!!Να τους πάρεις τηλέφωνο!!!Και μάλιστα όχι το customer support αλλά αμέσως το sales και να ζητήσεις να γίνει κάτι.Από ότι κατάλαβα οι τεχνικοί δεν έχουν κανένα δικαίομα να "παζαρευτούν" με τον πελάτη,αλλά στο sales μπορείς να τους τραβήξεις τα αυτάκια τους!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.