PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα πράσινα μπερέ [split 1 - 1000]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20

vshadow
15-06-05, 14:32
Σε προηγούμενο post μου εδώ :
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=269465&postcount=451
είχα κάνει μια υπόθεση για τα οικονομικά του ΠΑΟ σαν συμπλήρωμα σε προηγούμενο post.

Σήμερα είδα στο παρακάτω link τα πλήρη στοιχεία που έδωσε η UEFA για τα έσοδα από το Champions' League.
http://www.sportime.gr/xst/index.php?option=com_content&task=view&id=1322&Itemid=120


Σε ό,τι αφορά τα καθ' υμάς τώρα, ο Παναθηναϊκός θα εισπράξει 7.660.390 ευρώ, ενώ ο Ολυμπιακός θα αμοιφθεί με 7.379.221 ευρώ, ποσά διόλου ευκαταφρόνητα.

Παραθέτω και το παρακάτω κομμάτι μόνο για να καταλάβετε για το πώς υπολογίζονται τα bonus.

Η διαχείρηση των χρημάτων που δίνει η UEFA μέσω των τηλεοπτικών εισόδων, των χορηγών και των συμβολαίων με εταιρίες μοιράζεται μεταξύ των ομάδων, σύμφωνα με προκαθορισμένα ποσά, τα οποία περιλαμβάνουν μπόνους παρουσίας (1.620.000 ευρώ), μπόνους συμμετοχής σε ματς (324.000 ευρώ), μπόνους νίκης (324.000 ευρώ) και ισοπαλία (162.000 ευρώ), μπόνους πρόκρισης στον δεύτερο γύρο (1.620.000 ευρώ), στον προημιτελικό (1.950.000 ευρώ), στον ημιτελικό (2.600.000 ευρώ) καθώς και άλλα 3.900.000 για τον φιναλίστ και 6.500.000 ευρώ για τον τροπαιούχο.


Σε ό,τι αφορά τώρα τους άμεσα ενδιαφερόμενους, το "τριφύλλι" είχε κέρδη ύψους 7.660.390 ευρώ. Από αυτά, το 1.623.377 ευρώ προέκυψε από την συμμετοχή στους ομίλους, άλλο 1.948.052 ευρώ για συμμετοχή στα ματς, το 1.136.364 ως μπόνους βαθμών, ενώ τα τηλεοπτικά δικαιώματα και οι διαφημίσεις είχαν κέρδος ύψους 2.952.597 ευρώ.

dantouan
15-06-05, 14:45
Μην λεμε λοιπον οτι δεν υπαρχουν λεφτα ή οτι υπαρχει ακριβεια....

Νικαετός
15-06-05, 14:46
Παιδιά , όλοι έχουμε πέσει στην ίδια λούμπα ... Το θέμα δεν είναι αν θα πάρουμε τον Τραβαπερασούταρε ή τον μέγιστο κουτσό Κονσεάσενα αράξουμε πακέτο με το παλτό Μεφαγεοσκόροβιτς ... ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ το πρώτο και κυριότερο και το μόνο που πρέπει να μας απασχολεί -προσωπική εκτίμηση- είναι το θέμα του γηπέδου, το οποίο εντέχνως αναβάλλεται από την "φαμίλια" και σιγά σιγά πηγαίνει στην επόμενη τετραετία . Ξεκίνησα να βγάλω διαρκείας , αλλά στον δρόμο γύρισα πίσω και είπα ΟΧΙ , δεν δίνω μία στην "φαμίλια" αν δεν πέσουν οι υπογραφές και δε ξεκινήσουν τα έργα για το γήπεδο ΕΝΤΟΣ των ορίων του Δήμου Αθηναίων .

Αντίθετα , θα βγάλω διαρκείας αν βγουν για το μπάσκετ , όπου νοιώθω ότι ο ΠΑυλάρας , ότι κάνει το κάνει από αγάπη για το τριφύλι και όχι για την τσέπη του .

Υ.Γ. Και όχι δεν είμαι υπέρ της άποψης του Παύλε θεέ κλπ κλπ . , απλά δεν ανέχομαι να με κοροϊδεύει η "φαμίλια" , ας πάρει χαμπάρι πως δεν τρώμε κουτόχορτο και ας κινηθεί για το όφελος της ομάδας , που στην τελική θα είναι και δικο της όφελος.

aesir
15-06-05, 14:48
Και εγώ μετά από παρά πολλά χρόνια που έχω να πατήσω στο γήπεδο σκεφτόμουν σοβαρά να βγάλω ένα διαρκείας, όμως για τους ίδιους λόγους άλλαξα γνώμη, βλέπω να βολεύεται η "φαμίλια" στο ΟΑΚΑ και δεν μου αρέσει καθόλου οτι ο μόνος που τον απασχολεί το γηπεδικό ειναι ο Παυλάρας...

The_StarGazer
15-06-05, 14:50
Μην λεμε λοιπον οτι δεν υπαρχουν λεφτα ή οτι υπαρχει ακριβεια....
Ειδικα εαν αυτο το ποσο το πολλαπλασιασεις επι τις χρονιες που πηγαμε καλα στην Ευρωπη (μεχρι και προημιτελικο)

John_Nastos
15-06-05, 17:37
παιδιά οι βαρδινογιάννηδες θέλουν περισσότερο απ' όλους να ολοκληρωθεί το νέο γήπεδο. Αλλιώς είναι να παίζεις στο οακα και τα μισά έσοδα από τα εισιτήρια να πηγαίνουν στο στάδιο και αλλιώς είναι να έχεις το δικό σου γήπεδο και να καρπώνεσαι πολύ μεγαλύτερο ποσοστό. Άσε που στο γήπεδό σου κάνεις ότι θέλεις με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αν κάποιον θα βόλευε να παραμείνει ο ΠΑΟ στο οακα αυτός είναι η πολιτεία. Τι καλύτερο γι' αυτούς από το να συντηρεί ο ΠΑΟ το γήπεδο πληρόνωντας και υπερβολικό ποσοστό επί των εισπράξεψν ανά αγώνα.

Βέβαια απ' 'οτι φαίνεται ο Βαρδινογιάννης θέλει όχι μόνο να του χαρίσουν την έκταση αλλά και να του φτιάξουν γήπεδο με δάνειο του δήμου, το οποίο λέει θα αποπληρώνει από την εκμετάλλευση των εμπορικών χώρων... Απ' την άλλη ο δήμος θέλει να είναι συνιδιοκτήτης του γηπέδου και κάπου εκεί έχουν κολήσει τα πράγματα

Νικαετός
15-06-05, 18:47
παιδιά οι βαρδινογιάννηδες θέλουν περισσότερο απ' όλους να ολοκληρωθεί το νέο γήπεδο. Αλλιώς είναι να παίζεις στο οακα και τα μισά έσοδα από τα εισιτήρια να πηγαίνουν στο στάδιο και αλλιώς είναι να έχεις το δικό σου γήπεδο και να καρπώνεσαι πολύ μεγαλύτερο ποσοστό. Άσε που στο γήπεδό σου κάνεις ότι θέλεις με ότι αυτό συνεπάγεται.



Καλά John , μην το ξαναπείς . Εννοείς ότι είναι τόσο μεγάλη αυτή η θέληση , που 20 τόσα χρόνια τώρα δεν μπορούν να το πετύχουν ...τς τς τς .

Εδώ μας είχαν υποσχεθεί "φαμίλια" και ΝΔ , πως με το που θα βγει η ΝΔ κυβέρνηση ΑΜΕΣΑ θα λυθεί το γηπεδικό του ΠΑΟ . Φυσικά δεν με απασχολεί ούτε το πίστεψα . Υπάρχουν όμως πολλοί νεοδημοκράτες παναθηναϊκοί που τόχαψαν με μιας . Ψάξε λίγο τα ποστ , θα δεις πως και πριν τις εκλογές έγραφα πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτα . Σιγά μην τον νοιάζουν τον Βαρδινογιάννη και τον κάθε Βαρδινογιάννη τα έσοδα της ΠΑΕ ...αλλού πόνταρε και ποντάρει αυτός. Με τον Παναθηναϊκό μόνο ο καπετάνιος είχε κ@υ@α και μάλιστα τα πρώτα χρόνια γιατί μετά του κοψε τη φόρα ο Βαρδής . Η οικογένεια χρησιμοποιεί την ομάδα και τους οπαδούς για τους δικούς της λόγους . Και αν γίνει οτιδήποτε μόνο από τους οπαδούς θα γίνει . Κάποια στιγμή θα καταλάβουν όλοι ότι μας κοροϊδεύουν. Εδώ σε λίγο θα παίξουν ξύλο Σουφλιάς και Ντόρα για το ποιος θα πρωτοφτιάξει το γήπεδο (Ελληνικό ή ελαιώνα) και ο Βαρδινογιάννης κάνει ναζάκια (δήθεν).

Αν θυμάστε καλά αφήσαμε το ΟΑΚΑ , γιατί δεν ήταν "έδρα" λόγω του ότι οι εξέδρες είναι 1 μήνα μακριά από τον αγωνιστικό χώρο και πήγαμε στην Λεωφόρο, όταν έγινε αυτό ο ΠΑΟ έκοβε μέσο όρο 35 - 40000 εισιτήρια , πήγαμε στην Λεωφόρο και είδατε το χάλι της προσέλευσης του κόσμου. Τώρα ξαφνικά μας ξανααρέσει το ΟΑΚΑ ,έως ότου να αρχίσουμε να χάνουμε βαθμούς , οπότε μας βλέπω στην ...Ριζούπολη . Και όταν προκηρυχθούν οι επόμενες εκλογές θα ξαναβγεί το θέμα του γηπέδου στην επιφάνεια και πόσο επιτακτική ανάγκη είναι η ομάδα να πάει στον δικό της χώρο και πόσες υποσχέσεις από τον Κωστάκη πως θα δοθεί επιτέλους λύση στο χρόνιο πρόβλημα της ομάδας κλπ κλπ . Εδώ ήλθαμε πάμε να φύγουμε .

dantouan
15-06-05, 23:18
Πεστα ρε Νικολα για να ξυπνανε σιγα σιγα ολοι...

Παντως οσο αναφορα το Ο.Α.Κ.Α. το γηπεδο ειναι απο τα αγαπημενα μου, οποτε θα το σκεφτω αρκετα σοβαρα και ισως να "τσιμπησω" και ενα διαρκειας :thumb_dup

John_Nastos
16-06-05, 03:18
Καλά John , μην το ξαναπείς . Εννοείς ότι είναι τόσο μεγάλη αυτή η θέληση , που 20 τόσα χρόνια τώρα δεν μπορούν να το πετύχουν ...τς τς τς .

Εδώ μας είχαν υποσχεθεί "φαμίλια" και ΝΔ , πως με το που θα βγει η ΝΔ κυβέρνηση ΑΜΕΣΑ θα λυθεί το γηπεδικό του ΠΑΟ . Φυσικά δεν με απασχολεί ούτε το πίστεψα . Υπάρχουν όμως πολλοί νεοδημοκράτες παναθηναϊκοί που τόχαψαν με μιας . Ψάξε λίγο τα ποστ , θα δεις πως και πριν τις εκλογές έγραφα πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτα . Σιγά μην τον νοιάζουν τον Βαρδινογιάννη και τον κάθε Βαρδινογιάννη τα έσοδα της ΠΑΕ ...αλλού πόνταρε και ποντάρει αυτός. Με τον Παναθηναϊκό μόνο ο καπετάνιος είχε κ@υ@α και μάλιστα τα πρώτα χρόνια γιατί μετά του κοψε τη φόρα ο Βαρδής . Η οικογένεια χρησιμοποιεί την ομάδα και τους οπαδούς για τους δικούς της λόγους . Και αν γίνει οτιδήποτε μόνο από τους οπαδούς θα γίνει . Κάποια στιγμή θα καταλάβουν όλοι ότι μας κοροϊδεύουν. Εδώ σε λίγο θα παίξουν ξύλο Σουφλιάς και Ντόρα για το ποιος θα πρωτοφτιάξει το γήπεδο (Ελληνικό ή ελαιώνα) και ο Βαρδινογιάννης κάνει ναζάκια (δήθεν).

Αν θυμάστε καλά αφήσαμε το ΟΑΚΑ , γιατί δεν ήταν "έδρα" λόγω του ότι οι εξέδρες είναι 1 μήνα μακριά από τον αγωνιστικό χώρο και πήγαμε στην Λεωφόρο, όταν έγινε αυτό ο ΠΑΟ έκοβε μέσο όρο 35 - 40000 εισιτήρια , πήγαμε στην Λεωφόρο και είδατε το χάλι της προσέλευσης του κόσμου. Τώρα ξαφνικά μας ξανααρέσει το ΟΑΚΑ ,έως ότου να αρχίσουμε να χάνουμε βαθμούς , οπότε μας βλέπω στην ...Ριζούπολη . Και όταν προκηρυχθούν οι επόμενες εκλογές θα ξαναβγεί το θέμα του γηπέδου στην επιφάνεια και πόσο επιτακτική ανάγκη είναι η ομάδα να πάει στον δικό της χώρο και πόσες υποσχέσεις από τον Κωστάκη πως θα δοθεί επιτέλους λύση στο χρόνιο πρόβλημα της ομάδας κλπ κλπ . Εδώ ήλθαμε πάμε να φύγουμε .


Κανείς δεν υποσχέθηκε κάτι συγκεκριμένο. Τόσο το πασοκ όσο και η ν.δ. έλεγαν ότι ο Παναθηναϊκός πρέπει να αποκτήσει το δικό του σύγχρονο σπίτι. Δεν έλεγαν κάτι καινούργιο αλλά αυτό δεν σήμαινε ότι μόλις εκλέγονταν θα έτρεχαν να χαρίσουν οικόπεδα ή να χτίσουν γήπεδα στον ΠΑΟ. Δεν λειτουργεί έτσι η πολιτεία.

Ο βαρδινογιάννης μετακόμισε στη λεωφόρο για έναν και μοναδικό λόγο. Για να ασκήσει μεγαλύτεηρη πίεση στο κράτος τόσο μέσω των φιλάθλων που έβλεπαν οι ίδιοι τις άθλιες συνθήκες που επικρατούσαν στο γήπεδο όσο και μέσω της UEFA που εν τέλει απαγόρευσε στον ΠΑΟ να χρησιμοποιεί αυτό το γήπεδο και είναι σαν να τον πέταξε στον δρόμο για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Ο βαρδινογιάννης ξόδεψε πολλές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ για να μετατρέψει τη λεωφόρο σε ποδοσφαιρικό γήπεδο πριν από μερικά χρόνια. Αν δεν είχε πρόθεση να μετακομίσει κάποτε η ομάδα σε δικό της γήπεδο, τότςε γιατί να μπει στα έξοδα και να φτιάξει τη λεωφόρο όταν κάλλιστα μπορούσε να κάτσει σαν κύριος στο οακα και να βολευτεί;

Αν η πολιτεία δεν είχε δώσει το πράσινο φως για παραχώρηση συγκεκριμένης έκτασης στον ΠΑΟ φέτος, να είσαι σίγουρος ότι ακόμη στη λεοφώρο θα βρισκόμασταν και για το CL ίσως σε καμιά Πάτρα ή Τούμπα. Ο ΠΑΟ δεν έφευγε από τη λεωφόρο όσο δεν του έδιναν έκταση να χτίσει γήπεδο.

Το θέμα είναι ότι τώρα ζητάει να του χτίσουν άλλοι και το γήπεδο. Που σημαίνει ότι θα έχουν λόγο και στο μερίδιο εσόδων και στις διοικητικές αποφάσεις. Εγώ στο post μου δεν είπα όμως ότι ο βαρδινογιάννης θέλει να ξοδέψει δισεκατομμύρια για να φτιάξει γήπεδο, είπα ότι απλά θέλει γήπεδο και θέλει να το πετύχει με τους ευνοϊκότερους για αυτόν όρους και το ελάχιστο κόστος. Γι' αυτό καθυστερεί το ζήτημα.

Τέλος, αν όπως λες η ΝΔ κοροιδεύει τους φιλάθλους του ΠΑΟ που δεν τηρεί τις υποσχέσεις της, εγώ σου απαντώ ότι αν χαρίσει δημόσια έκταση (με οποιαδήποτε μορφή συμφωνίας, όπως π.χ. παραχώρηση για 100 χρόνια) θα κοροιδεύει το σύνολο του ελληνικού λαού. Δεν δικαιολογείται το χάρισμα δημόσιων περιουσιακών στοιχείων σε οποιαδήποτε ανώνυμη εταιρεία. Όποιος θέλει να φτιάξει γήπεδα να πάει να πάρει δάνεια αν χρειάζεται και να βρει να αγοράσει εκτάσεις και να πληρώσει μόνος του για την κατασκευή για να μην έχει ανάγκη κανέναν.

Νικαετός
16-06-05, 11:41
Κανείς δεν υποσχέθηκε κάτι συγκεκριμένο. Τόσο το πασοκ όσο και η ν.δ. έλεγαν ότι ο Παναθηναϊκός πρέπει να αποκτήσει το δικό του σύγχρονο σπίτι. Δεν έλεγαν κάτι καινούργιο αλλά αυτό δεν σήμαινε ότι μόλις εκλέγονταν θα έτρεχαν να χαρίσουν οικόπεδα ή να χτίσουν γήπεδα στον ΠΑΟ. Δεν λειτουργεί έτσι η πολιτεία.

Πολύ κοντή μνήμη έχεις John ...Δεν θυμάσαι τι έλεγε προεκλογικά προς τα έξω η φαμίλια ...ότι το ΠΑΣΟΚ μας κοροϊδεύει και η ΝΔ θα μας φτιάξει το γήπεδο κλπ κλπ ...

Ο Βαρδινογιάννης έδωσε λεφτά για να φτιάξει την Λεωφόρο ?? (ΤΟ άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ? ) Η ΠΑΕ από τα ταμεία της έδωσε τα χρήματα και όχι φυσικά ο Βαρδινογιάννης .

Δεν ζητάει κανείς να χαρίσει έκταση η πολιτεία στον ΠΑΟ , ανταλλαγή θέλει να κάνει ο ΠΑΟ με την Λεωφόρο. Σου λέει , πάρε το φιλετάκι της Λεωφόρου και δώσε μου έκταση και με τα ρέστα φτιάξε μου και τα ...θεμέλια . Και μην αρχίσουν τα παραμύθια πως δεν μας ανήκει το οικόπεδο (στην ομάδα εννοώ) , γιατί ο Δήμος μας το έχει χαρίσει , απλά εμείς δεν είχαμε αποδεχθεί την δωρεά .

Τέλος πάντων , αν εσύ είσαι ικανοποιημένος από την διαχείρηση της φαμίλιας , είναι δικαίωμά σου , όπως και εμένα είναι δικαίωμά μου να είμαι σίγουρος πως μας δουλεύουν για πάρτυ τους . Εγώ για να υποστηρίξω αυτά που λέω , ΔΕΝ πατάω στο γήπεδο (δεν είμαι ικανοποιημένος και από το θέαμα που προσφέρει η ομάδα). Θα στηρίξω την ομάδα , όταν νοιώσω πως η διοίκηση με σέβεται και δεν με ταΐζει κουτόχορτο.


(π.χ. έχει πουλήσει - διώξει - αφήσει ελεύθερους τους πρωταθλητές ευρώπης με την εθνική ...με ποιους τους αντικατέστησε ??? αν αυτό εσύ δεν το νοιώθεις ως κοροϊδία, λυπάμαι) .

Τέλος πάντων η πρόθεσή μου δεν είναι να τσακωθώ με κανέναν , μιας και όλοι αγαπάμε τον Παναθηναϊκό , το πιστεύω αυτό ειλικρινά. Απλά να ξεκαθαρίσουμε πως αγαπάμε την ομάδα και όχι την διοίκηση - την κάθε διοίκηση εφόσον δεν δείχνει πως πονάει για τον ΠΑΟ και εκείνη )

coftaras
17-06-05, 17:21
Μάρτσιν Ζεβλάκοφ ο εκλεκτός φορ;Για να δουμε.Σιγουρα δεν ειναι το μεγαλο ονομα (εγω απο την αρχη λεω οτι το δευτερο μεγαλο ονομα θα ειναι ο σεντερ μπακ) αλλα εχει καλο (σχετικα ) βιογραφικο .
Αναλυτικά η καριέρα του

ΣΕΖΟΝ ΟΜΑΔΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΚΟΛ
1996/97 Πολόνια Βαρσοβίας 24 2
1997/98 Πολόνια Βαρσοβίας 23 2
1998/99 Μπέβερεν 23 8
1999/00 Μουσκρόν 27 14
2000/01 Μουσκρόν 32 16
2001/02 Μουσκρόν 29 15
2002/03 Μουσκρόν 31 7
2003/04 Μουσκρόν 23 8
2004/05 Μουσκρόν 31 14

Το μειον ειναι οτι δεν εχει παιξει σε μεγαλη ομαδα.
Τα συν ειναι οι πολλες συμμετοχες καθε χρονια,τα αρκετα γκολ ,τον θελουν Μαρσεϊγ & Μπολτον και οτι τον θελει ο Σολιντ στον Ολυμπιακο.Μονο και μονο για το τελευταιο αξιζει να τον παρουμε :twisted:

coftaras
17-06-05, 17:33
Την προταση του ΠΑΟ ειναι πρωτη ειδηση στο side της Μουσκρον .
http://www.excelsior.be/web.htm
Μεταφραση απο τα Γαλλικα στα Αγγλικα.
"It was necessary to suspect it: the echoes of the good countryside of Marcin Zewlakow, with the point of the attack mouscronnoise, largely exceeded our borders. Contrary to certain former declarations, the Polish striker appears of course the shelves of the OM. In any case, if the Marseillais did not make yet the least proposal quantified in Excelsior, they nevertheless asked video cassettes, history to have an idea of the potential of the player.

An offer concretes for Zewlakow, on the other hand, the direction of the "Hurlus" in received coming from Greece, of Panathinaïkos in particular. The amount, already re-examined with the rise, proposed by the club hellene, is however always lower than that desired by the circle hennuyer. Lastly, qualities and the gauge of Marcin do not leave obviously insensitive certain English formations. Thus, Bolton, which had already appeared at the time of the mercato of winter, could belong to these."

Spyrosss
17-06-05, 17:54
Μάρτσιν Ζεβλάκοφ ο εκλεκτός φορ;Για να δουμε.Σιγουρα δεν ειναι το μεγαλο ονομα (εγω απο την αρχη λεω οτι το δευτερο μεγαλο ονομα θα ειναι ο σεντερ μπακ) αλλα εχει καλο (σχετικα ) βιογραφικο .
Αναλυτικά η καριέρα του

ΣΕΖΟΝ ΟΜΑΔΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΚΟΛ
1996/97 Πολόνια Βαρσοβίας 24 2
1997/98 Πολόνια Βαρσοβίας 23 2
1998/99 Μπέβερεν 23 8
1999/00 Μουσκρόν 27 14
2000/01 Μουσκρόν 32 16
2001/02 Μουσκρόν 29 15
2002/03 Μουσκρόν 31 7
2003/04 Μουσκρόν 23 8
2004/05 Μουσκρόν 31 14

Το μειον ειναι οτι δεν εχει παιξει σε μεγαλη ομαδα.
Τα συν ειναι οι πολλες συμμετοχες καθε χρονια,τα αρκετα γκολ ,τον θελουν Μαρσεϊγ & Μπολτον και οτι τον θελει ο Σολιντ στον Ολυμπιακο.Μονο και μονο για το τελευταιο αξιζει να τον παρουμε :twisted:

Σίγουρα το Ζεβλάκοφ είναι μεγάλο όνομα με 8 ολόκληρα γράμματα αλλα το μονο που με ανυσηχεί είναι το "Βλάκοφ" που περιέχει το όνομα του.

Ρε παιδιά έλεος μην τρελαθούμε, είναι αυτός τώρα παίχτης για τον Παναθηναικό; Πάλι στο τσάμπα θα την βγάλουμε; Πια Πολωνία και ποιο Βέλγιο...

coftaras
17-06-05, 18:12
Mαζι σου Spyrosss .Ουτε και εγω γουσταρω αυτη την μεταγραφη (αν γινει) ,αλλα σκεψου να τον παρει ο γαυρος και να βαζει το ενα γκολ μετα το αλλο εμεις τι μπινελικι εχουμε να ριψουμε στον Τζιγκερ που δεν πηρε τον "παιχταρα".
Υποψην αν βαζει το ενα γκολ μετα το αλλο ...γιατι μπορει να αποδειχτη παλτο στυλ Κουσμπα (ετσι δεν λεγαν το Πολωνο επιθετικο του γαυρου που πηρε καποτε? ).

Spyrosss
17-06-05, 18:47
"Ξέρω ότι ο Παναθηναϊκός έχει κάνει πρόταση στην ομάδα μου, αλλά και σε μένα. Με ενδιαφέρει πολύ, είναι μεγάλη ευκαιρία για μένα, αλλά πρώτα πρέπει να τα βρουν οι δύο ομάδες. Πιστεύω δεν θα υπάρξει πρόβλημα, αφού εγώ με τον Παναθηναϊκό θα συμφωνήσουμε. Δεν λέω λεπτομέρειες γιατί φοβάμαι μη χαλάσω την μεταγραφή".

http://www.sportnet.gr/showreport.asp?Sport=1&CountryID=16&ChampID=7&ReportID=94526

Σιγά μη δεν ήθελε αυτός να έρθει, απο την παγκοσμίως άγνωστη Μουσκρόν (?) στον Παναθηναικό.

Δεν νομίζω να είναι τοσο καλός παίκτης για να παίζει επι εξι συνεχόμενα χρόνια στην Μουσκρόν, κάποια ομάδα θα τον είχε δει. Λαχεία τύπου Βαζέχα δεν τα κερδίζεις κάθε χρόνο δυστηχώς...

HaRRy
18-06-05, 00:02
Μια ακόμα αγορά απο το καλάθι του Καρφούρ...

coftaras
18-06-05, 00:17
Μια ακόμα αγορά απο το καλάθι του Καρφούρ...

Aν αυτη η αγορα γινει απο σας εσυ τι θα πεις?Το ξερεις οτι ο Σολιντ τον θελει στον γαυρο?

HaRRy
18-06-05, 00:27
Οπως είπατε απο το ονομα και μόνο κανει στον Παναθηναϊκό!!
Εγω αν το πάρουμε θα πω ότι είπα και για τον Μάριτς που είχε πάρει ο Ντούσκο!!
ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ!!!

profitis
18-06-05, 01:04
Φίλε Ηarry ασχολήσου με τα καπί σου.....συγγνώμη,την μεγάλη σου αγάπη και άσε εμας να κάνουμε ότι θέλουμε;Αφου υποτίθεται είσαι καλύτερος;Δείχνεις μήπως κόμπλεξ ανωτερότητας;

dantouan
18-06-05, 03:04
Δεν νομίζω να είναι τοσο καλός παίκτης για να παίζει επι εξι συνεχόμενα χρόνια στην Μουσκρόν, κάποια ομάδα θα τον είχε δει. Λαχεία τύπου Βαζέχα δεν τα κερδίζεις κάθε χρόνο δυστηχώς...

Πολυ σωστα, απλα αυτοι νομιζουν οτι καθε μερα ειναι "του Αι' Γιαννιου" ....

coftaras
19-06-05, 23:41
Aλλο ενα πρωταθλημα στο μπασκετ.Ο Παυλος τα χωνει και παιρνει τα πρωταθληματα για την πλακα.Δυστυχως στο ποδοσφαιρο οι τσεπες των Βαρδηνογιαννηδων εχουν καβουρια.

mrsaccess
20-06-05, 00:09
:clap :yahoo: :clap :yahoo: :clap
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του μπάσκετ του Παναθηναϊκού!

Όσο αφορά τη μπάλα αν θυμάμαι καλά (πάνε και κάποια χρόνια :cry: ) η τελευταία καλή εποχή μας ήταν όταν παίζαμε στο Ολυμπιακό Στάδιο με καλές πορείες Ελλάδα & Ευρώπη! Λέτε φέτος να ξανάρθουν;

Gedo
20-06-05, 22:00
:clap :yahoo: :clap :yahoo: :clap
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του μπάσκετ του Παναθηναϊκού!

Όσο αφορά τη μπάλα αν θυμάμαι καλά (πάνε και κάποια χρόνια :cry: ) η τελευταία καλή εποχή μας ήταν όταν παίζαμε στο Ολυμπιακό Στάδιο με καλές πορείες Ελλάδα & Ευρώπη! Λέτε φέτος να ξανάρθουν;

Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται...

Sannin
20-06-05, 22:21
Συγνώμη αν ο Παναθηναϊκός είναι πεινασμένος από καλές πορείες στην Ευρώπη, ο Ολυμπιακός τι ακριβώς είναι; Έλεος επιτέλους! :x

mrsaccess
20-06-05, 23:34
Ρε άσε το γαυράκι να χαρεί με τις εξυπνάδες του! Δεν έχει και τίποτα να θυμάται για να χαρεί με αυτό!

Αλήθεια θυμάστε τον απίστευτο εκείνο αγώνα, το 96 νομίζω ήταν που παίζαμε έξω με την Πόρτο; Παίζαμε με δέκα παίχτες και όμως νικήσαμε 0-1! Νομίζω χιόνιζε κιόλας και παίζαμε με την πορτοκαλί μπάλα.

Ή στο μπάσκετ το 96 στο παρίσι, τον τελικό με την Μπαρτσελόνα και την τάπα του Στόγιαν 2-3 δεύτερα πριν τη λήξη; Και μετά... πρωταθλητές Ευρώπης! Ακόμα νιώθω ένας ρίγος όταν το θυμάμαι!
Και την επόμενη μέρα όλα τα γαυράκια "Η τάπα ήταν αντικανονική!" LOL! Ο έσχατος κομπλεξισμός!

Ευτυχώς από πράσινες αναμνήσεις έχουμε πολλές! Αφήστε τους λοιπόν να λένε!

John_Nastos
21-06-05, 03:10
Πολύ κοντή μνήμη έχεις John ...Δεν θυμάσαι τι έλεγε προεκλογικά προς τα έξω η φαμίλια ...ότι το ΠΑΣΟΚ μας κοροϊδεύει και η ΝΔ θα μας φτιάξει το γήπεδο κλπ κλπ ...


Σε ποιον τα έλεγε; Μήπως στον ιδιωτικό της στρατό; Σε εμένα προσωπικά δεν είπε κανείς τίποτα. Το μόνο που είχα υπ' όψην μου ήταν οι γενικές και ακαθόριστες δεσμέυσεις και από τα δύο κόμματα ότι ο ΠΑΟ πρέπει και δικαιούται να αποκτήσει κάποια στιγμή δικό του σπίτι. Εγώ πάντως αν ψήφιζα (πάντα ρίχνω άκυρο) δεν θα συνυπολόγιζα καθόλου δεσμέυσεις του τύπου "θα χτίσουμε γήπεδο στην ομάδα σου". 'Ισα ίσα που θα μετρούσε αρνητικά για το συγκεκριμένο κόμμα.




Ο Βαρδινογιάννης έδωσε λεφτά για να φτιάξει την Λεωφόρο ?? (ΤΟ άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ? ) Η ΠΑΕ από τα ταμεία της έδωσε τα χρήματα και όχι φυσικά ο Βαρδινογιάννης .



Και τα έξοδα της ΠΑΕ ποιος τα πληρώνει;




Δεν ζητάει κανείς να χαρίσει έκταση η πολιτεία στον ΠΑΟ , ανταλλαγή θέλει να κάνει ο ΠΑΟ με την Λεωφόρο. Σου λέει , πάρε το φιλετάκι της Λεωφόρου και δώσε μου έκταση και με τα ρέστα φτιάξε μου και τα ...θεμέλια . Και μην αρχίσουν τα παραμύθια πως δεν μας ανήκει το οικόπεδο (στην ομάδα εννοώ) , γιατί ο Δήμος μας το έχει χαρίσει , απλά εμείς δεν είχαμε αποδεχθεί την δωρεά .


Το γήπεδο ΔΕΝ ανήκει στον ΠΑΟ. Είναι παραχωρημένο για μια μεγάλη χρονική περίοδο. Δεν είναι παραμύθι αυτό. Τώρα αν εσύ λες να παραιτηθεί ο ΠΑΟ από το δικαίωμα αυτό, αυτό είναι κάτι άλλο. Πάντως να χαρίσεις ή να πουλήσεις έκταση της οποίας τους τίτλους ιδιοκτησίας δεν έχεις στα χέρια σου, δεν μπορείς, απ' όσο γνωρίζω. Απλά είναι κατά τη γνώμη μου κοροιδία να παραχωρεί το κράτος δημόσιες εκτάσεις σε ιδιωτικές εταιρείες, με την πρόφαση του ερασιτεχνισμού. Αν θέλει ας τις πουλήσει ή ας τις ενοικιάσει ώατε να έχει κάποιο κέρδος. Όχι όμως να τις χαρίζει. Λεφτά έχει ο Βαρδινογιάννης. Να πάει και να αγοράσει μια έκταση για να μην έχει ανάγκη κανέναν.



Τέλος πάντων , αν εσύ είσαι ικανοποιημένος από την διαχείρηση της φαμίλιας , είναι δικαίωμά σου , όπως και εμένα είναι δικαίωμά μου να είμαι σίγουρος πως μας δουλεύουν για πάρτυ τους . Εγώ για να υποστηρίξω αυτά που λέω , ΔΕΝ πατάω στο γήπεδο (δεν είμαι ικανοποιημένος και από το θέαμα που προσφέρει η ομάδα). Θα στηρίξω την ομάδα , όταν νοιώσω πως η διοίκηση με σέβεται και δεν με ταΐζει κουτόχορτο.


Πότε είπα ότι είμαι ικανοποιημένος; Ίσα-ίσα, αν ανατρέξεις μερικές σελίδες πίσω θα διαπιστώσεις ότι δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος.



(π.χ. έχει πουλήσει - διώξει - αφήσει ελεύθερους τους πρωταθλητές ευρώπης με την εθνική ...με ποιους τους αντικατέστησε ??? αν αυτό εσύ δεν το νοιώθεις ως κοροϊδία, λυπάμαι) .


Κοροιδία είναι να γίνεται η ομάδα κάθε χρόνο και χειρότερη. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν οι παίχτες μας είναι πρωταθλητές ευρώπης ή κόσμου. Απλά θέλω να είναι καλοί.




Τέλος πάντων η πρόθεσή μου δεν είναι να τσακωθώ με κανέναν , μιας και όλοι αγαπάμε τον Παναθηναϊκό , το πιστεύω αυτό ειλικρινά. Απλά να ξεκαθαρίσουμε πως αγαπάμε την ομάδα και όχι την διοίκηση - την κάθε διοίκηση εφόσον δεν δείχνει πως πονάει για τον ΠΑΟ και εκείνη )

Ασφαλώς και δεν θα τσακωθούμε. Άλλωστε γι' αυτό υπάρχει αυτό το thread, για να ανταλάσσουμε δηλαδή απόψεις. Ο καθένας 'εχει τη δική του και όλες έχουν (τουλάχιστο για μένα) τη δική τους αξία.

Νικαετός
21-06-05, 08:58
Και όμως είναι δημόσιες δηλώσεις της οικογένειας , προς τον τύπο και την τηλεόραση . Σαφώς και δεν είναι κριτήριο για να ψηφίσεις κόμα αλλά μην ξεχνάς πως στην Ελλάδα ζούμε . Εδώ ψηφίζουμε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ , για εντελώς πιο αστείους λόγους ,αλλά ας μην το φτάσουμε ως εκεί.

Έγραψα και πριν πως το γήπεδο είναι ΧΑΡΙΣΜΕΝΟ από τον Δήμο στον ερασιτέχνη. Δεν υπάρχουν τίτλοι γιατί δεν αποδέχθηκε ποτέ η ομάδα την δωρεά (δεν γνωρίζω τους λόγους) . Ξέρω πως τυπικά είσαι 100% σωστός , αλλά η ουσία είναι πως αν ο ΠΑΟ δεν φύγει από εκεί ούτε ο δήμος ούτε κανένας άλλος μπορεί να εκμεταλλευτεί τον χώρο , άρα είναι το ίδιο.

Εγώ πάλι δεν θέλω να μας χαρίσει έκταση το δημόσιο . Να μας πουλήσει θέλω . Να πει, να κύριοι το οικόπεδο , σκάστε τόσα και πάρτε το.

Σας αφαιρώ όσα για την Λεωφόρο οπότε μου πληρώνετε σε τόσα χρόνια την διαφορά , ή σας δίνω εγώ αν κοστίζει ακριβότερα η Λεωφόρος (που κοστίζει) . Πως αλλιώς θα γίνει John ? To θέμα όμως είναι να γίνει . Οτιδήποτε άλλο το θεωρώ ως κοροϊδία προς τον κόσμο του Παναθηναϊκού των διοικούντων .

(Και κάτι τελείως οφ τόπικ . Το άκυρο στην ουσία λειτουργεί υπέρ των μεγάλων κομμάτων ...το σκέφτηκες ??)

coftaras
23-06-05, 16:21
"Στόχος το «καγκουρό»"
http://www.sport-fm.gr/news.jsp;jsessionid=A2D1784E3AF0CF7AC1692E895987D200?newsID=17617
Δεν νομιζω οτι ειναι ασχημη περιπτωση (οχι η καλυτερη δυνατη).Οσοι τον ειδαμε στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών σιγουρα βγαλαμε καλα συμπερασματα.Δυσκολη περιπτωση αλλα αν κατσει το προτιμω απο τον Πολωνο.
Η καριέρα του Αλοΐζι με αριθμούς

1993/94-Αντβέρπ: 7 συμμετοχές, 2 γκολ.
1994/95-Αντβέρπ: 16, 3
1995/96-Αντβέρπ: 12, 2
1995/96-Κρεμονέζε: 22, 2
1996/97-Κρεμονέζε: 26, 2
1997/98-Πόρτσμουθ: 38, 12
1998/99-Πόρτσμουθ: 22, 13
1998/99-Κόβεντρι: 16, 5
1999/00-Κόβεντρι: 7, 2
2000/01-Κόβεντρι: 18, 3
2001/02-Οσασούνα: 30, 9
2002/03-Οσασούνα: 31, 8
2003/04-Οσασούνα: 33, 5
2004/05-Οσασούνα: 26, 6

John_Nastos
24-06-05, 12:20
Η σημαντικότερη μεταγραφή από εδώ και πέρα είναι για μένα του Φουτσίνι. Μπορεί να βοηθήσει πολύ από τα δεξιά και να απελευθερώσει τον Βύντρα για το κέντρο της άμυνας. Τον Πελεγκρίνο δεν τον είδα καθόλου πέρισυ και αναρωτιέμαι σε τι κατάσταση θα είναι στα 34. Για πάνω από 1 χρόνο δύσκολο το βλέπω να παίξει σε υψηλό επίπεδο. Ο αυστραλός μπορεί να βοηθήσει αρκεί να προσαρμοστεί και να δέσει με την ομάδα και το σύστημα που παίζει ο μαλεζάνι. Έχει παίξει στα τρία μεγαλύτερα πρωταθλήματα και παρόλο που δεν είναι ο παίχτης των 20 γκολ ανα σεζόν, έχει δείξει ότι έχει ποιότητα. Κάτι που με προβληματίζει προς το παρόν είναι η στάση του Κονσεϊσάο. Είναι δυνατόν να του έχουν προσφέρει συμβόλαιο εδώ και 2 εβδομάδες και αυτός να πήγε διακοπές σα να μη συμβαίνει τίποτα; Ας έρθει τουλάχιστον να περάσει τις ιατρικές εξετάσεις και να υπογράψει το συμβόλαιο για να μάθει κιόλας πότε αρχίζει η προετοιμασία. Αν δεν είχαμε ανάγκη ένα μεγάλο όνομα όπως αυτός, νομίζω ο βαρδινογιάννης θα τον είχε στείλει αλλού.

Για τον Μπασινά άκουσα ότι έκανε προσφορά €400.000 η Μπέρμιγχαμ αλλά απορίφθηκε. Έλεος δηλαδή. Είναι προσφορά αυτή; Αν είναι έτσι ας τον κρατήσουμε μέχρι τον Δεκέμβριο και τον αφήνπουμε ελέυθερο τότε. Με τον Μιχαλάκη δεν ακούω να γίνεται τίποτα και ανησυχώ. Λέτε να μας μείνει στο χέρι;

Τέλοσπαντων, αν πάρουμε τον Αλοΐζι, τον Φουτσίνι και ένα σεντερ μπακ είμαστε νομίζω οκ για την καινούργια σεζόν.

Ιδανικά θα μπορούσαμε να βασιστούμε στους εξής:

Γκαλίνοβιτς στο τέρμα και Γκούμας, Αμυντικός χ (Πελεγκρίνο??), Μόρρις αμυντικό τρίο.

Σέριτς σε ολόκληρη την αριστερή πλευρά και Φουτσίνι δεξιά

Κονσεϊσάο και Γκονάλεζ στα χαφ με τον Αργεντινό να έχει και ανασταλτικά καθήκοντα

Παπαδόπουλος, Γκέκας και Αλοΐζι μπροστά με τον αυστραλό σε ρόλο φορ περιοχής και τους άλλους δύο περιφερειακούς, να βοηθάνε και στα πλάγια.







(Και κάτι τελείως οφ τόπικ . Το άκυρο στην ουσία λειτουργεί υπέρ των μεγάλων κομμάτων ...το σκέφτηκες ??)




Δεν θα μπω στη διαδικασία να ψηφίζω τους μικρούς απλά γιατί δεν συμφωνώ με τις πρακτικές και τις απόψεις των μεγάλων. Αν είναι να υποστηρίξω ένα κόμμα θα το κάνω γιατί με εκφράζουν οι θέσεις του και πιστεύω ότι μπορεί να προσφέρει κάτι στον τόπο και το κοινωνικό σύνολο. Το ότι το σύστημα που υπάρχει ευννοεί τους μεγάλους κάθε φορά που γεμίζω το ψηφοδέλτιο με σταυρούς με αφήνει αδιάφορο. Εγώ θέλω να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου. Δεν θα ψηφίσω κανέναν που δεν με εκφράζει 100%. Άλλωστε έχω την ίδια κακή άποψη και για τα μικρότερα κόμματα. Γενικά δεν μου αρέσει το σύστημα της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας, έτσι όπως λειτουργεί, στο σύνολό του.

coftaras
24-06-05, 18:05
Με τον Μιχαλάκη δεν ακούω να γίνεται τίποτα και ανησυχώ. Λέτε να μας μείνει στο χέρι;
O Μιχαλακης ειναι ελευθερος και ετσι δεν πιστευω οτι θα δυσκολευτη να βρει ομαδα.Μονο στον γαυρο να μην παει και καλη τυχη στην νεα του καρριερα.

Κονσεϊσάο και Γκονάλεζ στα χαφ με τον Αργεντινό να έχει και ανασταλτικά καθήκοντα
Το Βραζιλιανο εννοεις φανταζομαι γιατι δεν μπορει να το κανει αυτο ο Εκι.

Δεν λεω οχι στον Φουτσινι αλλα αν βρει κατι καλυτερο δεν με χαλαει...Οσο αφορα το κεντρικο αμυντικο πιστευω οτι θα ερθει απο την Ιταλια και θα ειναι επιλογη Μαλεζανι.
Αν πανε ολα καλα η φετινη μεταγραφικη περιοδος θα ειναι η καλυτερη των τελευταιων 5 χρονων με παιχτες ονοματα που μπορουν να βοηθησουν αμεσα την ομαδα.

Spyrosss
24-06-05, 19:04
NEWSROOM
24/6 18:59 ΚΑΤ’ ΑΡΧΗΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΣΤΡΑΛΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΖΟΝ ΑΛΟΐΖΙ ΓΙΑ ΤΡΙΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΥΨΟΥΣ ΤΡΙΩΝ ΕΚΑΤ. ΕΥΡΩ

http://www.naftemporiki.gr/

coftaras
24-06-05, 19:16
Kαλη μεταγραφη του Αυστραλου ( με Ιταλικο διαβατηριο ;) ).Με οσα εχω δει και οσα εχω διαβασει νομιζω οτι ειναι ισαξιος (αν οχι καλυτερος) με τον Μιχαλακη.
Αντε τωρα ο κεντρικος αμυντικος.Συμφωνα με τελευταιες πληροφοριες ο Λιβαθηνος χθες βρισκονταν στην Ιταλια για το θεμα αυτο .Πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου να μαθουμε και το ονομα αυτου. Αντε να τελειωνουμε με αυτες ...για να κανουμε της διακοπες μας χωρις αυτο το ανχος :D ......οπως η γαυροι που ακομα δεν ξερουν τι θελουν. ....Ζινταν,Φιγκο, Ρομπερτο Καρλος σιγα σιγα θα ακουσουμε και Ραουλ,Μοριεντες Ροναλντο :haha

coftaras
24-06-05, 19:56
Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς... ως το 2008 λοιπόν!
Η καλυτερη ομαδα με τον καλυτερο προπονητη.Μπραβο Παυλαρα,μπραβο Θαναση που κρατησατε ακομα τρια χρονια τον καλυτερο προπονητη της Ευρωπης.Αντε και του χρονου στην Πραγα το ευρωπαϊκο να το παρουμε και να το φερουμε αλλη μια φορα στην Αθηνα

dantouan
25-06-05, 03:28
Kαλη μεταγραφη του Αυστραλου ( με Ιταλικο διαβατηριο ).Με οσα εχω δει και οσα εχω διαβασει νομιζω οτι ειναι ισαξιος (αν οχι καλυτερος) με τον Μιχαλακη.

Καλυτερος πιστευω απο το "παλτο"...

John_Nastos
25-06-05, 03:33
Το Βραζιλιανο εννοεις φανταζομαι γιατι δεν μπορει να το κανει αυτο ο Εκι.



Όχι τον Έκι εννοώ!! Νομίζω ότι μπορεί να πάιξει δίπλα στο καθαρόαιμο αμυντικό χαφ και να συμβάλλει αμυντικά. Κάτι σαν τον Καραγκούνη που έπαιζε δίπλα στον Μπασινά (εντάξει κανείς δεν είναι σαν τον Καραγκούνη αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ, όχι καθαρό δεκάρι αλλά να παίζει δίπλα στο αμυντικό χαφ).

John_Nastos
25-06-05, 12:37
Υπέγραψε τελικά για 2+1 ο Αλοΐζι. Άρα μπροστά είμαστε γεμάτοι. Φαντάζομαι ότι τώρα θα αποσύρουμε την προσφορά στον Κωνσταντίνου. Τελικά το ενδεχόμενο να πάει στον Ολυμπιακό φαντάζει ολοένα και πιθανότερο αν συνυπολογίσουμε το ενδιαφέρον του Σόλιντ αλλά και το γεγονός ότι ο παίχτης δεν έχει μιλήσει αρνητικά για αυτή την πιθανότητα. Δεν φαίνεται και ενδιαφέρον από το εξωτερικό...

Η Μπέρμιγχαμ λέει θα κάνει πρόταση 1,2 εκατομμύρια για Μπασινά. Μακάρι γιατί θα είναι καλό τόσο για την ομάδα που θα πάρει ένα σεβαστό χρηματικό ποσό αλλά και για τον παίχτη που θα δείξει τις δυνατότητες που έχει σε ένα καλύτερο πρωτάθλημα.

John_Nastos
29-06-05, 18:51
Είχαμε εξελίξεις σήμερα. Κατ' αρχήν, ο Σέριτς αγοράστηκε εξ ολοκλήρου από την Βερόνα οπότε δεν έρχεται ως δανεικός. Επιπλέον, η διοίκηση αποφάσισε να σοβαρευτεί στο θέμα "Κονσεϊσάο" και να θέσει τον παίχτη προ των ευθυνών του. Απ' ότι άκουσα πάντως στο ραδιόφωνο, η Γαλατάσαράι ενδέχεται να αναθεωρήσει τις απόψεις της και να κρατήσει τον παίχτη γιατί τον θέλει ο νέος της προπονητής, Έρικ Γκέρετς.

coftaras
29-06-05, 19:01
Απ' ότι άκουσα πάντως στο ραδιόφωνο, η Γαλατάσαράι ενδέχεται να αναθεωρήσει τις απόψεις της και να κρατήσει τον παίχτη γιατί τον θέλει ο νέος της προπονητής, Έρικ Γκέρετς.
Eλπιζω να μην συμβει κατι τετοιο γιατι δεν θα ξερουμε που να κρυφτουμε απο τα πειραγματα των φιλων μας Ολυμπιακων. :( :cry:
Βεβαια αυτο ειναι το λιγοτερο.Τοτε θελω να δω αντιδραση απο τον Τζιγκερ.Το μονο που του μενει να κανει ειναι να βαλει το χερι στην τσεπη και να φερει στην ομαδα ενα μεγαλο ,μα μεγαλο ονομα (που θα στοιχηζει και παρα πολλα χρηματα) για να κανει την ρελανς με την αποτυχια του μη ερχομου του Κονσεϊσαο.

Νικαετός
29-06-05, 20:08
Οι τουρκικές εφημερίδες έλεγαν από την αρχή πάντως ότι ο Φλάβιο θα μείνει άλλον ένα χρόνο στην Τουρκία .

Η δική μου η θέση , δεν θυμάμαι αν το έγραψα εδώ ή στο "αντίπαλο" τόπικ , είναι πως έπρεπε εδώ και καιρό (όταν άρχισε τα κόλπα) να τον στείλει "στο καλό" η διοίκηση . Το γιατί πιστεύω το καταλαβαίνουμε όλοι . Όποιος και αν είσαι δεν μπορείς να κοροϊδεύεις μία ομάδα , από την οποία περιμένεις να φας ψωμί (=παντεσπάνι) ...(βέβαια είναι πιθανόν ο παίκτης να μην είχε ιδέα για όλα αυτά και απλά οι εφημερίδες να τα δημιούργησαν όλα - μετά από σποντούλες της διοίκησης βέβαια!)

John_Nastos
29-06-05, 20:33
γενικά οι βραζιλιάνοι και ιδιαίτερα τα μεγάλα ονόματα δεν φημίζονται για τον επαγγελματισμό τους. Αν δεν τον είχαμε ανάγκη δε νομίζω να ασχολούμασταν αλλά βλέπετε αποτελεί το μεγάλο όνομα του καλοκαιριού για εμάς και μάλιστα μετά το στραπάτσο της απώλειας του πρωταθλήματος και τα όσα ακούστηκαν περισυ για παλτά από κροατορουμανίες τύπου άντριτς, μίτου, ντεμπά, μπικόφσκι κλπ.

coftaras
29-06-05, 22:00
Sport24.gr
"Διορία 48 ωρών στον Κονσεισάο
Το «τριφύλλι» ενημέρωσε τον εκπρόσωπο του Βραζιλιάνου μέσου στην Τουρκία (ο Κονσεισάο έχει τρεις μάνατζερ) ότι έχουν περιθώριο μέχρι την Παρασκευή για να λύσουν τις διαφορές τους με την Γαλατάσαραι διαφορετικά δεν ισχύει η πρόταση του «τριφυλλιού» που θα αρχίσει να ασχολείται με άλλη περίπτωση αμυντικού μέσου.
Εκνευρισμός στους «πράσινους»
Ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ, Γιάννης Βαρδινογιάννης, είναι ιδιαίτερα εκνευρισμένος με την εξέλιξη της υπόθεσης αφού βλέπει να έχει χάσει πολύτιμες μέρες με τα «καπρίτσια» του Κονσεισάο και των παραγόντων της Γαλατάσαραι.
Μάλιστα, πληροφορίες τον θέλουν να είναι αποφασισμένος να κινηθεί για την απόκτηση άλλου αμυντικού μέσου, μεγαλύτερου ονόματος από τον Φλάβιο Κονσεισάο, στην περίπτωση που ο βραζιλιάνος δεν έχει υπογράψει το συμβόλαιο του μέχρι την Παρασκευή."
Sportime.gr
"Ψάχνει άλλο «μπαμ»!
Κάποιοι επιμένουν ότι με τις συνεχιζόμενες αναβολές στον Παναθηναϊκό έχουν καταλάβει ότι το θέμα δεν θα πάει καλά και ήδη έχουν αρχίσει το ψάξιμο. Από τη μία βέβαια ο Γιάννης Βαρδινογιάννης είναι οργισμένος με την στάση του παίκτη, αλλά και γενικότερα για όλο το στόρι που στήθηκε, από την άλλη όμως θέλει να εξαντλήσει κάθε περιθώριο. Δεν μπορεί όμως να περιμένει για πάντα...
Με δεδομένο λοιπόν ότι αν τελικά δεν γίνει η μεταγραφή θα πρόκειται για μια τεράστια επικοινωνιακή ήττα του Παναθηναϊκού αυτό που ακούγεται έντονα είναι ότι οι «πράσινοι» ετοιμάζουν μεγάλη ρελάνς. Όχι, δηλαδή κίνηση του στυλ «αφήνω τον Κονσεϊσάο και παίρνω τον Σελάδες...», αλλά κάτι πολύ πιο ισχυρό, ένα πραγματικό μπαμ."
Aργησε ο Τζιγκερ αλλα πηρε χαμπαρη οτι ο Κονσεϊσαο ισως μας δουλευει.Αν δεν γουσταρει να ερθει στα τσακιδια.Ελπιζω να γινουν πραξη αυτα που γραφονται για μεγαλυτερο ονομα στον ΠΑΟ αν δεν ερθει ο Βραζιλιανος :evil:

HaRRy
29-06-05, 22:04
Δεν αλλάζει φανέλα ο Κονσεϊσάο
====================
Mπορεί ο Παναθηναϊκός να διαφήμιζε μετά «βαΐων και κλάδων» τον Φλάβιο Κονσεϊσάο αλλά η περίπτωση του Βραζιλιάνου μέσου οδηγείται σε «ναυάγιο». Ο Κονσεϊσάο επικοινώνησε με την Τουρκία και σύμφωνα με πληροφορίες που έρχονται από τη γειτονική χώρα, τα βρήκε με τη Γαλατασαράι που είναι διατεθειμένη να πληρώσει όλα τα χρήματα που αναφέρει το συμβόλαιο του. Ετσι ο παίκτης θα ξεκινήσει προετοιμασία με την τουρκική ομάδα από την 1η Ιουλίου στην Ολλανδία και φυσικά δεν πρόκειται να παίξει ποτέ στον Παναθηναϊκό.
www.sportnews.gr

XAXAXAXAA
ΑΠΑΤΗ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ...
ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΚΟΡΟΪΔΑ!!!!!

John_Nastos
29-06-05, 22:52
XAXAXAXAA
ΑΠΑΤΗ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ...
ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΚΟΡΟΪΔΑ!!!!!


Για ποιο λόγο υποθέτεις ότι ο Παναθηναϊκός μπορεί να έστησε ένα τέτοιο επικοινωνιακό τρυκ, όταν είναι ξεκάθαρο ότι αν τελικά η μεταγραφή ναυαγήσει η ομάδα θα είναι αυτή που θα έχει υποστεί ένα μεγάλο επικοινωνιακό πλήγμα; Είναι φανερό και προκύπτει από τα ρεπορτάζ ότι η διοίκηση είχε πραγματική θέληση να αποκτήση τον Βραζιλιάνο. Δεν πρόκειται για κάποιο τρυκ. Απλά ο παίχτης απ' ότι φαίνεται δεν θέλει να φύγει από την Γαλατά οπότε χαλάει η μεταγραφή. Δεν υπήρξε όμως κάποια επίσημη ανακοίνωση απ' όσο γνωρίζω.

dantouan
30-06-05, 02:43
XAXAXAXAA
ΑΠΑΤΗ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ...
ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΚΟΡΟΪΔΑ!!!!!

Ισως η μοναδικη φορα που θα συμφωνησω με τον φιλο HaRRy, μιλαμε για μεγαλη ξεφτιλα...

coftaras
30-06-05, 16:47
Nομιζω οτι ειναι καιρος να αναφερθουμε στα ΨΕΜΑΤΑ που βγηκαν απο τους διοικουντες του ΠΑΟ σχετικα με το θεμα Κονσεϊσαο
α)Ο ΠΑΟ θα επερνε με 500.000 ευρω λογο της ρητρας που ειχε στο συμβολαιο του.
ΨΕΜΑΤΑ .«Δεν υπάρχει καμία τέτοια ρήτρα».
Β)Οι διοικουντες βρισκοντουσαν σε αμεση επικοινωνια με τον Κονσεϊσαο τις τελευταιες μερες.
ΨΕΜΑΤΑ .Ο Κονσεϊσαο εχει εξαφανιστει τις τελευταιες 2 εβδομαδες
γ)Η μεταγραφη αργουσε να γινει διοτι η Γαλατα χρωστουσε στον παιχτη 1.000.000 ευρω
ΨΕΜΑΤΑ «Δεν χρωστάμε ούτε ένα σεντ, ούτε σε αυτόν ούτε σε άλλον παίκτη. Είναι αρχή του συλλόγου μας να εξοφλεί τα πάντα στο τέλος της σεζόν. Ό,τι γράφει το συμβόλαιο του Κονσεϊσάο έχει τηρηθεί στο έπακρο. Για όλους τους παίκτες. Ίσως αυτό να είναι κάποιο κόλπο του Παναθηναϊκού για να καλμάρει τους φίλους του».
δ)Ο ΠΑΟ τα εχει βρει στα οικονομικα με τον παιχτη
ΨΕΜΑΤΑ .Ποτε δεν τα ειχαν βρει στα οικονομικα
ΥΣ :Οτι ειναι σε <> ειναι δηλωσεις του αθλητικόυ διευθυντή της Γαλατά, Μπουλέντ Τουλούν

Για μενα η ολη υποθεση ειναι μια κοροϊδια απο πλευρα Τζιγκερ.Δεν ξερω ποιος φταιει και στο κατω κατω δεν με νιαζει.Εκεινο που θελω ειναι :
α)Να παρει θεση στις δηλωσεις του αθλητικόυ διευθυντή της Γαλατά αν αυτα που λεει εινα αληθεια η ψεματα.
β)Να φερει τον παιχτη στην ομαδα δινοντας το 1.500.000 ευρω που ζηταει η Γαλατα ή αναλογης ισης ή μεγαλυτερης αξιας παιχτη.
Αν δεν μπορει αστω κυριε Τζιγκερ το αθλημα και δωσε την ΠΑΕ σε εναν που θελει και μπορει να προσφερει στην ομαδα και αυτος ειναι ΕΝΑΣ .Ο ΠΑΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.
Αντε γιατι πολυ πικρα μας εχετε δωσει .
ΚΑΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ.ΠΑΡΤΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

giwrgosth
30-06-05, 19:23
Το ποια είναι η αλήθεια θα το μάθουμε πιστεύω, αλλά δε νομίζω ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση ότι αυτό έγινε για να πουλήσει διαρκείας, δεν είναι κανένας ηλίθιος ο Τζίγκερ!
Επίσης δεν έχω δει πουθενά μέχρι σήμερα ΕΠΙΣΙΜΗ ανακοίνωση της ΠΑΕ για το θέμα Κονσεϊσάο, ούτε ότι τον θέλουμε, ούτε ότι τον πήραμε, ούτε ότι υπόγραψε, ούτε τίποτα. Οπότε με ποια λογική λέμε ότι η ΠΑΕ κοροϊδεύει τον κόσμο? Αν ανακοίνωνε μεταγραφή και δεν την έκανε οκ, αλλά αυτό δεν έχει γίνει. Ότι διαβάζουμε είναι από εφημερίδες και τίποτα άλλο. Αν τώρα κάποιος αγοράζει διαρκείας γιατί οι εφημερίδες έγραψαν ότι ο ΠΑΟ αγόρασε τον τάδε παίκτη είναι δικό του πρόβλημα. Εγώ αν δεν δω ανακοίνωση της ΠΑΕ δεν ακούω τίποτα!
Τώρα το αν ο πρόεδρος της Γαλατά λέει άλλα, ο μάνατζερ του παίχτη άλλα και το κάθε site ή εφημερίδα άλλα, εγώ δεν θα κάτσω να τους ακούσω γιατί δεν ξέρω ποιον να πιστέψω. Να πιστέψω τον πρόεδρο της Γαλατά που λέει δεν χρωστάω? Είδατε ποτέ κανέναν στην ιστορία της ανρθωπότητας να λέει ότι χρωστάει? Ας σοβαρευτούμε λίγο...
Αν πάλι ο παίκτης κάνει παιχνιδάκια, τότε ποτέ να μην έρθει, ούτε για διακοπές!
Πιστεύω ότι μέσα στο Σαβ/κο θα ξέρουμε σίγουρα αν έρθει ή όχι, θα μάθουμε όλη την αλήθεια και αν δεν έρθει νομίζω ότι θα πάμε για κάποιο άλλο μεγάλο όνομα, η ομάδα δεν θα μείνει με τον Άντριτς, ξέρουν αυτοί που πληρώνουν τι πρέπει να κάνουν για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω στο διπλάσιο, δεν είναι τίποτα κορόιδα που βγήκαν χτες στην πιάτσα!

HaRRy
30-06-05, 19:24
Αλλα τα μάτια του Βαρδή κι άλλα του Κοκκαλίνου!!!
Ο Τζίγκερ και η λοιπή οικογένεια είναι για την καρατσεπάρα τους μόνο!!
Μιλάμε για ΑΜΕΤΡΗΤΑ λεφτά απο πολλές πάντες και βέβαια απο το Champions League!!
Για τον πρόεδρο της ΚΑΕ ΠΑΟ τώρα...
Πραγματικά αν και Ολυμπιακός βγάζω το καπέλο και πάντα χαιρετάω τον ΠΑΥΛΑΡΑ αν τον πετύχω σε κανα στενό στα Βόρεια (οδηγεί ΜΟΝΟΣ το παλιο Μερτσεντικό) γιατί είναι πιο τρελός κι απο τον Κόκκαλη!!!

Νικαετός
30-06-05, 19:25
Κώστα όταν γράφω πως η διοίκηση μας δουλεύει στο θέμα του γηπέδου (και όχι μόνο) , ξέρω τι λέω...

Αυτοί οι άνθρωποι μας κάνουν ρεζίλι . Σε λίγο θα βγουν να πουν πως όλο ήταν δημιούργημα των εφημερίδων και εμείς ποτέ δεν είπαμε για φλάβιο . Ας βολευτούμε τώρα με τους Σέριτς και λοιπούς -ιτς ...

Ευτυχώς που δεν πήρα διαρκείας ούτε φέτος .

Και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις , νατο . Μόλις είδα το μήνυμα του Γιώργου. (Φυσικά δεν λέω πως εκφράζει τις θέσεις τις φαμίλιας ....

Γιώργο , αν συμφωνήσω μαζί σου πως το όλο θέμα το δημιούργησαν οι εφημερίδες ...τότε γιατί η φαμίλια δεν βγήκε να το διαψεύσει ???? (Εκτός αν το θεωρείς ασήμαντο θέμα για να ασχοληθούν μαζί του ) .

John_Nastos
30-06-05, 20:22
Δεν ήταν δημιούργημα των εφημερίδων η φημολογία. Υπήρξε πραγματικό ενδιαφέρον από την ΠΑΕ. Αλλά από την άλλη δεν είπε κανείς ότι σίγουρα θα γίνει η μεταγραφή. Δηλαδή εμείς τι να κάνουμε; Κάναμε πρόταση στη Γαλατά μισό εκατομμύριο και άλλο 1,5 το χρόνο στον παίχτη. Αν δεν θέλει να έρθει αυτός ποιος φταίει;

Επίσημη θέση η διοίκηση για ποιο λόγο να πάρει; Αφού δεν έχει γίνει κάτι οριστικό. Απλά μια πρόταση έκανε σε ένα παίχτη και αυτός κάνει τον δύσκολο. Δεν γίνεται να βγαίνει ανακοίνωση για κάθε επαφή με υποψήφιο προς μεταγραφή παίχτη. Αν ολοκληρωθεί η συμφωνία, τότε θα ανακοινωθεί επίσημα. Τώρα αν κάποιοι παρασύρθηκαν και πήραν διαρκείας για να δουν Κονσεϊσάο, ας γνωρίζουν για την επόμενη φορά ότι οι επαφές με κάποιο παίχτη δεν καταλήγουν πάντα σε γάμο, ακόμα και αν αυτό θεωρείται δεδομένο από τον τύπο. Για τη διοίκηση ο καθένας μπορεί να υποθέσει ότι θέλει. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι δεν ήταν κάποιο οργανωμένο κόλπο για να εξαπατήσει κανέναν, απλά οι διαπραγματεύσεις πήραν άσχημη τροπή και παρόλο που η επιθυμία της διοίκησης ήταν να φέρει τον παίχτη, ίσως να χαλάσει η μεταγραφή. Ναι ήταν επικοινωνιακή ήττα αλλά κανείς δεν υποσχέθηκε κάτι επίσημα σε κανέναν.

stamiak
30-06-05, 20:24
Τώρα είπαν για τον Κονσεϊσάο πως τη στιγμή που θα ταξεδέψει για Ολλανδία (μάλλον εκεί θα κάνει προετοιμασία η Γαλατά) εκεί τελειώνει και η υπόθεση.

Η Γαλατά τράβηξε το σχοινί όταν είδε πόσο σημαντικός ήταν για τον ΠΑΟ.

Ο Μάνατζέρ του λέει να περιμένει ο ΠΑΟ μέχρι την Κυριακή (έτσι είπαν το πρωί).

Καλά που δεν πήρα κι εγώ διαρκείας. 'Άλλωστε τώρα θα υπάρχουν εισιτήρια.


-

@ ADSLgr.com All rights reserved.