PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα πράσινα μπερέ [split 1 - 1000]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

coftaras
24-04-05, 23:12
Ελπιζω να μην το πιστευεις αυτο που λες.... :-k :thumbdown

Γιατι το λες αυτο?Τα τελευταια χρονια η πιο ακριβη μεταγραφη ηταν αυτη του Εκι και νομιζω οτι δεν εχουμε δει και λιγα τρομερα γκολ απο αυτον.Δεν λεω οτι ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να φερει αλλα απο κατι Μιτου ,Μαριτς Αντριτς ειναι 1000% καλυτερος.

charly13
24-04-05, 23:18
Πιο κωλόφαρδη ομάδα από το Αεκάκι δεν υπάρχει.

coftaras
24-04-05, 23:26
Πιο κωλόφαρδη ομάδα από το Αεκάκι δεν υπάρχει.
Διαφωνω με το "ΑΕΚακι".Η ΑΕΚ ηταν,ειναι και θα ειναι μεγαλη ομαδα θελουμε δεν θελουμε. Μακαρι να συνεχισει ετσι γιατι και εμεις και ο γαυρος θα αναγκαστουμε να κανουμε μεταγραφες ,να φτιαξουμε ομαδα γιατι διαφορετικα ειναι να παιζεις για να παρεις το πρωταθλημα με μονο ενα αντιπαλο και διαφορετικα με 2 ή ακομα και 3 αντιπαλους

stamiak
25-04-05, 09:22
Γιατί έχω την αίσθηση ότι θα ήταν πολύ διαφορετικά να είχαμε κόσμο στη λεοφώρο με την ΑΕΚ;

Πολύ φοβάμαι τους δικούς μας με κενές κερκίδες. μήπως νομίσουν πάλι ότι παίζουν φιλικό.

Με καμμιά γιγαντοοθόνη και κόσμο απ' έξω μας βλέπω.

Coftara
Όντως και μένα με εκνεύρισαν με το γκολ στο 94. Μετά θυμήθηκα το περσινό γκολ του Μανώλη στην Τούμπα και λέω "τι να πω τώρα".

Με 1 ισσοπαλία (Τούμπα) και 2 νίκες δεν το παίρνουμε;


-

spyrosn
25-04-05, 10:01
Παιδιά εγώ χαίρομαι που είναι και η ΑΕΚ στο κόλπο (για πρώτη φορά εδώ και χρόνια). Γιατί αν δεν το πάρουμε εμείς, τουλάχιστον ας το πάρουν αυτοί. Και δε νομίζω να διαφωνεί κανένας επ' αυτού, ε; ;)

Νικαετός
25-04-05, 10:04
Εγώ να σας πω πολύ απλά τι πιστεύω: (όχι ότι έχει και καμμιά αξία βέβαια , απλά την άποψή μου καταγράφω) .

Η ΑΕΚ , δεν έχει τύχη στη Λεωφόρο γιατί το άγχος θα την έχει ήδη νικήσει. Και εξηγώ: Όταν ξεκίνησε το πρωτάθλημα τα άλογα (μουλάρια) της κούρσας ήταν όπως και κάθε χρονιά 2 . ΠΑΟ και ΟΣΦΠ. Η ΑΕΚ ούτε αουτσάιντερ (με δικές τους δηλώσεις) δεν ήταν. Αυτό σημαίνει πως έπαιζε ελεύθερα χωρίς να πολυπιστεύει τίποτα. Όταν άρχισε να παίρνει αποτελέσματα όμως και να παίζει και στοιχειωδώς όμορφο τόπι , όταν τα δύο μουλάρια αποδείχτηκαν κουτσά (- 9 βαθμούς ο ΟΣΦΠ σε κάτι λιγότερο από ένα μήνα , - άλλους τόσους εμείς στην έδρα μας ) ,όταν ήλθε η νίκη στη λεωφόρο στο κύπελλο , τα πράγματα άλλαξαν .
Ο κόσμος και οι παίχτες άρχισαν να πιστεύουν ότι το πρωτάθλημα είναι πλέον δικό τους. Το άγχος άρχισε να εμφανίζεται και τα αποτελέσματα έχουν αρχίσει ήδη να φαίνονται . (0-1 από τον Ολυμπ , 3-2 τον ΟΦΗ όλοι είδαμε πως - δεν θέλω να πω περισσότερα , αλλά νομίζω πως ούτε οι Κρητικοί φάνηκαν να πιστεύουν πως θα πάρουν ισοπαλία) . Όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα της Τούμπας , η ΑΕΚ έχει χάσει πριν μπει στην Λεωφόρο . Μόνο με αυτοκτονία δική μας (όχι σπάνιο για φέτος βέβαια) μπορεί να πάρει βαθμό ή βαθμούς η ΑΕΚ στο ντέρμπυ.

Να πω όμως και το άλλο : Αν νικήσει στην Λεωφόρο, θα πάρει ΑΞΙΑ το πρωτάθλημα. (Όταν οι υπόλοιποι είναι ανίκανοι και εσύ στοιχειωδώς ικανός τότε είσαι καλύτερος) .

stamiak
25-04-05, 10:16
"Nikoseagle"

Βλέπω λογικά τα όσα λες και κυρίως με το ότι στο κατω-κάτω αν θέλουμε πρωτάθλημα ας το πάρουμε. Είμαστε πρώτοι και εξαρτάται από εμάς.

Στο θέμα της ΑΕΚ, θέλω να τους δω τη νέα χρονιά που θα έχει τελιώσει η πίστωση χρόνου και το άγχος των προσδοκιών θα είναι μεγάλο.

Όμως αν το πάρουν μέσα στη λεωφόρο, όντως το αξίζουν.

-

dantouan
25-04-05, 13:02
Γιατι το λες αυτο?Τα τελευταια χρονια η πιο ακριβη μεταγραφη ηταν αυτη του Εκι και νομιζω οτι δεν εχουμε δει και λιγα τρομερα γκολ απο αυτον.Δεν λεω οτι ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να φερει αλλα απο κατι Μιτου ,Μαριτς Αντριτς ειναι 1000% καλυτερος.



Τωρα μιλησες σωστα, οχι να λεμε και μ@μ@κιες του στυλ "Ο Εκι θελει 2 Ριβαλντο " και τετοια....

coftaras
08-05-05, 21:20
Ωραια !!!Ολο το πρωταθλημα παιζετε την αλλη Κυριακη.Με νικη κατα 99% περνουμε πρωταθλημα.Με ισοπαλια το παινει ο γαυρος και με ηττα παλι ο γαυρος ....αλλα ο ΠΑΟ στο UEFA. Ειδατε χαρα οι ΠΑΟΚτζηδες. Πηραν ισοπαλια στην Τουμπα απο τον ΠΑΟ και καναν σαν να πηραν πρωταθλημα.Που καταντησαν.
Εγω δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην νικησουμε την ΑΕΚ στο ντερμπυ.Σιγα την ομαδα.Ουτε τον Ιωνικο δεν μπορει να νικησει,σε αντιθεση με μας που και 2 δοκαρια ειχαμε και ευκαιριες για να καθαρισουμε το πρωταθλημα απο σημερα.

Νικαετός
08-05-05, 21:42
Έχουμε πει από καιρό πως αν θέλουμε το πρωτάθλημα πρέπει να νικήσουμε την ΑΕΚ . Έγραψα πως το άγχος θα νικήσει την ΑΕΚ και μάλλον δικαώθηκα τουλάχιστον για σήμερα . Εγώ αρχίζω να φοβάμαι πιο πολύ το ματς με τον ΟΦΗ , για εξωαγωνιστικούς λόγους ...(όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν )

coftaras
08-05-05, 23:01
Εκεινο που πραγματικα με ενοχλουσε ολη την προϋγουμενη εβδομαδα ειναι αυτα που τεχνιεντος φωναζανε οι Ολυμπιακοι και οι ΑΕΚτζηδες οτι ο ΠΑΟΚ θα κατσει να χασει απο μας επειδη ακουσον ακουσον προπονητης ειναι ο Καραγεωργιου που επαιξε καποτε μπαλα στο ΠΑΟ.
Θελω σημερα να δω τι θα πουν.Θα σταματησουν επιτελους αυτο το παραμυθι.Αντε γιατι πολυ το κραταγα μεσα μου και δεν μιλαγα.

odd
08-05-05, 23:39
1. Για άλλη μια φορά ο ΠΑΟ δεν μ' άρεσε. Γιόμες από δεξιά γιόμες από αριστερά, το κέντρο για τα μπάζα.
2. Μπασινάς, Κωνταντίνου άλλη μια φορά αποφοήτευση.
3. O Γκέκας όλο και περισσότερο μου φένεται μια φούσκα. Έπεξε 2-3 παιχνίδια στην αρχή καλά (είχε και καλή ψυχολογία) αλλά μου φένεται πολύ φλύαρος. Βέβαια όλη η ομάδα δεν πάει καλά και δεν κάνει παιχνίδι που να ταιριάζει στον Γκέκα, είναι και μικρός οπότε η ανοχή και η δεύτερη και τρίτη ευκαιρία είναι αυτονόητη.
3. Ο Μητσάρας (Παπαδόπουλος) έδειξε σημάδια ανάκαμψης σήμερα και είναι καλό αυτό. Αλλά τί να το κάνεις στο τέλος του πρωταθλήματος...
4. Στεναχωρήθηκα για τον Μανωλάκη γιατί είναι ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ, με ήθος και φιλότιμο (σήμερα σκίστηκε και με ΕΝΑ ΠΟΔΙ), αλλά από ότι φαίνεται ΔΥΣΤΥΧΩΣ η καριέρα του πάει για φούντο. Μάλλον ποτέ δεν ξεπέρασε τον/τους τραυματισμούς του. Δυστυχώς γιατί νομίζω πως ο Μανωλάκης θα έβγαζε μάτια τα επόμενα χρόνια (είχε ήδη αρχίζει να τα βγάζει έτσι;;).
5. Γενικότερα η υπόλοιπη ομάδα πάει και δεν πάει. Υπάρχουν πολλοί νέοι παίχτες και αρκετοί παλιοί (που πρέπει να φεύγουν πχ Γκούμας κλπ) και δεν δένουν σαν σύνολο.
6. Ο Μαλεζάνι θα δούμε αν κερδίσει το στοίχημα του χρόνου. Αν δηλαδή μπορέσει και κάνει αυτή την ομάδα σύνολο. Επίσης ελπίζω πως οι τακτικές του να μην περιορίζονται στις γιόμες...
7. Το πρωτάθλημα είναι δικό μας (κακώς) η ΑΕΚ δεν κόβει πόντους μέσα στην Λεωφόρο. Νομίζω έχασε και την υπόθεση ψυχολογίας σήμερα (όσο κι αν λένε δεν πάμε για πρωτάθλημα, μη δουλευόμαστε...)
8. Ο ΟΦΗ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να κόψει βαθμούς από τον ΠΑΟ τελευταία αγωνιστική. Βέβαια αυτό σημαίνει ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ!!!

Δυστυχώς οι ακατανόμαστοι δεν χάνουν τη δεύτερη θέση πλέον (ας μη μιλήσω για το φιλικό στην Κέρκυρα καλύτερα..).

coftaras
09-05-05, 00:02
Για άλλη μια φορά ο ΠΑΟ δεν μ' άρεσε. Γιόμες από δεξιά γιόμες από αριστερά, το κέντρο για τα μπάζα.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Τοσο καιρο φωναζαμε γιατι δεν καναμε επιθεσεις απο τα πλαγια και τωρα τις χαρακτηριζουμε γιομες.Γιομες ειναι οι ψηλες μπαλιες για τον σεντερ φορ .Αντιθετα εγω ειδα προσπαθεια γαι επιθεσεις με κατω την μπαλα.

Μπασινάς, Κωνταντίνου άλλη μια φορά αποφοήτευση
Ο Κωνταντίνου οντος σημερα ηταν αρκετα χαλια και φανηκε αρκετα κουρασμενος.

O Γκέκας όλο και περισσότερο μου φένεται μια φούσκα
Δαφωνω.Σημερα και ιδιαιτερα στο 3-4-3 δεν παιζει στην κορυφη της επιθεσεις ,θεση ξενη απο αυτη που παιζει τοσα χρονια .Οταν παιζει πιο κοντα στο τερμα και οχι τοσο πλαγια ειναι πολυ καλυτερος.

4. Στεναχωρήθηκα για τον Μανωλάκη γιατί είναι ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ, με ήθος και φιλότιμο (σήμερα σκίστηκε και με ΕΝΑ ΠΟΔΙ), αλλά από ότι φαίνεται ΔΥΣΤΥΧΩΣ η καριέρα του πάει για φούντο. Μάλλον ποτέ δεν ξεπέρασε τον/τους τραυματισμούς του. Δυστυχώς γιατί νομίζω πως ο Μανωλάκης θα έβγαζε μάτια τα επόμενα χρόνια (είχε ήδη αρχίζει να τα βγάζει έτσι;.
Συμφωνω απολυτα

πάρχουν πολλοί νέοι παίχτες και αρκετοί παλιοί (που πρέπει να φεύγουν πχ Γκούμας κλπ) και δεν δένουν σαν σύνολο.
Ημαρτον οχι ο Γκουμας.Αλλο ειναι να ψαχνεις για 2 σεντερ μπακ και αλλο για ενα αλλα ΠΟΛΥ καλο.Ο Γκουμας και καλος ειναι και αγαπαει την ομαδα και ξερεις οτι για 7 ξερει να παιζει για 6,5-7 θα παιξει.

odd
09-05-05, 00:34
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Τοσο καιρο φωναζαμε γιατι δεν καναμε επιθεσεις απο τα πλαγια και τωρα τις χαρακτηριζουμε γιομες.Γιομες ειναι οι ψηλες μπαλιες για τον σεντερ φορ .Αντιθετα εγω ειδα προσπαθεια γαι επιθεσεις με κατω την μπαλα.

Εγώ πάντως μπάλα κάτω δεν είδα. Με μηδέν κέντρο, με Έκι=μηδέν (το κλείναν και καλά βέβαια) και Μπασινά χάλι δεν βγαίνει επίθεση χωρίς γιόμες.

Για τον Γκέκα όπως είδες του δωσα ελαφρυντικά: νέα θέση + μικρός. Αλλά όπως και να το κάνεις δεν έχει το πάθος και τη ρέντα που χε στην αρχή. Είχε άλλον αέρα!


Ημαρτον οχι ο Γκουμας.Αλλο ειναι να ψαχνεις για 2 σεντερ μπακ και αλλο για ενα αλλα ΠΟΛΥ καλο.Ο Γκουμας και καλος ειναι και αγαπαει την ομαδα και ξερεις οτι για 7 ξερει να παιζει για 6,5-7 θα παιξει.

Το να μείνει ο Γκούμας σαν αλλαγή δεν διαφωνώ (ακόμα να χωνέψω που πούλησαν τον Κυριάκο). Αλλά πρέπει να πάρουμε έναν όπως λες συν ότι πρέπει να καθιερωθεί ο Μόρρις (που τον πάω με χίλια!).

Αλλά το βασικό νομίζω είναι το κέντρο. Και δη οι θέσεις των Μπασινά και Έκι.

Εντάξει να περιμενουμε (αμάν και πότε) τον Σαν Μαρτεάν, μπας και ξελασκάρει λίγο ο Έκι, αλλά αμυντικό χαφ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ! Ο Μπασινάς πάει από το κακό στο χεορότερο και ...μεγαλώνει!

coftaras
09-05-05, 19:26
Καλα αυτοι οι Ολυμπιακοι δεν εχουν τον θεο τους.Εβαλα το TVMagic μηπως(?) και παραδεχτουν οτι το πρωταθλημα ειναι "καθαρο" μετα τα "στημενο" παιχνιδι του ΠΑΟ με τον ΠΑΟΚ .Αμ δε!!!
-Το ματς ηρθε Χ γιατι θα γινοταν χαμος αμα εχανε ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ εκατσε και εχασε ωστε να την νικηση ο ΠΑΟ στο ντεμπυ και να παρει το πρωταθλημα στον ΟΦΗ που ο διαιτητης Κάκος εδωσε το ψεφτικο πεναλτι (ωραια βουτια εκανε ο Ευρωπαιος Μαχλας) για να ειναι αδιαφορος στο τελευταιο ματς.
ΗΜΑΡΤΟΝ .Ουτε ο Φωσκολος δεν εκανε τετοιο σεναριο. ΗΜΑΡΤΟΝ

dantouan
09-05-05, 21:05
Δυο αγωνιστικες εμειναν, αντε να δουμε...

EvilHawk
09-05-05, 21:32
Εβαλα το TVMagic μηπως(?) και παραδεχτουν οτι το πρωταθλημα ειναι "καθαρο" μετα τα "στημενο" παιχνιδι του ΠΑΟ με τον ΠΑΟΚ .Αμ δε!!!
Ε καλά τώρα αυτούς ουτε οι Ολυμπιακοί με νοημοσύνη άνω του βλήτου δεν τους βλέπουν!
Αλλά έτσι και αλλιώς παλιοβάζελοι δεν έχετε πάρει το πρωτάθλημα ακόμα ! :-k

Φιλικά!
Ο γάυρος admin! ;)

coftaras
09-05-05, 21:48
Ε καλά τώρα αυτούς ουτε οι Ολυμπιακοί με νοημοσύνη άνω του βλήτου δεν τους βλέπουν!
Μην το λες.Ξερεις τι γελιο εχω ριξει με αυτους.Το καλυτερο ηταν μετα το ματς του Ολυμπιακου με τον ΠΑΟ στην Λεωφορο που προσπαθουσε ο Τακης να βαλει φωτια σε ενα πλαστικο ποτηρι με νερο.Μιλαμε για πολυ γελιο .:worthy: :worthy:

giwrgosth
10-05-05, 00:24
Καλα αυτοι οι Ολυμπιακοι δεν εχουν τον θεο τους.Εβαλα το TVMagic μηπως(?) και παραδεχτουν οτι το πρωταθλημα ειναι "καθαρο" μετα τα "στημενο" παιχνιδι του ΠΑΟ με τον ΠΑΟΚ .Αμ δε!!!
-Το ματς ηρθε Χ γιατι θα γινοταν χαμος αμα εχανε ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ εκατσε και εχασε ωστε να την νικηση ο ΠΑΟ στο ντεμπυ και να παρει το πρωταθλημα στον ΟΦΗ που ο διαιτητης Κάκος εδωσε το ψεφτικο πεναλτι (ωραια βουτια εκανε ο Ευρωπαιος Μαχλας) για να ειναι αδιαφορος στο τελευταιο ματς.
ΗΜΑΡΤΟΝ .Ουτε ο Φωσκολος δεν εκανε τετοιο σεναριο. ΗΜΑΡΤΟΝ
Εγώ γουστάρω άλλο σενάριο!
Νίκη με την ΑΕΚ, ήττα από ΟΦΗ και με συνδιασμό αποτελεσμάτων μπαράζ με ΟΣΦΠ!
Μονότερμα ο ΟΣΦΠ, χαμένες ευκαιρίες ανύπαρκος ο ΠΑΟ και πέτσινο πέναλτι ο ΠΑΟ στα χασομέρια! Αυτό και αν πονάει!!!!! Και άστους να φωνάζουν!
Θα μου πεις σου αρέσει να πάρεις τέτοιο πρωτάθλημα? Γιατί μου αρέσει όπως θα το πάρουμε τώρα??? Απλά θα έχει χαβαλέ!

stamiak
12-05-05, 19:44
όχι,
Δεν μπορεί να είναι αλήθεια...

Ο Ζιοβάνι...φεύγει από το λιμάνι.

Τώρα... ποιον θα φωνάζουμε: "Ζιοβάνι το...ΒΕΛΟΣ" :rotfl:

Φαίνεται δεν χώραγαν δύο ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΟΙ παίκτες στην ίδια ομάδα και αποφάσισαν να κρατήσουν ... τον Ριβάλντο.

(εντάξει, εντάξει, είχαμε και 'μεις κάποτε τον Σαΐίνιο)

-

coftaras
12-05-05, 21:26
Eγω δεν εχω ανχος.Θα βρει αλλο "βελος" ο προεδρος :lol:

Νικαετός
12-05-05, 21:54
Το θέμα είναι πως ο Άντερσον υποβάλλεται σε νέα αρθροσκόπηση και το νωρίτερο που υπολογίζουν την επιστροφή του είναι κατά τον Οκτώβριο. :allcards :allcards :banned: :banned:

coftaras
12-05-05, 21:59
Εχεις δικιο Νικο.Αστα.Δεν εχω μπορω να βγαλω ακρη για αυτο το ατυχο παιδι.Ειναι αμαρτια ενας τοσο καλος παιχτης να μην εχει παιξει ουτε 1 αγωνα. :evil: :mad:

giwrgosth
13-05-05, 09:37
Το θέμα είναι πως ο Άντερσον υποβάλλεται σε νέα αρθροσκόπηση και το νωρίτερο που υπολογίζουν την επιστροφή του είναι κατά τον Οκτώβριο. :allcards :allcards :banned: :banned:
Οπότε θα πρέπει οποσδήποτε να κρατήσει τον Μπασινά!
Ωραία, θα βλέπουμε και του χρόνου τις πενηντάρες μπαλιές του προς τους επιθετικούς... της αντιπάλου!

vshadow
13-05-05, 16:49
Βλέπω να φεύγουν το καλοκαίρι Χένρικσεν, Ρουμπάκης (δανεικός), Σαπάνης, Σκάτσελ, Ολισαντέμπε και Μπικόφσκι. Ο Κωνσταντίνου βλέπω να φεύγει μόνο αν δεν βγούμε Champions' League (μια ήττα με την ΑΕΚ αρκεί για να το καταφέρουμε και αυτό).
Στη θέση τους θα έρθουν οι Μάντζιος και Τζιώλης (κλεισμένοι), ίσως και ένας εκ των Λαγός ή Ηλιάδης, θα φέρουν πίσω και τους Δάρλα και Λεοντίου και θα πάρουν και ένα ή δύο καλούς ξένους (κατά προτίμηση αριστερό και επιτελικό χαφ). Θα προωθήσουν και 2 νεαρούς ακόμη από την ακαδημία και αυτό θα είναι όλο.
Αυτές είναι οι προβλέψεις μου. Θα δούμε σε δυο μήνες αν θα δικαιωθώ.

Όσο για τον Άντερσον... ξεχάστε το το παλικάρι. Δεύτερη αρθροσκόπηση σε διάστημα 5 μηνών. Πολύ επικίνδυνο. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αυτός δεν πρόκειται να ξαναπαίξει μπάλα, τουλάχιστον όχι όπως πριν. Θα προστεθεί στη λίστα των παικτών-ταλέντων που τέλειωσε πρόωρα η καριέρα τους λόγω τραυματισμών (Βλέπε Πατσατζόγλου, Κωστής και άλλους πολλούς). Μακάρι να διαψευστώ...

Νικαετός
15-05-05, 20:53
Και ...τα καταφέραμε . Χαρίσαμε το πρωτάθλημα στον Ολυμπιακό με μόνο κέρδος την δεύτερη θέση και το CL . (Αν δεν ...παραπατήσουμε στην Κρήτη) .

Να πω ντροπή μας ? Τρέχαμε μόνοι μας και καταφέραμε , γιατί περί κατορθώματος πρόκειται , να βγούμε δεύτεροι .

Απογοήτευση , τίποτε άλλο .

Durdyn
15-05-05, 20:58
Αν δεν ήταν και ο Βασσάρας στο τέλος θα βγαίνατε τρίτοι

dantouan
15-05-05, 21:30
Και ...τα καταφέραμε . Χαρίσαμε το πρωτάθλημα στον Ολυμπιακό με μόνο κέρδος την δεύτερη θέση και το CL . (Αν δεν ...παραπατήσουμε στην Κρήτη) .

Να πω ντροπή μας ? Τρέχαμε μόνοι μας και καταφέραμε , γιατί περί κατορθώματος πρόκειται , να βγούμε δεύτεροι .

Απογοήτευση , τίποτε άλλο .



Ακομα μια φορα με εκφραζει απολυτα η αποψη σου φιλε Νικο, loosers.....

giwrgosth
15-05-05, 21:40
Ήρθε λοιπόν η στιγμή της ανανέωσης.
Γκρέμισμα αυτού του σάπιου οικοδομήματος και ξεκίνημα με νέα παιδιά, με πιτσιρικάδες από τις ακαδημίες, με μάζεμα των δανεικών παιχτών, με αγορά νέων ταλέντων.
Στόχος (προσωπική άποψη) το πρωτάθλημα μετά από 2-3 χρόνια, αλλά με παίχτες ΔΙΚΟΥΣ μας, όχι με Μίτου, Μάριτς, Βόουτερ και άλλους απίθανους που μαζεύουμε από δω και από κει και προσπαθούμε να επικρατήσουμε ανάμεσα στους μονόφθαλμους. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση, τουλάχιστον να δούμε παίχτες με όρεξη για μπάλα, αγάπη για τη φανέλα και δίψα για διάκρηση.

stamiak
15-05-05, 21:53
Το παιχνίδι ήταν απαράδεκτο. Η ομάδα συνεχή λάθη, πάντα δεύτεροι στην μπάλα, ο Βόουτερ ανύπαρκτος, ο Γκονζάλες ξύπνησε μετά το 70', ο Μπασινάς συνέχισε την πτωτική πορεία, ο Κώτσιος λάθη, ο Μόρις λάθη, ο Παπαδόπουλος χάλια, ασύνδετη η ομάδα, χωρίς γραμμές και οργάνωση, το κέντρο το χάσαμε απ΄την αρχή...

Όσο λες ότι ο ΠΑΟ θα μπει να παίξει Ευρώπη και θα πάρει το ματς, άλλο τόσο έχει αποκτήσει νοοτροπία δεύτερου στο πρωτάθλημα.

Μόνο ο Γκαλίνοβιτς σώθηκε από το ναυάγιο. Άντε και λίγο ο Χαραλαμπίδης.

Ο Μανόλης πήγε να το κάνει "αλά Πανηλειακός" πέρσι, όμως η ΑΕΚ απέδειξε και πάλι την τύχη της στο φετινό πρωτάθλημα όπως με το διπλό δοκάρι.

Κρίμα για όλους εμάς που αγωνιούμε να δούμε την ομάδα.

Τώρα, αν θέλουν τα λεφτά του CL ας φτιάξουν ομάδα επιτέλους να περάσουν τα προκριματικά.

Πάντως, αν το παίρναμε μόνοι μας, δεν θα το χαιρόμουνα τόσο, όσο να μας το δώσει ο Ηρακλής.

Απ' ότι βλέπω, ελπίζει στο ΟΥΕΦΑ και ένα "Χ" τουλάχιστον μπορεί να το πάρει. Εμεις είμαστε πιο εύκολα με έναν αδιάφορο ΟΦΗ. Βέβαια αυτά είναι ευσεβείς πόθοι...

-

Νικαετός
15-05-05, 22:02
Λέτε ο θείος να αφήσει το ματς στην Σαλονίκη στην τύχη του ? 'Ηδη άρχισε τα όργανα . Ζήτησε χθες με επιστολή στον Ορφανό (τώρα το θυμήθηκε) την αποβολή του ΟΦΗ από το πρωτάθλημα ...
Δεν υπάρχει περίπτωση ο Ολυμπιακός να μην περάσει από Ηρακλή (με περίπατο) . Εμείς δυστυχώς αποδείξαμε πως δεν το αξίζαμε.

odd
15-05-05, 23:12
Γιατί ρε Νίκο, δεν το αξίζαμε; Δηλαδή οι άλλοι το άξιζαν; Όσο τυχερή ήταν η ΑΕΚ σήμερα με το διπλό δοκάρι άλλο τόσο άτυχη ήταν με το 5ο δοκάρι που έχασε απέναντι στους ακατανόμαστους.

Ένα μέτριο πρωτάθλημα κρίθηκε στις λεπτομέριες μέτριων ομάδων. Κάποιος έπρεπε να το πάρει.

υγ. επειδή υπάρχει και άλλο θρεντ, μήπως μία συγχώνευση είναι αναγκαία;

anfil
15-05-05, 23:35
Ήρθε λοιπόν η στιγμή της ανανέωσης.
Γκρέμισμα αυτού του σάπιου οικοδομήματος και ξεκίνημα με νέα παιδιά, με πιτσιρικάδες από τις ακαδημίες, με μάζεμα των δανεικών παιχτών, με αγορά νέων ταλέντων.
Στόχος (προσωπική άποψη) το πρωτάθλημα μετά από 2-3 χρόνια, αλλά με παίχτες ΔΙΚΟΥΣ μας, όχι με Μίτου, Μάριτς, Βόουτερ και άλλους απίθανους που μαζεύουμε από δω και από κει και προσπαθούμε να επικρατήσουμε ανάμεσα στους μονόφθαλμους. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση, τουλάχιστον να δούμε παίχτες με όρεξη για μπάλα, αγάπη για τη φανέλα και δίψα για διάκρηση.
αυτό φοβάμαι ο Τζιγκερ θα την κάνει? για αλλα δεκα+ παει ο Θειος.
που είναι η περιβόητη ακαδημία τις Παιανίας?
το μόνο που ενδιαφέρει την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ είναι πως θα την χτίση Τζάμπα γήπεδο η κ.ΝΤΟΡΑ δηλαδή εμείς

Νικαετός
15-05-05, 23:49
Γιατί ρε Νίκο, δεν το αξίζαμε; Δηλαδή οι άλλοι το άξιζαν; Όσο τυχερή ήταν η ΑΕΚ σήμερα με το διπλό δοκάρι άλλο τόσο άτυχη ήταν με το 5ο δοκάρι που έχασε απέναντι στους ακατανόμαστους.

Ένα μέτριο πρωτάθλημα κρίθηκε στις λεπτομέριες μέτριων ομάδων. Κάποιος έπρεπε να το πάρει.

υγ. επειδή υπάρχει και άλλο θρεντ, μήπως μία συγχώνευση είναι αναγκαία;


1.. Πάντα μιλάμε για την φετινή μετριότητα ολων των ομάδων. Σε όλα τα μηνύματα έγραφα πως αν δεν κερδίσουμε τη ΑΕΚ μέσα , δεν το αξίζουμε . Η ατυχία είναι συνώνυμο της ανικανότητας . Δεν πιστεύω σε αυτήν.

2. Το συγκεκριμένο νήμα , αφορά μόνο τον Παναθηναϊκό. Το άλλο αναφέρεται στο φετινό πρωτάθλημα , δεν έχουν σχέση.

WAntilles
16-05-05, 01:01
Γιατί ασχολείστε και καίγεστε τόσο πολύ για ένα εγχώριο καφρο-πρωτάθλημα;

Αφήστε να καίγονται γι' αυτό οι ομάδες γειτονιάς.

Αυτό που έχει σημασία είναι να πάμε στους ομίλους του Champions League απευθείας χωρίς προκριματικά.

gassim
16-05-05, 14:51
.
Στόχος (προσωπική άποψη) το πρωτάθλημα μετά από 2-3 χρόνια, αλλά με παίχτες ΔΙΚΟΥΣ μας, όχι με Μίτου, Μάριτς, Βόουτερ και άλλους απίθανους που μαζεύουμε από δω και από κει και προσπαθούμε να επικρατήσουμε ανάμεσα στους μονόφθαλμους. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση, τουλάχιστον να δούμε παίχτες με όρεξη για μπάλα, αγάπη για τη φανέλα και δίψα για διάκρηση.

κάτι σαν την ΑΕΚ δηλαδη......

giwrgosth
17-05-05, 00:31
\Αυτό που έχει σημασία είναι να πάμε στους ομίλους του Champions League απευθείας χωρίς προκριματικά.
Οπότε θα πρέπει να πάρουμε πρωτάθλημα, σωστά? Γι΄ αυτό μας καίει το πρωτάθλημα, κατά τα άλλα γραμένο το έχω...
Αν και μεταξύ μας μου αρέσει η διαδικασία των προκριματικών, μπορείς να αποδείξεις ότι δεν βρέθηκες στους ομίλους επειδή έτυχε να πάρεις πρωτάθλημα, αλλά το άξιζες αφού πέρασες και τη δοκιμασία των προκριματικών.
'Αλλωστε με τη 17η θέση στην Ευρώπη και την 13 μεταξύ των ομάδων που θα συμετάσχουν στο CL με ποια θα παίξουμε προκριματικά? Με κάποια που (θεωρητικά) είναι πολύ κατώτερη από μας. Αν μας αποκλείσει? Ας προσέχαμε...

Undertow
17-05-05, 00:36
Ε βέβαια όταν νικάτε , οι Βαρδινογιάννηδες είναι super duper θεοί ....
Στις ήττες αλλάζουν λίγο τα πράγματα .
Το "ο ΠΑΟ χρειάζεται ανανέωση" (παρολο που έχει αρκετούς πιτσιρικάδες μέσα και από του χρόνου ακόμα περισσότερους) είναι ένα κλασικό κλισέ όταν η ομάδα σας χάνει....

Νικαετός
17-05-05, 00:39
Στις ήττες ? Εννοείς στα αρνητικά αποτελέσματα ...προφανώς.

giwrgosth
17-05-05, 10:55
Ε βέβαια όταν νικάτε , οι Βαρδινογιάννηδες είναι super duper θεοί ....
Στις ήττες αλλάζουν λίγο τα πράγματα .
Το "ο ΠΑΟ χρειάζεται ανανέωση" (παρολο που έχει αρκετούς πιτσιρικάδες μέσα και από του χρόνου ακόμα περισσότερους) είναι ένα κλασικό κλισέ όταν η ομάδα σας χάνει....
Σου λέει κάτι το ότι εδώ και 26 χρόνια επαγγελματικού πρωταθλήματος ο ΠΑΟ είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ομάδα από αυτές που αγωνίζοντε σε αυτό όλα αυτά τα χρόνια που ΠΟΤΕ δεν χρωστούσε λεφτά στο δημόσιο και ΠΟΤΕ πρόεδρός του ή μέλος του ΔΣ δεν πήγε φυλακή ή δεν είχε μπλεξίματα με τη δικαιοσύνη?
Σου λέει κάτι το ότι ο ΠΑΟ έχει ίση μεταχείρηση στην Ευρώπη με τις άλλες μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες?
Σου λέει κάτι το ότι ο ΠΑΟ ήταν η πρώτη (και μοναδική ακόμη) ελληνική ομάδα με εγκαταστάσεις ισάξιες και καλύτερες των μεγάλων ευρωπαϊκών συλόγων?
Κανείς δεν λέει ότι η οικογένεια δεν έκανε λάθη όλα αυτά τα χρόνια, ότι δεν θα μπορούσε με κάποιες καλύτερες μεταγραφές και ξοδεύοντας περισσότερα χρήματα να την πάει πιο ψηλά, αλλά κατάφερε όμως να κάνει τον ΠΑΟ σύγχρονη ευρωπαϊκή ομάδα.
Όσο αφορα την ανανέωση, πιστεύω ότι αυτός θα πρέπει να είναι ο στόχος κάθε ομάδας που κοιτάζει μπροστά, άσχετα με νίκες ή ήττες. Οι πιτσιρικάδες μας χτες πήραν το κύπελο στο τουρνουά του AJAX, δεν θα πρέπει να τους δούμε σαν τον αυριανό κορμό της ομάδας?

odd
17-05-05, 13:11
Οι Βαρδινογιάννηδες έχουν μια Α πολιτική! Την έχουμε δει την ξέρουμε τόσα χρόνια. Μπορούν να φτάσουν τον Παναθηναϊκό μέχρι ένα σημείο το οποίο γνωρίζουμε. Μια μικρομεσαία ευρωπαϊκή ομάδα, που κάθε 5-6 χρόνια θα κάνει ένα μπαμ στην Ευρώπη (δηλ. θα φτάσει στους 8, άντε στους 4).

Δεν θέλουμε άλλο. ΠΑΥΛΟ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗ ΠΑΕ.

Αν τη πάρει ο Παυλάρας, σε 3-4 χρόνια χτυπάμε τσάμπιονς λιγκ. Και μη μου κάποιος ότι δεν το πιστεύει αυτό.

Είναι αρκετά τρελλός, ώστε να χώσει φράγκα, όπως το μπάσκετ. Άσε που νομίζω ότι θα ακολουθήσει και ο Κόκκαλης τότε.

The_StarGazer
17-05-05, 13:44
Ακομα μια φορα με εκφραζει απολυτα η αποψη σου φιλε Νικο, loosers..

Ρε σεις ξεκολλατε με αυτη την κυριζα. Loosers ηταν και αυτοι της Πορτογαλιας. ??? Ποσους απο αυτους δεν θα θελατε τωρα στον Παναθηναϊκο. Εγω μονο τον Νικοπολιδη για τα γνωστα και γιατι τωρα εχουμε πραγματι ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ goalkeeper. Super-Mario.

Ειχαμε και μαμω(για να μην πω γαμω) τις ομαδες και την διαλυσαμε εξ'αιτιας εκεινου του 3-0. Τωρα ??? Μεχρι και οι γαυροι τωρα ψαχνονται λεει για τον "looser" Καραγκουνη.

Ξεκολλατε. Αϊντε.!!!!! :evil: :evil: :mad: :mad:

Ασε που ακομα δεν τελειωσε τιποτα. Νικη και μονο νικη θελει ο γαυρος. Εσεις τι λετε θα την πετυχει ευκολα ??. Οι Γριες δεν εχουν ιστορια, αξιοπρεπεια να υπερασπιστουν οπως ο ΠΑΟΚ ??? Ασε που μπορει να παιζει και θεση στο UEFA.

Για να τελειωνω .....

Σιχτηρ : Andric - Maric - Mitu - Demba - Bikowski
Μεσα με τα μπουνια : Μαντζιος - Τσιωλης - Πλιαγκας (μακαρι να τον φερουνε πισω) - Παπας - Van Bommel (το ξερετε οτι ειναι ελευθερος απο PSV ??!!!!!!!!!!! ) - Lucio (νοιμιζω τα ιδια με τον προηγουμενο) και ενα γομαρι CB

Μακαρι να γινοταν κατι τετοιο. Μακαρι.

vshadow
17-05-05, 17:08
Σιχτηρ : Andric - Maric - Mitu - Demba - Bikowski
Μεσα με τα μπουνια : Μαντζιος - Τσιωλης - Πλιαγκας (μακαρι να τον φερουνε πισω) - Παπας - Van Bommel (το ξερετε οτι ειναι ελευθερος απο PSV ??!!!!!!!!!!! ) - Lucio (νοιμιζω τα ιδια με τον προηγουμενο) και ενα γομαρι CB

Πάνω κάτω έχω αναφερθεί στις μεταγραφές και σε προηγούμενο μήνυμά μου.
Πρώτον, ο Ντεμπά και ο Μίτου έχουν φύγει από τον Γενάρη. Θα συμφωνήσω ότι πρέπει να φύγουν οι Μπικόφσκι και Μάριτς, αλλά όχι ο Άντριτς. Είναι νεαρός και για εναλλακτική λύση είναι ό,τι πρέπει.

Δεύτερον, ο Van Bommel ΗΤΑΝ ελεύθερος από PSV. Εδώ και ένα μήνα έχει γίνει γνωστό ότι έκλεισε στην Μπαρτσελόνα (μετά από μάχη Μίλαν-Μπαρτσελόνα για την υπογραφή του). Ο Lucio είναι πολύ καλός, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να θέλει να έρθει στην Ελλάδα. Είναι νεαρός ακόμη και σίγουρα μπορεί να βρει κάτι πολύ καλύτερο.

Τρίτον, Μάντζιος και Τζιώλης έχουν κλείσει ήδη και από τους νεαρούς μας βλέπω να φέρνουν πίσω Δάρλα, Λεοντίου και ίσως Πλιάγκα και Οξύζογλου. Θα ανεβάσουν τους Τριποτσέρη, Κρητικό και Γκάντσεφ (νεαρός Βούλγαρος, καταπληκτικό αριστερό χαφ από ό,τι έχω μάθει) από την ακαδημία.

Τώρα για τους άλλους νεαρούς της αγοράς αυτοί που αξίζουν είναι οι Λαγός και Π. Καπετάνος από τον Ηρακλή, Παπαδόπουλος από τον Άρη και Ηλιάδης, Παππάς και Κλέιτον από Καλαμαριά. Πιστεύω ότι ο Παπαδόπουλος θα παραμείνει στον Άρη και οι υπόλοιποι με εξαίρεση τον Ηλιάδη ή τον Λαγό θα πάνε στον Ολυμπιακό.
Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι πλέον θα φύγει και ο Μινχ, μετά από τον τσακωμό του με τον Κώτσιο μετά από τον αγώνα με την ΑΕΚ. Φέτος έχει προκαλέσει φασαρίες στα αποδυτήρια τουλάχιστον τρεις φορές και κάτι τέτοια δεν τα πολυανέχονται οι Βαρδινογιανναίοι. Άλλωστε το ραντεβού με τον Τζίγγερ που ήταν προγραμματισμένο για σήμερα αναβλήθηκε επ'αόριστον.

dantouan
17-05-05, 20:14
Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι πλέον θα φύγει και ο Μινχ, μετά από τον τσακωμό του με τον Κώτσιο μετά από τον αγώνα με την ΑΕΚ. Φέτος έχει προκαλέσει φασαρίες στα αποδυτήρια τουλάχιστον τρεις φορές και κάτι τέτοια δεν τα πολυανέχονται οι Βαρδινογιανναίοι. Άλλωστε το ραντεβού με τον Τζίγγερ που ήταν προγραμματισμένο για σήμερα αναβλήθηκε επ'αόριστον.


Ο Μινχ παντως ειναι αρκετα καλος στην θεση που παιζει, αν και μεγαλος σχετικα σε ηλικια, και αρκετα φανατικος - φανατισμενος κατι που αρεσει στην εξεδρα...

coftaras
17-05-05, 23:48
Ο Μινχ παντως ειναι αρκετα καλος στην θεση που παιζει, αν και μεγαλος σχετικα σε ηλικια, και αρκετα φανατικος - φανατισμενος κατι που αρεσει στην εξεδρα...

Περσι ναι ,φετος οχι.Για τα λεφτα που ζηταει (600.000 ευρω) πιστευω οτι ευκολα βρισκεις αλλων μικροτερο σε ηλικια που να εχει την ικανοτητα να παιζει το ιδιο καλα και επιθετικα και αμυντηκα σε ολη την αριστερη πλευρα .Ο Μινχ καλος - κακος δεν μπορει να παιζει ολη την πλευρα μονος του. Ετσι με βαση το συστημα μου λογικα θα στηριχθει ο Μαλεζανη την νεα χρονια το 3-4-3 ο Μινχ (δυστυχως) δεν κολλαει σε αυτο.

stamiak
18-05-05, 00:27
Αρχίσαν τις κουταμάρες... Άκου προπονητή τον Ασάνοβιτς.

Προσωπικά δεν τα πιστεύω, θέλω τον Μαλεζάνι, να δούμε τον προπονητή να προετοιμάζει την ομάδα και να τον κρίνουμε. Αήτητος είναι, την διαφορά κάλυψε, βγάζει την ομάδα στο CL. Άσε που ακόμα δεν τελειωσε τίποτε.

Και από τον Ασάνοβιτς τι θα περιμένουμε δηλαδή; Επειδή είναι προπονητής των νέων στην Κροατία, μπορεί να αναλάβει τον ΠΑΟ;

Ελπίζω να μην κάνουν και πάλι τα ίδια λάθη.

-

The_StarGazer
18-05-05, 08:50
Δεύτερον, ο Van Bommel ΗΤΑΝ ελεύθερος από PSV. Εδώ και ένα μήνα έχει γίνει γνωστό ότι έκλεισε στην Μπαρτσελόνα (μετά από μάχη Μίλαν-Μπαρτσελόνα για την υπογραφή του).

Αληθεια ??? Αυτο δεν το ηξερα. Κριμα.

vshadow
18-05-05, 15:42
Τι γίνεται ρε; Από μένα παίρνουν τις ειδήσεις τα αθλητικά sites; Είπα για τον Van Bommel και μόλις σήμερα τον ανακοίνωσε και επίσημα η Barcelona. Είπα ότι εκτίμησή μου είναι ότι πλέον θα φύγει και ο Μινχ και βλέπω σήμερα παντού να αναφέρεται ότι μάλλον θα φύγει ο Μινχ. Λέτε να πω ότι θα έρθει ο Σεφτσένκο, μπας και γίνει πραγματικότητα;

Τον Ασάνοβιτς δε νομίζω ότι τον θέλουν για προπονητή. Μάλλον για τεχνικό διευθυντή τον θέλουν. Από τότε που έφυγε ο Ζάετς τη θέση αυτή την κάλυπτε ο Λιβαθηνός προσωρινά. Επομένως μάλλον θα βάλουν τον Ασάνοβιτς σε αυτή τη θέση και θα γυρίσουν τον Λιβαθηνό στο scouting, που είναι η θέση που του ταιριάζει. Για παράδειγμα, εδώ και ένα μήνα περίπου, ο Λιβαθηνός έχει κόψει τα ταξίδια στο εξωτερικό για την ανεύρεση παιχτών, για να συναντιέται με τους παίχτες που λήγουν τα συμβόλαια. Εκτός αν θέλουν τον Ασάνοβιτς για βοηθό προπονητή για να γυρίσει και Φυλακούρης στην ακαδημία. Αλλά αυτό το τελευταίο μου φαίνεται χλωμό.
Βέβαια παίζει και το ενδεχόμενο απλά να ρωτήσανε τον Ασάνοβιτς για τίποτα νεαρούς Κροάτες (τώρα που μετράνε ως κοινοτικοί έχουν γίνει ανάρπαστοι) και οι δημοσιογράφοι εδώ να νομίσανε ότι τον θέλουν στον ΠΑΟ για προπονητή...

The_StarGazer
18-05-05, 15:55
Τι γίνεται ρε; Από μένα παίρνουν τις ειδήσεις τα αθλητικά sites; Είπα για τον Van Bommel και μόλις σήμερα τον ανακοίνωσε και επίσημα η Barcelona. Είπα ότι εκτίμησή μου είναι ότι πλέον θα φύγει και ο Μινχ και βλέπω σήμερα παντού να αναφέρεται ότι μάλλον θα φύγει ο Μινχ. Λέτε να πω ότι θα έρθει ο Σεφτσένκο, μπας και γίνει πραγματικότητα;

Επισης πες για Sol Cambell και Philip Lahm.

coftaras
22-05-05, 23:15
Σημερα τελευταια αγωνιστικη το πηρε το πρωταθλημα Σκωτιας η Ρεϊντζερς του Κυριακου οντας 1 βαθμο πισω απο την Σελτικ ....Αφου εγινε στην Σκωτια γιατι να μην γινει στην Ελλαδα.Λετε να ειναι σημαδιακο αυτο ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.