PDA

Επιστροφή στο Forum : Σελίδες Personal Web Space



vagelisb52
12-04-06, 10:12
Εχω Ανεβασει Σελιδες Στον Προσωπικο Μου Χωρο Αλλα Οταν Παω Να Τις Δω Δεν Βλεπω Τιποτα Παιρνω Μηνυμα Η Σελιδα Ειναι Υπο Κατασκευη Ενω Βλεπω Οτι Ανεβηκαν Και Τις Διαχειριζομαι Με Το Ftp Le Δεν Μπορω Νατις Δω Ξερει Κανεις Τι Μπορει Να Συμβαινει Γιατι Αποτην Τελλας Δεν Εχω Εξυπηρετηση Αλλα Μου Λει Ο Ενας Και Αλλα Ο Αλλος!!!

vagskarm
12-04-06, 10:36
Εχεις φτιάξει και σελίδα index.html ή index.htm, ανάλογα ποιό είναι το default που δείχνει ο web server ?

Τις έχεις τεστάρει ότι παίζουν πριν τις ανεβάσεις ?

vagelisb52
12-04-06, 14:01
Εχω σελίδα index.html και δεν την βλέπω ενώ ειναι σίγουρα εντάξει.Εχω βάλει και αλλα αρχεια βλέπω οτι εχω πιάσει χώρο αλλά δεν μπορώ να μπώ στην αρχική

vagskarm
12-04-06, 14:16
Αν ζητήσεις από τον Browser την σελίδα εσύ δηλ: www.user.pages.tellas.gr/index.html

θα στην φέρει ? (πριν /index.html βάλε το σωστό url)

Μπορείς να μου στείλεις το url για να μπεις στην σελίδα σου ?

ogenikos
12-04-06, 14:18
Δεν τις ανεβάζεις στο σωστό path
Τις βάζεις στον φάκελο με το username σου ; συνήθως εκεί πρέπει να μπούν εκτός και άν στις οδηγίες σου λέει κάποιο άλλο φάκελο που πρέπει να διμιουργήσεις εσύ.

vagelisb52
12-04-06, 14:22
η σελιδα μου ειναι http://users.tellas.gr/~cousoulas

vagskarm
12-04-06, 14:23
Ο ogenikos πρέπει να έχει δίκιο, η main page πρέπει να λέγεται index.html, αλλά πρέπει να την έχεις βάλει σε κάποιο directory και όχι στο root path του account σου, και παραμένει στην θέση της η "under construction".

vagskarm
12-04-06, 14:32
Εγώ είδα πάντως ότι "ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΜΟΥ ΣΕΛΙΔΑ", μόνο που ο server τους είναι πιο αργός κι απ' την καθυστέρηση...

DSLaManiaC
12-04-06, 14:37
Προσπάθησα να ανοίξω τη σελίδα.. Πραγμάτικα που είναι hosted ο server?
Με dialUp 33,6k στην Αυστραλία?

vagelisb52
14-04-06, 18:30
το πρόβλημα ειναι με την τελλας μετα απο επιμονή και πολλά τηλέφωνα μου ειπαν οτι η πρώτη σελίδα πρέπει να ειναι index.html οπωσδήποτε καταληξη αυτή αλλά για να μπείς να δεις την σελίδα ειναι πολύ σωστά ποιο αργά και απο την καθυστέρηση!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.