PDA

Επιστροφή στο Forum : MMORPGs



Σελίδες : [1] 2

JediMasterMANIAC
16-01-04, 14:11
πρωτον παιζετε τετοια games στο net?
εγω ετοιμαζομαι να παρω το star wars galaxies(swg)
το εχει κανεις σας
αν το εχετε αρκετοι εδω θα μπορουσαμε να κανουμε κανα PA(guild-Player)
Τι αλλα MMORPGs παιζετε?

The_StarGazer
16-01-04, 14:28
Τι εστι MMORPGs ???

Για τo Galaxies παντως εχω ακουσει οτι χρειαζεται να εχεις και συνδρομη.
Μονο του game δεν παιζει.

idleboneZ
16-01-04, 15:16
Jedi το πουλαω εγω αμα 8ελεις, το εχω original. Το εχω παρει απο το amazon.co.uk και δεν εχω προλαβει να το παιξω ποτε...Συν οτι εχω αλλες προτεραιοτητες αυτην την εποχη και δεν θελω να πληρωνω μηνιαιο fee..Το εχουνε κατι φιλοι μου και εχουνε παθει την πλακα τους..και αυτοι φανατασου οτι παιζουνε και με isdn :wink:

Dreamkid
16-01-04, 15:29
Θα με ενδιέφερε κάποιο παιχνίδι σε τέτοια μορφή.... 8)

:idea: Αν ασχολείται κανείς εδώ μέσα με MMORPGs, ας δώσει info σχετικά με διαθέσιμα παιχνίδια, τιμές αγοράς και μηνιαίες συνδρομές στους server.

camelot21
16-01-04, 15:39
DARK AGE OF CAMELOT
http://camelot-europe.goa.com/en/home.php

μετα το ultima on line που επεζα για 4 χρονια συνεχομενα εχω ξεκινησει εδω και 2 χρονια το παραπανο game.

12 ευρω το μηνα πληρωνο για να πεζω στους servers.
το παιχνιδι εχει να κανει με 3 realms hibernia -midgard-albion
μιλαμε για πολυ RVR.τσεκ μια να δειτε γραφικα

The_StarGazer
16-01-04, 15:53
Εχμμ Εχμμμμ.... Παιδες τι σημαινει MMORPGs :oops: :oops:

camelot21
16-01-04, 15:59
MMORPG= Massive multiplayer online roleplaying game

ermis333
16-01-04, 17:39
Εγώ περιμένω το World Of Warcraft της Blizzard.....

Θα το πάρω 100% αρκεί να δεί κανείς τα DIABLO για να καταλάβει περι τίνος πρόκειται...


Το star wars έχω ακούσει πως καταντάει βαρετό γιατί όλες οι αποστολές είναι σχεδόν ίδιες και επίσης μου τη σπάει το ότι οι μάχες δεν είναι σε στύλ Diablo ή Morrowind (δηλαδή να πατάς εσύ το πότε θα ρίξει με το σπαθί)...

Πάντως από γραφικά και ήχο το Star wars ΣΚΙΖΕΙ!!!

hikoc
16-01-04, 21:02
Για όσους θέλουν κάτι πιο ρεαλιστικό και αληθινό ΡΚ ΜΜΟRPG, όχι του τύπου care bear θα βγει όπου να'ναι το www.darkfallonline.com ελπίζω μέχρι τότε να έχω βάλει και adsl. :D

ermis333
16-01-04, 22:51
Για όσους θέλουν κάτι πιο ρεαλιστικό και αληθινό ΡΚ ΜΜΟRPG, όχι του τύπου care bear θα βγει όπου να'ναι το www.darkfallonline.com ελπίζω μέχρι τότε να έχω βάλει και adsl. :D

Για να πούμε και το καλό....το συγκεκριμένο παιχνίδι φτιάχνεται στην Ελλάδα :lol:

JediMasterMANIAC
17-01-04, 00:24
yup ειμαι ομως Star Wars freak οποτε ...ΤΕΣΠΑ
θελω να καταφυγω σε λυση gamecards ξερει κανεις σας που μπορω να βρω τετοιες στην Αθηνα (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:P )

Dreamkid
17-01-04, 02:02
Για όσους θέλουν κάτι πιο ρεαλιστικό και αληθινό ΡΚ ΜΜΟRPG, όχι του τύπου care bear

Μα τι θέλει να πει ο ποιητής ??? :lol:

shakm
17-01-04, 02:27
Εδώ πιάνετε εμένα αδιάβαστο.. :oops: Τι ακριβώς είναι οι Gamecards ?

Dreamkid
17-01-04, 03:57
ermis333 wrote



hikoc wrote:
Για όσους θέλουν κάτι πιο ρεαλιστικό και αληθινό ΡΚ ΜΜΟRPG, όχι του τύπου care bear θα βγει όπου να'ναι το www.darkfallonline.com ελπίζω μέχρι τότε να έχω βάλει και adsl.


Για να πούμε και το καλό....το συγκεκριμένο παιχνίδι φτιάχνεται στην Ελλάδα

θα μας τρελάνετε τελείως εσείς ... :D πέρασα αρκετή ώρα, στο συγκεκριμένο site του Darkfall και διαβάζοντας σχεδόν τα πάντα γιά αυτό, κατέληξα στο εξής μονολεκτικό συμπέρασμα :

K A T A Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο

:idea: Βασικά το παιχνίδι υπερέχει σε όλους τους τομείς από τα υπάρχοντα παρεμφερή MMORPGs της αγοράς (νέα 3D engine, άπαιχτα γραφικά, άπειρες επιλογές στον τρόπο που θα επιλέξει ο καθένας να χειριστεί τον χαρακτήρα του....κλπ, κλπ)

:idea: Το γεγονός ότι το κατασκευάζουν από το 2001 λέει πολλά από μόνο του - αμ το άλλο, ότι κατασκευάζεται στην Ελλάδα μας... :!:

:cry: Το μόνο που δεν βρήκα, είναι το πότε θα είναι έτοιμο να κυκλοφορήσει ...

hikoc
17-01-04, 11:45
PK=Player Killer
care bear= είναι αυτός που προτειμά ανώδηνες μάχες(όταν πεθαίνει να μην χάνει καθόλου items και απλός να τηλεμεταφέρεται σπίτι του ακριβώς όπως ήταν πριν πεθάνει) ή και καθόλου μάχες σε ένα MMORPG.
Ναι είναι το καλύτερο(απο κανόνες παιχνιδιού τουλάχιστον) που έχω βρει μέχρι στιγμής μαζί με ένα άλλο που θα αργήσει να βγει.Το 2004 θα βγει απο ότι λένε οι devs. Ελπίζω όχι στις 30 Δεκεμβρίου. :o

ermis333
17-01-04, 13:07
To Θεϊκό είναι πως το SITE είναι και στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ 8) http://www.darkfallonline.com/gr/

Γραφτείτε members για να είμαστε και στην BETA που θα αρχίσει σε λίγο καιρό!!!

Η επίσημη ενημέρωση από τους Developers μιλάει για κυκλοφορία του παιχνιδιού μέσα στο 1ο Εξάμηνο του 2004....Εγώ πιστεύω ότι θα βγεί κάτα το Σεπτέμβρη έτσι ώστε να μην συμπέσει η κυκλοφορία του με αυτή του WoWarcraft....

Όσο για τα ΓΡΑΦΙΚΑ...τα λόγια περιτεύουν...το πρώτο Θεϊκό ελληνικό παιχνίδι

http://www.darkfallonline.com/gallery/albums/album11/Trinwood7.sized.jpg

JediMasterMANIAC
17-01-04, 14:45
θελω να καταφυγω σε λυση gamecards ξερει κανεις σας που μπορω να βρω τετοιες στην Αθηνα (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:P )
οkok για το darkfall αλλα τι θα γινει με την ερωτηση μου :P
p.s. gamecards=καρτες συνδρομης (αντι για πιστωτικη αγοραζεις μια καρτα πχ για 2 μηνες)

ermis333
17-01-04, 15:22
θελω να καταφυγω σε λυση gamecards ξερει κανεις σας που μπορω να βρω τετοιες στην Αθηνα (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:P )
οkok για το darkfall αλλα τι θα γινει με την ερωτηση μου :P
p.s. gamecards=καρτες συνδρομης (αντι για πιστωτικη αγοραζεις μια καρτα πχ για 2 μηνες)

Λογικά η Adventurine θα σου δίνει το δικαίωμα (μιας και γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα) κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό αντι για χρήση πιστωτικής.

JediMasterMANIAC
17-01-04, 16:20
θελω να καταφυγω σε λυση gamecards ξερει κανεις σας που μπορω να βρω τετοιες στην Αθηνα (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:P )
οkok για το darkfall αλλα τι θα γινει με την ερωτηση μου :P
p.s. gamecards=καρτες συνδρομης (αντι για πιστωτικη αγοραζεις μια καρτα πχ για 2 μηνες)

Λογικά η Adventurine θα σου δίνει το δικαίωμα (μιας και γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα) κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό αντι για χρήση πιστωτικής.
για το star wars galaxies εννοω :P

deggial
18-01-04, 14:57
Κατ'αρχήν, η κατασκευή ενός MMORPG είναι ιδιαίτερα χρονοβόρα, οπότε μάλλον τα παιδιά του Darkfall είναι ιδιαίτερα αισιόδοξοι στην ημερομηνία κυκλοφορίας. Πάντως, φαίνεται πάρα πολύ καλό και θα το δοκιμάσω σίγουρα.

Μιας και κάποιος ζήτησε λίστα MMORPGs, μερικά (που υπάρχουν ήδη, όχι αυτά που θα βγουν) είναι τα εξής:
Starwars Galaxies - Έπαιζα απ'την beta, έχει πάρα πολλές προοπτικές. Ο κόσμος του Star Wars παρουσιάζεται υπέροχα και έχει αρκετά πλούσιο υλικό σε quests. Το κακό είναι η έλλειψη ισορροπίας μεταξύ professions και το ταχύτατο "leveling". Όταν έκλεισα το λογαριασμό μου πριν 2 βδομάδες, όλα τα creatures πέθαιναν για τη πλάκα, αλλά έχουν υποσχεθεί πως αυτό θα αλλάξει σύντομα. Το ελπίζω, γιατί έχει πολύ καλές ιδέες και προοπτικές. Υπάρχει ήδη μια ελληνική πόλη, αλλά δεν ήμουν εκεί, οπότε δε ξέρω μέλη. Προσωπικά ήμουν στους Custodes Fati (role-playing guild απ'το Ultima Online).

Shadowbane - Επικής φαντασίας, PvP oriented με μέτρια γραφικά. Είχε πλούσια ιστορία (των διαφόρων φυλών, κ.λ.π.) αλλά μη αξιοποιήσιμη... μετριότητα για τα γούστα μου. Τελευταία φορά που κοίταξα, υπήρχαν μόνο αμερικανικοί servers.

Neocron - Πολύ καλό cyberpunk MMORPG. Δυστηχώς δεν έχω προσωπική εμπειρία μαζί του.

Anarchy Online - Το μόνο που παίζω για πάνω από 2 χρόνια. Έχει πολλά στοιχεία από Neocron και Shadowrun (pen-and-paper rpg), πρωτότυπα professions και αρκετό βάθος στο σενάριο. Χάρη στο expansion υπάρχουν πλέον και αρκετά quests. Αρνητικό είναι το μικρό μέγεθος της role-playing κοινότητας.

Ultima Online - Πεπαλαιωμένο πλέον, από άποψη γραφικών αλλά και gameplay. Ωστόσο, στον Europa server υπάρχουν μερικά καλά role-playing guilds που κάνουν το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον (Custodes Fati, Dreamwood, κ.λ.π.).

Dark Age of Camelot - Μάλλον όχι για τα γούστα μου. Βασικά αυτό που δε μου άρεσε είναι οι ελάχιστες διαφορές που έχουν 2 άτομα ίδιου level και class.... αυτό βεβαίως όταν το δοκίμασα πριν 2 1/2 χρόνια περίπου. Όσοι γουστάρουν PvP τους αρέσει.

Εννοείται πως όλα τα MMORPGs θέλουν μηνιαία συνδρομή. Αρκετά από αυτά (Neocron, AO, Rubies of Eventide), δίνουν καμιά βδομάδα δωρεάν, πρέπει όμως να κατεβάσετε τον client.

ermis333
18-01-04, 16:27
deggial,


Κατ'αρχήν, η κατασκευή ενός MMORPG είναι ιδιαίτερα χρονοβόρα, οπότε μάλλον τα παιδιά του Darkfall είναι ιδιαίτερα αισιόδοξοι στην ημερομηνία κυκλοφορίας. Πάντως, φαίνεται πάρα πολύ καλό και θα το δοκιμάσω σίγουρα.


Το Darkfall on line έχει αρχίσει να φτιάχνεται από το 2001!!! Οπότε μάλλον κατά το Σεπτέμβρη θα έχει τελείωσει... η τελευταία επίσημη ανακοίνωση έκανε λόγω για 1Q 2004

JediMasterMANIAC
18-01-04, 18:25
θελω να καταφυγω σε λυση gamecards ξερει κανεις σας που μπορω να βρω τετοιες στην Αθηνα (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:P )
οkok για το darkfall αλλα τι θα γινει με την ερωτηση μου :P
p.s. gamecards=καρτες συνδρομης (αντι για πιστωτικη αγοραζεις μια καρτα πχ για 2 μηνες)

Λογικά η Adventurine θα σου δίνει το δικαίωμα (μιας και γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα) κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό αντι για χρήση πιστωτικής.
για το star wars galaxies εννοω :P
LOL ρε παιδια με αυτο τι θα γινει ?? ξερει κανεις χεχε

JediMasterMANIAC
19-01-04, 16:48
OK :D
στο θεμα παντως βρηκα ακρη
για οσους θελουν να μαθουν η τραπεζα αττικης δινει κατι καρτες (σαν πιστωτικες) τις αττικον πως το καλο λεγονται...:S:P Αυτες ειναι προπληρωμενες και ειναι visa απο οτι μου ειπαν
Π.Χ παω στην τραπεζα τους δινω 100 ευρω και μου δινουν μια πιστωτικη αξιας 100 ευρω
1 χρησεως οπως καταλαβατε αλλα αρκετα χρησιμο για καποιους οι οποιοι οι γονεις του αντιπαθουν τις πιστωτικες :P

shakm
20-01-04, 16:22
p.s. gamecards=καρτες συνδρομης (αντι για πιστωτικη αγοραζεις μια καρτα πχ για 2 μηνες)


thanx jedi :)

JediMasterMANIAC
21-01-04, 13:27
Επισης για το darkfall εριξαμια ματια και φαινετατι επισησ γ@ματο
αληθεια ? δεν ειδα τιποτα για monthly fees σε τι επιπεδα λετε να κυμενεται?

ermis333
21-01-04, 13:34
Επισης για το darkfall εριξαμια ματια και φαινετατι επισησ γ@ματο
αληθεια ? δεν ειδα τιποτα για monthly fees σε τι επιπεδα λετε να κυμενεται?

Είναι νωρίς ακόμα, το DF θα κυκλοφορήσει προς το τέλος του 2004...

JediMasterMANIAC
21-01-04, 15:42
meh ειναι στυλ lord of the rings και μου αρεσουν αυτα (p.s. ποτε δεν συμπαθησα τα elves :P)

hikoc
21-01-04, 16:46
meh ειναι στυλ lord of the rings και μου αρεσουν αυτα (p.s. ποτε δεν συμπαθησα τα elves :P)
lol ούτε εγώ! τι race λες να παίξεις, αν είσαι Orc/Mihraim να κανονίσουμε να λυμαινόμαστε κάνα πέρασμα στα βουνά κοντά στην πόλη των elves :)

JediMasterMANIAC
22-01-04, 01:05
dwarves vs elves :p και dwarf να ημουνα δεν θα με χαλαγε ;)
αλλα μαλλον ανθρωπακι θα γινομουν αν παρω το παιγνιο

Johny4
22-01-04, 01:36
Θα βγει και MMORPGS με θέμα τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών.

hikoc
22-01-04, 02:08
Θα βγει και MMORPGS με θέμα τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών.
Όλα λίγο πολύ εκεί στηρίζονται, το θέμα όμως είναι με τους κανόνες των ΜΜΟRPG που για μένα μπαίνει πάνω από όλα. Δηλαδή απόλυτη ελευθερία παιχνιδιού ή Sims-like RPG.

shakm
22-01-04, 03:53
Ναι, συνήθως τα mmprpg's και τα rpg's γενικότερα στηρίζονται στους κανόνες της ad&d. Προσωπικά μου φαίνονται πολλοί καλοί και καλύπτουν τόσα πολλά πράγματα ώστε να υπάρχει στο περίπου αυτή η "απόλυτη ελευθερία"

JediMasterMANIAC
22-01-04, 14:47
αληθεια το Matrix Online λετε να λεει τιποτα ? θα εχει και bullet time λενε??!!!!
online κιολας .. μονο αυτοι ξερουν πως θα το κανουν

shakm
22-01-04, 23:18
On-line ? Τι ακριβώς θα κάνουμε δηλ σε ένα τέτοιο παιχνίδι ? Θα παίζουμε agents vs humans σε στυλακι cs ? :)

JediMasterMANIAC
23-01-04, 20:57
δεν ειμαι σιγουρος δεν ειδα ολα τα FAQ αλλα θα ειδικευτει στο "wire fu"

ermis333
23-01-04, 21:03
Το Matrix Online θα βγεί κατά το τέλος του 2005 μέχρι τότε θα έχουν βγεί πολλά καλά MMORPG..οπότε γιατι σκάτε; :lol:

JediMasterMANIAC
23-01-04, 23:49
Το Matrix Online θα βγεί κατά το τέλος του 2005 μέχρι τότε θα έχουν βγεί πολλά καλά MMORPG..οπότε γιατι σκάτε; :lol:
στο site λεει 2004 :Poxi 2005 :P

Johny4
24-01-04, 13:55
Το City of Heroes πότε βγαίνει :?:

JediMasterMANIAC
27-01-04, 02:48
dunno mate τεκσαρε το site γιατι εγω βαριεμαι :p και εναι και αργα :p

dalikeris
12-02-04, 09:41
Μόλις είδα το thread (κάπως αργά,άλλα κάλιο αργά.....).JediMasterMANIAC αν έχεις πάρει το SWG μπορείς να με βρεις στον server CHILASTRA με το όνομα Derin Antarris.Στείλε μου μύνημα όταν κάνεις log ή επικοινώνησε μαζί μου μέσω του thread αυτού.Παίζω το παιχνίδι από το Νοέμβριο και έχω πάθει ταράκουλο.Είμαι Star Wars freak οπότε καταλαβαίνεις.Επίσης να ενημερώσω τον κόσμο ότι το παιχνίδι παίζει πολυ καλά με ISDN 64Κ.Όποιος θέλει οποιεσδήποτε πληροφορίες ας απαντήσει....

JediMasterMANIAC
12-02-04, 14:31
heheheh παιζω ηδη στον Farstar τωρα :P
αμα ξεκινησω 2ο χαρακτηρα να εισαι σιγουρος οτι ο Chilastra θα ειναι 9που δεν νομιζω να κανω 2ο :p)
P.S. τι pings εχεις? εγω εχω συνηθως 120 :S μαλλον παω για 4NET (εχω πιο καλα pings)

lunatic
12-02-04, 15:10
Ενας τιτλος: WOW ( World of Warcraft)
Μια εταιρια : Blizzard
Ενα site : WWW.BLIZZARD.COM/WOW
Μια ιστορια : SC , BW , WarI , II ,III , Frozen Throne , Diablo I , II


600.000 BETA αιτησεις μονο σε USA + KOREA
Ευρωπη κτλ σε κανα μηνα ......
Το παιχνιδι απλα θα ειναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο
Παιξτε τωρα οτι προλαβαινετε γιατι μετα δε θα υπαρχει αλλο game
Οι φαν του ειδους απλα ξερω τι θα κανουν...οι υπολοιποι ετοιμαστειτε για κατι πολυ δυνατο





Camelot21
Albion???
Hellenic etc etc etc ??
Sisifos? :(
:(

geobest
12-02-04, 15:45
ΧαΧαΧα :lol: Ο,τι και να λετε το καλυτερο MMORPG θα ειναι το Final Fantasy XI που θα βγει το καλοκαιρι! :wink:

Johny4
12-02-04, 18:16
Το FF XI έχει βγει εδώ και πολύ καιρό.

lunatic
12-02-04, 18:40
ναι οντως

ermis333
12-02-04, 19:18
heheheh παιζω ηδη στον Farstar τωρα :P
αμα ξεκινησω 2ο χαρακτηρα να εισαι σιγουρος οτι ο Chilastra θα ειναι 9που δεν νομιζω να κανω 2ο :p)
P.S. τι pings εχεις? εγω εχω συνηθως 120 :S μαλλον παω για 4NET (εχω πιο καλα pings)


Αν και εμένα μου αρέσουν πολύ τα Star-Wars έχω ακούσει ότι το SWG είναι μια μεγάλη και Βαρετή παττάτα οπού κάθε μέρα κάνεις τα ίδια με την προηγούμενη.....με το μοναδικό κοινό ότι όλοι το μόνο που κάνουν είναι να προσπαθούν να γίνουν Jedi!!!

Καλό θα γίνει το SWG με το expansion όπου θα υπάρχουν εναέριες μονομαχίες...αν το SWG δεν αποκτήσει εναέριες μονομαχίες στο στίλ του Freelancer (δηλ. γαμάτες) και δεν σταματήσει αυτή η βλακεία που λέγεται "Μάχη του Σάντουϊτς" δηλαδή πατάς το attack πας για σάντουιτς και μέχρι να γυρίσεις έχεις σκοτώσει τον εχθρό...τότε εγώ δύσκολα θα το προτιμήσω....Σε αυτού του είδους τις μάχες το Ping δεν παίζει σπουδαίο ρόλο...

Πολύ δύσκολα θα δώσω 50€ για ένα παιχνίδι που δεν μου δίνει Free Trial...

Από απαιτήσεις πως πάει;

Το Darkfall online που είναι ελληνικό θα έχει μάχες σε στύλ FPS όταν έχεις τόξα,μαγικά ή γενικά Ranged weapons ...ενώ στις melee μάχες θα έχεις πλήρη έλεγχο της κάθε σου κίνησης...και όχι πατάμε το κουμπί και βαράμε ενέσεις εκτός από κανα healing ή καμια extra κίνηση...


Τέλος το FFXI θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη τον Αύγουστο του 2004.... τώρα κυκλοφορεί μόνο σε Αμερική, Καναδά και στις Κινεζοχώρες...


Εγώ τώρα παίζω Anarchy Online γιατί πολύ απλά είχα τη δυνατότητα να το δοκιμάσω πρίν το αγοράσω , και είμαι πολύ ευχαριστημένος....όσους έχω ρωτήσει για το SWG ακόμα και έναν φανατικό στο Guild μου στο ΑΟ μου έχει πεί πως είναι πολύ βαρετό...

Γενικά στα MMORPG το παιχνίδι γίνεται καλό μετά τους 6 πρώτους μήνες ή καλύτερα μετά το 1ο expansion...

Το World of Warcraft θα είναι καλό (Blizzard=εγγύηση) αλλά θα είναι περισσότερο του στύλ σκοτώστε τα κακά τέρατα...ούτε ελεύθερες ελεγχόμενες από τους χρήστες πόλεις ούτε αρκετό PvP (αν και δεν ξέρουμε την τελική εικόνα του παιχνιδιού ακόμα). Θα το πάρω σίγουρα όμως.

dalikeris
12-02-04, 19:40
JediMasterManiac τα pings μου ειναι γυρω στα 253-255 αλλά με ISDN 64k.Το παιχνιδι τρεχει καλα παντως επειδη ειναι κυριως client based,δηλ. εξαρταται απο το μηχανημα που εχεις και κυριως απο τη μνημη.Με 512k ειμαι μια χαρα αν και σκεφτομαι να βαλω κανα σιμακι ακομα.Παντως θα σου σκασω μυτη στον Farstar, μονο πες μου το ingame ονομα σου να σου στειλω /tell.Ερμη δεν εχεις δικιο για την "πατατα" που λες.Απο τεχνικης αποψης το παιχνιδι ειναι α-πι-στε-υτο.Φοβερα γραφικα και αριστο gameplay.Προβληματα υπηρχαν στην αρχη οταν βγηκε αλλα με τα διαδοχικα patches βελτιωνεται συνεχεια.Οσον αφορα αυτο που ειπες με το σαντουιτς αν εισαι για παραδειγμα level 100 και αντιμετωπιζεις χαρακτηρα level 10 οχι μονο για σαντουιτς πας αλλα και στην τουαλετα για κακα σου :D .Οτι γινεται παντως,ισχυει,κυριως για τα proffessions που απαιτουν πολυ crafting αλλα οι περισσοτεροι παικτες (μιλαμε για 600.000 μονο στην Αμερικη απο τοτε που ξεκινησε ετσι?) ειναι Roleplayers και παιζουν πολυ καλα το παιχνιδι.Βέβαια πρεπει να εισαι και λιγο fan για να σκασεις 50 ευρουλακια και 15 το μηνα,πραγμα που διαθετω σε τεραστιο βαθμο. :lol:

mouseman
12-02-04, 20:31
MMORPG εχω παιξει αρκετα (AO,DAoC,Everquest,EVE,SWG,PlanetSide). Σχετικα με το SWG που πολλοι λενε στο ποστ. Παιδια τι να πω..ξεκινησα το παιχνιδι με το που βγηκε στην Αμερικη (παραγγειλα απο εκει το παιχνιδι). Οταν βγηκε ηταν ενα παιχνιδι πατατα. Τιποτα σημαντικο, τιποτα καινουριο για παιχνιδι αυτου του ειδους. Η Sony και η Lucasarts θελανε να βγαλουνε λεφτα γρηγορα και παρατηρηθηκε αυτο που γινεται με πολλα παιχνιδια του ειδους...τα βγαζουν στην αγορα σε κατασταση beta. Του ελειπαν πολλα πραγματα, που τωρα προσφατα μπηκαν στο παιχνιδι με patches.

Το βαρεθηκα πολυ γρηγορα..εκτος απο τα καλα γραφικα δεν εχει τιποτα αλλο να επιδειξει. Αν θελετε να δοκιμασετε κατι, σας προτεινω το Anarchy Online η περιμενετε λιγο μεχρι να βγει το Lineage 2 η και το World of Warcraft (για το οποιο ελπιζω να μη γινεται πολυ ντορος για το τιποτα).

Αυτη τη στιγμη κατεβαζω το trial του Horizons...να δουμε τι λεει και αυτο... :D

Dreamkid
12-02-04, 23:02
εγώ πάντος θα περιμένω γιά Darkfall, έχει κερδίσει φανερά τις εντυπώσεις από το WoW (ουαου) και όσο γιά νούμερα παικτών, καθήστε να βγει στην αγορά και τα λέμε... :wink:

tzellos
12-02-04, 23:44
Asxoloume arketo kairo me to online gaming, exw kanei arketa beta testing, alla twra exw ginei kai ligo epilektikos se poio paixnidi tha simetasxw se beta.

Oso anafora to Darkfall, to ksekinise mia omada pou eftiaksan tin Razorwax kapou sti Souidia, i ekei girw tespantwn. Prin apo kanena xrono tin agorasan kati Ellines kai eftiaksan tin Aventurine. To paixnidi itan na vgei poli pio nwris alla exoun meinei arketa pisw...Pantws tha einai apo ta kala MMOG kai exei para poli megali apixisi sto ekswteriko.

Oso anafora ta kala MMOG, tha einai gia mena ta parakatw:

Middle-Earth Online(Turbine-VU Games)
World Of Warcraft-Blizzard
Dragon Empires-Codemasters
Mythica-->(Microsoft)

Kai exoun ola fovera grafika!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.