PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Με Θεσσαλονικη;



Dimitrios
12-04-06, 18:29
μετα απο τελευταια τηλεφωνικη συνδιαλεξη που ειχα με την τεχνικη υποστηριξη της TELLAS , μου αναφαιρθηκε απο τον τεχνικο τους οτι υπαρχη ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΚΤΙΟΥ στην θεσσαλονικη και το οποιο θα ξεπεραστη εντος ολιγων ημερων, μπορει καποιος να το επιβαιβεωση αυτο η οχι;:OOPS:

katdoc
12-04-06, 18:36
μετα απο τελευταια τηλεφωνικη συνδιαλεξη που ειχα με την τεχνικη υποστηριξη της TELLAS , μου αναφαιρθηκε απο τον τεχνικο τους οτι υπαρχη ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΚΤΙΟΥ στην θεσσαλονικη και το οποιο θα ξεπεραστη εντος ολιγων ημερων, μπορει καποιος να το επιβαιβεωση αυτο η οχι;:OOPS:

Πανελλαδικο προβλημα μου ειπε εμενα.Θα διορθωθει γρηγορα μου ειπε.

yiapap
12-04-06, 18:36
Υπάρχει πρόβλημα κυρίως κατά τη σύνδεση (απόδοση IP) μετά την είσοδο ημών των προσφύγων της Spaknetικής καταστροφής.

Γενικά παίζουν συνέχεια με το δίκτυό τους για να δρομολογήσουν τα καινούργια IP ranges, τις καινούργιες υπηρεσίες (π.χ. hosting) όπως φυσικά και τους χιλιάδες χρήστες.

ntampa7
12-04-06, 18:38
είχε που είχε προβλήματα μπήκαν και οι συνδρομητές της sparknet...

mikeone
12-04-06, 18:46
Και Κατερίνη είχε ένα παιδί μεγάλο πρόβλημα...
Τελικά πήρε τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της TELAS και είπανε πως το πρόβλημα δεν είναι μόνο Βορείου Ελλάδας αλλά πανελλαδικό...:evil:

Dimitrios
12-04-06, 18:48
πλησιαζει το πασχα και η ανασταση , εαν δεν δουμε ανασταση και στης ταχυτητες τους ( ΚΒ/sec) ε τοτε.........$%^&#$@&*&(^(#%....

yiapap
12-04-06, 18:56
Συγγνώμη, εμένα μια χαρά πάει...
Όχι τόσο σταθερά μια χαρά όσο η Sparknet αλλά 110 τα χτυπάει!

Μήπως δε φταίει ο ISP? :-k

Dimitrios
12-04-06, 19:11
να αναφερω οτι η συνδεση μου ειναι 512/128 εδω και 15 περιπου ημερες και οι ταχυτητες downloading που εχω ειναι μεταξυ 9 KB/sec εως 25 kb/sec το μεγιστο!!!!!!!! οφειλο δε να αναφερω οτι πριν την αναβαθμιση δηλαδη 384/128 η κατασταση ηταν φυσιολογικη 34kb/sec εως 41kb/sec , αρα κατι συνεβη!

yiapap
12-04-06, 19:18
Δημήτρη, ζήτα ένα demo account από άλλο ISP και δοκίμασε ξανά. Αυτά τα νούμερα ΔΕΝ είναι φυσιολογικά για κανέναν ISP υπό τις παρούσες συνθήκες.

Dimitrios
12-04-06, 19:29
σιγουρα η δοκιμη ενος demo account απο εναν διαφορετικο ISP ειναι η επομενη λογικη κινηση.....και ιδωμεν.

evans1
12-04-06, 23:03
Και Κατερίνη είχε ένα παιδί μεγάλο πρόβλημα...
Τελικά πήρε τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της TELAS και είπανε πως το πρόβλημα δεν είναι μόνο Βορείου Ελλάδας αλλά πανελλαδικό...:evil:
ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ????? ΕΤΣΙ ΑΠΟ...ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!!!!!:hmm:

euri
14-04-06, 19:32
ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ????? ΕΤΣΙ ΑΠΟ...ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!!!!!:hmm:
Προφανώς αναφέρεσαι στην υπογραφή του :lol:

Πήγαινε στη σελίδα www.danasoft.com και θα δεις ;)

mikeone
14-04-06, 19:59
ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ????? ΕΤΣΙ ΑΠΟ...ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!!!!!:hmm:
Η μαγεία του διαδικτύου:lol: :lol: :lol:
Την απάντηση στην έδωσε ο φίλος euri παραπάνω;)

yiapap
14-04-06, 20:07
Ανησυχώ...
Mikeone...κι εσύ αυτοταλαντωνόμενο κρύσταλλο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=36470) χρησιμοποιείς ρε μπαγάσα;

mikeone
14-04-06, 20:13
Ανησυχώ...
Mikeone...κι εσύ αυτοταλαντωνόμενο κρύσταλλο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=36470) χρησιμοποιείς ρε μπαγάσα;
Αν και είμαι off topic :offtopic: τι ακριβώς εννοείς??

GoG
14-04-06, 21:40
Μια και αναφεραμε την τελλας ξερει κανεις αν βαλει κανενα κομβο στη Θεσ/νικη να δουμε κανενα llu????

yiapap
15-04-06, 10:37
Αν και είμαι off topic :offtopic: τι ακριβώς εννοείς??
Εγώ να δεις πόσο offtopic ήμουν.
Διάβασε το Link και θα δεις :)

mikeone
15-04-06, 10:50
Εγώ να δεις πόσο offtopic ήμουν.
Διάβασε το Link και θα δεις :)


Οσοι εχετε προβλημα με disconnections στο Sagem fast800, αλλαξτε αυτη τη τιμη στο Registry.......

[HKEY_CURRENT_USER\RemoteAccess\Profile\OTEnet OnDSL]
"DisconnectIdleTime"=dword:00000000

Αυτο ισχυει για ΟΛΑ τα USB modems............ και ξεχαστε τα disconnections !!!
Οσοι δεν τα πατε καλα με το Registry, κατεβαστε το patch, σωστε το σαν .reg και τρεξτε το.
Αν και το χα δει και χθες το link σήμερα το κατάλαβα αφού έδωσα περισσότερη προσοχή...
Χαχαχα:lol: :lol:
Και συγνώμη για τα off topic μηνύματα:offtopic:

@ ADSLgr.com All rights reserved.