PDA

Επιστροφή στο Forum : 3Com πρόβλημα σύνδεσης



kavala79
13-04-06, 00:05
Ειμαι κατοχος του 3com Officeconnect 3CRWDR100A (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=35312)-72 και ενός φορητου υπολογιστη του hp-compaq nx7010. Το προβλημα συνδεσης παρουσιαστηκε σημερα το πρωι μετα απο διακοπη ρευματος, ενω ημουν ηδη συνδεδεμενος στο internet. Συγκεκριμενα:

1. Αδυνατω να συνδεθω σε p2p δικτυα, δοκιμασα και σε dc++ και σε Azareus και σε Limewire. Επισης δεν μπορω να συνδεθω σε κανενα irc δικτυο.
2. Συνδεομαι κανονικα για surfing και στον msn messenger.

Δοκιμασα να κλεισω το firewall του routter, να κανω reset tο defaults, τπτ οταν προσπαθω να συνδεθω στο irc μου βγαζει ενδειξη network is unreachable.

Δεν καταλαβαινω πιο μπορει να ειναι το προβλημα, τα λαμπακια αναβουν κανονικα, και στο routter και στο κεφαλι μου. Και μολις σημερα πληρωσα την ΔΕΗ :mad:.

GoG
13-04-06, 00:31
Φιλε δεν ξερω..Μια ιδεα..Καπου το ρουτερ εχει κουμπι για reset...Κανε απο εκει και πες μας...

kavala79
13-04-06, 00:54
το προβλημα οσο παραξενα εμφανιστηκε αλλο τοσο παραξενα εξαφανιστηκε, μαλλον ειχε να κανει με την otenet και οχι με την διακοπη ρευματος και ενδεχομενη ζημια στο router οπως φοβηθηκα αρχικά, παλι καλα.

vosk
13-04-06, 12:04
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΧΘΕΣ Κ ΕΓΩ!!!

Εχω ενα 9107 κ του εβαλα την νεα εκδοση του firmware, κ μετα το δευτερο reboot (ενα το update κ ενα για τις ρυθμισεις) μου εβγαζε destination net unreachable.... αφου εκανα τον κοσμο ανω κατω κ συχτιριζα το ρουτερ για το προβλημα, εφου μπαινοβγαλα την νεα εκδοση καμια 25ρια φορες, δοκιμσα ενα sagem f@st800 κ ειδα οτι εκανε τα ιδια.... ηταν του otenet.....
εβγαλα την γραμμη για κανα μισαωρο κ την ξαναβαλα, ολα οκ.:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.