PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL over ISDN,αλλα οχι ADSL over PSTN στη Πεντελη!ΗELP!



silver
17-01-04, 01:43
Γεια σας παιδια.Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι.Εχω μια απλη PSTN γραμμη με μια 56Κ συνδεση.
Λοιπον...Θελω να βαλω ADSL.Πηγαινοντας στο www.oteshop.gr και δινοντας τον αριθμο τηλεφωνου μου,μου λεει
πως μπορω να εχω ADSL over ISDN αλλα οχι ADSL over PSTN(!).Καλα ρε παιδια...εγω νομιζα πως το δυσκολο ειναι να βρεις περιοχη για dsl over isdn...oxι το αντιθετο!Και αν καταλαβα καλα,ειναι θεμα εγκαταστασεων του Ο.Τ.Ε...Μα καλα...ειναι δυνατον
να βαζει DSL για ISDN και οχι για PSTN?(!)Ενημερωτικα να πω οτι ανηκω στο δικτυο της ΠΕΝΤΕΛΗΣ.
Αρα...Αν καταλαβαινω σωστα,η μονη μου επιλογη ειναι να μετατρεψω πρωτα την PSTN γραμμη σε ISDN και ΥΣΤΕΡΑ να
κανω αιτηση για ADSL.Εχω δικιο?Υπαρχει κατι αλλο που θα μποροθσα να κανω?

Ευχαριστω πολυ.

Latinos
17-01-04, 01:51
Καλησπέρα,

υπάρχει άλλη μια περίπτωση αν θέλεις Μπορείς να δοκιμάσεις από τo www.vivodi.gr να δεις αν σε καλύπτει στην περιοχή σου Στη συνέχεια έχεις πάλι 2 επιλογές Συνεχίζεις με vivodi ή κάνεις σύνδεση με HOL, ή οποία έχει συνεργασία με vivodi για τα dslam Είναι και αυτό μια επιλογή , την οποία δεν την γνωρίζουν πολλά άτομα Ένα μεγάλο πλεονέκτημα... οτι τα dslam της vivodi δεν έχουν φορτωθεί τόσο πολύ οπότε έχεις λιγότερα προβλήματα .( αν και για πιθανά προβλήματα θα μας πουν τα παιδιά που είναι ήδη σε dslam της vivodi)

shakm
17-01-04, 02:04
Καλόοοο.. :mrgreen: Εσύ μπορείς να περιμένεις να γίνει αναβάθμιση (αν έχεις το κουράγιο δηλαδή..) οι υπόλοιποι εμείς θα μετακομίσουμε στην Πεντέλη :mrgreen:

Σοβαρά τώρα, επειδή δύσκολα θα σου πουν για αναβάθμιση, ρώτα κάποιον δικό σου που έχει σχέση με πΟτε να μάθει πότε γίνονται αναβαθμίσεις. Δε νομίζω να αργήσουν και τραγικά, τουλάχιστον όχι τώρα που οι εξελίξεις είναι ραγδαίες και οι χρήστες αυξάνονται γρήγορα

silver
17-01-04, 02:16
Δυστυχως ουτε η vivodi με καλυπτει...(μονο μεσω ΟΤΕ).Τι να πω...Απιστευτη γκαντεμια..Δε μου λετε ρε παιδια...Αν θελησω να κανω την pstn isdn,ποσο καιρο πανω κατω θα παρει?Ασε που εχω και αλλο προβλημα...Για να βαλω ISDN.πρεπει να
αλλαξω τα φωτα(μεταφορικα) στις εγκαταστασεις του σπιτιου και να αντικαταστησω ολες τις τηλεφωνικες συσκευες με ISDN τηλεφωνα...(που να το εχω προβλεψει?)Αλλιως μπορω να εχω ΙΝΤΕΡΝΕΤ και τηλεφωνο σε ενα και μονο δωματιο του σπιτιου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.