PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη συμβολαιου cosmote Internet On The Go.



soilwork
20-02-10, 12:56
Για σας. Εχω το εν λογω συμβολαιο της cosmote φοιτητικο στα 5GB απο τον ιουλιο του 2009
επειδη δεν το χρειαζομαι πλεων και θελω να το ξεφορτοθω γινεται να κανω διακοπη πριν το τελος ? και αν ναι ποσο θα πληρωσω.

ariadgr
20-02-10, 20:50
Για σας. Εχω το εν λογω συμβολαιο της cosmote φοιτητικο στα 5GB απο τον ιουλιο του 2009
επειδη δεν το χρειαζομαι πλεων και θελω να το ξεφορτοθω γινεται να κανω διακοπη πριν το τελος ? και αν ναι ποσο θα πληρωσω.

Γινεται.
Θα πληρώσεις το αναπόσβεστο μέρος της επιδότησης που σου δώσανε για το usb modem.
Για το ακριβές ποσό που θα πληρώσεις, ρώτα σε κατάστημα Cosmote.
Πάντως σίγουρα σε συμφέρει να διακόψεις πληρώνοντας το penalty, από το να συνεχίσεις να πληρώνεις τα 30ρια σε πάγια.

zombie_wireless
20-02-10, 22:06
Κάντην.δεν σε συμφέρει να πληρώνεις 30αρια...Καλύτερα το ποσό που σου βάζουν και τέλειωσες...

soilwork
21-02-10, 00:08
Να ρωτησω και και κατι αλλο ενας γνωστος μου θελει να το αγορασει απο μενα δινοντας μου ολλα τα παγια μεχρι το τελος του συμβολαιου αλλα εγω δεν τον εμπιστευομαι φοβαμαι οτι θα υπερβει το οριο και θα εχουμε αλλα. Γινεται με καποιο τροπο να κανω μεταβιβαση του λογαριασμου σε αυτον?

karetsos
06-03-10, 03:05
μπορείτε να πάτε και οι δύο σε ένα κατάστημα και να του το μεταβιβάσεις

worthapp
15-03-10, 02:58
Πήγαινε κάπου που δεν πιάνεισ 3G, και πάρτους τηλέφωνο και πες τους οτι στο σπίτι σου δέν πιάνεις καλό σήμα και σου είναι άχρηστο και αλλα τέτοια..
Θα κρατήσουνε ένα αίτημα και μετά θα σε πάρουνε απο την τεχνική υποστήριξη και καλά να το τσεκάρουνε!
Εσύ θα πέις οτι δεν έχεις 3G και με 2G δεν σου ανόιγει ούτε ο γούγλης!

Στις επόμενες ημέρες θα σε ειδοποιήσον να παραδώσεις τον εξοπλισμό και να την "κάνεις"

Στην δική μου περίπτωση πάντως έγινε ακριβώς όπως στο περιγράφω!

Καλή πειτυχία!

PaRiS12
21-04-10, 00:38
Γεια σας! εχω εδω και 1 περιπου χρονο το internet on the go 10GB+laptop και θελω να το διακοψω γιατι εδω που μενω τωρα δεν εχω 3G. μπορει να βοηθησει καποιος να μου πει τι θα πληρωσω εαν το διακοψω? το συμβολαιο ειναι για 2 χρονια. help!

ariadgr
22-04-10, 04:53
Ρώτα σε κατάστημα cosmote...

afid
22-04-10, 12:39
Αν πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και επιβεβαιώσουν πως εκεί που μένεις δεν υπάρχει κάλυψη 3G, μπορείς να γυρίσεις το netbook και το usb stick-modem και το συμβόλαιο διακόπτεται χωρίς καμία άλλη υποχρέωση από την πλευρά σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.