PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως ειναι η ποιοτητα τηλεφωνιας του Forthnet double play?



clyde
21-02-10, 19:24
Σκεφτομαι να εκμεταλλευτω την προσφορα της Forthet - Nova και να φυγω απο την HOL.

Eπειδη ομως δεν ειχα ποτε double play, θελω να ρωτησω πως ειναι η ποιοτητα της ομιλιας.
Επισης, οταν μιλαει το τηλεφωνο η ταχυτητα του Ιντερνετ ειναι σταθερη?

Anasazi
22-02-10, 14:20
Ναι,δεν επηρρεαζεται το Ιντερνετ απο το τηλεφωνο.

Τωρα για την ποιοτητα της ομιλιας,επειδη κι εγω απο ΟΤΕ πηγα Forthnet,δεν ειδα καμια διαφορα.

oal564
22-02-10, 14:32
Και σε μένα στην Παιανία η ποιότητα της ομιλίας είναι η ίδια με του ΟΤΕ.Επίσης το τηλέφωνο δεν επηρεάζει την ταχύτητα του internet,ούτε οι διακοπές ρεύματος επηρεάζουν το τηλέφωνο.

bigbill24
22-02-10, 17:21
Η ποιότητα της ομιλίας είναι μια χαρά παιδιά.έχω 2play 2 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος.

bezoss
22-02-10, 17:54
Και σε μένα στην Παιανία η ποιότητα της ομιλίας είναι η ίδια με του ΟΤΕ.Επίσης το τηλέφωνο δεν επηρεάζει την ταχύτητα του internet,ούτε οι διακοπές ρεύματος επηρεάζουν το τηλέφωνο.

+1 και από μένα.

Lagman
23-02-10, 09:01
Την καλύτερη ποιότητα την έχει ο ΟΤΕ ,έχουν αναφερθεί στο forum παραδείγματα που η forthnet χρησιμοποιεί συμπίεση στο voip(το codec δεν είναι το καλύτερο,φαντάζομαι έχουν επιλέξει αυτό για εξοικονόμηση bandwidth) . Στον ΟΤΕ δεν υπάρχει συμπίεση στην φωνή.

Τεχνολογίες Τηλεφωνίας: PSTN vs VOIP και σύγκριση ανά πάροχο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=302121)

nikpav
23-02-10, 10:48
+1 και από μένα.

+1 και από μένα.

utp
23-02-10, 11:26
Πολυ καλη ποιοτητα ομιλιας!! Δεν επηρεαζεται το ιντερνετ απο την τηλεφωνια ουτε απο τις διακοπες ρευματος, πραγμα που θεωρω πολυ σημαντικο! Δεν ειμαστε ολοι διατεθειμενοι να εχουμε ups να κρατανε τα ρουτερ ανοιχτα σε διακοπες ρευματος για να εχουμε τηλεφωνο,αυτο στις voip γραμμες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.