PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση-απορια για Free agend drive 500gb



dimitris_edessa
21-02-10, 21:51
Παιδια εχω ενα σκληρο εξωτερικο εδω και ενα μηνα περιπου,παρατηρησα πως 2 φορες μεχρι τωρα εχει αλλαξει το γραμμα της μοναδας δισκου,δηλαδη στο my computer στην αρχη μου εδειχνε <<free agend Drive>>(E: ) μετα απο λιγο καιρο χωρις να κανω τιποτα μου εγινε (F: ) και σημερα παλι χωρις να αλλαξω τιποτα εγινε (G: ) υπαρχει τροπος να το κανω παλι μοναδα δισκου (Ε: );

dimitris_edessa
22-02-10, 16:15
κανενας καμια βοηθεια παιδια;

gitane
22-02-10, 16:41
Καλησπέρα
Προφανώς έβαλες κάποια άλλη συσκευή με αποτέλσμα να αλλάξει το γράμμα - μπορεί απλώς να έβαλες ένα USB stick.
Για να το αλλάξεις πήγαινε στο "My Computer", κάνε δεξί κλικ και επέλεξε "Manage" (=Διαχείριση).
Στην κονσόλα που θα παρουσιαστεί, πήγαινε στο Disk Management (=Διαχείριση Δίσκων) βρες την εξωτερικό δίσκο που σε ενδιαφέρει και κάνε ξανά δεξί κλικ και επέλεξε "Change Drive Letter and Paths".
Θα σου βγάλει μια προειδοποίηση ότι κάποια προγράμματα μπορεί να πάψουν να λειτουργούν - αφού πρόκειται για εξωτερικό δίσκο μπορείς να την αγνοήσεις.

Όμως κάθε φορά που βάζεις ένα στικάκι, η αλλαγή γραμμάτων μπορεί να ξανασυμβεί .....

cranky
22-02-10, 18:15
Στον δικό μου που τον έχω μόνιμα συνδεμένο, δεν του έχει αλλάξει ποτέ το γράμμα.

dimitris_edessa
22-02-10, 22:43
Καλησπέρα
Προφανώς έβαλες κάποια άλλη συσκευή με αποτέλσμα να αλλάξει το γράμμα - μπορεί απλώς να έβαλες ένα USB stick.
Για να το αλλάξεις πήγαινε στο "My Computer", κάνε δεξί κλικ και επέλεξε "Manage" (=Διαχείριση).
Στην κονσόλα που θα παρουσιαστεί, πήγαινε στο Disk Management (=Διαχείριση Δίσκων) βρες την εξωτερικό δίσκο που σε ενδιαφέρει και κάνε ξανά δεξί κλικ και επέλεξε "Change Drive Letter and Paths".
Θα σου βγάλει μια προειδοποίηση ότι κάποια προγράμματα μπορεί να πάψουν να λειτουργούν - αφού πρόκειται για εξωτερικό δίσκο μπορείς να την αγνοήσεις.

Όμως κάθε φορά που βάζεις ένα στικάκι, η αλλαγή γραμμάτων μπορεί να ξανασυμβεί .....

Δηλαδη δεν γινεται να γινει μια και καλη;εχεις δικαιο γιατι βαζω ολο στικς.Παντως σε ευχαριστω!

........Auto merged post: dimitris_edessa πρόσθεσε 0 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Στον δικό μου που τον έχω μόνιμα συνδεμένο, δεν του έχει αλλάξει ποτέ το γράμμα.

Και εγω παντα συνδεμενο τον εχω

@ ADSLgr.com All rights reserved.