PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια απλη ερωτηση...



jason22
22-02-10, 04:33
Λοιπον προσφατα ξαναγυρισα σε otenet.
ολα καλα με τη γραμμη απροβληματιστη μεχρι στιγμης.
8αρα εκλεισα και 8αρα μου δινουν και με το παραπανω.
8190kpbs κλειδωνει σταθεροτατα με 380kbps upload.
τραγικο το upload αλλα τι να κανουμε...

επειδη λοιπον εκτος του υπολογιστη εχω και μερικες ακομα συσκευες κοντα στην tv που θελουν internet μπορω να χρησιμοποιησω το usr9108 που ειναι modem/router ως router αποκλειστικα γιαυτες και να παιρνει internet μεσω ethernet απο το modemaki της otenet το sagem που βγαζει μονο 1ethernet?

αν οχι γινεται αντι του sagem να παρω ενα 2o wifi modem/router και να συνδεεται με το usr9108 ωστε να παιρνουν οι συσκευες στην tv internet?

αυτο, ελπιζω να μην κουρασα. :)

dia1995
22-02-10, 17:19
8αρα εκλεισα και 8αρα μου δινουν και με το παραπανω.
8190kpbs κλειδωνει σταθεροτατα με 380kbps upload.
τραγικο το upload αλλα τι να κανουμε...

Κατι που θελω να επισημανω...Δεν σου δινουνε με το παραπανω,εκει κλειδωνει η 8αρα,εκει ειναι το standar της οταν την πιανεις full οπως εσυ,εγω και αλλοι...
Για το θεματακι σου δεν εχω σιγουρη αποψη φιλε αλλα το 2ο που λες με το 2ο modem νομιζω δεν γινεται,για το αλλο δεν ξερω...Γενικα,ας γραψει καλυτερα καποιος που ξερει καλυτερα...

jason22
22-02-10, 17:46
ναι κατανοητο αλλα ειμαι ευχαριστημενος τι στιγμη που δεν ειναι 7800-7900 και φτανει σχεδον 8200.
αυτο εννοω και με το παραπανω. το upload ομως ειναι πικρα...

emeliss
22-02-10, 18:16
Αν είναι να τις συνδέσεις με καλώδιο γιατί δεν παίρνεις ένα φθηνό ethernet switch; Ή γιατί δεν βγάζεις τελείως το sagem να βάλεις το us;

jason22
23-02-10, 00:14
ναι εχω switch ισως το κανω ετσι... ισως τραβηξω τηλεφωνικο καλωδιο και να βαλω το usr στην tv.
ασυρματα γινεται να παρω ενα wifi router και να παιξει μαζι με το usr?
ή το αναποδο να παρω αλλο wifi modem router και να παιξει το usr στην τv?

maik
23-02-10, 19:21
ναι εχω switch ισως το κανω ετσι... ισως τραβηξω τηλεφωνικο καλωδιο και να βαλω το usr στην tv.
ασυρματα γινεται να παρω ενα wifi router και να παιξει μαζι με το usr?
ή το αναποδο να παρω αλλο wifi modem router και να παιξει το usr στην τv?

Συνηθως τα wifi routers εχουν και 4 πορτες ethernet. Οποτε κανεις την δουλεια σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.