PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατάλληλο ασύρματο τηλέφωνο...



paralias
22-02-10, 17:02
Είχα ένα Panasonic KX κάτι και αλλάζω από hol σε tellas και δεν έπαιζε η αναγνώριση κλήσεων. Στην εξυπηρέτηση μου είπαν να πάρω κάποιο εκτός από Panasonic και general electric. Τελικά δανείστηκα ένα siemens, έπαιξε η αναγνώριση, και αγόρασα τελικά ένα motorola D10 (υπάρχει και το D11 που έχει έγχρωμη οθόνη) από το mediamarkt, και παίζει και η αναγνώριση στην αναμονή. Οπότε αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα, για να μην παιδεύεται...

paounof
22-02-10, 18:00
Εγώ θα έλεγα ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε. Εγώ έχω 2 Panasonic ασύρματα το ένα ΚΧ… και το άλλο PQL… και έχουν αναγνώριση κανονικά!

paralias
23-02-10, 20:32
Από ότι έχω καταλάβει, έχουν διάφορους εξοπλισμούς voice καρτών στα κέντρα τους, για αυτό και κάπου υπάρχουν προβλήματα.

minosdam
27-02-10, 08:54
Εχω δύο Ασύρματα.
1. Panasonic KX-TCD715GRM. Δεν θυμάμε πόσο έκανε αλλά ήταν από τα ακριβούτσικα μοντέλα.
2.Siemens Gigaset . Το πήρα 38 Ευρώ. (από τα φτηνά μοντέλα)
Και τα δυό έχουν αναγνώριση κλήσεως. Κανένα δεν κάνει αναγνώριση στην αναμονή.
Πριν πάω στην ΤΕΛΛΑΣ δούλευε η αναγνώριση κλήσης και στην αναμονή.

nEC
27-02-10, 12:40
Εγώ θα έλεγα ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε. Εγώ έχω 2 Panasonic ασύρματα το ένα ΚΧ… και το άλλο PQL… και έχουν αναγνώριση κανονικά!

Για την αναγνώριση κλήσης στην αναμονή λέει ο φίλος μας.

και εγώ με panasonic έχω αναγνώριση κλήσης αλλά όχι στην αναμονή.

paralias
28-02-10, 14:13
είχα γενικότερο πρόβλημα με το panasonic... καθόλου αναγνώριση! Απλά όταν πήρα το motorola είχα αναγνώριση και στην αναμονή.

dpa2006
02-03-10, 16:52
καλησπέρα,να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου για το θέμα με τα Panasonic και την Tellas:

πρόσφατα στήνοντας το gennet σε φίλη, δεν κατόρθωνε να συγχρονίσει.
αναβόσβηνε το DSL συνέχεια,η δε υπάλληλος στο τηλέφωνο μας είχε σχεδόν πείσει ότι έφταιγε το Panasonic γιατί όταν το αποσυνδέαμε από το splitter πράγματι συγχρόνιζε, για λίγο όμως.
τελικά έφταιγε το splitter και αφού αντικαταστήθηκε δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα.

υπάρχει όντως πρόβλημα ασυμβατότητας με τις συσκευές αυτές;
να αλλάξουμε συσκευή;ρωτάω γιατί είναι καινούργια και αντικατέστησε ένα καμμένα παλαιότερο τηλέφωνο.:hmm:

nyannaco
06-03-10, 14:33
Ενα άσχετο Hagenuk δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ενα Siemens επίσης, αλλά παίζει μόνο με splitter, όχι με σκέτο φίλτρο (μπλοκάρει τη γραμμή)!!! Η αναγνώριση στην αναμονή δουλεύει κανονικά.
Σε ένα σταθερό Turbo-X η αναγνώριση δεν δουλεύει καθόλου.
Τελικά φαίνεται ότι δεν υπάρχει κάποιο standard που ακολουθούν απόλυτα οι κατασκευαστλες τόσο συσκευών όσο και εξπλοισμούθ (που χρησιμοποιεί η Tellas), με αποτέλεσμα να είναι θέμα τύχης σε τί συνδυασμό θα πέσεις :evil:

nEC
08-03-10, 19:48
Το γέλιο είναι οτι στην νέα προσφορά δίνουν ασύρματο τηλέφωνο Panasonic!! :lol::lol::lol:

dpa2006
08-03-10, 20:27
πράγματι είναι αστείο.:lol:
εκτός αν το συγκεκριμένο μοντέλο είναι συμβατό...;)
πάντως σε εμένα έφταιγε το splitter.

lepes
12-03-10, 15:05
εγω με ενα φτηνο του πλαισιου εχω και αναγνωριση στην αναμονή .... :whistle:

ambientc
13-03-10, 02:05
Με ένα ασύρματο Panasonic KX TG 7120GR ασύρματο έχω αναγνώριση κλήσης και στην αναμονή.Με ένα σταθερό TurboX PL1101 έχω μόνο αναγνώριση κλήσης αλλά όχι στην αναμονή. Το σταθερό το έχω πάνω σε splitter και το ασύρματο με δυο φίλτρα για το φόβο των Ιουδαίων, λόγω "ασυμβατότητας" με το δίκτυο της Tellas. Να σημειώσω μόνο ότι ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ασύρματο panasonic ακόμη και όταν το είχα με ένα φίλτρο.

chaos38
15-03-10, 20:51
Με Panasonic ασυρματο 4ετιας ΚΧ-TCD210GR ολα κομπλε....

@ ADSLgr.com All rights reserved.