PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή στην ταχύτητα συγχρονισμού;



dyrer
23-02-10, 21:52
Μπορεί μετά απο 2,5 χρόνια ξαφνικά να αλλάξει η ταχύτητα συγχρονισμού; Γιατί στην HOL επιμένουν ότι ειναι φυσιολογικό και ότι φταίει η υγρασία της Λάρισας

zombie_wireless
23-02-10, 22:03
Πολλοί παράγοντες μπορεί να συμβάλλουν στην πτώση συγχρονισμού, ένας από αυτούς η υγρασία και γενικότερα η βροχή...

dyrer
23-02-10, 22:14
Πολλοί παράγοντες μπορεί να συμβάλλουν στην πτώση συγχρονισμού, ένας από αυτούς η υγρασία και γενικότερα η βροχή...

Από 15800 πάνω κάτω στις 12500; και μπορεί αυτό να ειναι μόνιμο;

zombie_wireless
23-02-10, 22:18
Συμβαίνουν και σε μένα αυτά.Από 16,300 έπεσα στα 13,000.Τώρα είμαι σε 15,200 περιπου.Που και που κάνε καμιά επανεκκίνηση το μοντεμ σου.Άμα έδινες και στοιχεία γραμμής θα είσουν μια χαρά.

dyrer
23-02-10, 22:41
Ορίστε τα στοιχεία

vanels
24-02-10, 14:05
Ορίστε τα στοιχεία

Βάλε netfaster θα δεις καλύτερα αποτελέσματα,ξέρω τι σου λέω;)

dyrer
25-02-10, 01:47
Μπορεί να είναι έτσι αλλα έχω το Fritz εδώ και 2,5 χρόνια, και ξαφνικά αποφάσισε να πέσει η ταχύτητα συγχρονισμού και η ταχυτητα όλων των downloads
To κακό είναι ότι επεσα σε κακό τεχνικό της HOL και δεν ηθελε να δει το θέμα:down:

zombie_wireless
25-02-10, 08:18
Το netfaster είναι καλό ρουτεράκι.Δοκίμασέ το..

medousa
25-02-10, 12:50
Να δηλωσεις παλι βλαβη να μιλησεις με αλλον, μπορει να ειναι φυσιολογικη φθορα και να κανουν αλλαγη ζευγους απο ΟΤΕ, αλλα μπορει να προεκυψε κ προβλημα στην εσωτερικη σου (συνδεσμολογια δεν εχεις αλλαξει ετσι? με αλλο καλωδιο δοκιμασες?)

dyrer
03-03-10, 02:12
Σημερα έκανε αποσύνδεση μόνο του και συγχρονισε στα 15520/1023 μονο του. Κατι εκαναν στις εργασίες απλά οι "τεχνικοί" ειναι ανίδεοι

Deus
03-03-10, 14:29
και εμενα έχει πέσει είχα 24άρα και κούμπωνα κάπου στα 10-11 λόγο απόστασης μετά από 4-5 μήνες έφτασα στα7 έκανα υποβάθμιση σε lite έμεινα στα 6 για ένα διάστημα και τώρα βλέπω περιπου 3300 αλλάζω ADSL-Standard και το βάζω auto, ανεβαίνει το downstream στα 4700 και πέφτει λίγο το upstream στο 764 από 928

έχω καλέσει επανελημμένα και μου λένε πως αν μου δώσουν και άλλο θα έχει προβλήματα η γραμμή και θα πεφτεί, στο σπίτι όλα είναι ok καλώδια μπρίζες και τα πάντα έχω τραβήξει καλώδιο έχω από το κουτί στο ρουτερ και έχω δοκιμάσει να αποσυνδέσω την καλωδίωση του σπιτιού τελείως απο το κουτι καμια διαφορα...

και δυστυχώς η χολ είναι η μονη επιλογή διαφορετικά μονο οτε στα 2mb αν και η αλήθεια είναι ότι με τον οτε στα 2 είχα το κεφάλι μου ήσυχο με τη ΧΟΛ πολλές φορες ούτε τα video στο youtube δεν φορτώνουν αν είναι και HD κλαυτά pause και μετά από ώρα....

κατά τα αλλα ούτε πέφτει ποτε η γραμμή και όσο κουμπώσει πιάνει πάνω κάτω σε λογικά όρια πχ τώρα που έχει κουμπώσει στα 4746/764 έχω ταχύτητες 520KB/sec / 85KB/sec

όταν καμια φορα κουμπώσει πολύ σπανια έως ελάχιστα μετά από κάποια διακοπή ρεύματος στην περιοχή συνήθως στα 6 βλέπω στο downstream 690KB/sec και πάντα σταθερή ταχύτητα χωρίς αξιοσημείωτα σκαμπανεβάσματα

dyrer
05-03-10, 00:22
Δυστυχώς και εγώ ξαναεπεσα στα 12599 και πλέον δεν περιμένω απο την HOL να κοιτάξει το πρόβλημα, περιμένω να δω με την Forthnet πως θα πάει

trd64
05-03-10, 01:44
Εκτός από την πτώση στην ταχύτητα που έχω και εγώ, παρατήρησα ότι πλέων η σύνδεση είναι πολύ πιο ασταθής.
Την προηγούμενη φορά είχα ταλαιπωρηθεί περίπου 1 μήνα με αντίστοιχα προβλήματα. Τώρα δεν με βλέπω να κάθομαι (δυστυχώς).

Burinio
06-03-10, 16:40
Εδω και 2 μέρες,ενω το router συγχρονιζει στα 8,5 Mbps, στα speedtest πιανει max 1,5 download rate.Αντιμετωπιζει κανενας κατι παρομοιο? :hmm:

Aias
07-03-10, 04:37
Να δηλωσεις παλι βλαβη να μιλησεις με αλλον, μπορει να ειναι φυσιολογικη φθορα και να κανουν αλλαγη ζευγους απο ΟΤΕ, αλλα μπορει να προεκυψε κ προβλημα στην εσωτερικη σου (συνδεσμολογια δεν εχεις αλλαξει ετσι? με αλλο καλωδιο δοκιμασες?)


ο οτε για να κανει αλλαγη απερχομενου πρεπει ο πελατης να συγχρονιζει κατω απο 1500.Και αν βρουν την βλαβη(ο νοώ νοητο) .Στα 10mbit δεν εχει προβλημα.

Προτείνω να το δεις και με netfaster.

Εβγαλα σημερα το netgear και εβαλα το netfaster και απο 17200 συγχρονισα στα 19500...Ασε που παει σφαιρα...τι να πω και δεν μου εκοβε το ματι...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/616607

valen_gr
08-03-10, 18:33
Nα ευχαρηστησω τον ΟΤΕ, που μετα απο 7 μηνες συνεχομενης οχλησης, δεησε να στειλει εργολαβο να αλλαξει τα τελευταια 10 μετρα του απερχομενου, και η γραμμη HOL που εχω πλεον απο 3 κλειδωνει στα 11mbps, και δεν εχει πλεον θορυβο το τηλεφωνο.

Να μην σχολιασω βεβαια τις πρωτες απαντησεις στις πρωτες βλαβες ( βλ. βλαβη στις δικες μου εκγαταστασεις, βλαβη στις εγκαταστασεις της HOL κλπ....)

Επειδη το προβλημα επηρεαζε και γειτονες (το συγκροτημα κατοικοιων παιρνει απο υπογειο καλωδιο, το οποιο ειχε σαπισει τελειως), επρεπε να δημιουργηθει μια κρισιμη μαζα εκνευρισμενων πελατων (και πελατων ΟΤΕ) , ωσπου τελικα γειτονας με δοντι στον ΟΤΕ καταφερει να γινει η επεμβαση εργολαβου.

Και παλι τα θερμα μου συγχαρητηρια στον ΟΤΕ, οπου απεδειξε παλι οτι οι διαδικασιες και υποχρεωσεις πανε περιπατο, μονο τα δοντια και οι προσωπικες χαρες/γνωριμιες μετρουν.

lkrgs
08-03-10, 21:04
Δηλαδή να ψάξω και γω γείτονα με πΟΤΕ που παίρνει από το ίδιο καφάο για να φιλοτιμηθούν να το φτιάξουν;

Α ρε ελλάντα το μεγαλείο σου!

dyrer
10-03-10, 00:54
Αντε σιγά-σιγά τώρα σπάσαμε το κατώτατο ρεκόρ 11929/870
Αντε και στα 8500, μήπως γιατί έχω κανει αίτηση στην forthnet ή γιατί πέρασε ένα μαύρο σύνεφο πάνω από το σπίτι μου

pRieStaKoS
11-03-10, 15:00
Αντε σιγά-σιγά τώρα σπάσαμε το κατώτατο ρεκόρ 11929/870
Αντε και στα 8500, μήπως γιατί έχω κανει αίτηση στην forthnet ή γιατί πέρασε ένα μαύρο σύνεφο πάνω από το σπίτι μου

Βάση και αυτού και του προηγούμενου post, έχεις πλάκα. Μάλλον δεν ξέρεις καθόλου απο DSL και τι παίζει. Και να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο, δεν θα αλλάξει κάτι.

Δες την εσωτερική καλωδίωση σου. Τα στοιχεία της γραμμής είναι οκ. Αν εχεις box εξωτερικά (γτ είναι μονοκατοικία), φώναξε ηλεκτρολόγο για να το δει.

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, η υγρασία επηρεάζει τον χαλκό. (βλέπε google,wiki κλπ)

g_lampros
12-03-10, 05:52
συμφωνώ με τον φίλο,τσέκαρε πρώτα την εσωτερική σου,δοκίμασε με άλλο ρούτερ,επίσης η τσέκαρε το μποκσάκι με ηλεκτρολόγο η ζήτα να σου στείλουν τεχνικό να ελέγξει εισαγωγή και πρίζες.Πάντως σε σχέση με το attenuation που εχει η γραμμή θα έπρεπε να συγχρονίζει λίγο ψηλότερα.

dyrer
12-03-10, 23:24
Βάση και αυτού και του προηγούμενου post, έχεις πλάκα. Μάλλον δεν ξέρεις καθόλου απο DSL και τι παίζει. Και να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο, δεν θα αλλάξει κάτι.

Δες την εσωτερική καλωδίωση σου. Τα στοιχεία της γραμμής είναι οκ. Αν εχεις box εξωτερικά (γτ είναι μονοκατοικία), φώναξε ηλεκτρολόγο για να το δει.

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, η υγρασία επηρεάζει τον χαλκό. (βλέπε google,wiki κλπ)

Διαφώτισε με σε παρακαλώ, γι'αυτο μπήκα σε αυτό το forum με τους πεφωτισμένους.
Α και δυστυχώς μένω σε πολυκατοικία 2 ετών και θα ελεγα καλής κατασκευης

g_lampros
13-03-10, 04:07
δεν έχουν σχέση απαραίτητα το έτος κατασκευής μίας πολυκατοικίας και το θέμα εσωτερικής,για παράδειγμα μένω σε μονοκατοικία 3 ετών και έχω πρόβλημα σε μία απο τις τηλ. πρίζες,βάζοντας συσκευή δημιουργούσε αντίσταση και είτε μου κόβει τα πάντα είτε μου δημιουργεί πρόβλημα στον συγχρονισμό και στην τηλεφωνία.
Αυτό το τσεκάρεις με ηλεκτρολόγο/ηλεκτρονικό,επίσης δοκίμασε και με άλλο ρούτερ...δεν χάνεις κάτι..το να πιάνει υγρασία το ΚV είναι επίσης κάτι σύνηθες οπότε και με αλλαγή παρόχου δεν κερδίζεις κάτι..

dyrer
13-03-10, 18:03
Άλλαξα και modem οπως λες αλλά τα ίδια και χειρότερα ( US Robotics) τωρα για τα μπριζάκια ξαφνικά μετά από 2.5 χρονια να χαλάσουν μόνα τους, αντε να ξηλωσα κανένα αλλα να αλλάξει η αντίσταση ή να βραχυκυκλώνουν;
αν ειδες τα στατιστικά SNR,db δεν δικαιολογούν την χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού

g_lampros
15-03-10, 18:46
Αντίσταση μπορεί να δημιουργεί ακόμα και ένα χαλασμένο splitter η ακόμα και μία συσκευή!!
Αν θές να με ακούσεις βγάλε όλες τις συσκευές και δοκίμασε καρφωτά στην κεντρική που έρχεται σπίτι σου από εσκαλίτ να βάλεις το ρούτερ(χωρίς spitter δηλαδή)αλλιώς ζήτα να σου στείλουν τεχνικό να μετρήσει και εισαγωγή και στον χώρο τα πριζάκια,έτσι άν το πρόβλημα δεν είναι στον χώρο ούτε θα επιβαρυνθείς οικονομικά και την δουλειά σου θα κάνεις!!
Επίσης αν δείς και σε άλλο σχόλιο μου παραπάνω γράφω ότι με το attenuation και το snr που έχεις θα έπρεπε να συγχρονίζεις παραπάνω,γιαυτό εξάλλου προσπαθώ να βοηθήσω!

dyrer
15-03-10, 20:11
Σε ευχαριστώ g_lampros καταλαβαίνω οτι θέλεις να βοηθήσεις ενώ η ΤΥ της HOL δεν της νοιάζουν οι ενδείξεις αλλά ότι είμαι στο 30% της περιοχής μου :down:

pRieStaKoS
15-03-10, 21:51
Σε ευχαριστώ g_lampros καταλαβαίνω οτι θέλεις να βοηθήσεις ενώ η ΤΥ της HOL δεν της νοιάζουν οι ενδείξεις αλλά ότι είμαι στο 30% της περιοχής μου :down:
Στείλε μου ενδείξεις και συγχρονισμό.

Όπως αναφέρεται και παραπάνω....δεν εχει σχεση αν ειναι 2-3 ετών η πολύκατοικία! Το θέμα είναι τι ποιότητας υλικά εχουν πέσει και τι αντοχή έχουν σε υγρασίες κλπ.

Αυτό με το 30%, θα πρέπει να το πεις στην ΕΕΤ και τον ΟΤΕ που το αποδέχονται ! Δεν φταίνε οι πάροχοι αν ο βρόχος είναι για τον #$%^&*(

dyrer
16-03-10, 00:37
Για τι ενδείξεις δες στην πρώτη σελίδα του θέματος. όσο για τον συγχρονισμό κάποιο βράδυ και πάλι συγχρόνισε με την παλιά ταχύτητα αλλά στην επόμενη επανεκκίνιση πάλι τα ίδια.
Δεν νομίζω το ενα βράδυ να αλλάζει η υγρασία, μετά έκανε σεξ ο γειτονας και ειχαμε πρόβλημα. Κάτι άλλο παίζει

alex24
16-03-10, 15:40
Παιδια λοιπον εχω δηλωσει και εγω βλαβη σχετικα με κατι αποσυνδεσεις τις βραδυνες ωρες διοτι πεφτει πολυ χαμηλα το snr και με περνουν τηλ απο την τ/ε και τους εξηγησα τι γινετε λογω του snr οτι πεφτει και μου λενε οσο πεφτει το snr τοσο καλυτερο εγω ξερω το αντι8ετο και το αλλο κουφο που ακουσα ειναι οτι απεχω 500km απο το Α/Κ που σε ευθεια ειναι 2,500km και αυτο δειχνει και το att που ειναι 44 που δειχνει οτι ειναι μαλιστα πανω απο 2,5km λογω οτι τα καλωδια εχουν διαφορετικη διαδρομη...

g_lampros
16-03-10, 18:13
Αυτό με τις αποστάσεις και το attenuation ισχύει.Υπάρχει το walking distance που είναι πόσο απέχεις απο το κέντρο σε ευθεία απόσταση και το radius distance που δείχνει την διαδρομή του χαλκού που όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να είναι πάντα σε ευθεία,ούτε να έρχεται αμέσως απο το κέντρο στον χώρο μας,επίσης όσο πέφτει το snr αυξάνεται ο συγχρονισμός αλλά γίνεται πιο ασταθής η γραμμή.

alex24
16-03-10, 18:23
Αυτό με τις αποστάσεις και το attenuation ισχύει.Υπάρχει το walking distance που είναι πόσο απέχεις απο το κέντρο σε ευθεία απόσταση και το radius distance που δείχνει την διαδρομή του χαλκού που όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να είναι πάντα σε ευθεία,ούτε να έρχεται αμέσως απο το κέντρο στον χώρο μας,επίσης όσο πέφτει το snr αυξάνεται ο συγχρονισμός αλλά γίνεται πιο ασταθής η γραμμή.

Ναι αυτο το ηξερα οτι αλλα η διαδρομη του καλωδιου και αλλο ποσο ειναι στην πραγματικοτητα αλλα οσο και εαν επεμενα οτι ειμαι πανω απο 2,5km αυτος εκει οτι ειμαι στα 500μετρα επισης του ειπα οτι οσο πεφτει το snr θα αποσυγχρονιζεται και μου ειπε με καπως περιεργο τροπο οτι αυτος ξερει καλυτερα την δουλεια του.Δεν μπορω να πω ομως απο συγχρονισμο κατα την διαρκεια της ημερας φτανω τα 9,500 με αττ44 αλλα εχω χαμηλο snr περιπου 4.....αλλα την νυχτα ειναι αστα να πανε...;)

g_lampros
19-03-10, 00:16
κοίτα με 44 attenuation σε φυσιολογικά επίπεδα είσαι κοντά στα 2.500km όντως ,πιθανότατα ο τεχνικός κοιτούσε άλλου συνδρομητή γραμμή τί να πώ,σίγουρα το μεγάλο αγκάθι της υπόθεσης είναι το snr σου,το οποίο είναι πάρα πολύ χαμηλό και λογικό είναι να σου κάνει αποσυγχρονισμούς με όποιο ρούτερ και άν παίζεις...μήπως τυχόν έχει ρωτήσει σε τι προφίλ έχουν βάλει την γραμμή σου????Πακέτο οικιακό ή business έχεις??

alex24
19-03-10, 14:40
Οικιακο adsl μονο το πραξενο ειναι οτι αναφεροντας οτι το snr μου ειναι κατω απο 9 που το εχει η hol η απαντηση ηταν οτι οσο πιο μικροτερο τοσο το καλυτερο καταλαβα οτι επεσα σε οτι να ναι τεχνικο και δεν ασχοληθηκα...Τωρα δεν ξερω τι να πω....Παντως συνεχιζω να εχω χαμηλο snr με κανα 3-4 αποσυγχρονισμους

g_lampros
20-03-10, 12:53
ξαναπάρε τους και ρώτα άλλον τεχνικό....

kriosgr
23-03-10, 01:08
Λοιπόν παιδιά κάτι παίζεται με την HOL από τότε που μπήκε στην μέση η vodafone.
Όταν πρωτοσυνδέθηκα είχα ταχύτητα 5mbps. Μετά από 2 μήνες έπεσε στα 4,5 mbps. Με το που μπήκε η Vodafone στην μέση έπεσα στα 2mbps. Σκέφτομαι με το που λήξει το συμβόλαιο (Ioύνιο) να κάνω διακοπή από HOL και καπάκι αίτηση για επανασύνδεση.
Έχω double play και δεν θέλω να το γυρίσω σε light κι ας πιάνω (έπιανα) 5mbps μιας και οι γονείς μου είναι υπερευχαριστημένοι από την τηλεφωνία της HOL.
Mου είχαν πει όταν με πρωτοσυνέδεσαν ότι στην αρχή μπορεί να έχω ψιλοπροβλήματα αλλά σε κανά μήνα θα στρώσει. Άμα είναι έτσι το στρώσιμο προτιμώ την αρχή. Μια χαρούλα ήμουνα :(

terko
23-03-10, 01:26
Ανέβασε τα στατιστικά της γραμμής σου μήπως μπορέσουμε και βοηθήσουμε.

trd64
23-03-10, 04:30
Καλά οι άνθρωποι είναι τελείως απαράδεκτοι. Τον 3ο του 2009 είχα 6143/939 kbps (έχω screenshot). Είχα την ίδια ταχύτητα από το 2006.

Τον τελευταίο χρόνο έχουν αρχίσει οι εκπτώσεις με αποτέλεσμα σήμερα να έχω 3807/826 kbps.

Τα στατιστικά που ζητάνε να αρκετοί να δουν κατά καιρούς είναι ενδεικτικά μιας και αλλάζουν κατά βούληση από την HOL.


SNR margin (dB): 14.6 11.0
Attenuation (dB): 35.5 22.1
Output power (dBm): 1.3 12.5
Attainable rate (Kbps): 4588 860

Είναι προφανές ότι η μέγιστη ταχύτητα είναι κατά πολύ μικρότερη από την πραγματική ταχύτητα που έπιανα μερικούς μήνες πριν.

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι μπήκαν 2-3 νέες συνδέσεις στην πολυκατοικία. Αν αυτό είναι λόγος για τέτοια μείωση στην ταχύτητα να γυρίσω στην μικρότερη ταχύτητα του ΟΤΕ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

terko
23-03-10, 16:47
Καλά οι άνθρωποι είναι τελείως απαράδεκτοι. Τον 3ο του 2009 είχα 6143/939 kbps (έχω screenshot). Είχα την ίδια ταχύτητα από το 2006.

Τον τελευταίο χρόνο έχουν αρχίσει οι εκπτώσεις με αποτέλεσμα σήμερα να έχω 3807/826 kbps.

Τα στατιστικά που ζητάνε να αρκετοί να δουν κατά καιρούς είναι ενδεικτικά μιας και αλλάζουν κατά βούληση από την HOL.



Είναι προφανές ότι η μέγιστη ταχύτητα είναι κατά πολύ μικρότερη από την πραγματική ταχύτητα που έπιανα μερικούς μήνες πριν.

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι μπήκαν 2-3 νέες συνδέσεις στην πολυκατοικία. Αν αυτό είναι λόγος για τέτοια μείωση στην ταχύτητα να γυρίσω στην μικρότερη ταχύτητα του ΟΤΕ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Εχεις απόλυτο δίκιο.

Αδερφέ όμως το ότι μπήκαν 2-3 νέες συνδέσεις στην πολυκατοικία δεν λέει από μόνο του τίποτα, για σκέψου πόσες τέτοιες νέες συνδέσεις έχουν μπει στην γειτονιά σου (και από όλους τους άλλους παρόχους) που συνδέονται στο ίδιο καφάο με εσένα οι οποίες δημιουργούν crosstalking και το φαινόμενο αυτό δυστυχώς συνεχώς θα επιδεινώνεται με την προσθήκη νέων γραμμών ADSL.

Σε καμία όμως περίπτωση αυτό δεν δικαιολογεί το συγχρονισμό της γραμμής σου σε αυτό το απαράδεκτο σημείο.

Από τα λεγόμενά σου να υποθέσω ότι έχεις 6άρα γραμμή και ότι τους έχεις ενοχλήσει πολλές φορές, τι σου λένε; αλλά τι ρωτάω προφανώς το γνωστό, ότι η γραμμή σου δεν σηκώνει παραπάνω.

Κάνε τους ένα τελευταίο τηλεφώνημα υπό μορφή τελεσίγραφου, ότι αν δεν μου φτιάξετε την γραμμή μου σας αποχαιρετώ, αν δεν δεις βελτίωση εντός 4-5 εργάσιμων το πολύ ημερών αναζήτησε την τύχη σου κάπου αλλού, χειρότερα δεν νομίζω ότι θα είναι όπου και αν πας.

mondeo
23-03-10, 18:59
Παρόμοια προβλήματα έχω κι εγώ.Παλιά με 24άρα έπιανα 7500-7700Kbps και τώρα δεν πιάνω ούτε 6........
Τα ίδια προβλήματα έχουν όλοι στην γειτονιά μου ανεξαρτήτως παρόχου.100 μέτρα πιό κάτω από το σπίτι μου υπάρχει ένα ωραιότατο ΚΑΦΑΟ.Όσοι είμαστε πάνω από αυτό είμαστε γιά τον @%$#@ καβάλα.Ο ξάδερφός μου που είναι 50 μέτρα κάτω από το ΚΑΦΑΟ αυτό έχει 37 attenuation κι εγώ 44!!!!!!!Και μιλάμε ότι τα σπίτια μας απέχουν 150 μέτρα!!
Έτσι μου έρχεται να πάρω μία μπουλντόζα και να μην αφήσω λαμπόγυαλο.

@dryer:
Η γραμμή σου έχει έντονα σημάδια crosstalking.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις αν δεν έχεις κάποιο εσωτερικό πρόβλημα είναι να χρησιμοποιήσεις Netfaster2 γιά να ανεβάσεις την ταχύτητά σου.
Η αλλαγή παρόχου στη συγκεκριμένη περίπτωση ΔΕΝ θα λύσει το πρόβλημά σου.

trd64
25-03-10, 17:57
Τους πήρα τηλ. Μου είπαν να αλλάξω splitter. Το έκανα και δεν έγινε τίποτε. Κάτι άλλαξαν και πήγα στα 5.5 Mbps χωρίς αποσυνδέσεις. Τώρα πήγε πάλι στα 4.5 και περιμένω τις αποσυνδέσεις :(

Είναι πιθανών σύντομα να αλλάξω σπίτι διαφορετικά θα είχα φύγει από την πρώτη στιγμή που παρουσιάστηκαν τα προβλήματα :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.