PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς θα διακόψω?



ripper7
14-04-06, 16:33
Έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μου λύσετε άμα μπορείται.Είχα πάρει το adsl in-a-box και η συνδρομή μου τελειώνει στις 12/05/2006.Επειδή θα πάρω κάποια προσφορά απο το πρόγραμμα ΔΙΟΔΟΣ θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να κάνω για να μην ανανεώσω με την forthnet(πρέπει να τους πω εγώ οτι δεν θα συνεχίσω??Και αν ναι πριν πόσες μέρες πρέπει να το κάνω και πως?).Συγνώμη άμα έχουν απαντηθεί αλλά δεν ξέρω και πολλά πραγματα.

teo_L20
14-04-06, 17:10
Λοιπον περιμένεις...
Σου τελειώνει και σου μένει για 10 μερες η γραμμή.Μετα τις 10 μερες παίρενεις οτι θελεις,αρκεί να έχεις γραμμή!
Ευκολο,έ?;)

dvm
14-04-06, 17:16
Τελικά με το ΔΙΟΔΟΣ το πάγιο του ΟΤΕ το πληρώνεις κανονικά;

ripper7
14-04-06, 17:50
Δηλαδή εγώ δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα αφου τελειώσει η συνδρομη μου?Μην κανουν καμια ανανέωση μόνοι τους και θα πληρώνω χωρίς να θέλω?Αυτό με την γραμμή δεν το έπιασα.Δηλαδή μετα τις 22/05/2006 θα μπορώ να μπω στο πρόγραμμα ΔΙΟΔΟΣ?Είπαμε είμαι λίγο άσχετος.:redface:

Tem
14-04-06, 20:27
Δηλαδή εγώ δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα αφου τελειώσει η συνδρομη μου?Μην κανουν καμια ανανέωση μόνοι τους και θα πληρώνω χωρίς να θέλω?Αυτό με την γραμμή δεν το έπιασα.Δηλαδή μετα τις 22/05/2006 θα μπορώ να μπω στο πρόγραμμα ΔΙΟΔΟΣ?Είπαμε είμαι λίγο άσχετος.:redface:
εφόσον έχεις πακέτο και δεν θα κάνεις ανανέωση , δεν θα έχεις γραμμή

ripper7
15-04-06, 04:14
Συγνώμη αλλά πάλι δεν κατάλαβα.:redface::redface:

FFGR
15-04-06, 07:31
Λοιπόν.
Όταν είναι να τελειώσει η σύνδεση, συνήθως σε πέρνουν τηλέφωνο να σε ρωτήσουν άμα θέλεις να συνεχίσεις ή όχι.
Άμα δεν σε πάρουν, 3-4 μέρες πριν τελειώσει η σύνδεση πάρε τηλέφωνο και ζήτα να μην ανανεωθεί η σύνδεση σου.

Όταν φτάσει εκείνη η μέρα, πάπαλα και η Forthnet και το DSL. Πηγαίνεις και πέρνεις ένα πακέτο ΔΙΟΔΟΣ και το ενεργοποιείς. Σου ξαναενεργοποιούν την γραμμή σου και μπορείς να συνδεθείς μέσω του ΔΙΟΔΟΣ στο Internet.

Σημείωση :
Πληρώνεις το πάγιο του σταθερού τηλεφώνου (PSTN ή ISDN) και το πακέτο του ΔΙΟΔΟΣ. Τα λεφτά για την γραμμή συμπεριλαμβάνονται μέσα στο πακέτο του ΔΙΟΔΟΣ. Εξαρτωμένως πως είναι το πακέτο (τα σκας όλα με την μια ή σου στέλνουν λογαριασμούς) θα σου έρθουν οι λογαριασμοί για την DSL.
ΟΤΙ και να γίνει, θα σου έρχεται ένας λογαριασμός από τον ΟΤΕ για την ΑΠΛΗ γραμμή σου (PSTN ή ISDN)

manoulamou
15-04-06, 14:53
Να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα:
Υπαρχει περιπτωση να πεσει σε κενο διαθεσιμοτητας απο πλευρας ΟΤΕ στην περιοχη του
και να ψαχνεται μετα για "πορτα"/γραμμη adsl?
Μηπως πηγαινοντας στο ΔΙΟΔΟΣ βρεθει ξεκρεμαστος για καποιο διαστημα?

ripper7
15-04-06, 16:31
Ευχαριστώ FFGR!!Αλλά η manoulamou με έβαλε σε σκέψη με αυτό που έγραψε.Λες να περιμένω πολύ καιρό μετά για να μου ξαναενεργοποιήσουν την adsl?

mikeone
15-04-06, 16:55
Ευχαριστώ FFGR!!Αλλά η manoulamou με έβαλε σε σκέψη με αυτό που έγραψε.Λες να περιμένω πολύ καιρό μετά για να μου ξαναενεργοποιήσουν την adsl?
Άμα δεν είσαι τυχαιρός και δεν έχει πόρτες ναι.
Και εγώ αυτό σκέφτομαι και δεν πάω σε άλλη εταιρεία και σε μεγαλύτερη ταχύτητα...Γιατί δεν μπορώ να με φανταστώ με 56άρι:lol: :lol:

ripper7
15-04-06, 17:34
Βέβαια περιμένω και τις προσφορές της forthnet στο ΔΙΟΔΟΣ μήπως και δεν αλλάξω εταιρία

GoG
15-04-06, 17:45
Μπορεις να το τσεκαρεις φιλε αν εχει διαθεσιμες πορτες στην περιοχη σου..Παρε 134..

@ ADSLgr.com All rights reserved.