PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνέχιση χρέωσης από την ΗΟL παρά την αλλαγή παρόχου



kiriakosk
25-02-10, 19:54
Τι μπορεί να κάνει κάποιος αν έχει αλλάξει πάροχο και η HOL εξακολούθησε να τον χρεώνει για για κάποιο διάστημα; Η υπηρεσία αφορούσε ADSL. Είναι δυνατόν να χρεώνουν κάτι στο όποιο δεν παρέχουν;

lkrgs
25-02-10, 20:43
Καλά, και μένα με χρεώνουν για 24άρα σύνδεση αλλά μου παρέχουν 3 (στις καλές του) ολόκληρα Mbps! : Ρ

KeyMaKeR
25-02-10, 21:14
Έχει περάσει ο ένας χρόνος παραμονής στην hol;

cghera
25-02-10, 21:55
Έχεις αντίγραφο της αίτησης διακοπής και κάποιο αποδεικτικό οτι την έχουν λάβει;

treli@ris
25-02-10, 22:02
Αν εισαι καλυμμενος απο πληρωμες, δηλαδη δε χρωστας κατι και επισης εχεις φυγει απο την εταιρεια χωρις να σπασεις το συμβολαιο πριν το 12μηνο τοτε παρε τηλεφωνο στην υποστηριξη πελατων για να σταματησει η λανθασμενη χρεωση.

valen_gr
25-02-10, 23:37
Έχεις αντίγραφο της αίτησης διακοπής και κάποιο αποδεικτικό οτι την έχουν λάβει;

Αναφερει οτι εκανε μεταφορα σε αλλο παροχο, δεν χρειαζεται να στειλει κανενα αιτημα διακοπης. Εαν πηρε τον βροχο του και πηγε σε αλλο παροχο, η HOL ειναι φαουλ εδω που τον χρεωνει , και δεν χρειαζεται να κανει τιποτα με τους λογαριασμους παρα να εξασκει την οικολογικη του συνειδηση και να τους στειλει για ανακυκλωση χαρτιου!

medousa
26-02-10, 00:40
Don't worry, καλεσε κ ζητησε πιστωση! Αν ειναι οπως τα λες θα σου πουν απο μονοι τους να μην πληρωσεις!

kiriakosk
26-02-10, 01:40
Αναφερει οτι εκανε μεταφορα σε αλλο παροχο, δεν χρειαζεται να στειλει κανενα αιτημα διακοπης. Εαν πηρε τον βροχο του και πηγε σε αλλο παροχο, η HOL ειναι φαουλ εδω που τον χρεωνει , και δεν χρειαζεται να κανει τιποτα με τους λογαριασμους παρα να εξασκει την οικολογικη του συνειδηση και να τους στειλει για ανακυκλωση χαρτιου!

έτσι είναι φίλε τα πράγματα επικοινώνησα με την εταιρία και μου είπαν θα το δουν, από εκεί και πέρα μου έλεγαν ότι μετά την ειδοποίηση της διακοπής έχουν ένα μήνα περιθώριο να διακόψουν και τέτοιου τύπου δικαιολογίες!

Τώρα τι αίτηση διακοπής ενώ έχει πάρει άλλη εταιρία το βρόχο είναι να τρελαίνεται κανείς!

Υ.Γ.1 Τα χαρτιά ακόμα τα κρατώ για λόγους απόδειξης μετά σίγουρα σε κάδους ανακύκλωσης.
Υ.Γ.2 Αν δεν βρω άκρη λέτε να απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ; :hmm:
Υ.Γ.3 ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :worthy:

chrismasgr
26-02-10, 13:49
Σου λέει μπορεί να πέσω σε κανένα πόντιο να πάει να το πληρώσει . :rofl:

kiriakosk
26-02-10, 14:02
Σου λέει μπορεί να πέσω σε κανένα πόντιο να πάει να το πληρώσει . :rofl:

Αυτό σκέφτομαι και μου την δίνει περισσότερο και μου μπαίνουν ιδέες για την ΕΕΤΤ!!!

Δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη και από εκεί για αυτό ρωτώ.

medousa
26-02-10, 14:06
Καλυτερα να κραταμε την ΕΕΤΤ σαν την εσχατη λυση! Αν μπορεις να τα βρεις εσυ με τη HOL, τοτε μη μπλεξεις κ την ΕΕΤΤ.

kiriakosk
26-02-10, 14:15
Μα είμαι ένα βήμα πριν την έσχατη λύση, αν τώρα μου πουν ότι δεν "αναγνωρίσουν" οτι είμαι σε άλλη εταιρία τι άλλο μου απομένει εκτός από την ΕΕΤΤ;

zombie_wireless
26-02-10, 15:43
Αν μπορεις να τα βρεις εσυ με τη HOL, τοτε μη μπλεξεις κ την ΕΕΤΤ.

Το καλύτερο είναι αυτό αλλά θα καταφέρει κάτι...;

chrismasgr
26-02-10, 21:50
Λοιπόν άκου και την δική μου γνώμη και χωρίς πλάκα όπως έκανα ποιό πάνω. Πρώτα - πρώτα θα κάνεις αυτό που σου είπανε και τα παιδιά ποιό πάνω . Δηλαδή για μένα θα στείλεις ένα fax και θα τους γράφεις το πρόβλημμα σου . Μετά θα τους ενοχλήσεις με τηλέφωνο . Στο τέλος ποιά εάν δεν μπορέσεις να κάνεις κάτι τότε θα ξανα στείλεις το fax που είχες στείλει στην hol και στην ΕΕΤΤ .Ελπίζω να βγάλεις άκρη . Αυτά ακούω από την hol και λέω μακριά και αγαπημένοι . Και ας έχω κάποια γνωστή μου μέσα που δουλεύει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.