PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιον να πιστεψω?Τον OTE η τη FORTHNET?



silver
17-01-04, 23:15
Ρε παιδια...Θα ου σπασουν τα νευρα...Μεχρι σημερα το'χα παρει αποφαση,οτι ο κομβος μου δεν υποστηριζει ADSL over PSTN,αλλα μονο ADSL over ISDN(οσο περιεργο κι αν ακουγεται.)Σημερα ομως,ελεγξα το ιδιο πραγμα στο site της FORTHNET,οπου εκπληκτος ειδα να με ενημερωνει πως υπαρχει καλυψη για PSTN και οχι για ISDN,δηλαδη το αντιθετο απ'οτι με πληροφορησε το site του ΟΤΕ!
Τωρα εγω,ποιον να πιστεψω?
Υπαρχει καποιος που να μπορει να πει σιγουρα?Το 134 ειναι σιγουρο οτι θα με ενημερωσει σωστα?

Και κατι αλλο ασχετο...Τι διαφορα εχουν τα DSLAMS της INTRACOM απο της SIEMENS?Απ'οτι ειδα η περιοχη μου εχει της SIEMENS...

Υ.Γ.Αν καποιος εχει DSL και ειναι στο κεντρο της ΠΕΝΤΕΛΗΣ,παρακαλω να με ενημερωσει.

ermis333
17-01-04, 23:31
Και κατι αλλο ασχετο...Τι διαφορα εχουν τα DSLAMS της INTRACOM απο της SIEMENS?Απ'οτι ειδα η περιοχη μου εχει της SIEMENS...


Μεγάλη...

Αν είσαι σε ΙΝΤΡΑΚΟΜ κατεβάζεις μέγιστο 42KB/sec ενώ αν είσαι σε Siemens κατεβάζεις μέγιστο 49kb/sec

artech
18-01-04, 00:06
Μην ανησυχείς το έκανε και σε μένα!
Αν τηλεφωνήσεις στη forthnet θα σου πει ότι είναι λάθος της. Πίστεψε τον ΟΤΕ.

aelius_maximus
18-01-04, 10:14
Το αν έχει μία συγκεκριμένη περιοχή δυνατότητα adsl over isdn ή pstn το ξέρει ο ΟΤΕ. Η forthnet προφανώς έχει κάποιους πίνακες διαθεσιμότητας ο ΟΤΕ όμως μπορεί να το δει άμεσα.
Πέρα απ'αυτό μιλώντας από προσωπική εμπειρία δεν εμπιστεύομαι τους isp, καταφέρνουν πολλές φορές να είναι χειρότεροι από τον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.