PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στην σύνδεση φορητού στο ίντερνετ



odisseas22
27-02-10, 12:35
Kαλημέρα. Έχω συνδέσει τον υπολογιστή μου στο ίντερνετ με modem(baudtec) και πρόσφατα πήρα ένα φορητό. Γίνεται να τον συνδέσω και αυτόν στο ίντερνετ? Προσπαθώ να τον συνδέσω στο υπάρχον ασύρματο δίκτυο και μου λέει ότι χρέιάζομαι έναν κωδικό πρόσβασης ή φράση σύνδεσης. Τι πρέπει να κάνω? Και όταν τον συνδέσω η ταχύτητα του ίντερνετ θα μοιραστεί από 50 % στον κάθε υπολογιστή?
Ευχαριστώ.

ubuntubu
27-02-10, 13:05
1234567890123
Άλλαξέ τον όμως για καλό και για κακό ;)

maik
27-02-10, 14:04
Αν ειναι το καινουριο το baudtec τον γραφει στην κατω πλευρα στο αυτοκολητο και ειναι μοναδικος.

Φυσικα και η ταχυτητα μοιραζεται σε οσους υπολογιστες εχουμε συνδεμενους.

Dark-Side
27-02-10, 14:07
Αν ειναι το καινουριο το baudtec τον γραφει στην κατω πλευρα στο αυτοκολητο και ειναι μοναδικος.

Φυσικα και η ταχυτητα μοιραζεται σε οσους υπολογιστες εχουμε συνδεμενους.

Η ταχύτητα μοιράζεται ή παίρνει κάθε Η/Υ όσο του χρειάζεται?Αν είμαι εγώ από το λάπτοπ π.χ. στο ΜΣΝ και έχω το Desktop να κατεβάζει nvidia drivers το ταχύτητα κατεβάσματος θα τερματίσει...δεν θα πάρω μόνο το μισό....

terko
27-02-10, 14:47
Μοιράζεται αναλόγως με το τι παίζει στον κάθε υπολογιστή.

maik
27-02-10, 17:17
Η ταχύτητα μοιράζεται ή παίρνει κάθε Η/Υ όσο του χρειάζεται?..

Οταν λεμε μοιραζεται δεν εννοουμε οτι γινεται ακριβως στην μεση. Μπορει να ειναι κα 90-10.

Dark-Side
27-02-10, 17:18
Οταν λεμε μοιραζεται δεν εννοουμε οτι γινεται ακριβως στην μεση. Μπορει να ειναι κα 90-10.

Ναι αλλά ο φίλος ρώτησε αν μοιράζετε 50-50, με τον τρόπο, όμως, που απάντησες ήταν σαν να τον επιβεβαίωσες ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.