PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμός Conn-X @Work (2 Mbps) - Ερωτήσεις / Απορίες



digital.power
01-03-10, 15:38
Γειά σας παιδιά,

μερικές απαντήσεις θα ήθελα για τα παρακάτω ερωτήματα που πηγάζουν απο τον λογαριασμό ΟΤΕ με Conn-X @work:

1. Χρέωση Παγίου Τέλους για Υπηρεσία Υποστήριξης Conn-X @work Modem/Router.
Τι είναι ακριβώς αυτό και σε τι μου χρησιμεύει ? Πρέπει να το πληρώνω υποχρεωτικά ??
Αναφέρεται στο Site ότι χρεώνεται για 18 μήνες .. αλλά γιατί να το πληρώνω εφόσον ποτέ δεν θα το χρειαστώ ?? Μπορώ να το αποφύγω ??

2. Η αναγνώριση κλήσεως δεν είναι δωρεάν υπηρεσία ??

3. 2ος λογαριασμός μου χρεώθηκαν 4 μήνες (Ιαν-Φεβ-Μαρ-Απρ'2010). Γιατί αυτό ???


Απορία:
Ήμουνα στον ΟΤΕ με γραμμή ADSL over ISDN και πάω σε εναλλακτικό με ADSL over PSTN!
Φεύγω απο τον εναλλακτικό με φορητότητα και επιστρέφω στον ΟΤΕ με Αίτηση Φορητότητας και Εξουσιοδότηση/Αίτηση Καταναλωτή για .. PSTN !!!
O OTE μου κάνει εγκατάσταση για .. ISDN και κατόπιν (μετά απο φασαρία στο υποκατάστημα επειδή εγώ είχα αιτηθεί PSTN) μου την αλλάζει σε PSTN !!
Τώρα με χρεώνει Μετατροπή σύνδεσης απο ISDN σε PSTN, και ρωτώ .. δεν είναι λάθος αυτό ????
Επίσης διαβάζοντας ένα παρακάτω Θέμα περί Αμφισβητήσεως Λογαριασμού και αξιοπιστίας του 134 .. ο εδώ προιστάμενος του υποκαταστήματος ΟΤΕ .. όταν του ανέφερα ότι εγώ έχω κάνει την ΑΙΤΗΣΗ για PSTN και ΟΧΙ για ISDN στο 134 .. εκτός του ότι πήγε να με βγάλει τρελλό αρχικά, ότι δηλαδή είχα κάνει για ISDN .. όταν του έδειξα την αίτηση μου είπε ότι το 134 .. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΟΤΕ και θα πρέπει οι αιτήσεις να γίνονται απευθείας στο υποκατάστημα !!!!!!!!!!!!!!!!
Πως σας φαίνεται αυτό ????

Αναμένω τα σχόλιά σας και τις απαντήσεις σας !

emeliss
01-03-10, 18:10
Μέσα στην τιμή του conn-x@work είναι η χρέωση για την υπηρεσία υποστήριξης Conn-X @work Modem/Router. Πρέπει όμως να εμφανίζονται ξεχωριστά αυτά τα πράγματα οπότε βλέπεις την μεμονωμένη χρέωση. Μετά το 12μηνο που θα γίνει μετατροπή σε αορίστου έχεις την δυνατότητα να την κόψεις και να μειωθεί ο λογαριασμός κατά 1,19 ευρώ ή να την κρατήσεις για ένα ακόμα 6μηνο.

Η αναγνώριση κλήσης είναι δωρεάν στην isdn τηλεφωνία και χρεώνεται 1,19 ευρώ το μήνα στην pstn.

Μάλλον έχει να κάνει με το ένα δίμηνο που πάντα προπληρώνουμε στον ΟΤΕ. Στο 134 θα σου πουν σίγουρα.

Για το θέμα φορητότητας από isdn έχουν δημιουργηθεί και άλλα παράπονα. Κάνε έγγραφο παράπονο/αμφισβήτηση σε ένα oteshop αν δεν έχεις κάνει.

Το 134 φυσικά και είναι υπηρεσία του ΟΤΕ.

maik
01-03-10, 18:15
Ειναι αυτα τα "πανεξυπνα" πληροφοριακα συστηματα που οταν φυγεις με ISDN και ξαναγυρισεις θεωρουν οτι σωνει και καλα θελεις παλι ISDN.:evil:

NiKapa
01-03-10, 18:24
Ειναι αυτα τα "πανεξυπνα" πληροφοριακα συστηματα που οταν φυγεις με ISDN και ξαναγυρισεις θεωρουν οτι σωνει και καλα θελεις παλι ISDN.:evil:
..και οι πανεξυπνοι πληροφορημενοι υπαλληλοι/προισταμενοι ,ενιοτε και κατα τοπους..

terko
01-03-10, 18:41
..και οι πανεξυπνοι πληροφορημενοι υπαλληλοι/προισταμενοι ,ενιοτε και κατα τοπους..

:oneup::oneup::oneup:

maik
01-03-10, 19:09
..και οι πανεξυπνοι πληροφορημενοι υπαλληλοι/προισταμενοι ,ενιοτε και κατα τοπους..

Φυσικα δεν κανουν ολες οι μελισες μελι.

princeelf
04-03-10, 21:48
Καταρχήν αφού έχεις αίτηση ότι είχες ζητήσει PSTN είσαι καλυμένος.Κάνε γραπτή καταγγελία βάζοντας και φωτοτυπία της αίτησης σου ζητώντας να σου επιστραφεί το ποσό της μετατροπής ( Να μην σου πω μπορείς και να ζητήσεις μετατροπή και σε PSTN ΚΑΙ αυτό τσάμπα ;) . Δεν είναι δικό σου πρόβλημα αν κάποιος σκέφτηκε ότι αν φεύγεις με ISDN ΠΡΕΠΕΙ να γυρίζεις σε ISDN :nono:

ps. Τα "πανέξυπνα" συστήματα δημιουργούνται με προδιαγραφές "πανέξυπνων" ανθρώπων.

digital.power
04-03-10, 22:09
Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ... τα νεότερα είναι :

- Πήγα στο υποκατάστημα ΟΤΕ στην περιοχή μου μίλησα με τον προιστάμενο και μου είπε ότι η διπλή χρέωση ενεργοποίησης ADSL συμβαίνει διότι στον προηγούμενο λογαριασμό ήταν για την ISDN και στον τωρινό είναι για την PSTN !!! Οπότε δεν γίνεται τίποτα και πρέπει να τα πληρώσω οπωσδήποτε !!!!
- Επίσης όταν φεύγεις απο τον ΟΤΕ και ενεργοποιείς έναν εναλλακτικό πάροχο η γραμμή σου στον ΟΤΕ δεν απενεργοποιείται αλλά μένει stand-by και σε περίπτωση επιστροφής (φορητότητας) ενεργοποιείται πάλι όπως ακριβώς ήταν στην αρχική της κατάσταση.

Με λίγα λόγια .. την πάτησα !!

Πλήρωσα και την φορητότητα βρόγχου απο τον εναλλακτικό που όπως με πληροφόρησε ο προιστάμενος τα συγκεκριμένα χρήματα πάνε στον εναλλακτικό πάροχο, και την ενεργοποίηση της ISDN (ADSL + Internet) επειδή η κυρία στο 134 δεν φρόντισε να μου διευκρινήσει ότι η γραμμή θα ήταν ISDN, και την μετατροπή απο ISDN σε PSTN αλλά και την ενεργοποίηση της PSTN ADSL + Inetrnet.
Συνολικά 100 ευρώ έξτρα !!

Φυσικά θα έπρεπε κάποιος να ενημερώσει πως είναι ακριβώς τα πράγματα έτσι ώστε ο καταναλωτής να ξέρει τι να κάνει ! Στην δική μου περίπτωση νομίζοντας εγώ ότι η γραμμή θα έρθει PSTN όπως ήταν στον πάροχο, και χρεώθηκα παραπάνω .. γιατί αν το ήξερα έτσι θα άφηνα την ISDN (την οποία ομολογώ ότι απο λάθος μου την άλλαξα νομίζοντας ότι το τηλεφωνικό δίκτυο του σπιτιού μου δεν μπορούσε να εκμεταλλευθεί πλήρως την ISDN γραμμή) ή θα ζητούσα καινούργια γραμμή και να αποφύγω και την αναστάτωση αλλά και τα έξτρα χρήματα που τώρα είμαι αναγκασμένος να πληρώσω.

Πάλι καλά που ο προιστάμενος μου έκανε άτοκες δόσεις :P

ΕΔΩ ΚΟΛΑΕΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ "ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΘΗΜΑ" !!!!

Σκέφτομαι να ξαναβρώ αύριο τον προιστάμενο να του πω να ξανακάνω πάλι ISDN .. μήπως και γλυτώσω τίποτα απο τις χρεώσεις δηλώνοντας ότι όλα έγιναν απο σφάλμα ! Ποιος ξέρει μπορεί ο Θεός να με λυπηθεί !!!

........Auto merged post: digital.power πρόσθεσε 7 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καταρχήν αφού έχεις αίτηση ότι είχες ζητήσει PSTN είσαι καλυμένος.Κάνε γραπτή καταγγελία βάζοντας και φωτοτυπία της αίτησης σου ζητώντας να σου επιστραφεί το ποσό της μετατροπής ( Να μην σου πω μπορείς και να ζητήσεις μετατροπή και σε PSTN ΚΑΙ αυτό τσάμπα ;) . Δεν είναι δικό σου πρόβλημα αν κάποιος σκέφτηκε ότι αν φεύγεις με ISDN ΠΡΕΠΕΙ να γυρίζεις σε ISDN :nono:

ps. Τα "πανέξυπνα" συστήματα δημιουργούνται με προδιαγραφές "πανέξυπνων" ανθρώπων.

Έχεις δίκιο .. αλλά αυτό ισχύει στην νέα γραμμή και όχι στην φορητότητα όπως κατάλαβα.
Εφόσον η γραμμή παραμένει κι εσύ κάνεις αίτηση μαζί με την φορητότητα για PSTN (απο ISDN) αυτοί είναι υποχρεωμένοι βάσει συμβάσεως να ικανοποιήσουν την αίτησή σου, όπως και κάνουν .. μόνο ου σε χρεώνουν την μετατροπή !!!!!!!

Αυτά είναι πράγματα που σήμερα τα έμαθα .. γενικότερα είναι αυτό που λες κι εσύ .. παίζουν με την μη ενημέρωση για να κερδίζουν χρήματα !

FuS
04-03-10, 22:10
Φεύγεις σε iSDN; (από τον οτέ)
Γυρίζεις σε ISDN.

Αλήθεια, όταν έφυγες από τον οτέ, το netmod (ή siemens ή όποιο είναι) ειδοποίησες για να έρθουν να το πάρουν.
Mάλλον όχι.

Η μετατροπή σε pstn θα έπρεπε να είχε γίνει πριν αλλάξεις πάροχο. Έτσι θα γύριζες και σε PSTN.

Για τον υπάλληλο του καταστήματος, κανένα σχόλιο.
Εάν πράγματι είπε αυτά που ανέφερε ο συμφορουμίτης (χωρίς να υποννοώ φυσικά ότι λέει ψέμματα) τότε είναι για πολλές κλωτσιές/μπουνιές και απόλυση.

Τις άτοκες δόσεις δεν στις έκανε ο προιστάμενος, ο οτέ τις κάνει βάσει πολιτικής του.

digital.power
04-03-10, 22:21
Φεύγεις σε iSDN; (από τον οτέ)
Γυρίζεις σε ISDN.

Αλήθεια, όταν έφυγες από τον οτέ, το netmod (ή siemens ή όποιο είναι) ειδοποίησες για να έρθουν να το πάρουν.
Mάλλον όχι.

Η μετατροπή σε pstn θα έπρεπε να είχε γίνει πριν αλλάξεις πάροχο. Έτσι θα γύριζες και σε PSTN.

Για τον υπάλληλο του καταστήματος, κανένα σχόλιο.
Εάν πράγματι είπε αυτά που ανέφερε ο συμφορουμίτης (χωρίς να υποννοώ φυσικά ότι λέει ψέμματα) τότε είναι για πολλές κλωτσιές/μπουνιές και απόλυση.

Τις άτοκες δόσεις δεν στις έκανε ο προιστάμενος, ο οτέ τις κάνει βάσει πολιτικής του.

Όχι δεν ειδοποιήσα να το πάρουν στην πρώτη ISDN γιατί δεν το ήξερα! Στην 2η φορά όμως το πήγα εγώ πίσω μόνος μου επειδή με είχαν ενημερώσει.

Με τον ίδιο προιστάμενο είχα μιλήσει πάλι του οποίου του τα "εχωσα" κιόλας επειδή μου έβαλαν ISDN ενώ είχα ζητήσει μέσω αιτήσεως PSTN. Βέβαια αυτός πάνω στον πανικό του έλεγε διάφορα .. ότι αποκλείεται να είχα PSTN στον πάροχο (σήμερα μου έλεγε άλλα ότι ο πάροχος δεν μπορεί να βάλει ISDN γιατί δεν έχει δυνατότητα και ότι μόνο ο ΟΤΕ μπορεί) .. επίσης όταν του έδειξα την αίτηση που είχα στείλει στο 134 μου έλεγε ότι δεν είναι υπηρεσία του ΟΤΕ το 134 ... και μόλις του είπα τότε γιατι την διαφημίζεται ως υπηρεσία σας .. μου έλεγε κάτι για θυγατρισμό .. κλπ ..!
Πάντως δεν του ρίχνω φταίξιμο .. γιατί τα είχε χάσει με τις φωνές μου και τα 100 άτομα που παρακολουθούσαν την λογομαχία μας ! Το φταίξιμο το ρίχνω στο 134 και στην εν λόγω κυρία που δεν με ενημέρωσε ότι η γραμμή θα επιστραφεί όπως ήταν με αποτέλεσμα να προβώ σε φορητότητα και ενεργοποίηση ADSL σε γραμμή ISDN !
Το άλλο κακό του πληροφοριακού τους συστήματος ... είναι ότι αν κάτι έχει δρομολογηθεί να γίνει δεν ακυρώνεται !
Δηλαδή δεν αφήνει το σύστημα να ακυρωθεί .. αν δεν ολοκληρωθεί πρώτα ! Όταν όμως ολοκληρωθεί αυτόματα υπάρχει και χρέωση :))
Πονηρό σύστημα !

Όσον αφορά τις δόσεις και τον φιλικό διακανονισμό μεταξύ πελάτη και ΟΤΕ .. πρέπει να τον εγκρίνει ο προιστάμενος αρχικά, νομίζω !
Όταν λες έπρεπε να είχε γίνει PSTN πριν πάει στον πάροχο .. εννοείς μέσω δικής μου αιτήσεως (εγώ έκανα αίτηση στον πάροχο για PSTN ο οποίος ανέλαβε όλο την διαδικασία) στον ΟΤΕ ή απο μόνος του ο ΟΤΕ ??

FuS
04-03-10, 22:41
Όταν εκκρεμεί αίτηση στο σύστημα πρώτα ολοκληρώνεται και μετά ακυρώνεται αλλά και μετά αποχρεώνεται (αν είναι λάθος υπαιτιότητας τους).

Για όλη την μη ενημέρωση όπως αναφέρεις έχεις 1000 δίκια και να κάνεις νύξη στο σημείο που έγιναν τα αντίστοιχα αιτήματα και να κάνεις και έγγραφο παράπονο (παίρνεις αρ. πρωτοκόλλου) σε κατάστημα.

Δεν χρείαζεται να εγκρίνει τίποτα κανεις προιστάμενος. Ελπίζω να μην σου είπε τίποτα χαζομάρες μόνο αυτός στο κατάστημα. Εμπορική πολιτική του οτέ είναι. Εφάπαξ ή σε 6 άτοκες δόσεις.

(εννοούσα να ζητήσεις εσύ την μετατροπή της γραμμής)

princeelf
04-03-10, 22:53
Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ... τα νεότερα είναι :

- Πήγα στο υποκατάστημα ΟΤΕ στην περιοχή μου μίλησα με τον προιστάμενο και μου είπε ότι η διπλή χρέωση ενεργοποίησης ADSL συμβαίνει διότι στον προηγούμενο λογαριασμό ήταν για την ISDN και στον τωρινό είναι για την PSTN !!! Οπότε δεν γίνεται τίποτα και πρέπει να τα πληρώσω οπωσδήποτε !!!!
- Επίσης όταν φεύγεις απο τον ΟΤΕ και ενεργοποιείς έναν εναλλακτικό πάροχο η γραμμή σου στον ΟΤΕ δεν απενεργοποιείται αλλά μένει stand-by και σε περίπτωση επιστροφής (φορητότητας) ενεργοποιείται πάλι όπως ακριβώς ήταν στην αρχική της κατάσταση.

Με λίγα λόγια .. την πάτησα !!



Και για τα 2 να κάνεις γραπτό παράπονο και να πάρεις αριθμό πρωτοκόλου.
Το ότι η γραμμή σου παραμένει stand by ( Suspended ήθελε να πει ο ποιητής)
και ΠΡΕΠΕΙ να γυρίζεις όπως ήτανε η αρχική κατάσταση δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αφορά γιατί είναι κάτι που κάνει ο ΟΤΕ με το έτσι θέλω. Εσύ ζήτησες να γυρίσεις σε PSTN αν θέλανε να στο είχε απορρίψει ο ΟΤΕ λόγω του ότι παλιότερα είχες ISDN ( αν είναι δυνατον) Και να πέρναγες σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.Πάντως μην το αφήσεις γιατί τα πιστωτικά μπορείς ακόμη να τα πάρεις ;)

terko
05-03-10, 00:10
Και για τα 2 να κάνεις γραπτό παράπονο και να πάρεις αριθμό πρωτοκόλου.
Το ότι η γραμμή σου παραμένει stand by ( Suspended ήθελε να πει ο ποιητής)
και ΠΡΕΠΕΙ να γυρίζεις όπως ήτανε η αρχική κατάσταση δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αφορά γιατί είναι κάτι που κάνει ο ΟΤΕ με το έτσι θέλω. Εσύ ζήτησες να γυρίσεις σε PSTN αν θέλανε να στο είχε απορρίψει ο ΟΤΕ λόγω του ότι παλιότερα είχες ISDN ( αν είναι δυνατον) Και να πέρναγες σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.Πάντως μην το αφήσεις γιατί τα πιστωτικά μπορείς ακόμη να τα πάρεις ;)

Ετσι ακριβώς.

@digital.power θέλω να στο επισημάνω και εγώ μην το αφήσεις. Δικό τους λάθος δεν θα το πληρώσεις εσύ.

Claymore
05-03-10, 11:44
Μπορούμε να δούμε κάπου αναλυτικό λογαριασμό του οτε γιατί το'χει παραχέσει το σύστημα με τους αυξημένους λογαριασμούς... έλεος πια...

maik
05-03-10, 16:16
Μπορούμε να δούμε κάπου αναλυτικό λογαριασμό του οτε γιατί το'χει παραχέσει το σύστημα με τους αυξημένους λογαριασμούς... έλεος πια...

Ολοι οι λογαριασμοι ειναι αναλυτικοτατοι.

princeelf
06-03-10, 00:55
Ολοι οι λογαριασμοι ειναι αναλυτικοτατοι.
:oneup:

digital.power
06-03-10, 02:44
Παιδιά έχω την εντύπωση ότι κάπου στην σύμβαση αναφέρει ότι αν πληρώσεις τον λογαριασμό που αμφισβητείς ... δεν ισχύει η αμφισβήτηση πλέον διότι με την πληρωμή τον αποδέχεσαι !
Εγώ πλήρωσα τα μισά τώρα .. οπότε και χαρτί παραπόνου ή αμφισβήτησης να κάνω δεν θα ισχύει !

Αν θέλετε το ψάχνω πάλι να σας πω που ακριβώς το γράφει ...

........Auto merged post: digital.power πρόσθεσε 11 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όταν εκκρεμεί αίτηση στο σύστημα πρώτα ολοκληρώνεται και μετά ακυρώνεται αλλά και μετά αποχρεώνεται (αν είναι λάθος υπαιτιότητας τους).

Για όλη την μη ενημέρωση όπως αναφέρεις έχεις 1000 δίκια και να κάνεις νύξη στο σημείο που έγιναν τα αντίστοιχα αιτήματα και να κάνεις και έγγραφο παράπονο (παίρνεις αρ. πρωτοκόλλου) σε κατάστημα.

Δεν χρείαζεται να εγκρίνει τίποτα κανεις προιστάμενος. Ελπίζω να μην σου είπε τίποτα χαζομάρες μόνο αυτός στο κατάστημα. Εμπορική πολιτική του οτέ είναι. Εφάπαξ ή σε 6 άτοκες δόσεις.

(εννοούσα να ζητήσεις εσύ την μετατροπή της γραμμής)

Μα αυτοί δεν το θεωρούν λάθος ότι εσύ επιστρέφοντας έχεις γραμμή με το προηγούμενο status και όχι με την νέα αίτηση !
Όταν του έδειξα την αίτηση κλπ, αυτά δεν έχουν σημασία μου είπε και έχουν να κάνουν με την φορητότητα που είχες στον εναλλακτικό.
Πάντως μπορεί ο λογαριασμός να είναι αναλυτικός .. αυτοι στον ΟΤΕ ή είναι ανημέρωτοι ή γνωρίζουν τι ακριβώς γίνεται και εκμεταλλεύονται την αμάθεια του κοσμάκη προς όφελός τους ή δεν μπορούν να μεταφέρουν σωστά την πληροφορία στον πελάτη λόγω φόρτου εργασίας κ.λ.π.
Ειδικά εκείνος ο προιστάμενος στο υποκατάστημα .. ήταν πνιγμένος μέχρι τον λαιμό .. απόρησα δλδ πως τα καταφέρνει κιόλας !
Πήγε να ακυρώσει την 2η χρέωση Ενεργοποίησης ADSL σε PSTN αλλά απο κάτω φαίνοταν μετατροπή απο ISDN σε PSTN .. και μου είπε ότι δεν θα πέρναγε η ακύρωση!

ΤΟ θέμα πάντως δεν μπορώ να πω ότι είναι ξεκαθαρισμένο στο μυαλό μου .. και αισθάνομαι ότι πληρώνω άδικα !

john_who
06-03-10, 02:54
αισθάνομαι ότι πληρώνω άδικα !

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω

terko
06-03-10, 04:56
Παιδιά έχω την εντύπωση ότι κάπου στην σύμβαση αναφέρει ότι αν πληρώσεις τον λογαριασμό που αμφισβητείς ... δεν ισχύει η αμφισβήτηση πλέον διότι με την πληρωμή τον αποδέχεσαι !
Εγώ πλήρωσα τα μισά τώρα .. οπότε και χαρτί παραπόνου ή αμφισβήτησης να κάνω δεν θα ισχύει !

Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο.


Μα αυτοί δεν το θεωρούν λάθος ότι εσύ επιστρέφοντας έχεις γραμμή με το προηγούμενο status και όχι με την νέα αίτηση !
Όταν του έδειξα την αίτηση κλπ, αυτά δεν έχουν σημασία μου είπε και έχουν να κάνουν με την φορητότητα που είχες στον εναλλακτικό.

Δεν έχει σημασία η αίτηση που κάνεις, τότε τι έχει σημασία, αν δεν μπορούσαν για οποιοδήποτε λόγο να ικανοποιήσουν την αίτησή σου όφειλαν σε ενημερώσουν.

Αν εσύ πριν φύγεις είχες την ISDN και connx και IPtv και τώρα στην επιστροφή ζητούσες με την αίτησή σου μόνο τηλεφωνική γραμμή PSTN θα σου έβαζαν ότι είχες και πριν (ISDN και connx και IPtv), δεν ευσταθούν αυτά τα πράγματα.


Πάντως μπορεί ο λογαριασμός να είναι αναλυτικός .. αυτοι στον ΟΤΕ ή είναι ανημέρωτοι ή γνωρίζουν τι ακριβώς γίνεται και εκμεταλλεύονται την αμάθεια του κοσμάκη προς όφελός τους ή δεν μπορούν να μεταφέρουν σωστά την πληροφορία στον πελάτη λόγω φόρτου εργασίας κ.λ.π.

Από τις τρεις περιπτώσεις που αναφέρεις η πρώτη είναι η επικρατέστερη και είναι πιστεύω και η εξαίρεση στον κανόνα, η δεύτερη δεν νομίζω ότι μπορεί να ισχύει τουλάχιστον στον ΟΤΕ, η τρίτη δεν παίζει με τίποτα.

maik
06-03-10, 12:13
ή γνωρίζουν τι ακριβώς γίνεται και εκμεταλλεύονται την αμάθεια του κοσμάκη προς όφελός τους !

οφελος του υπαλληλου; τα βαζει στην τσεπη του δηλαδη;

Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα θεουλη μου.

princeelf
06-03-10, 12:29
1)Πλήρωσες ένα ποσό και αμφισβητείς το υπόλοιπο...έτσι θα γράψεις στην αίτηση σου.
2) Άμα κάνεις παράπονο το οποίο θα πάει στα κεντρικά και όχι σε κάποιον υπ/λο σε Oteshop θα πάρεις σίγουρα κάποια λεφτά πίσω.
3) Το ότι δεν μπορεί να ακυρώσει μια αίτηση επειδή δεν θα περνάει απο το σύστημα δεν σε αφορά ....εσύ θέλεις επιστροφή που θα μπούνε στο λογαριασμό σου ανεξάρτητα απο το αν ακυρώνεται η όχι η αίτηση.
Τέλος βάζοντας και την αίτηση είσαι καλυμένος γιατί αυτό ζήτησες και άλλο έγινε....
Λίγο να το κυνηγήσεις θα πάρεις επιστροφή χρημάτων ;)

digital.power
10-03-10, 12:00
1)Πλήρωσες ένα ποσό και αμφισβητείς το υπόλοιπο...έτσι θα γράψεις στην αίτηση σου.
2) Άμα κάνεις παράπονο το οποίο θα πάει στα κεντρικά και όχι σε κάποιον υπ/λο σε Oteshop θα πάρεις σίγουρα κάποια λεφτά πίσω.
3) Το ότι δεν μπορεί να ακυρώσει μια αίτηση επειδή δεν θα περνάει απο το σύστημα δεν σε αφορά ....εσύ θέλεις επιστροφή που θα μπούνε στο λογαριασμό σου ανεξάρτητα απο το αν ακυρώνεται η όχι η αίτηση.
Τέλος βάζοντας και την αίτηση είσαι καλυμένος γιατί αυτό ζήτησες και άλλο έγινε....
Λίγο να το κυνηγήσεις θα πάρεις επιστροφή χρημάτων ;)

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές .. θα ψάξω την σύμβασή μου και θα σας ενημερώσω !

........Auto merged post: digital.power πρόσθεσε 7 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........


οφελος του υπαλληλου; τα βαζει στην τσεπη του δηλαδη;

Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα θεουλη μου.

Απο πότε ένας υπάλληλος ιδιωτικού δικαίου "τσεπώνει" ??
Η έννοια είναι αλληγορική, ο "καλός" υπάλληλος βρίσκει τρόπο να αποφύγει την διαμαρτυρία πελάτη προς την εταιρία του, που στην δική μου περίπτωση αφήνει έξτρα κέρδος 100 ευρώ προς την εταιρία του, και κατόπιν αυτό φαίνεται στο ετήσιο μπόνους του ;)

Τώρα ίσως είναι πιο κατανοητό ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.