PDA

Επιστροφή στο Forum : JETSPEED 500



krithisg
18-01-04, 03:56
ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ADSL Ή ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ... ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ... ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΑ ΑΝΑΨΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ(ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ0 ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ( ETHERNET ) ΗΤΑΝ ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΗΤΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ... ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΑΝΑΒΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΔΥΚΤΙΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.......... ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!!

krithisg
18-01-04, 03:58
ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΟΚΙΚΑ PING ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΜ ΑΠΟ ΤΟΝ EXPLORER....

aelius_maximus
18-01-04, 09:54
Αν εννοείς ότι μόνο το led με το κλειδί είναι αναμένο και τα άλλα τρία σβηστά κι αν ήδη έχεις κάνει ένα power off και on δυστηχώς το modem σου δεν μπορεί να κάνει boot και θέλει αντικατάσταση.

ikonsgr
19-01-04, 10:32
Αυτό που σου κάνει σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζει το καλώδιο του δικτύου με το οποίο έχεις συνδέσει το modem.Πως έχεις συνδέσει το jetspeed με τον υπολογιστή? απευθείας με το καλώδιο ethernet ή μέσω hub/switch? .Στην πρωτη περίπτωση πρέπει να συνδέσεις το Modem στην θύρα που λεει pc ενω στην δευτερη στην θύρα που λεει hub, σε αντίθετη περίπτωση δεν θα δουλευει, προφανώς η θύρα που λεει pc είναι crossed δηλαδή πηγαίνει το transmit στο receive για απευθείας επικοινωνία μεταξύ pc/modem ενω η δευτερη κανονική όταν το βάζεις πάνω σε hub/switch. Δοκίμασε επισης να πατήσεις 4 φορές γρηγορα το κουμπι που έχει το modem ώστε να κάνει hardware reset και να επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Αν και πάλι έχεις πρόβλημα , δοκίμασε να συνδεθείς με το usb (αν και είναι μπελάς γιατί θέλει να εγκαθιστάς οδηγους και δεν είναι ότι καλύτερο 8) ), τέλος βρες και κάποιο άλλο καλώδιο για ethrnet μήπως και έπαθε τίποτα το καλώδιο (απο κανένα πάτημα ή τράβηγμα ίσως? ... ) . Αν τίποτα απ'ολα αυτα δεν δουλέψει πάρε τον ΟΤΕ και βρίσοτυς διότι σου ΄δωσαν χαλασμένο Modem!!! 8) Eλπίζω να σε βοηθησα , και για ότι άλλες απορίες έχεις εδω είμαστε 8)

krithisg
20-01-04, 01:14
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ... ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΜΕ DSL... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.