PDA

Επιστροφή στο Forum : ο γάμος αυξάνει τις ταχύτητες?



doulemporos
03-03-10, 01:20
Καλησπερα παιδιά.οπως βλέπετε και από το προφιλ μου είμαι κατοχος connx. Επειδή απο τον Ιούνιο μετακομίζω στον Άγιο στέφανο λόγω γάμου (καλά καλά μη βαράτε) σκέφτομαι τι συνδεση να πάρω. η αποσταση μου απο το dslam βγαίνει maximum 1,2 km ενώ η αντίστοιχη εδώ στη πεντέλη 4,8 km (σύμφωνα με το χάρτη της εεττ). Σκεφτόμουν είτε forthnet double play η προσφορά με τη nova (να δούμε και λίγο μπάλα) είτε connx. Εσείς τι λέτε? Έβαλα εδώ το άρθρο μια και η πρώτη μου επιλογή προς το παρόν είναι η 4νετ. Να σημειώσω οτι το νετ το θέλω για τα πάντα. videos on line gaming torrents κτλ. το Σπιτι είναι ολοκαίνουριο 1 χρόνου με πολύ καλη καλωδίωση (απ οσο ξέρω) (το ελπίζω γιατι είναι και προίκα lol). καθε σκέψη ευπρόσδεκτη για οποιαδήποτε προταση παρόχου.ευχαριστώ.


ps. πάντως αν πράγματι συνδέομαι με 15+ mbps θα πεσει μεγαλο καψιμο. Από τα 3 είναι μια μκρή :) βελτίωση.

sdikr
03-03-10, 01:47
με τα 40 που θέλει η forthnet, μπάλα δεν θα δείς πάντως

Απο εκεί και πέρα εσυ επιλέγεις, τα προβλήματα υπάρχουν στο φόρουμ, ειδικά για τα online game, βέβαια τώρα που παντρεύτηκες..... Με το καλό!

nmavro73
03-03-10, 08:33
Παιχνίδια με forthnet ξέχασέ τα. Θα σπάσουν τα νεύρα σου.

baskon
03-03-10, 09:21
Επειδη δε γνωριζω ποιοι παροχοι υπαρχουν στην περιοχη καλο θα ηταν να κανεις ενα τσεκαρισμα και να μας πεις ποιοι ειναι..
Απο το χαρτη στο adslgr το κοντινο dslam φαινεται να ειναι στην ανοιξη και εχει Φορθνετ,Hol,Tellas,Οτε.
Αν ειναι οντως ετσι και συμφωνα με τη χρηση που μας περιεγραψες ο μονος παροχος με τον οποιο θα κανεις δουλεια ειναι Ο Οτε.
Μετα πολυ πιο πισω η Hol και στον πατο ΦΟρθνετ και Τελλας.
Εαν υπαρχει Netone ή Ontelecoms στη περιοχη θα τις εβαζα δευτερες επιλογες μετα τον Οτε και αρκετα πριν τη Hol.

caven
03-03-10, 12:04
Ελα μωρε εσυ αμεσως τερμα τα παιχνιδια......... !!!

bathan
03-03-10, 12:40
Μείνε στον ΟΤΕ ή πήγαινε Hol. Ειδικά το starter πακέτο με την Nova είναι βλακεία

athina_livadi
05-03-10, 17:40
Μείνε ΟΤΕ!

r1538
05-03-10, 18:46
Μείνε ΟΤΕ!

Συμφωνώ...

Dark-Side
05-03-10, 19:00
Συμφωνώ...

OTE ή Hol...

H hol την άλλη βδομάδα θα ολοκληρώσει της εργασίες αναβάθμισης του δικτύου της με αποτέλεσμα να επιλυθεί το πρόβλημα με το bandwidth στο εξωτερικό,κάτι το οποιό θα σε βοηθήσει στο gaming ;)

NiKapa
05-03-10, 19:04
OTE ή Hol...

H hol την άλλη βδομάδα θα ολοκληρώσει της εργασίες αναβάθμισης του δικτύου της.Θα αυξηθεί το πρόβλημα με τον bandwidth στο εξωτερικό το οποιό θα σε βοηθήσει στο gaming ;)

Γλωττα λανθανουσα..:p
Οτε κατ'αρχην και βλεπεις ,η γμωμη μου!

Dark-Side
05-03-10, 19:13
Γλωττα λανθανουσα..:p
Οτε κατ'αρχην και βλεπεις ,η γμωμη μου!

O κος Βανγουιτθ διορθώθηκε :p

Webrider
08-03-10, 20:05
Για νεες περιοχες οπως ΑΓ Στεφανο ΟΤΕ και μονο ΟΤΕ

doulemporos
19-04-10, 23:10
Ευχαριστώ πολύ παιδιά τελικά έμεινα οτε και πήρα μια 8ρα έτσι για άρχη.μου αρεσε το γεγονος οτη η πωλήτρια δε προσπάθησε να μου πασάρει την 24ρα (σε αντίθεση με τον πωλητή όταν έκανα τη σύνδεση στην πεντέλη.... ναι ναι τη σηκώνει ΑΝΕΤΑΑΑΑΑΑΑ :evil::evil::mad::mad::cry::cry:). για να δούμε. αύριο ολοκληρώνεται η σύνδεση θα σας πω εντυπώσεις

mob
19-04-10, 23:13
:hmm: καλά πως πήρες 8άρα αφού σταμάτησαν να την πουλάνε .... τώρα έχει μόνο 2 και 24

platanos
22-04-10, 20:59
Τους ειχε μεινει στο ραφι φαινεται. :p
Να μην παει και χαμενη. :rofl:

doulemporos
30-04-10, 00:51
καλά πως πήρες 8άρα αφού σταμάτησαν να την πουλάνε .... τώρα έχει μόνο 2 και 24

Την ειχα ηδη παρει πριν απο καμια 15ρια μερες. πλακα πλακα στο ραφι θα ειχε μεινει..βτς ξερει κανεις αν αναβαθμιστηκε ο αγιος στεφανος?

bigbill24
30-04-10, 14:26
Η Forthnet δεν είναι καλή στα online games.

antonis556
30-04-10, 14:35
Τωρα που προσφερει Fast Path με ενα και μονο τηλεφωνημα , θα ειναι πλεον καλη στα online games !!!

uncharted
30-04-10, 19:17
Τωρα που προσφερει Fast Path με ενα και μονο τηλεφωνημα , θα ειναι πλεον καλη στα online games !!!
οταν μπει στο GR-IX με ολους τους παροχους... μην ξεχνας οτι δεν εχουν ολα τα games dedicated server, καποια παιζουν με p2p συστημα

antonis556
01-05-10, 00:28
Σιγουρα ... ^^ :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.