PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραδοση Connx απο Παραγγελία μέσω Internet



Influence
03-03-10, 14:23
Θελω να ρωτησω το εξής:
Σε περίπτωση που παραγγείλω ενα πακέτο Connx απο το oteshop.gr , σε πόσες μέρες θα γίνει στο περίπου η παράδοση του απο Courier? Αν κάποιος το έχει κάνει παρακαλώ πολυ να μου πει, αλλιώς να πάω να το πάρω απο το κατάστημα. Ευχαριστώ!

prodromosfan
03-03-10, 14:25
παλαιοτερα σε παιρνανε τηλέφωνο απο το 134 να επιβεβαιωσεις την παραγγελια και σου λεγανε απο εκει.

Influence
03-03-10, 14:30
Αυτό ισχύει ακόμα απο οτι βλέπω, γιατί ζητάει επιβεβαίωση, δηλαδή κάποιος θα με πάρει τηλέφωνο σπίτι με λιγα λόγια να δει αν ειμαι γω, αλλα το κακό ειναι οτι δεν είμαι σπίτι αυτη τη στιγμή είμαι στη δουλειά, κ δεν θέλω να ξυπνάω κόσμο αν είναι προτιμότερο να το παρω εγώ ο ίδιος. Ισως ειναι το Ιντερνετιακό του 134 κ αν παρω σε αυτούς να γίνει δουλειά απο τηλεφωνο οταν πάω σπιτι?

prodromosfan
03-03-10, 14:31
ναι, μπορεις να παρεις τηλ εσυ.

Georgevtr
04-03-10, 14:59
Στην περίπτωση μου,παραδόθηκε εντός 7 εργάσιμων ημερών.
Φυσικά εξαρτάται απο την περιοχή σου και την διαθεσιμότητα.

maik
04-03-10, 20:05
Αυτό ισχύει ακόμα απο οτι βλέπω, γιατί ζητάει επιβεβαίωση, δηλαδή κάποιος θα με πάρει τηλέφωνο σπίτι με λιγα λόγια να δει αν ειμαι γω, αλλα το κακό ειναι οτι δεν είμαι σπίτι αυτη τη στιγμή είμαι στη δουλειά, κ δεν θέλω να ξυπνάω κόσμο αν είναι προτιμότερο να το παρω εγώ ο ίδιος. Ισως ειναι το Ιντερνετιακό του 134 κ αν παρω σε αυτούς να γίνει δουλειά απο τηλεφωνο οταν πάω σπιτι?

Αν ειναι ετσι φιλε μου, να πας ο ιδιος να το παρεις δηλαδη, ποιος ο λογος να κανεις αιτηση μεσω ιντερνετ; Περνας απο ενα oteshop κανεις την αιτηση , στο δινουν στο χερι μαζι με τους κωδικους και ολα ωραια και καλα.

FuS
04-03-10, 22:15
Επίσημα;
Εντός 12 ημερών από την καταχώρηση της αίτησης (μέχρι το deadline της ενεργοποίησης δηλαδή). Και δώσε μεγάλη σημασία στο bold.

Κάνε καλύτερα ότι σου είπε ο maik, είναι και ο πιο γρήγορος τρόπος.
Κατευθείας στο 134 ή σε κατάστημα οτε/oteshop.
(και καλύτερα όχι απο συνεργαζόμενο δίκτυο πωλήσεων)

nmavro73
06-03-10, 09:58
Στο εξοχικό η ενεργοποίηση έγινε σε 3 μέρες. Ο εξοπλισμός όμως έκανε 12 εργάσιμες. Μάλιστα επειδή τους είχα τονίσει ότι μετά το Δεκαπενταύγουστο δεν θα βρουν κανέναν έκει και ως τις 12/8 δεν είχε έρθει μου δώσανε το τηλέφωνο της αποθήκης και αλλάξαμε τη διεύθυνση παραλαβής. Αν πήγαινα στο ΟΤΕshop της περιοχής θα χα πάρει εξοπλισμό επιτόπου

George978
06-03-10, 14:22
εγω πηρα μεσω ιντερνετ , εκανα τη παραγγελια μου στειλανε χαρτια να τυπωσω μεσω email , τα τυπωσα τα υπεγραψα εβγαλα και την ταυτοτητα μπρος πισω μια φωτοτυπια και ολα τα στειλα με ΦΑΞ στα κεντρικα. Ολη η φαση μια εβδομαδα και παρελαβα εξοπλισμο και το δωρο (ενα πολυμηχανημα) στο σπιτι με κουριερ μαζι με το συμβολαιο. Αψογη εξυπηρετηση , φυσικα το καλυτερο ειναι οτι η γραμμη πεταει σε σχεση με την τρισαθλια 4ΝΕΤ και αυτο κανει την εξυπηρετηση τους ακομα καλυτερη

@ ADSLgr.com All rights reserved.