PDA

Επιστροφή στο Forum : σχετικά με Forthnet και τις μειώσεις τιμών



pinhead
18-04-06, 12:07
Καλημέρα, δεν είμαι σίγουρος εάν σας έχει απασχολήσει ακόμα το θέμα, που θα εκθέσω. Με μία γρήγορη ματιά δεν το είδα κάπου.

Έχω δεσμευτεί με Forthnet για ένα χρόνο με το πακέτο 1BILL 384. Σε ερώτηση μου τότε εάν ενδεχόμενες μειώσεις των τιμών θα περάσουν & στους παλιούς πελάτες μου απάντησαν καταφατικά. Η 384 τώρα έχει φτάσει στα 19.50euro, οπότε κάλεσα να ρωτήσω εάν στον επόμενο λογαριασμό μου θα πληρώσω & εγώ 19.50 αντί για 39.03

Μου είπαν ότι για να συμβεί αυτό θα πρέπει να το ζητήσω με e-mail (δεν γίνεται αυτόματα) & ότι θα δεσμευτώ για ακόμα 1 χρόνο, μετά το πέρας της σύμβασης, που ήδη τρέχει! Αυτό γιατί βάπτισαν προσφορά την μείωση των τιμών, ώστε να γλιτώσουν την μείωση σε παλιούς πελάτες.

Δυστυχώς έτσι έχεις την επιλογή είτε να πληρώνεις την 384 39.03euro αντί 19.5, είτε να δεσμευτείς για άλλον 1 χρόνο, όπου φυσικά θα υποστείς το ίδιο σε μελλοντικές μειώσεις τιμών.

Περιμένω τα σχόλια σας γιατί πιστεύω είναι ένα θέμα, που απασχολεί αρκετούς.

axeman
18-04-06, 12:14
Απατεώνες όπως όλοι τους, τουλάχιστον στην ΟΤΕΝΕΤ όταν ρώτησα το ίδιο μου απάντησαν αρνητικά και μου είπαν ότι θα έχω την ίδια τιμή μέχρι να λήξει το συμβόλαιο. Με προσγείωσαν απο την αρχή και το αποδεχτηκα :hmm:

papdoux
18-04-06, 12:19
Γι'αυτο φωναζουν πολλοι οτι οι προσφορες ειναι μεγαλη παγιδα οπως και τα πακετα τυπου 1bill.

Tem
18-04-06, 12:23
χρειάζεται σωστή ενημέρωση ώστε να μη βρίσκεται κανείς προ εκπλήξεων

pinhead
18-04-06, 12:33
Δυστυχώς παιδιά σε αναγκάζουν έχοντας όλοι την ίδια πολιτική (όπως & οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας) να παίζεις το παχνίδι τους, μη έχοντας ενναλακτικές λύσεις. Όλοι όσοι έχουν οποιαδήποτε δέσμευση δεν μπορούν να εκμεταλευτούν τις μειωμένες τιμές χωρίς extra χρονική δέσμευση.

Τι κάνεις σε μία τέτοια περίπτωση? Η πληρώνεις π.χ την 384 40euro αντι για 20euro ώσπου να τελειώσει το συμβόλαιο σου & να αλλάξεις εταιρία (με ερωτήματα φυσικά), είτε παίρνεις την μειωμένη τιμή & τους φορτώνεσαι ένα ακόμη χρόνο.

Φαύλος κύκλος στη Ελλαδάρα μας!

axeman
18-04-06, 12:35
χρειάζεται σωστή ενημέρωση ώστε να μη βρίσκεται κανείς προ εκπλήξεων

Βέβαια για να σε ενημερώσουν σωστά δεν αρκεί απλώς να ρωτήσεις, αλλά να πιέσεις μέχρι να πάρεις πειστικές απαντήσεις και όχι "νομίζω, μάλλον, έτσι θα είναι κτλ"

fadasma
18-04-06, 12:36
Έχω δεσμευτεί με Forthnet για ένα χρόνο με το πακέτο 1BILL 384.

Μήπως εννοείς οτι πήρες κάποια προσφορά 6+6 δώρο? Σε αυτή την περίπτωση τι περιμένεις να σου επιστρέψουν τα χρήματα πίσω?
Ξέρω οτι σε κανένα πάροχο δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, ούτε να αναβαθμίσεις τη συνδρομή σου εαν έχεις πάρει προσφορά.

pinhead
18-04-06, 12:39
Μήπως εννοείς οτι πήρες κάποια προσφορά 6+6 δώρο? Σε αυτή την περίπτωση τι περιμένεις να σου επιστρέψουν τα χρήματα πίσω?
Ξέρω οτι σε κανένα πάροχο δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, ούτε να αναβαθμίσεις τη συνδρομή σου εαν έχεις πάρει προσφορά.

Όχι καμμία προσφορά δεν πήρα, ούτε χρήματα περιμένω πίσω. Το λογικό ζητάω: αφού αυτή τη στιγμή πουλάνε την 384 20euro γιατί οι πιο παλιοί πελάτες να την πληρώνουν 40?

Tem
18-04-06, 12:43
Βέβαια για να σε ενημερώσουν σωστά δεν αρκεί απλώς να ρωτήσεις, αλλά να πιέσεις μέχρι να πάρεις πειστικές απαντήσεις και όχι "νομίζω, μάλλον, έτσι θα είναι κτλ"

και δυστυχώς δεν σου δίνουν πάντα την σωστή απάντηση. Οχι από σκοπιμότητα αλλά μάλλον από άγνοια.

Tem
18-04-06, 12:45
Αν κάνεις 1Bill αορίστου υπάρχει κάποια χρονική δέσμευση ?

pinhead
18-04-06, 12:52
και δυστυχώς δεν σου δίνουν πάντα την σωστή απάντηση. Οχι από σκοπιμότητα αλλά μάλλον από άγνοια.

Αυτό ισχύει & εννοείται ότι ώσπου να πάρω τελική απάντηση πήρα 5 φορές τηλέφωνο, αφού μου έλεγαν διαφορετικά πράγματα.

pinhead
18-04-06, 12:52
Αν κάνεις 1Bill αορίστου υπάρχει κάποια χρονική δέσμευση ?

Φυσικά & υπάρχει δέσμευση για 1 έτος
Ακριβώς η περιπτωσή μου, όπως & αρκετών άλλων

Tem
18-04-06, 12:56
Φυσικά & υπάρχει δέσμευση για 1 έτος
ενώ κάποιοι άλλοι (η ΤΕLLAS νομίζω) αναγνωρίζουν τις μειώσεις και προσαρμόζουν ανάλογα τις τιμές.

BoGe
18-04-06, 12:59
ενώ κάποιοι άλλοι (η ΤΕLLAS νομίζω) αναγνωρίζουν τις μειώσεις και προσαρμόζουν ανάλογα τις τιμές.

Και η Telepassport και από ότι γνωρίζω και η Tellas.

Gedo
18-04-06, 13:00
Φυσικά & υπάρχει δέσμευση για 1 έτος
Ακριβώς η περιπτωσή μου, όπως & αρκετών άλλων

Μα τι λες τωρα?

Αοριστου πληρωνεις η εχεις παρει ετησιο πακετο?

pinhead
18-04-06, 13:04
ενώ κάποιοι άλλοι (η ΤΕLLAS νομίζω) αναγνωρίζουν τις μειώσεις και προσαρμόζουν ανάλογα τις τιμές.

Και η βλακεία είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη Forthnet. Η γραμμή μου και η σύνδεση μου δίνουν το μέγιστο, χωρίς καθόλου προβλήματα (μένω Κολωνό). Εάν αλλάξω εταιρία και προκύψουν προβλήματα θα είναι μεγάλη μαλ@@κια!

Gedo
18-04-06, 13:05
Κουταμαρες μας λες.

Δεν εχει δεσμευση η Forthnet για 1Bill.

Βαζεις εναν τιτλο, ΠΑΓΙΔΑ οι μειωσεις και τριχες κατσαρες.

Αν εισαι αοριστου φιλε μου , αλλαζει η τιμη σου, αν εχεις παρει ετησιο πακετο, τοτε δεν καταλαβαινω γιατι να σου κανει μειωση η εταιρεια, αφου ηδη εχεις παρει καλυτερη τιμη.

Γιαυτο λεμε ολοι μας, οτι μπορει να εχει καλυτερες τιμες ενα 6μηνο ή 12μηνο πακετο αλλα δεσμευσε και αν γινουν μειωσεις εσυ μπορει να βγεις χαμενος.

pinhead
18-04-06, 13:05
Μα τι λες τωρα?

Αοριστου πληρωνεις η εχεις παρει ετησιο πακετο?

Αορίστου, πληρώνω κάθε δίμηνο

pinhead
18-04-06, 13:06
Κουταμαρες μας λες.

Δεν εχει δεσμευση η Forthnet για 1Bill.

Βαζεις εναν τιτλο, ΠΑΓΙΔΑ οι μειωσεις και τριχες κατσαρες.

Αν εισαι αοριστου φιλε μου , αλλαζει η τιμη σου, αν εχεις παρει ετησιο πακετο, τοτε δεν καταλαβαινω γιατι να σου κανει μειωση η εταιρεια, αφου ηδη εχεις παρει καλυτερη τιμη.

Γιαυτο λεμε ολοι μας, οτι μπορει να εχει καλυτερες τιμες ενα 6μηνο ή 12μηνο πακετο αλλα δεσμευσε και αν γινουν μειωσεις εσυ μπορει να βγεις χαμενος.

Πάρε ένα τηλέφωνο & θα το διαπιστώσεις μόνος σου

Tem
18-04-06, 13:07
είναι σίγουρο ότι με την αορίστου υπάρχει η δέσμευση ενός χρόνου ?

Gedo
18-04-06, 13:08
Πάρε ένα τηλέφωνο & θα το διαπιστώσεις μόνος σου

Για να στο λεω, κατι παραπανω θα ξερω ;)

pinhead
18-04-06, 13:09
είναι σίγουρο ότι με την αορίστου υπάρχει η δέσμευση ενός χρόνου ?

Θα ξαναπάρω για έκτη φορά & θα ενημερώσω !

Tem
18-04-06, 13:11
Θα ξαναπάρω για έκτη φορά & θα ενημερώσω !
περιμένουμε ενημέρωση. Θα τούς παρω κι εγώ τηλέφωνο.

Tem
18-04-06, 13:16
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007878 *

Τελικά υπάρχει δέσμευση. Μίλησα τώρα μόλις με Forthnet.

*Αναφέρεται σε συνδρομές αορίστου χρόνου με προϋπόθεση χρήσης της υπηρεσίας για 12μήνες, όπου η χρέωση γίνεται ανά δίμηνο και ξεκινάει με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Μετά τους 12 μήνες ακολουθεί αυτόματη τιμολόγηση με βάση τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο.Οι ειδικές τιμές ισχύουν για ενεργοποιήσεις από 07/4/06 έως 30/4/06.

pk33
18-04-06, 13:18
η νέα τιμή (19,50) ισχύει για Αορίστου με ελάχιστη δέσμευση τον ένα χρόνο.
Αν δεν θέλεις αυτή την ελάχιστη δέσμευση τότε ισχύει η τιμή των 39 ευρώ.

Gedo
18-04-06, 13:20
H παγιδα που ειναι?

Tem
18-04-06, 13:23
H παγιδα που ειναι?
παγίδα σαφώς και δεν υπάρχει. Απλά όπως λέμε και παραπάνω χρειάζεται σωστή ενημέρωση που την έχεις σίγουρα αν ρωτήσεις.

pinhead
18-04-06, 13:29
H παγιδα που ειναι?

Στο εξής αγαπητέ:
Όταν έκανα τη σύνδεση μου είπαν ξεκάθαρα ότι όσες μειώσεις γίνουν θα περνάν στους παλιούς πελάτες χωρίς επιπλεον χρονικές δεσμεύσεις (μιλαμε για αοριστου, χωρις προσφορες κτλ)

Το πρωι μου ειπαν οτι για να παρω τημ μειωση θα πρεπει μετα το περας της τωρινης συμβασης να δεσμευτω 1 επιπλεον χρονο

και προ 10 λεπτων οπου μιλησα με τον υπευθυνο, μου ειπε οτι αλλαξε η πολιτικη (απο το πρωι?) και μπορω να παρω την μειωση εαν απλα απο την ημερα εκεινη δεσμευτω για 1 ετος επιπλεον.

Ετσι για να περνεις τις μειωμενες τιμες στη forthnet πρεπει συνεχως να δεσμευσαι ανα ετος.
Και ρωταω εαν υπαρχει αλλος provider οπου γινεται αναπροσαρμογη χωρις απαραιτητα να δεσμευεσαι ανα ετος

Tem
18-04-06, 13:58
Στο εξής αγαπητέ:
Όταν έκανα τη σύνδεση μου είπαν ξεκάθαρα ότι όσες μειώσεις γίνουν θα περνάν στους παλιούς πελάτες χωρίς επιπλεον χρονικές δεσμεύσεις (μιλαμε για αοριστου, χωρις προσφορες κτλ)

Το πρωι μου ειπαν οτι για να παρω τημ μειωση θα πρεπει μετα το περας της τωρινης συμβασης να δεσμευτω 1 επιπλεον χρονο

και προ 10 λεπτων οπου μιλησα με τον υπευθυνο, μου ειπε οτι αλλαξε η πολιτικη (απο το πρωι?) και μπορω να παρω την μειωση εαν απλα απο την ημερα εκεινη δεσμευτω για 1 ετος επιπλεον.

Ετσι για να περνεις τις μειωμενες τιμες στη forthnet πρεπει συνεχως να δεσμευσαι ανα ετος.
Και ρωταω εαν υπαρχει αλλος provider οπου γινεται αναπροσαρμογη χωρις απαραιτητα να δεσμευεσαι ανα ετος
Ουσιαστικά η ίδια πολιτική ακολουθείται και στα προπληρωμένα πακέτα (adsl in abox και 1bill προπληρωμένο) όταν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση ταχύτητας. Για να πάς για παράδειγμα από 384 σε 512 ή 1024 δεν πληρώνεις απλώς την διαφορά για τον χρόνο που απομένει μέχρι τη λήξη αλλά πρέπει να κάνεις και ανανέωση (τρίμηνο , εξάμηνο κ.λ.π.)

manoulamou
18-04-06, 14:41
Μα τι λες τωρα?
Αοριστου πληρωνεις η εχεις παρει ετησιο πακετο?

Μπραβο πες τα gedo μην μπερδευουμε το ετησιο πακεττο, με τις συνδεσεις αοριστου χρονου.
Συνεχεια τονιζουμε οτι οι αοριστου χρονου συμφερουν και γιατι φευγεις οποτε θελησεις
και γιατι οταν πεφτουν οι τιμες , αλλαζουν αμεσως.
Το αντιθετο ακριβως γινεται με τις προσφορες/πακεττα σε δεσμευουν στη συγκεκριμενη τιμη
ακομα κι αν μετα πεσουν κατακορυφα, δεν αλλαζουν.
Εξ αλλου γι αυτο δινουν χαμηλες τιμες και σε κρατανε σαν σιγουρο πελατη μακροχρονια...

pinhead
18-04-06, 15:00
Μπραβο πες τα gedo μην μπερδευουμε το ετησιο πακεττο, με τις συνδεσεις αοριστου χρονου.
Συνεχεια τονιζουμε οτι οι αοριστου χρονου συμφερουν και γιατι φευγεις οποτε θελησεις
και γιατι οταν πεφτουν οι τιμες , αλλαζουν αμεσως.
Το αντιθετο ακριβως γινεται με τις προσφορες/πακεττα σε δεσμευουν στη συγκεκριμενη τιμη
ακομα κι αν μετα πεσουν κατακορυφα, δεν αλλαζουν.
Εξ αλλου γι αυτο δινουν χαμηλες τιμες και σε κρατανε σαν σιγουρο πελατη μακροχρονια...

Δεν κατάλαβες ακόμα ότι η δέσμευση για την οποία μιλάμε σε ολο το topic αφορά & στις αορίστου ???

fadasma
18-04-06, 15:49
Μισό λεπτό για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα. Στα 19€ κατεβαίνει η συνδρομή μόνο αν πάρεις το πακέτο 3+3. Αυτό σημαίνει οτι θα προπληρώσεις 3 μήνες από την πρώτη μέρα. Ο φίλος μας επέλεξε να μην προπληρώσει τίποτα αλλά να πληρώνει κάθε μήνα. Γι' αυτό πληρώνει 40€. Οι υπόλοιποι δηλαδή είμαστε βλάκες που προπληρώνουμε 3 ή 6 μήνες?
Δεν υποστηρίζω τη forthnet όμως κάποιοι θέλουν να τα έχουν όλα.

manoulamou
18-04-06, 15:54
Δεν κατάλαβες ακόμα ότι η δέσμευση για την οποία μιλάμε σε ολο το topic αφορά & στις αορίστου ???
Και απο που το συμπεραινες αυτο στο μηνυμα μου? Δεν ειπα κατι διαφορετικο.
Μηπως δεν θα επρεπε κανουμε τη διευκρινηση για μερικους ;) που μπερδευουν
τις 1bill καταστασεις, τις αοριστου χρονου και τα πακετα/προσφορες 1 χρονου!
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26584
Ισα ισα μου εκανε εντυπωση ο τιτλος, που ηταν πιο κοντα στην πραγματικοτητα,
γιατι καποιος αλλος σε παρομοια περιπτωση, εσπευσε να μιλησει για απατη!

Themos3
18-04-06, 15:58
Εχετε μπερδευτει λιγο.Το φιλαρακι ειναι απλο εκανε συμβολαιο 1bill πριν ενα χρονο στην τιμη των 40ε το μηνα και για ενα χρονο.Η τιμη φιλε μου τις 384 δεν εχει πεσει κατω απο τα 40 σημερα.Απλα οποιος θελει να κανει συμβολαιο ενα χρονο θα πληρωνει 19.5.Οποιος συνεχιζει σε αοριστου πληρωνει 39.5.Αμα θες το 19.5 σου δινουν την δυνατοτητα να αλλαξεις κ εσυ αλλα φυσικα να παρεις τον ενα extra χρονο που δινει η προσφορα.Η τιμη που πληρωνεις ειναι δεσμευμενη η Forthnet να στην αλλαξει σε περιπτωση που το αοριστου πχ το παει 30e το μηνα.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ 39.5!! ΟΣΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΛΔ.
(καλο ειναι πριν γινονται τετοια topic να ενημερωνομαστε λιγο πρωτα και μετα να αρχιζουμε τις καταγγελιες.Αν κανω καποιο λαθος σ αυτα που ειπα παρακαλω διορθωστε με.Και μακρια απο συμβολαια χρονου.6μηνα το πολυ.Οι εξελιξεις τρεχουν!)

sdikr
18-04-06, 16:27
Εχετε μπερδευτει λιγο.Το φιλαρακι ειναι απλο εκανε συμβολαιο 1bill πριν ενα χρονο στην τιμη των 40ε το μηνα και για ενα χρονο.Η τιμη φιλε μου τις 384 δεν εχει πεσει κατω απο τα 40 σημερα.Απλα οποιος θελει να κανει συμβολαιο ενα χρονο θα πληρωνει 19.5.Οποιος συνεχιζει σε αοριστου πληρωνει 39.5.Αμα θες το 19.5 σου δινουν την δυνατοτητα να αλλαξεις κ εσυ αλλα φυσικα να παρεις τον ενα extra χρονο που δινει η προσφορα.Η τιμη που πληρωνεις ειναι δεσμευμενη η Forthnet να στην αλλαξει σε περιπτωση που το αοριστου πχ το παει 30e το μηνα.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ 39.5!! ΟΣΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΛΔ.
(καλο ειναι πριν γινονται τετοια topic να ενημερωνομαστε λιγο πρωτα και μετα να αρχιζουμε τις καταγγελιες.Αν κανω καποιο λαθος σ αυτα που ειπα παρακαλω διορθωστε με.Και μακρια απο συμβολαια χρονου.6μηνα το πολυ.Οι εξελιξεις τρεχουν!)

Η ποιο σωστή άποψη που άκουσα στο παρόν νήμα ;)


Και να συμπληρώσω, δεν έχει κάνει καμια μειωση τιμών η Forthnet, (η αοριστου παραμένουν αοριστού το ίδιο και σε αρκετους άλλους isp) , κάνουν προσφορά σε πακέτα

Tem
19-04-06, 03:37
τελικά τα προπληρωμένα τρίμηνα (+3) πακέτα 1bill συμφέρουν περισσότερο από την 1bill αορίστου με δέσμευση ενός χρόνου.

Themos3
19-04-06, 14:17
τελικά τα προπληρωμένα τρίμηνα (+3) πακέτα 1bill συμφέρουν περισσότερο από την 1bill αορίστου με δέσμευση ενός χρόνου.

Ασυζητητι!!!Στη forthnet ειδικα σου δινουν ιδια τιμη για το 6μηνο μ αυτην που σου δινουν στο 12μηνο.Δε βλεπω το λογο να παρει καποιος 12μηνο.Αλλα ειδικα ο φιλος που εκανε το post ισα ισα επρεπε να λεει και ευχαριστω που του δινουν την δυνατοτητα να κοψει το ενα συμβολαιο και να μπει στο αλλο ενω καλλιστα θα μπορουσαν να πουν 12μηνο δεν ηθελες,τελειωσε το και τα ξαναλεμε!
Συμβουλη : εφοσων φιλε μου απ οτι καταλαβα εισαι διατεθειμενος να ξοδευεις 40e το μηνα για dsl,ζητα μια αναβαθμιση σε 1Mbit με τα 42ε το μηνα και πιστευω σε ενα χρονο δε θα μεινεις τοσο πολυ πισω.(μακαρι θεε μου να διαψευστω και τετοια εποχη του χρονου να εχουμε ολοι φτηνη adsl2)
:twisted:

kostas80
21-04-06, 08:41
Ακούστε guys!
Ένα mailaki στη forthnet και μπαίνετε στην προσφορά του αορίστου χρόνου με τα 19,5 εurώ. Αλλίως δεν αναπροσαρμόζεται η τιμή για παλιούς χρήστες γιατί υποτίθεται ότι μπορούν να διακόψουν οποιαδήποτε στιγμή, ενώ τα 19,5 ευρώ τα παίρνουν με νέα ετήσια δέσμευση..
οκ?
Χαιρετώ!

dioptra999
21-04-06, 11:06
καλημερα!

θελω να ρωτήσω εχω forthnet 256 dynamic και πληρωνω 16,5€ το μήνα, 18,90€ για την ADSL και 17,00€ για την ISDN, το σύνολο:

16,5+18,90+17,00=52,4*2=104,8€ το 2μηνο

νομίτε οτι μπορώ να μειώσω τις χρεώσεις μου με κάποια απο τις προσφορές τις forthnet?

ή ίσως μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα μου με το ίδιο τιμολόγιο?

ευχαριστώ εκ των προτερων!

Tem
21-04-06, 11:11
πολλά πληρώνεις για 256. Πάντως μην υπολογίζεις το πάγιο της ISDN γραμμής που έτσι και αλλιώς το πληρώνεις και χωρίς ADSL
Αν έπαιρνες 1 Bill θα μπορούσες με λιγότερα χρήματα να έχεις 1024 σύνδεση

Themos3
21-04-06, 12:37
καλημερα!

θελω να ρωτήσω εχω forthnet 256 dynamic και πληρωνω 16,5€ το μήνα, 18,90€ για την ADSL και 17,00€ για την ISDN, το σύνολο:

16,5+18,90+17,00=52,4*2=104,8€ το 2μηνο

νομίτε οτι μπορώ να μειώσω τις χρεώσεις μου με κάποια απο τις προσφορές τις forthnet?

ή ίσως μπορώ να αυξήσω την ταχύτητα μου με το ίδιο τιμολόγιο?

ευχαριστώ εκ των προτερων!

Απ οτι καταλαβα εχεις ενεργοποιησει μονος σου την γραμμη οποτε το 1Bill της Forthnet το ξεχναμε.Απ οτι βλεπω ρε αγορι μου εσυ σκας 35e το μηνα για μια 256.Μια ειναι η λυση που σου προτεινω.Το 6μηνο συμβολαιο στην ΟΤΕΝΕΤ που ειναι μορφης 1Bill και μπορεις να το κανεις μονο στον ΟΤΕ απο την στιγμη που εχεις μονος σου την γραμμη.To 6μηνο OnDsl Home 512 θα σου βγει στην τιμη των 35.8 το μηνα.Μολις σου διπλασιασα την γραμμη πληρωνοντας τα ιδια λεφτα :D . Aπο την αλλη μπορεις με 22.49e το μηνα να βαλεις μια 384 αν και δε θα προτεινα να κανεις συμβολαιο σε 384 για ενα 6μηνο ακομα.Ελπιζω να βοηθησα.
:twisted:

dioptra999
21-04-06, 16:19
Απ οτι καταλαβα εχεις ενεργοποιησει μονος σου την γραμμη οποτε το 1Bill της Forthnet το ξεχναμε.Απ οτι βλεπω ρε αγορι μου εσυ σκας 35e το μηνα για μια 256.Μια ειναι η λυση που σου προτεινω.Το 6μηνο συμβολαιο στην ΟΤΕΝΕΤ που ειναι μορφης 1Bill και μπορεις να το κανεις μονο στον ΟΤΕ απο την στιγμη που εχεις μονος σου την γραμμη.To 6μηνο OnDsl Home 512 θα σου βγει στην τιμη των 35.8 το μηνα.Μολις σου διπλασιασα την γραμμη πληρωνοντας τα ιδια λεφτα :D . Aπο την αλλη μπορεις με 22.49e το μηνα να βαλεις μια 384 αν και δε θα προτεινα να κανεις συμβολαιο σε 384 για ενα 6μηνο ακομα.Ελπιζω να βοηθησα.
:twisted:

για να το κάνω αυτό θα πρέπει να λήξω την συνδεση στην forthnet και μετα να κάνω καινουρια στην otenet!

ποσο θα μείνω χωρίς adsl (δεσμευση γραμμης απο forthnet)????

Μηπως θα μπορούσα να κνω όλα αυτα που προτείνεις στην forthnet?για να γλιτώσω την ταλαιπωρία???Εχει αντίστοιχο πακέτο???

Μην νομίζετε οτι δεν το ψαχνω αλλα δεν μπορώ και πολύ ευκολα να βγάλω ακρή!!!Ευχαριστώ:D:D:D:D

Themos3
22-04-06, 05:04
Αν η γραμμη ειναι στο ονομα σου και δεν την εχεις ενεργοποιησει μεσω του box της forthnet τοτε δε μενεις ουτε μια μερα χωρις dsl αν αποφασισεις να βαλεις του (π)ΟΤΕ.Στη forthnet δε μπορεις να κανεις 1bill πολυ απλα γιατι η γραμμη ανηκει σε σενα και οχι σ αυτους.Θα επρεπε δηλαδη να ακυρωσεις την συνδεση σου και μετα να βαλεις μια 1bill απο forthnet περιμενοντας κανα μηνα και προσευχομενος να υπαρχουν ελευθερα ports.

dioptra999
22-04-06, 09:28
καλημερα παιδια...πηρα τηλ στην forthnet και μου ειπαν οτι ειναι σχετικά ευκολο να κάνω καινουρια συνδεση όπως ακριβως είπε ο φιλος ο themos3!!!:D

@ ADSLgr.com All rights reserved.