PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με άνοιγμα ιστοσελίδων



wesker
05-03-10, 01:47
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το άνοιγμα ιστοσελίδων. Συγκεκριμένα για κάποιες ιστοσελίδες πρέπει να πατήσω το refresh 2-3 φορές. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα;

Νikosanagn
05-03-10, 01:51
Εγώ, είχα τις προηγούμενες μέρες, αλλά τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

wesker
05-03-10, 01:54
Το περίεργο είναι οτι αν ανοίξουν οι σελίδες μετά πάνε όλα σφαίρα. Μοναδικό πρόβλημα είναι οι σελίδες του msn (hotmail κλπ) που ούτε από refresh δείχνουν να νιώθουν...

vaggoulas
05-03-10, 01:54
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το άνοιγμα ιστοσελίδων. Συγκεκριμένα για κάποιες ιστοσελίδες πρέπει να πατήσω το refresh 2-3 φορές. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα;
DNS έχει βάλει στην κάρτα δικτύου ή είναι στο auto?

wesker
05-03-10, 01:56
DNS έχει βάλει στην κάρτα δικτύου ή είναι στο auto?

έχω δώσει ώς DNS την IP που μπαίνω στο ρουτερ.

[ΕDIT] Λες το ρουτερ να αργοπεθαίνει σιγά σιγά; Κάτι disconnect από το ιντερνετ μου τα κάνει τον τελευταίο καιρό όλο και πιο συχνά.... Ειδικά όταν δουλέψει 5-6 μέρες σερί...

vaggoulas
05-03-10, 02:15
έχω δώσει ώς DNS την IP που μπαίνω στο ρουτερ.

[ΕDIT] Λες το ρουτερ να αργοπεθαίνει σιγά σιγά; Κάτι disconnect από το ιντερνετ μου τα κάνει τον τελευταίο καιρό όλο και πιο συχνά.... Ειδικά όταν δουλέψει 5-6 μέρες σερί...
Δοκίμασε αν θες με τους dns της hol (194.30.220.117&194.30.220.114) ή open dns μήπως υπάρξει βελτίωση.
Πάντως δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις και με άλλο modem.Αν το έχεις 2+ χρόνια μπορεί να ετοιμάζεται για άλλους κόσμους :p

wesker
05-03-10, 02:29
Δοκίμασε αν θες με τους dns της hol (194.30.220.117&194.30.220.114) ή open dns μήπως υπάρξει βελτίωση.
Πάντως δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις και με άλλο modem.Αν το έχεις 2+ χρόνια μπορεί να ετοιμάζεται για άλλους κόσμους :p

Στην κάρτα δικτύου,ε; Η να τους βάλω και στις ρυθμίσεις του ρουτερ; Θα πάρω ένα netgear του κολλητού μου για καμια μέρα να το δοκιμάσω. Το Linksys μου την άλλη βδομαδα κλείνει τα 2,5 χρόνια συνεχούς προσφοράς στο οικιακό μου δίκτυο... Μπρε λες για αυτό να αρχίσε να φυτρώνουν 2 λευκά φτεράκια στα πλαινά του;:rolleyes::crazy:

Fragkiskos.K
05-03-10, 04:28
Απέφυγε να βάλεις DNS στο modem/router μέσα. Μόνο στην κάρτα δικτύου η όποια δοκιμή. ;)

wesker
06-03-10, 03:02
Μόλις παρατήρησα οτι μου το κάνει όταν δώσω static ip στην κάρτα δικτύου...

Aias
08-03-10, 02:07
επισης αν εχει προγραμματα ασφαλειας (antivirus/firewall) απενεργοποιησε τσ και δοκιμασε.

beto11
08-03-10, 21:54
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το άνοιγμα ιστοσελίδων. Συγκεκριμένα για κάποιες ιστοσελίδες πρέπει να πατήσω το refresh 2-3 φορές. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα;

συμβαίνει και σε μένα κάθε σου-κου με σελίδες του εξωτερικού, είναι πρόβλημα της hol όπως μπορείς να διαβάσεις και σε άλλα θέματα στο φόρουμ

wesker
09-03-10, 13:24
συμβαίνει και σε μένα κάθε σου-κου με σελίδες του εξωτερικού, είναι πρόβλημα της hol όπως μπορείς να διαβάσεις και σε άλλα θέματα στο φόρουμ

Nαί, μόνο σε σελίδες του εξωτερικού μου το κάνει....

@ ADSLgr.com All rights reserved.