PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικό πρόβλημα Internet/Τηλεφωνίας



Σελίδες : [1] 2 3

nyannaco
06-03-10, 14:34
Εδώ και περίπου μία ώρα νέκρωσε η τηλεφωνική γραμμή (Πάτημα Χαλανδρίου).Το modem συγχρόνιζε, αλλά για αρκετή ώρα δεν μπορούσε να πάρει IP, ενώ και γη ταχύτητα συγχρονισμού άλλαζε συνέχεια. Πήρα στην Tellas από το κινητό, χρόνος αναμονής γύρω στα 5 λεπτά (πάλι καλά) και μου είπαν ότι υπάρχει γενική βλάβη που θα αποκατασταθεί μέσα στην ημέρα (λέμε τώρα...). Το περίεργο είναι ότι τα τελευταία λεπτά, έστω και με συνεχείς διακοπές, παίρνει IP και έχω internet για μερικά δευτερολεπτα τη φορά (περιμένω το κατάλληλο παράθυρο για να ποστάρω)! Αθάνατη Tellas, καιρό είχες να με κάνεις να σχοληθώ με μεταφορά σε άλλο πάροχο :evil:

revvok
06-03-10, 14:58
Εδώ και περίπου μία ώρα νέκρωσε η τηλεφωνική γραμμή (Πάτημα Χαλανδρίου).Το modem συγχρόνιζε, αλλά για αρκετή ώρα δεν μπορούσε να πάρει IP, ενώ και γη ταχύτητα συγχρονισμού άλλαζε συνέχεια. Πήρα στην Tellas από το κινητό, χρόνος αναμονής γύρω στα 5 λεπτά (πάλι καλά) και μου είπαν ότι υπάρχει γενική βλάβη που θα αποκατασταθεί μέσα στην ημέρα (λέμε τώρα...). Το περίεργο είναι ότι τα τελευταία λεπτά, έστω και με συνεχείς διακοπές, παίρνει IP και έχω internet για μερικά δευτερολεπτα τη φορά (περιμένω το κατάλληλο παράθυρο για να ποστάρω)! Αθάνατη Tellas, καιρό είχες να με κάνεις να σχοληθώ με μεταφορά σε άλλο πάροχο :evil:

Και εδώ (Ίλιον) νεκρό το τηλέφωνο.. Ιντερνετ όμως κανονικά:hmm:

Varsos
06-03-10, 15:08
Τα ίδια και Ζωγράφου :down:

rip_noob
06-03-10, 15:09
Σέρνεται το σύμπαν...

dennis2006
06-03-10, 15:19
και πειραια τηλεφωνο οχι ιντερνετ με τα χιλια ζορια. γενικο μπλακ αουτ ειχε και επροχτες το βραδυ απο της 4 μεχρι το πρωι.

juno12
06-03-10, 15:19
Πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη διακοπή σήμερα και σε net και σε τηλέφωνο.
Ευτυχώς που πάντα υπάρχουν γείτονες με ξεκλείδωτα router:worthy:.

LOUKAS32
06-03-10, 15:31
τα ιδια χαλιαααααααααααα παντου

kosmasdel
06-03-10, 15:47
Και εγώ Θεσσαλονίκη, περιοχή Κηφισιά, πριν για καμιά ώρα ήταν νεκρό το σταθερό, τώρα έφτιαξε αλλά το Internet σέρνεται...:(

malm32
06-03-10, 15:49
Τα ίδια και Καλιθέα...

juno12
06-03-10, 16:22
Εδώ και λίγη ώρα έχει επανέλθει κανονικά.

nnn
06-03-10, 16:26
Τι πρόβλημα υπάρχει δεν σας λένε ?

juno12
06-03-10, 16:30
Για καμιά ώρα δεν μπορούσα να καλέσω πουθενά,μόνο να με καλέσουν και internet είχα κατα διαστήματα για μερικά λεπτά.Αλλά και να μπορούσα,βαριέμαι την αναμονή οπότε κότσαρα το wifi στικακι μου και είχα internet από κάποιον "ευγενικό" γείτονα.

jger
06-03-10, 16:34
Αγιοι Ανάργυροι (Αθήνα) νεκρό το τηλέφωνο.
Οχι internet , αν και το λαμπάκι της DSL είναι on.

Πριν 1,5 ώρες περίπου που τους κάλεσα είπαν ότι είναι γενικό πρόβλημα και θα το λύσουν εντός 1 ώρας!!!

Ηδη δηλαδή καθυστέρησαν για να δούμε !!!

Πρωτη φορά αντιμετωπίζω και κομμένο τηλέφωνο, συνήθως κόβεται το internet καμιά φορά.

nikpoth
06-03-10, 16:57
k.πατήσια μια από τα ίδια..μαύρα χαλια το net.δεν ανοίγει ούτε google!.μονο με 10 refresh

chaos38
06-03-10, 17:09
Χολαργος μια απο τα ιδια τηλ νεκρο internet παιζει μετρια.

AcidRain
06-03-10, 17:11
Τα γνωστά προβλήματα της τελλας και στο 1212 50 ωρες αναμονή για να σου πουνε οτι υπαρχει προβλημα και θα το λύσουν το συντομότερο δυνατόν....έλεος πια....(χαϊδάρι)

Ατταλος
06-03-10, 17:54
Παντου τα ιδια χαλια μαγκες....

Psycho13
06-03-10, 18:06
Μενιδι ακομα δεν εχω ουτε τηλεφωνο ουτε και ιντερνετ απο τις 2 το μεσημερι!!Να ειναι καλα κατι ξεκλειδωτα ρουτερ εδω τριγυρω!!!

qyte
06-03-10, 18:08
Εμένα πριν λίγο έφτιαξε το τηλέφωνο και το Ιντερνετ αλλα δυστυχώς σέρνεται μέχρι αηδίας το Ιντερνετ προς το παρόν. Ελπίζω να μην τους πάρει πολύ ακόμα τι να πω;

Psycho13
06-03-10, 18:11
Μου αρεσει που μου ειπαν κιολας στις βλαβες (1212) οτι μετα τις 3 θα φτιαξει!!

kapodistrias
06-03-10, 18:14
Καμια ανακοίνωση θα βγει;Μάλλον πολλά ζητάω.

giannis12a
06-03-10, 18:14
κι εγώ που πάσχιζα όλο το μεσημέρι με εκατό ρυθμίσεις στο .conf γιατί νόμιζα πως φταίνε οι ρυθμίσεις που είχα κάνει?
Τηλέφωνο έχω, το νετ όμως είναι άστα να πάνε καλύτερα.
Καιρό είχα κι εγώ να μπω σε αυτό το τόπικ.

qyte
06-03-10, 18:19
Εμένα για να πω την αλήθεια δεν έβρισκε IP μέχρι που έσβησα το Wan Interface και το ξαναέφτιαξα στο router (Siemens :S ). Παίζει να τα έχει φτύσει και το router μου γιατί και προχτές πάλι χρείστηκε να το σβήσω και να το ξαναδημιουργήσω. Αλλά το ότι σέρνεται το Ιντερνετ είναι δεδομένο :@

gtklocker
06-03-10, 18:47
Σερνεται αγριότατα.

Demonikus
06-03-10, 18:59
Το Ιδιο Και Στη Σταυρουπολη...(θεσσαλονικη)

gtklocker
06-03-10, 19:06
Κάπως αρχίζει να παλεύεται εδώ...

uncharted
06-03-10, 19:52
καμια inside ενημερωση (thenetpoet) εχουμε?

Gap
06-03-10, 20:07
To καλό που τους θέλω να τελειώνουν γρήγορα γιατί παίζω Bad Company 2 και με έχει πεθάνει στα disconnections και το τηλέφωνο δίπλα νεκρό....

polzach
06-03-10, 20:28
Και στην Δαφνη-Αθήνα τα ιδια...internet ναι --τηλεφωνο για κλησεις ομως νεκρο...
Μήπως έχει καποιος κάποιο νεότερο?...Γιατι δεν βγάζουν τουλάχιστον είτε στην σελίδα είτε κάποιο ηχογραφημένο μηνυμα ετσι ωστε να ξέρουμε τι συμβαίνει και να μην είμαστε μια ζωη στο άγνωστο..anyway....όποιος έχει νεώτερα ας ποστάρει please...!

apostol70
06-03-10, 20:48
Μαρούσι χωρίς τηλέφωνο από το μεσημέρι χωρίς να έχει έρθει ακόμα. Τουλάχιστον έχουν βάλει μύνημα στο 1212

jger
06-03-10, 21:05
Τα γνωστά προβλήματα της τελλας και στο 1212 50 ωρες αναμονή για να σου πουνε οτι υπαρχει προβλημα και θα το λύσουν το συντομότερο δυνατόν....έλεος πια....(χαϊδάρι)

Προϋπόθεση να πάρεις το 1212 είναι να έχεις τηλέφωνο, εδω μιλάμε δεν έχουμε όυτε τηλέφωνο!!! Αίσχος Ντροπή στην Tellas:down:

Και στο Καματερό (με ενημέρωσε ένας φίλος) τα ίδια χάλια, μάλλον είμαστε για αλλαγή εταιρείας!!!

yiazir
06-03-10, 21:20
Και στην Θεσσαλονίκη περιοχή Μενεμένη από το μεσημέρι τηλέφωνο γιοκ !!

Psycho13
06-03-10, 21:24
Καλα ρε τι κανουν τοσες ωρες εκει περα??Την παλευουν θελουν να μας τρελανουν??Ουτε σε πολεμο να ειμασταν, κλεβουμε ιντερνετ απο τους γειτονες!!! Αντε δεν εχω και τηλεφωνο να τους αρχισω τα καντηλια!!!

geovision
06-03-10, 21:39
Πάτρα. Τηλέφωνο είχαμε κανονικά (τουλάχιστον εγώ) αλλά Ιντερνετ κομμένο για 1-2 ώρες! Εδώ και πολύ ώρα όλα καλά!

neon2k8
06-03-10, 21:44
εδώ πάλι Κολυμπάρι Χανίων Κρήτης υπήρχε πλήρης νέκρα και τηλέφωνο και ίντερνετ (και σε όλα τα χωριά / κωμοπόλεις που συνδέονταν μέσω του αστικού κέντρου Κολυμπαρίου 28240). Το πρόβλημα λύθηκε πλήρως στις 19:45 (απο τις 12:30 το μεσημέρι που είχε παρουσιαστεί). Τώρα πεντακάθαρη γραμμή, ταχύτητα ίντερνετ φούλ για φούλ (καλύτερα κι απο πρίν που θεωρητικά ήταν όλα ΟΚ!!!)... ''πηγαδάκια'' δεν μιλούσαν για μπλάκ άουτ γενικό αλλά για έναν ''τεχνικό'' (ο θεός να τον κάνει) του ΟΤΕ ο οποίος μαζί με άλλους στις 12 έκαναν συντήρηση δικτύου ΟΤΕ λέει και... προφανώς συντήρησαν μια χαρά το καλώδιο της Τελάς που έδινε δίκτυο πρός Δυτική Κρήτη!!!!!!!!!!!!!!!! τέλος καλό όλα καλά, και αφού εδώ και 2 μήνες (απ'την πρώτη μέρα) ούτε διακοπές, ούτε αποσυνδέσεις ούτε κανένα απολύτως πρόβλημα, το προσπερνάω! Αυτά!!! ^^

m0rales
06-03-10, 22:07
και εγω τα ιδια προβληματα απο το μεσημερι
μια εχω τηλεφωνο μια οχι , το ιδιο και το ιντερνετ.

αποτι με ενημερωσε γνωστος εργαζομενος στην tellas το προβλημα ειναι καποια κομμενη οπτικη ινα... ενδεχομενως να εχει αποκατασταθει η ζημια τις πρωτες πρωινες ωρες

g_kor
06-03-10, 22:32
Μια από τα ίδια και εδώ στα Βριλήσσια...
Τηλέφωνο γιοκ...Ιντερνετ με τα χίλια ζόρια !!!

giannis12a
06-03-10, 22:43
Εδώ τώρα πάντως ( Βύρωνας ) όλα καλά.

konc
06-03-10, 22:51
Βριλήσσια είχαμε τα ίδια, αλλά τώρα αποκαταστάθηκε. Μόνο που ακόμα και μετά από 5 restart, συγχρονίζω 1.5 Mpbs ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ και θα με πιάσουν τα διαόλια μου. Συγχρόνιζα ήδη (πάντα και σταθερά) μόλις στα 6 και έπεσα 4.6 περίπου ΧΩΡΙΣ να αλλάξει το SNR. Φυσικά δεν το δέχονται για βλάβη...

mirtiano
06-03-10, 22:53
Μολις ηρθε τηλ/νο και internet στο περιστερι/χρυσουπολη Αττικης ωρα 2140

ubuntubu
06-03-10, 23:10
''πηγαδάκια'' δεν μιλούσαν για μπλάκ άουτ γενικό αλλά για έναν ''τεχνικό'' (ο θεός να τον κάνει) του ΟΤΕ ο οποίος μαζί με άλλους στις 12 έκαναν συντήρηση δικτύου ΟΤΕ λέει και... προφανώς συντήρησαν μια χαρά το καλώδιο της Τελάς που έδινε δίκτυο πρός Δυτική Κρήτη!!!!!!!!!!!!!!!!
Δώστε κάνα φράγκο ,να φτιάξετε σωστές υποδομές - backup.
" Φταίει ο ΟΤΕ "
Το παραμύθι δια πάσαν νόσον και πάσαν μα@@@@α.

gtklocker
07-03-10, 00:02
Ήμαρτον. Ήμουν για ώρα off.

iliask
07-03-10, 00:07
Υπήρχε γενικό προβλημα αφού ουτε το 1212 δουλευε. Εγώ ενημερώθηκα απο wind για το προβλημα . τελικά καποια στιγμή μετά τις 22:00 εφτιάξε το θέμα .!

TheBlacksmith
07-03-10, 01:40
Άντε άρχισαν πάλι τα ίδια προβλήματα.

dennis2006
07-03-10, 03:07
παλι το τηλεφωνο off, στον πειραια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Daywalker
07-03-10, 03:17
Τηλεφωνο off στα Πατησια και το Internet σερνετε τι θα γινει με αυτη την τελλας ελεος!!!!

nikpoth
07-03-10, 03:21
κοροιδια?κλεφτες?λαμογια? ,απατεονες τελικα θα πω!ντροπι στα λαμογια που μου λενε οτι "εχουμε προβλιμα" καθε 3 και λιγο.
απο δευτερα αντε για στους ανιπαρκτους.
καθε 10 λεπτα off internet -phone.

xag
07-03-10, 03:25
Και Ηράκλειο Κρήτης τα ίδια.

Από χθες τα ξημερώματα ξεκίνησαν αποσυνδέσεις, αλλά σήμερα το θέμα ξεφτιλίστηκε.

Μου θύμισαν τις ένδοξες μέρες του περασμένου χειμώνα!!!!!!

Μετρημένα είναι τα ψωμιά τους. Πίστευα ότι κάπως είχε στρώσει το πράγμα, αλλά αυτοί μυαλό δεν βάζουν....

johnson
07-03-10, 11:12
Τρώτε και κάτι τρελά packet losses εσείς στη Tellas.
Απορώ πως την παλεύετε. Καιρός σιγά σιγά να φεύγουμε όλοι από τα μπακάλικα που μοιράζουν χύμα 24αρι "internet".

neon2k8
07-03-10, 11:59
είναι ενοχλητικό πράγματι να συμβαίνει αυτό... αλλά δεν καταλαβαίνω όμως γιατί υπάρχουν άτομα απο πολλές περιοχές της Ελλάδας που λένε οτι ούτε πρόβλημα έχουν και όλα μια χαρά πάνε (εννοώ γενικά, σχετικά με το θέμα που έχει ξεκινήσει απο χθές δεν έχω μάθει τι γίνεται)...
όσο για τον φίλο ubuntubu ο οποίος έδωσε μια αγανακτισμένη απάντηση (και καταλαβαίνω τον λόγο) στο πόστ μου, θα απαντήσω απλά ότι απο τις 6/1/2010 (ημέρα ενεργοποίησης γραμμής) εώς και χθές ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ αποσυνδέσεων, τηλεφωνίας, ταχύτητας κλπ. και μάλιστα μετά την διόρθωση του προβλήματος εδώ τα πράγματα είναι οκ και πάλι! ίσως με την Τελλάς γίνεται αυτό που γίνεται και με τους άλλους.... κάπου είναι οκ, κάπου αλλού όχι.... π.χ. εδώ Χανιά ακούω οτι Forthnet είναι πιό χάλια κι από το χάλια!!!!!

και επιπλέον να προσθέσω οτι εδώ Κολυμπάρι Χανίων Forthnet δεν υπάρχει, HOL μόνο 2 mbps και μόνο μέσω ΟΤΕ (πάγιο στο πάγιο δλδ), o ίδιος ο ΟΤΕ μας θεωρεί κακομοίρηδες άρα ταχύτητα μόνο 2 mbps ούτε πάνω ούτε κάτω (κι αυτά με το ζόρι, είχα πρίν την Τελλάς και τράβαγα του ιησού τα πάθη μετά τις 5 το απόγευμα για να σερφάρω ή να κατεβάσω)... άρα αφού μόνο η Τελλάς μας έδωσε 24, και εφ' όσον δείχνει οκ ως τώρα δεν έχω λόγο να πληρώνω 70 με 80 κάθε δίμηνο στον ΟΤΕ!!! Αυτά....

@ ADSLgr.com All rights reserved.