PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως κανουμε εναν φακελο σε iso μορφη ?



VANDAMME
06-03-10, 20:09
Κοιταχτε τι γινεται ! Εχω μια εγκυκλοπαιδια που ειναι σε 7 cd ! Eφτιαξα 7 φακελους και εβαλα στον καθενα το περιεχομενο του καθε cd !

Πως μπορω τους 7 φακελους με τα περιεχομενα των 7 cd να τα κανω 7 iso cd ???

Δηλαδη θελω με το daemon tools να επιλεγω ενα ενα και να το κανω install !

Και οταν ειμαι πχ στο εβδομο να μου ζηταει το πρωτο και καπακι να το βαζω με το daemon tools


Πως κανουμε με τα παιχνιδια ? Καπως ετσι αλλα δε ξερω πως να κανω αρχεια σε iso !

Κατεβασα το magic iso εβαλα τους 7 φακελους μεσα αλλα δε ξερω τι να κανω

thanatos
06-03-10, 20:23
Κοιταχτε τι γινεται ! Εχω μια εγκυκλοπαιδια που ειναι σε 7 cd ! Eφτιαξα 7 φακελους και εβαλα στον καθενα το περιεχομενο του καθε cd !

Πως μπορω τους 7 φακελους με τα περιεχομενα των 7 cd να τα κανω 7 iso cd ???

Δηλαδη θελω με το daemon tools να επιλεγω ενα ενα και να το κανω install !

Και οταν ειμαι πχ στο εβδομο να μου ζηταει το πρωτο και καπακι να το βαζω με το daemon tools


Πως κανουμε με τα παιχνιδια ? Καπως ετσι αλλα δε ξερω πως να κανω αρχεια σε iso !

Κατεβασα το magic iso εβαλα τους 7 φακελους μεσα αλλα δε ξερω τι να κανω
Disclaimer:Αν κάνεις κάτι παράνομο,η ευθύνη είναι πλήρως δική σου.
Εγώ απλώς σε ενημερώνω για το πώς μπορείς να φτιάξεις από κάποια αρχεία ένα iso image αρχείο.

Δεν ξέρω για το magic iso αλλά με το nero αυτό που κάνεις είναι στο Recorder/Choose Recorder να επιλέξεις Image Recorder.
Μετά ακολουθείς κανονικά την διαδικασία που κάνεις συνήθως για να κάψεις CD-DVD,απλά στο τέλος όταν επιλέξεις burn σου βγάζει επιλογή του αρχείου-image το οποίο θέλεις να φτιάξεις.Βάζεις όνομα,path,τύπο (επιλέγεις iso) και αυτό είναι.Δημιουργείται μετά το iso.

Η ίδια περίπου διαδικασία θα ισχύει λογικά και στο magic iso.

------------
Μετά μια αναζήτηση μισού λεπτού στο internet, oρίστε:
How to quickly create an new ISO files or an new CD/DVD. (http://www.magiciso.com/howto/howto.htm#create%20a%20new%20image%20file)

Εσένα σε νοιάζει μέχρι το<< 6. Click http://www.magiciso.com/howto/howto.8.gif to save in ISO image. >>

jim_p
06-03-10, 20:24
"Γραψε" τον καθε φακελο σε .iso με την αναλογη επιλογη που σου δινει το προγραμμα εγγραφης cd/dvd.

Πχ σε nero burning rom
File > New > Cd rom (iso) > Βαζεις τα αρχεια που θες και ενα ονομα για το δισκακι > Επιλεγεις πανω δεξια "Image recorder" > Κανεις κανονικα "εγγραφη" σαν να ηθελες να γραψεις δισκακι και καποια στιγμη σε ρωταει για να το αποθηκευσει.

VANDAMME
06-03-10, 21:01
Ευχαριστω παρα πολυ παιδια !!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.