PDA

Επιστροφή στο Forum : H hol βγήκε στους δρόμους!



worthapp
07-03-10, 02:03
Χθές το μεσημέρι, χτυπάει το κουδούνι, κατεβαίνω να ανοίξω, και βλέπω στην πόρτα δύο κουστουμάτους τύπους με κάτι χαρτιά και φακέλους στα χέρια, προς στιγμή τρόμαξα, λέω τι είναι τούτοι!
Γείά σας μου λένε, απο την hol είμαστε! Να σας ενημερώσουμε οτι στην γειτονειά σας έχουμε βάλει οπτικές ίνες και θα έχετε πολύ γρήγορότερο internet μιας και η hol έφερε οπτικές ίνες στην γειτονειά σας(μάλιστα είχανε και ένα φυλλάδιο που έγραφε κάτι ανάλογο).
Τί τους λέω, θα μου φέρετε οπτική σπίτι μου?
Α..όχι, λέει, φέρνουμε όμως μέχρι το καφάο, και απ'οτι μας λένε οι γείτωνες σας, που έχουνε hol, θα πιάνετε απο 7-8Mbps που πιάνετε τώρα. 12Mbps+. Μόνο με 40ε το μήνα!
Φυσικά δέν με έπισαν διότι πληρώνω 20ε το μήνα με telefonet+ απο την Vivodi.
Η όλη φάση είναι το πώς παραπλανούνε τον κόσμο, σου πετάνε το "οπτική ίνα" για να ψαρώσεις!!!

optimogar
07-03-10, 02:24
Η απάντηση σου έπρεπε να ήταν..."Μια που την φέρατε μέχρι το ΚΑΦΑΟ, δεν την τραβούσατε λίγο ακόμη(βρε παιδί μου) να φτάσει μέσα στο σπίτι μου":p

johnvam
07-03-10, 02:36
Αυτη η καραμέλα με τις οπτικές που σου υπόσχονται διαστημικές ταχύτητες πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή.....

Έλεος πια... Δεν ελέγχει κανένας τις ^%^&(%*%^&* που λένε...?

steli0s
07-03-10, 03:02
Έλεος πια... Δεν ελέγχει κανένας τις ^%^&(%*%^&* που λένε...?


Αυτοι για να σου πουλησουν την 12μηνη συνδεση θα σου αραδιασουν οτι #$@%#@ εχουν...

cghera
07-03-10, 14:35
Απάτη... Και αμφιβάλλω οτι είναι της HOL. Μεταπωλητές είναι... Προσωπικά δεν θέλω να ξέρω την HOL έτσι κι αλλιώς.

enakos
07-03-10, 18:45
Απ οτι ξέρω είναι θέμα ΟΤΕ για να φέρει οπτική ίνα στα ΚΑΦΑΟ μιας και το σχετικό δίκτυο από κέντρο μέχρι καφαο είναι ιδιοκτησία του

Koala_
07-03-10, 19:03
Απ οτι ξέρω είναι θέμα ΟΤΕ για να φέρει οπτική ίνα στα ΚΑΦΑΟ μιας και το σχετικό δίκτυο από κέντρο μέχρι καφαο είναι ιδιοκτησία του


Ο ΟΤΕ τo είχε ξεκινήσει πριν χρόνια πιλοτικά σε κάποιες περιοχές. Τώρα δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκεται!


Οι παρατηρήσεις μου είναι οι εξής:
Οι άνθρωποι αυτοί είναι πωλητές, δεν είναι τεχνικοί, στην καλύτερη περίπτωση να έχουν δει οπτική ζωγραφιστή, γιατί για να ξέρουν τι "δουλειά" κάνει χλωμό.

Επίσης δεν νομίζω ότι είναι της HOL. Μάλλον κάποια εργολαβία προώθησης είναι. Εδώ δίνουν το support σε άλλες εταιρίες, δεν θα δίνουν την προώθηση; :whistle: Στην καλύτερη περίπτωση να τους έχουν κάνει μισή ώρα σεμινάριο...

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...:p

wesker
07-03-10, 22:31
Mην το ψάχνετε μεταπωλητές είναι....

zombie_wireless
07-03-10, 23:00
Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί γιατί μερικοί είναι και απατεώνες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.