PDA

Επιστροφή στο Forum : Φεύγω από HOL, να έρθω Conn-X;;;



Kriz
07-03-10, 14:59
Φεύγω απογοητευμένος απ' την HOL και ψάχνω νέο παροχέα. Χαϊδάρι μένω (παλατάκι). Τι γνώμη έχετε; Ο ΟΤΕ, απ' ό,τι έχω συνοψίσει, είναι σταθερός, αξιόπιστος, αλλά λίγο πιο ακριβός...!!

christhenis
07-03-10, 15:09
Αν είσαι απαιτητικός χρήστης, παίζεις online gamες βλέπεις HD vids στο youtube και θες Pings πάντα χαμηλά θα σε πρότεινα να πας OTE. Φυσικά αν δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα οικονομικό, γιατί με τα πάγια και αυτά είναι πανάκριβος!Αλλιώς αν θες άλλο πάροχο ρώτα άτομα στην περιοχή σου, μάζεψε γνώμες και αποφάσισε.

Vikentios
08-03-10, 19:54
Φεύγω απογοητευμένος απ' την HOL και ψάχνω νέο παροχέα. Χαϊδάρι μένω (παλατάκι). Τι γνώμη έχετε; Ο ΟΤΕ, απ' ό,τι έχω συνοψίσει, είναι σταθερός, αξιόπιστος, αλλά λίγο πιο ακριβός...!!

Φίλε μου εγώ είχα χολ απο τις καλές εποχές μεχρί τώρα πρόσφατα οπού πραγματικά έχει ξεφτιλιστεί και έχει πιστεύω απο το χειρότερο και ποιό αναξιόπιστο ιντερνέτ.Έβαλα οτε και βρήκα την υγειά μου η μέρα με την νύχτα ειλικρινά σου μιλάω απο κεί και πέρα βέβαια εσύ θα μετρήσεις τις ανάγκες σου και θα δείς τι που είναι καλύτερα να πας. :) :cool:

Dark-Side
08-03-10, 19:57
Να πας ΟΤΕ μπας και γλυτώσουμε bandwidth. :p

Πέρα από την πλάκα πιστεύω πως ο ΟΤΕ είναι μακράν ο καλύτερος πάροχος στην Ελλάδα, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να τον χρησιμοποιήσεις κάντο!

redcom7
10-03-10, 01:02
μην το σκεφτεσαι καθολου ο ΟΤΕ ειναι μονοδρομος εαν εισαι απαιτητικος χρηστης ....

το μονο κακο ειναι το αργο upload αλλα απο ping και σταθεροτητα θα εισαι καμπανα....

Havic
10-03-10, 01:05
Να πας ΟΤΕ μπας και γλυτώσουμε bandwidth. :p

Πέρα από την πλάκα πιστεύω πως ο ΟΤΕ είναι μακράν ο καλύτερος πάροχος στην Ελλάδα, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να τον χρησιμοποιήσεις κάντο!
:offtopic:
Γιατί να έρθει στον οτε??? για να μειώσει το δικό μας bandwidth!! μην τους ακούς μια χαρά είσαι εκεί!!! :p

lycos112gr
10-03-10, 13:23
Φίλε μου εγώ είχα χολ απο τις καλές εποχές μεχρί τώρα πρόσφατα οπού πραγματικά έχει ξεφτιλιστεί και έχει πιστεύω απο το χειρότερο και ποιό αναξιόπιστο ιντερνέτ.Έβαλα οτε και βρήκα την υγειά μου η μέρα με την νύχτα ειλικρινά σου μιλάω απο κεί και πέρα βέβαια εσύ θα μετρήσεις τις ανάγκες σου και θα δείς τι που είναι καλύτερα να πας. :) :cool:


Αυτό ακριβώς. Χρόνια στη HOL και πρόσφατα την έκανα για OTE για τους ίδιους λόγους. Μερικές φορές νομίζω ότι με τη HOL απλά δεν είχα Internet....

Vikentios
10-03-10, 13:30
Αυτό ακριβώς. Χρόνια στη HOL και πρόσφατα την έκανα για OTE για τους ίδιους λόγους. Μερικές φορές νομίζω ότι με τη HOL απλά δεν είχα Internet....
:oneup: :oneup: :p

redcom7
10-03-10, 17:28
Αυτό ακριβώς. Χρόνια στη HOL και πρόσφατα την έκανα για OTE για τους ίδιους λόγους. Μερικές φορές νομίζω ότι με τη HOL απλά δεν είχα Internet....



και εγω τα ειπα σε αλλο topic αλλα ενας κομπλεξικος holιστας με εκραξε και βρηκα τον μπελα μου αλλα ετσι ειναι να "ψοφησει η κατσικα του γειτονα" νοοτροποια....


:down::down::down::down::down::down::down:

Vikentios
10-03-10, 17:34
και εγω τα ειπα σε αλλο topic αλλα ενας κομπλεξικος holιστας με εκραξε και βρηκα τον μπελα μου αλλα ετσι ειναι να "ψοφησει η κατσικα του γειτονα" νοοτροποια....


:down::down::down::down::down::down::down:



μάλλον θα δουλεύει στην χολ αυτός η θα παίρνει μίζα απο κεί :p :whistle:

lycos112gr
10-03-10, 17:52
και εγω τα ειπα σε αλλο topic αλλα ενας κομπλεξικος holιστας με εκραξε και βρηκα τον μπελα μου αλλα ετσι ειναι να "ψοφησει η κατσικα του γειτονα" νοοτροποια....


:down::down::down::down::down::down::down:

Το είδα. Αλλά δεν είναι δικό του ξέρεις το φόρουμ. Και ο τύπος δεν είναι moderator. Κακώς που κάθεσαι και δικαιολογείσαι. Έχεις εμπειρία από HOL και από ΟΤΕ. Αν δεν αφήνεις προσβλητικά μηνύματα δεν υπάρχει θέμα.
Εγώ πάντως εξακολουθώ να διαβάζω και να αφήνω μηνύματα στη HOL.

terko
10-03-10, 19:04
Το είδα. Αλλά δεν είναι δικό του ξέρεις το φόρουμ. Και ο τύπος δεν είναι moderator. Κακώς που κάθεσαι και δικαιολογείσαι. Έχεις εμπειρία από HOL και από ΟΤΕ. Αν δεν αφήνεις προσβλητικά μηνύματα δεν υπάρχει θέμα.
Εγώ πάντως εξακολουθώ να διαβάζω και να αφήνω μηνύματα στη HOL.

Και καλά κάνεις και ελπίζω να συνεχίσεις να το κάνεις και εσύ και ο @redcom7. Εντάξει είπε κάποιος απρόκλητα κάτι και εγώ στο ίδιο νήμα πριν 10 ημέρες τα έχωσα σε έναν της tellas ο οποίος δεν απευθύνθηκε σε μένα προσωπικά, αλλά γενικά σε όλους εμάς της hol που γράφουμε εκεί και με ενόχλησε ο τρόπος περισσότερο των λεγομένων του.

bikas
10-03-10, 19:17
εγώ αν και επερχία εχω οτε εδώ κι έναν χρόνο και είμαι αρκετά ικανοποιημένος αν και το μοναδικο πρόβλημα που είχα ήταν με την πρίζα του τηλεφώνου κι αφου τους κάλεσα 2-3 φορές επειδή είχα αποσυνδέσεις στα καλά καθούμενα επιτέλους ήρθαν δεν έκαναν τίποτα με χρέωσαν 40 ευρώ και μου είπαν να αλλάξω το καλώδιο.επειδή ήταν η κοπέλα μου σπίτι το έπαιξαν και λίγο μούρη και πείραξαν και κάποιες ρυθμίσεις που εγώ και καλά δεν είχα σωστές.παντως κατά τα άλλα είμαι κομπλέ.ο αδελφός μου έχει hol και έχει καεί και η δική του και η δική μου γούνα.τώρα μετά από ενάμιση χρόνο κατάφερε να σταθεροποιηθεί η ταχύτητα στα 5 αλλά από downloading είναι ποιο αργή από την δικιά μου που είναι 2.και τους έχω παρει 153 φορές τηλ, ωσππού του απάντησαν οτι με 15 ευρώ τι περίμενες.........(εταιρεία σου λέει ο άλλος).

lukopoulaki
10-03-10, 20:27
εγώ πάντος που έχω hol δεν έχω δεί κάτι το τραγικό...η adsl γραμμή είναι σε καλά επιπεδα (Ν.Κοσμος)..!

DSL Upstream Rate: 848 Kbps
DSL Downstream Rate: 6138 Kbps

DSL Noise Margin: 6.8 dB 3.5 dB
DSL Attenuation: 10.0 dB 3.1 dB
DSL Transmit Power: 25.6 dBm 4.6 dBm

Το μόνο που συμβαίνει κάποιες φορές είναι να έχω αδυναμία εμφάνισης σελίδων αλλά γίνεται αργα το βράδυ και δεν με απασχολεί σε μεγάλο βαθμό και αν πάρω τηλ στο 13844 υπάρχη μήνυμα στο τηλ κέντρο.

Γνώμη μου
αν θέλεις να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο καλό θα είναι να ακούσεις και κάποιες απόψεις,γνώμες εκτός διαδικτύου,απο φίλους-ες που είναι στην γειτονία σου διότι στο διαδίκτυο δεν νομίζω να γράψει κάποιος για τα υπέρ ενός isp (κακά τα ψέματα).
πάντως ο οτε είναι ο ποιό ακριβώς απ΄όλους και μην βιαστείς να αλλάξεις isp...!!!!!

zombie_wireless
10-03-10, 20:57
Φεύγω απογοητευμένος απ' την HOL και ψάχνω νέο παροχέα. Χαϊδάρι μένω (παλατάκι). Τι γνώμη έχετε; Ο ΟΤΕ, απ' ό,τι έχω συνοψίσει, είναι σταθερός, αξιόπιστος, αλλά λίγο πιο ακριβός...!!


Μην το σκέφτεσαι καθόλου, απλά κάντο...:)

guzel
10-03-10, 21:49
Φεύγω απογοητευμένος απ' την HOL και ψάχνω νέο παροχέα. Χαϊδάρι μένω (παλατάκι). Τι γνώμη έχετε; Ο ΟΤΕ, απ' ό,τι έχω συνοψίσει, είναι σταθερός, αξιόπιστος, αλλά λίγο πιο ακριβός...!!

..και γερμανος ..:lol:

morteshadow
13-03-10, 06:55
Και εγω απο Hol 24αρα πηγα οτε 8mbps.Το πιστευεις οτι με 8αρα γραμμη εχω πολυ καλύτερο Ping στο Wow παρα με την 24αρα της Hol.Ασε που στην Hol ειχα και του κοσμου τα dc και κλειδωνε στα 11 συνεχεια.Οντως αν και ακριβοτερος ο "πΟτε" ειναι καλυτερος σε σχεση με τις αλλες εταιριες.

baskon
13-03-10, 11:21
Προσωπικά το μονο προβλημα που εχω με τη Hολ einai to youtube μιας και δε παιζω Online games..
Με το που θα καταργησει την 8αρα ο Οτε (αν τον αφησει η ΕΕΤΤ) βαζω κατευθειαν double play απο Οτε..
Η διαφορα στη τιμη θα ειναι πολυ μικρη εκτος αν ριξουν τις τιμές οι εναλλακτικοι..
Χαλαρα ο Οτε ειναι καλυτερος..

Leonidas33
16-03-10, 19:38
Αυτό ακριβώς. Χρόνια στη HOL και πρόσφατα την έκανα για OTE για τους ίδιους λόγους. Μερικές φορές νομίζω ότι με τη HOL απλά δεν είχα Internet....

Kαι γω από καιρό.:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.