PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι συμβαίνει με τη hol και τη σύνδεση με websites online ελληνικών καταστημάτων;



snd
08-03-10, 21:20
Τι συμβαίνει με τη hol αυτό το διάστημα; Την τελευταία βδομάδα, όντας με νέα σύνδεση doubleplay*gr , πέρα από την πρώτη καΙ δεύτερη καλή μέρα, τις επόμενες μέρες η περιήγηση στο ίντερνετ... άστα να πάνε... θυμίζει εποχές με μοντεμάκια 9600 ή 14400!

Αρκετά ελληνικά sites δεν ανοίγουν... ή αν ανοίγουν δε μπορεί να κάνεις browsing σε επόμενες σελίδες τους

προσπαθώ να κάνω μια online αγορά οικιακής συσκευής - Και δε μου ανοίγουν αρκετά ελληνικά online πολυκαταστήματα

Όλο timeout!

Και το adslgr.com με πολλά timeout!

Εκτιμώ πως αν μάθουν τα καταστήματα αυτά τα timeout των σελίδων τους δε θα μείνουν με τα χέρια σταυρωμένα!

Αντί για την ΕΕΤΤ, εκεί ίσως πρέπει να πάει η καταγγελία!

μήπω φταίει το d/l του dvd ths tzoulas και μπούκωσαν οι isps?
---------------------------

Αξιότιμε κύριε / κυρία
Καλησπέρα σας.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την ...

Σας ενημερώνουμε ότι έχουμε λάβει το ηλεκτρονικό μήνυμα που έχετε στείλει προς την εταιρία μας.

Σχετικά με τις καθυστερήσεις που βλέπετε όταν ανοίγετε κάποιες σελίδες στο internet ή κατεβάζετε αρχεία από συγκεκριμένα sites, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως βρισκόμαστε ήδη στη διαδικασία αναβάθμισης του δικτύου μας η οποία θα ολοκληρωθεί στο τέλος του μήνα.
Εκ μέρους της ... θα θέλαμε να σας ζητήσουμε συγνώμη για την αναστάτωση και δεσμευόμαστε πως θα κάνουμε ό,τι χρειάζεται προκειμένου να λαμβάνετε τις καλύτερες υπηρεσίες


Στη διάθεσή σας

Εξυπηρέτηση πελατών
---
θα ήταν πιο δίκαιο αν αυτή η διάρκεια αναβάμισης γραφόταν στα δελτία τύπιυ της, στο website της, ώστε να κρίνουν οι ενδιαφερόμενοι , να μη ψωνισουν για το μήνα Μάρτη!
σε άλλα δελτία τύπου τους, που ειναο εδώ στο adslgr αναρτημένα, γράφουν για αναβάθμιση ως 7 Μαρτίου .... ΣΕ ΜΈΝΑ ΓΡΆΦΟΥΝ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ!

ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΝΕ;

terko
08-03-10, 21:42
Ωραία τώρα πάμε τέλος του μήνα, δηλαδή θα τον φάμε και τον Μάρτιο, ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στη Hol, περίπου τρεις μήνες το σουουουουουουούρσιμο της αρκούδας, ένας μήνας Ok και μετά πάλι τρεις μήνες και ξανά μανά.

Βρε ΟΥΣΤ από εδώ.

snd
08-03-10, 21:45
ναι κι ένα πριντσκρην

treli@ris
08-03-10, 21:47
Σε μενα ανοιγει κανονικα. Κανε ενα restart στο router μηπως στρωσει.

beto11
08-03-10, 21:51
Σε μενα ανοιγει κανονικα. Κανε ενα restart στο router μηπως στρωσει.

πάντα είναι καλά σε σένα....:twisted:

snd
08-03-10, 22:00
Σε μενα ανοιγει κανονικα. Κανε ενα restart στο router μηπως στρωσει.

συο απάντησα μακροσκελώς κι εμπεριστατωμένα.

αλλά τοφαγε το τιμεουτ!

δες το διλό σου πριντσκρην

jkoukos
08-03-10, 22:18
Και σε μένα μια χαρά είναι.

Dark-Side
08-03-10, 22:28
Καλά και εδώ αν και το e-shop δεν μου άνοιγε πριν μία ώρα...

Υ.Γ.: Τέλος του μήνα????????????ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?Κάθε τρεις μήνες το ίδιο βιολί? ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ κύριοι της hol.... ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ-ΜΕ

TasosG3
09-03-10, 00:56
και σ εμενα μου ανοιγουν μια χαρα η σελιδες μηπως εχεις καποιο θεμα με το H/Y?

lehrer
09-03-10, 11:08
Σήμερα η σελιδα του e-shop σε μενα δεν ανοιγει. Χθες ανοιγε κανονικα. Συμβαινει το ιδιο και σε σας;

terko
09-03-10, 13:15
Σε μένα πάνω στο λεπτό άρχισε να ανοίγει και σε 4 λεπτά και κάτι ολοκληρώθηκε πλήρως.

DaveMurray
09-03-10, 13:24
σε μένα, ανοίγει.... ΣΦΑΙΡΑ!!!!!

lycos112gr
09-03-10, 13:26
Καλά και εδώ αν και το e-shop δεν μου άνοιγε πριν μία ώρα...

Υ.Γ.: Τέλος του μήνα????????????ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?Κάθε τρεις μήνες το ίδιο βιολί? ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ κύριοι της hol.... ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ-ΜΕ

Την ίδια ιστορία κάνει η HOL. Καθυστερεί τραγικά τις αναβαθμίσεις αδιαφορώντας για τα προβλήματα. Για το λόγο αυτό έφυγα και εγώ.

Όμως, από τους χιλιάδες συνδρομητές της HOL πόσοι νομίζεις ότι αντιλαμβάνονται το πρόβλημα; Λίγοι. Κυρίως οι πιο έμπειροι χρήστες οι οποίοι πιθανότατα επιβαρύνουν το δίκτυο. Πόσοι από αυτούς φεύγουν; Από το φόρουμ που γκρινιάζαμε ξέρεις πόσοι έφυγαν από HOL; Ελάχιστοι. Εγώ μέτρησα 3. Άντε να είναι 6-7. Ακόμα και εσύ που ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΕΣ, πιθανότατα θα παραμείνεις στη HOL.

Η HOL πουλάει τηλεφωνία και δίνει Internet για bonus. Τους απαιτητικούς πελάτες δεν τους θέλει και θα προτιμούσε να φεύγαν....

terko
09-03-10, 13:30
Την ίδια ιστορία κάνει η HOL. Καθυστερεί τραγικά τις αναβαθμίσεις αδιαφορώντας για τα προβλήματα. Για το λόγο αυτό έφυγα και εγώ.

Όμως, από τους χιλιάδες συνδρομητές της HOL πόσοι νομίζεις ότι αντιλαμβάνονται το πρόβλημα; Λίγοι. Κυρίως οι πιο έμπειροι χρήστες οι οποίοι πιθανότατα επιβαρύνουν το δίκτυο. Πόσοι από αυτούς φεύγουν; Από το φόρουμ που γκρινιάζαμε ξέρεις πόσοι έφυγαν από HOL; Ελάχιστοι. Εγώ μέτρησα 3. Άντε να είναι 6-7. Ακόμα και εσύ που ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΕΣ, πιθανότατα θα παραμείνεις στη HOL.

Η HOL πουλάει τηλεφωνία και δίνει Internet για bonus. Τους απαιτητικούς πελάτες δεν τους θέλει και θα προτιμούσε να φεύγαν....

Πολύ σωστός ειδικά στο boldαρισμένο δεν το συζητώ.

africa_twin
09-03-10, 17:24
Σε μένα πάνω στο λεπτό άρχισε να ανοίγει και σε 4 λεπτά και κάτι ολοκληρώθηκε πλήρως.
Και σε μένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο! :down:
29 και σήμερα μείνανε!!! 8/4 κλείνω χρόνο και βουρ για πΟΤΕ! (ποιος θα το περίμενε ... Α ρε HOL τι μας κάνεις...)

TasosG3
10-03-10, 01:46
Λοιπον επειδη λεμε πραγματα που δεν υφιστασται 1 δεν ειναι τοσο απλο να γινει upgrade στο Bandwith θελει καποια διαδικασια και 2 νομιζεις στον ΟΤΕ οτι νιαζονται για τους πελατες ειχα δηλωση βλαβη στον ΟΤΕ και με καλεσα μετα απο μια εβδομαδα

terko
10-03-10, 02:01
Λοιπον επειδη λεμε πραγματα που δεν υφιστασται 1 δεν ειναι τοσο απλο να γινει upgrade στο Bandwith θελει καποια διαδικασια και 2 νομιζεις στον ΟΤΕ οτι νιαζονται για τους πελατες ειχα δηλωση βλαβη στον ΟΤΕ και με καλεσα μετα απο μια εβδομαδα

Εμένα το Νοέμβριο δεν με κάλεσαν καθόλου που είχα δηλώσει χαμηλό dowloading, τους ξαναπαίρνω μετά από μια βδομάδα, μου λεν αν δε φτιάξει σε μια εβδομάδα να μας ξαναπάρεις, δεν έγινε τίποτα τους ξαναπαίρνω και μετά από 5-6 ημέρες ήταν Ok.

lycos112gr
10-03-10, 13:18
Λοιπον επειδη λεμε πραγματα που δεν υφιστασται 1 δεν ειναι τοσο απλο να γινει upgrade στο Bandwith θελει καποια διαδικασια και 2 νομιζεις στον ΟΤΕ οτι νιαζονται για τους πελατες ειχα δηλωση βλαβη στον ΟΤΕ και με καλεσα μετα απο μια εβδομαδα

Δεν ξέρω πόσο καιρό είσαι στη HOL και αν ξέρεις τι παίζεται. Το πρόβλημα με τη HOL έχει δημιουργηθεί εδώ και μήνες. Κάνανε μία αναβάθμιση μόνο 5Gbps στη διασύνδεση με το εξωτερικό τη στιγμή που ξέρανε ότι αυτή δεν ήταν αρκετή. Και το ξέραμε όλοι γιατί η HOL υστερούσε τρελά στη διασύνδεση με το εξωτερικό.
Τότε μας καθυστέρησε την αναβάθμιση για 2,5 μήνες περίπου από τη στιγμή που άρχισαν τα προβλήματα λέγοντας πάντα ότι μέσα σε 10 μέρες θα διορθωθούν τα προβλήματα.
Μετά την ανεπαρκή αναβάθμιση το πρόβλημα διορθώθηκε για περίπου 1 μήνα (μόνο). Μετά πάλι προβλήματα. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πάλι ότι σε 10 μέρες θα γίνει αναβάθμιση.
Δεν τους πίστεψα και έφυγα για ΟΤΕ. Αυτό έγινε πριν ένα μήνα. Ακόμα η HOL απαντάει ότι θα διορθώσει τα προβλήματα σε ένα μήνα.
Η HOL ακολουθεί την πολιτική της καθυστέρησης στις αναβαθμίσεις αδιαφορώντας για την ποιότητα των προσφερόμενων υπηρεσιών της. Πιθανότητα το ίδιο κάνει και η Forthnet και ίσως και άλλοι.

amoyda
15-03-10, 12:30
απο το πρωι δεν ανοιγει το www.plaisio.gr

jkoukos
15-03-10, 12:59
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

lehrer
15-03-10, 13:13
Ουτε και σε μενα ανοιγει τo www.plaisio.gr

terko
15-03-10, 13:17
Ούτε και σε μένα ανοίγει.

TasosG3
15-03-10, 13:18
To Site του plaisio εχει προβλημα βγαζει αυτo τo Error
An error occurred while processing your request.

Reference #97.e405263e.1268648153.2a1ef67b

το παραπανω error ειναι απο απο mozila

amoyda
15-03-10, 13:27
To Site του plaisio εχει προβλημα βγαζει αυτo τo Error
An error occurred while processing your request.

Reference #97.e405263e.1268648153.2a1ef67b

το παραπανω error ειναι απο απο mozila
το ιδιο εχω

πηρα το πλαισιο και μου ειπαν οτι δεν εχουν προβλημα με το site

lehrer
15-03-10, 13:34
Ο γειτονας εχει forthnet και απο εκει ανοιγει κανονικα. Αρα ειναι προβλημα της HOL.

ΑΛΦΟΣ
15-03-10, 13:34
Πρόβλημα και σε μένα με I.E.
An error occurred while processing your request.
Reference #97.e705263e.1268648954.39cd54a7

και με Google Chrome
An error occurred while processing your request.
Reference #97.e405263e.1268649119.2a3d3b20

αλλά όχι με Opera

amoyda
15-03-10, 13:39
αλλά όχι με Opera

HTTP gateway timed out:hmm:

terko
15-03-10, 13:42
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Με ποιο browser σου ανοίγει.

Εμένα με chrome, mozila και IE τίποτα.

ΑΛΦΟΣ
15-03-10, 13:46
Όντως πρόβλημα στην πλοήγηση μέσα στη σελίδα και με τον Opera

Σφάλμα!
Λήξη χρονικού ορίου πύλης HTTP

TasosG3
15-03-10, 13:49
Απο OTENET τωρα που δοκιμασα και με Chrome μπηκα κανονικα

........Auto merged post: TasosG3 πρόσθεσε 2 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ακομα και με την static ip του www.plaisio.gr δεν μπαινει αρα δεν πρεπει να ειναι θεμα με DNS Server κατι αλλο γινεται ?

jkoukos
15-03-10, 13:56
Με ποιο browser σου ανοίγει.

Εμένα με chrome, mozila και IE τίποτα.
Από LinuxMint8 με Firefox = OK.
Από Windows7 με Firefox = OK.
Από Windows7 με IE = ΣΦΑΛΜΑ.

........Auto merged post: jkoukos πρόσθεσε 3 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Από Windows7 με IE:
Με www.plaisio.gr μου βγάζει σφάλμα
Με http://plaisio.gr μπαίνω κανονικά

amoyda
15-03-10, 14:02
Με http://plaisio.gr μπαίνω κανονικά
μου ανοιγει αυτο αλλα δεν μπορω να περιηγηθω στο site

terko
15-03-10, 14:06
Από Windows7 με IE:
Με www.plaisio.gr μου βγάζει σφάλμα
Με http://plaisio.gr μπαίνω κανονικά

Και σε μένα με Vista από το δεύτερο link και με τους 3 browser που ανέφερα παραπάνω ανοίγει κανονικά.

........Auto merged post: terko πρόσθεσε 0 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


μου ανοιγει αυτο αλλα δεν μπορω να περιηγηθω στο site

To ίδιο και σε μένα.

jkoukos
15-03-10, 14:11
Έχεις δίκιο, αλλά αν προσέξεις όσα link έχουν www δεν παίζουν, ενώ όσα δεν το έχουν (π.χ οι φωτογραφίες) τρέχουν κανονικά.
Μεγάλο μυστήριο.

........Auto merged post: jkoukos πρόσθεσε 3 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Στα link που δεν δουλεύουν, αν σβήσεις το www παίζουν κανονικά.

amoyda
15-03-10, 14:15
δεν ειναι σιγουρα ακομα αλλα μαλλον κατι συμβαινει με το site του πλαισιου
δεν ειναι μονο με hol το προβλημα, το ξερουν και το ψαχνουν

lehrer
15-03-10, 14:44
Μολις επανηλθε. Ανοιγει κανονικα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.