PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξίζει???



makis
08-03-10, 22:58
Καλησπέρα σας
Αυτή την στιγμή έχω hol 2 play σε γενικές γραμμές πάει καλά αν εξαιρέσεις κάποιες μέρες,ελάχιστες που κολλάει στο youtube.
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.
Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα wind στα Γιάννενα να πληρώσω τον λογαριασμό του κινητού μου,και η υπάλληλος με ενημέρωσε για την καινούργια συνδιαστική προσφορά wind tellas - 10 ευρώ στο πάγιο για πάντα.
Κατά την γνώμη σας αξίζει η tellas στα Γιάννενα??? γιατί από πολούς έχω ακούσει διάφορα όπως προβλήματα-καλά λόγια.το σίγουρο βέβαια είναι ότι κανένας από αυτούς που έχουνε δεν μου είπε για παράλογους λογαριασμούς κτλ.
Κάθε απάντηση σας δεκτή
Αξίζει ????
Ευχαριστώ πολύ

alex24
08-03-10, 23:45
Oχι μην βαλεις ουτε με σφαιρες ειχα και εγω και ηταν μαυρα χαλια...τωρα εαν 8ες για ποιο οικονομικα καντο αλλα προσωπικα δεν θα το κανα το δοκιμασα μια φορα ειδα οτι δεν αξιζε και το εκοψα....

christhenis
09-03-10, 00:48
Φαντάζομαι ότι δεν διάβασες άλλα πρόσφατα θέματα σχετικά με την ποιότητα υπηρεσιών της για να ανοιγεις αυτο το θέμα. Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=266381&page=114

iliask
09-03-10, 00:48
Γνωμη μου είναι πως κάτι που παιζει καλά μην το πειράζεις . Επίσης έφοσον είσαι στην Hol έχει αντιστοιχη προσφορα εαν βάλεις και vodafone για το κινητό σου. ( και το κινητό ειναι πιο ευκολο να το αλλάξεις ! )

makis
09-03-10, 01:48
iliask έχεις δίκιο γιατί αυτά που μου λες όπως και οι παραπάνω τα έχω ακούσει,αλλά εγώ συγνώμη voδαfon συγνώμη δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω που τζάμπα να μου δώσουν την καλύτερη συσκευή κινητής και το καλύτερο πρόγραμμα με απεριόριστα προς όλους ............ έχω προσωπικά μεγάλο θέμα με τους κυρίους εκεί πάνω προσωπικά μεγάλο θέμα.......................
Εντός τον ημερών θα ενεργοποιηθεί μιας γνωστής μου το ίντερνετ στην τελλάς θα σας πω την εικόνα που θα έχω.
Ελπίζω να μην είναι σκέτη απογοήτευση.......................

........Auto merged post: makis πρόσθεσε 4 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο και η hol που την έχουνε κάνει θεό σαν εταιρεία εναλλακτικού όχι ότι έχει και κάτι το top να κάνει δeν δίνει δηλαδή το max .............

geonet
09-03-10, 12:48
Με τίποτα Tellas... όλοι φεύγουμε και εσυ θέλεις να έρθεις;
Απλά να ξέρεις τα προβλήματα της Tellas δεν είναι τοπικά είναι κεντρικά! Το πιο σύνηθες είναι ότι δεν έχει πραγματικό Bandwidth να δώσει!

blkik
09-03-10, 20:24
Δεν αξίζει ούτε να το σκέφτεσαι καν

hypatia
09-03-10, 20:44
Εγώ που έχω περάσει από HOL και ΟΤΕ, με την ΤΕΛΛΑΣ είμαι πολύ ευχαριστημένος (και οικονομικά κερδισμένος βέβαια).

geovision
09-03-10, 20:48
Κι εγώ Πάτρα όλα καλά εδώ και 2 χρόνια. Δεν υπάρχει πρόβλημα!

iliask
10-03-10, 00:41
iliask έχεις δίκιο γιατί αυτά που μου λες όπως και οι παραπάνω τα έχω ακούσει,αλλά εγώ συγνώμη voδαfon συγνώμη δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω που τζάμπα να μου δώσουν την καλύτερη συσκευή κινητής και το καλύτερο πρόγραμμα με απεριόριστα προς όλους ............ έχω προσωπικά μεγάλο θέμα με τους κυρίους εκεί πάνω προσωπικά μεγάλο θέμα.......................
Εντός τον ημερών θα ενεργοποιηθεί μιας γνωστής μου το ίντερνετ στην τελλάς θα σας πω την εικόνα που θα έχω.
Ελπίζω να μην είναι σκέτη απογοήτευση.......................

........Auto merged post: makis πρόσθεσε 4 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο και η hol που την έχουνε κάνει θεό σαν εταιρεία εναλλακτικού όχι ότι έχει και κάτι το top να κάνει δeν δίνει δηλαδή το max .............

Max δεν δίνει κανένας . Ποτέ δεν θα δώσει :p Απο εκει και πέρα εφόσον τη vofdafone την αποριπτεις εφόσον θες και την έκπτωση η Tellas ειναι μονοδρομος ! Οσο αφορά Τελλάς μόνο εαν μένει κάποιος κοντα σου ( πανω κατω δεξια αριστερα κτλ κτλ )_ μπορεις να καταλάβεις τι παιζει ( και πάλι δεν είσαι σίγουρος ) Εγώ είμαι συνδρομητης 3+ χρονια η γραμμή μου κλειδώθηκε στα 8 και παιζει μια χαρα ( προς το παρών με καλύπτει .και απο οτι εχώ δει στην πολυκατοικια μου μέχρι 12 φτάνουν όποτε λέω δεν βαριεσε που να αλλάζω τώρα etc etc )

teof95
16-03-10, 04:26
Τι λετε ρε παιδια? Εγω κοζανη και εχω περασει και απο Hol και απο forthnet και τωρα τελλας! Με την HOL ενεργοποιηθηκα σε 3 μηνες και προσπαθουσα να παρω τηλεφωνο σε κεντρο εξυππηρετησης γιατι ειχα αποσυνδεσεις αλλα δεν απαντουσε κανεις! Επειτα στην forthnet με χρεωναν ενεγοποιηση με χρεωναν modem με χρεωναν τηελη τελη τελη!!! ειχα το πακετο που δινει μονο ιντερνετ με 24,90! Πηγα στην tellas και πηρα δυο παγια δωρο, δωρεαν τα τελη ενεργοποιησης και 20 ευρω εκτπωση και εγω στο κινητο μου γιατι εχω οικογενειακο? Για πειτε μου στην vodafofone με την hol παιρνεις κατι τετοιο??? η voda απ οτι ξερω δινει εκπτωση μονο απο 30 ευρω και πανω! εγω εχω 2 20αρια! ολα μαζι τα πληρωνω 42,90!!!! τρελη τιμη για οικογενειακο πακετο μαζι με ιντερνετ! Οσο για ποιοτητητα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! Κατεβαζω με 1.5-2 ΜΒ και ειμαι μια χαρα! Δεν ξερω σε ποια πολη ειστε αλλα σε εμενα δουλευει μια χαρα! Φιλε εγω σου λεω και με την εκπτωση και στο κινητο θα σωθεις! Καντο!

petrogazz
16-03-10, 10:00
Και εγώ έκανα αίτηση για double play (φορητότητα από forthnet) μιας και έχω οικογενειακό wind, μου δώσαν και τα 2 πάγια δώρο, adsm απεριόριστο για 2 μήνες (θα βολέψει το Πάσχα), δωρεάν ασύρματο τηλ. και router.

Είναι ο φθηνότερος συνδυασμός που μπορούσα να έχω!

Τώρα πως θα είναι η γραμμή θα δείξει, αλλά δεν έχω και τρελές απαιτήσεις (δεν κατεβάζω σαν τρελός, δεν παίζω παιχνίδια).

i_lpt
16-03-10, 10:00
Υπάρχει καποια εταιρεια που μπορει να σου εγγυηθει οτι δεν θα εχεις προβληματα ?
Αν ναι να παω και εγω.
Για αυτο και αν δεις σε ολους, οι οροι τους δεν αναφερουν πουθενα εγγυημένη απόδοση ταχυτητας και υπηρεσιών.

teof95
16-03-10, 12:36
Υπάρχει καποια εταιρεια που μπορει να σου εγγυηθει οτι δεν θα εχεις προβληματα ?
Αν ναι να παω και εγω.
Για αυτο και αν δεις σε ολους, οι οροι τους δεν αναφερουν πουθενα εγγυημένη απόδοση ταχυτητας και υπηρεσιών.

Καμια εταιρια δεν δινει εγγυημενη ταχυτητα. Πλεον ολες οι εταιριες δινουν ικανοποιητικες ταχυτητες και υπηρεσιες. Το θεμα ειναι σε τι τιμες τις δινουν και τι παροχες εχεις. Ο συνδιασμος wind-tellas ειναι ο πλεον πληρης!

i_lpt
17-03-10, 10:11
Καμια εταιρια δεν δινει εγγυημενη ταχυτητα. Πλεον ολες οι εταιριες δινουν ικανοποιητικες ταχυτητες και υπηρεσιες. Το θεμα ειναι σε τι τιμες τις δινουν και τι παροχες εχεις. Ο συνδιασμος wind-tellas ειναι ο πλεον πληρης!

Ναι και εγω πιστευω οτι αυτη την στιγμη ειναι η καλυτερη συνδιασμενη προσφορα

BARKOULETOS
19-03-10, 04:23
Μου αρεσει που ο φιλος ειναι απο τα Ιωαννινα, και γραφουν φιλοι απο Αθηνα και Θεσσαλονικη να μην βαλει επειδη ειναι χαλια.... Φιλε βρες κανεναν απο την περιοχη σου να δεις πως ειναι η συνδεση εκει, μονο ετσι θα μαθεις αν ειναι καλα για σενα... Και εμενα που εφυγα απο Νετουαν και ΟΝ μου λεγαν που να πας ειναι χαλια η Τελλας, εδω ειναι καλυτερα απο ολους, αλλα στην Τελλας που πηγα τελικα μεχρι στιγμης ειναι καλυτερα και απο τους δυο... Περιστερι ειμαι αλλα το καλυτερο ειναι να βρεις καποιον απο Γιαννενα.

ermis333
19-03-10, 10:13
H Tellas από σω ξέρω στα Γιαννενα μέχρι πριν 6 μήνες δεν τα πήγαινε και τόσο καλά, εν αντιθέση με άλλες περιοχές της χώρας που τα πηγαίνει αρκετά καλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.